Боя за коса - blond 21!

  • 131 393
  • 753
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 6 259
и аз благодаря, че го препоръчахте Simple Smile  bouquet

# 481
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
 Hug

dachita - аз се върнах на статията и виждам, че Чи имат аналог на ИНОА - същия окислител - безамонячен?  newsm78 #Crazy Shocked Embarassed Blush

# 482
  • Мнения: 86
Здравейте момичета, ето че и аз допрях до вашите съвети и помощ  Blush
Чета ви от много време, но само с четене май няма да се справя с моят проблем  Confused Просто се нуждая от съвет. Да ви разкажа моята история:
От около 9-10 години косата ми е на кичури (преди това я изрусявах). Това е моята коса  през изминалата есен. Парола: trend
Януари вече корените бяха много израстнали и реших, че искам да я изруся цялата, по възможно най-щадящия начин. И като не много веща в нещата това това ми се стори добър избор. Резултата обаче не беше добър. Косата изсветля с 1-2 тона може би, но изби на червено  Confused ето я. Но пък изглеждаше страхотно.
След 2 седмици реших, че е време да повторя опита, но с друга безамонячна боя ето тази. Резултата беше истинско рижаво, че и лъскаво и светех, като светофар наистина  Cry ето ме. Явно пероксида е бил много силен  ooooh! Но пък кичурите и двата пъти станаха страхотни.
След 3 седмици, разбрала, че руса с безамонячна боя няма да стана си купих амонячна боя, от ДМ (живея в Германия). Това ми се стори добър избор, защото е от серия за сухи коси. Получи се следното, по-реално, странично, вече с израстнали корени, още веднъж.
Предполагам, че ви е ясно какъв ми е въпроса - Как да се отърва от това гадно оранжево  Sick
Посетих доста салони, както и магазин за професионални бои. Общо взето в салоните ми казаха категорично, че това няма да се оправи с НИКАКВА боя, само БЛОНДОР щяло да помогне. Тъй като обаче косата ми е много суха и доста изтощена ( там където са кичурите) и връхчетата  `и се късат ми казаха че никак не е желателно блондор. В два салона ми отказаха да ме правят. В реномиран салон, работещ с продуктите на Paul Mitchell®  ми предложиха 2 варианта:
1. тъмен цвят - само той щял да покрие рижото. Не било възможно да се коригира с пепелен рус нюанс ми казаха  Thinking Корените щели да станат, но оранжевото щяло да си остане  newsm78
2. кичури - върху рижото. После, като израстнат корените - само кичури. На мен ми се струва, че ще стане грозно - дължини руси, основи - оранжеви на кичури, корени - кафеви на кичури  Sick Sick Sick  Всичко това с/у  "скромната" сума от 150 евро  #Crazy #Cussing out

Забравих да спомена, че естественният ми цвят е 6-ца и лятото сама изсветлява в дължините в приятно златисто. Целта ми е може би 9-ка, но натурално, не медено.
В магазина за проф бои ми препоръчаха Wella. Два пъти ходих. Момичето първия път каза, че koleston perfect 10,1 - светло пепелно рус ,ще ми покрие рижото, но не трябва да мажа кичурите, че ще станат сиви  Sick. Вторият път беше шевката - фризьорка - беше категорична, че може да се оправи, но ми предложи koleston perfect special blonde № 12,16 - специално русо, нюанс пепелно-виолетов. Като със сигурност не трябва да се мажат кичурите  ooooh!
Много, ама много съм объркана и незнам какво да правя. Косата ми расте много бавно и е много суха,естественно къдрава. За да я отгледам до прилична дължина ми трябват минимум 10-15 години  Cry Не искам повече да я съсипвам.
Чакам ви  Praynig  bouquet
П.С. Сори за романа, опитах се да е максимално компактно, но и достатъчно ясно.

# 483
  • София
  • Мнения: 5 657
katti79, моят проблем е абсолютно същия при аналогична ситуация - кичури, след това в един момент светло пепелно руса боя - резултат рижави корени. Повторно боя - още по-рижаво. Писах тук, никой не ми отговори  Confused Отидох при фризьорката ми, тя ми матира цялата коса с балсам-оцветител (син), като ме предупреди, че за 2-3 миенета ще се отмие, но аз си купих от нея такъв оцветител, за да си го прилагам вкъщи, той не отнема цвят, поради което не уврежда косъма, а подхранва, като същевременно неутрализира оранжевото и придава лек пепеляв нюанс, а косата ми стана много лъскава. Обясни ми, че когато за първи път се предприема цялостно изсветляване на косата, това е обичайната реакция - оранжеви нюанси. Вече при всяко следващо боядисване все повече ще се доближи до желания нюанс, показан на боята. Това се потвърждава и от факта, че кичурите при мен, както и при теб, са се получили с хубав цвят - те са били предварително депигментирани. Но този матиращ балсам ме спаси от необходимостта да се боядисвам всяка седмица или в противен случай да ходя рижава и петниста.

Наясно съм, че тук има много по-опитни от мен, но пък е факт, че аз не получих отговор на подобно питане.

# 484
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
katti79 - аз не мога да видя снимките  newsm78 , като поставя паролата - ми се връща грешка от браузера - може да е нещо временно  newsm78 от сървърите на сайта

обаче така и не разбрах за рижавото - рижава е станала косата, която не е била на кичури или цялата коса е станала рижа?

изобщо не ми изглежда непоправим проблема  newsm78 , но според мен повчето фризьори знаят, че не става от раз и е деликатно, а клиентите искат всичко на момента и като не стане от рз оплюват салона и се разочароват, салонът - губи клиент  newsm78;

вярно, че се иска търпение и да бъде щадящо - като стратегия във времето

предполагам, че или тъмните кичури и корените са порижавели или част от изтегления пигмент (от тъмната коса) се е смесил с пигмента на боята и е засегнал и светлите кичури, а те като са светли - се пигментират лесно  newsm78

така без снимки и информация е трудно  newsm78

Атти - аз не пиша много тук, но и съм "пропуснла"питането ти  Hug

# 485
  • Мнения: 86
Aтти, благодаря ти, и аз мислех за някакъв такъв вариант, но и това ме е страх сама да предприема, защото съм много боса в тая сфера  Embarassed и ми е трудно да си избера нещо от магазина. А, този син балсам, не ти ли направи светлите кичури сини?
a.l.e.n.a , вече направих албума  за свободно гледане   Peace Косата ми е тъмна, с руси кичури. Тъмната коса - моята си - тази в основата и по-дължините, където няма кичури - тя е рижава.
Като по дължините не е толкова зле - приемливо е. Но в корените ( разбирай поне 10-15 см) - там си е оранжевка  Sick. И то, най-оранжевоо е отгоре, отдолу на тила е по-слабо.
Самите кичури, които са най-отгоре доста пострадаха от последното боядисване, някой от тях станаха почти бели и още повече контрастират с рижата основа  Twisted Evil
Дано сега е по-ясно  Blush
П.С. да не забравя да кажа, че засега имам достъп само до Wella и Paul Mitchell, от сферата на професионалните продукти.

# 486
  • Мнения: 2 592
И аз бих ти препоръчала тониращ шампоан (балсам) за убиване на рижавото
Според моята фризьорка действието им е едно и също, така че нямало много голяма разлика в марките. Аз си взех такъв, какъвто имаше в магазина и съм доволна.
Знам, че и Лореал имат такива (предполагам тях по-лесно ще ги намериш)

# 487
  • София
  • Мнения: 5 657
Aтти, благодаря ти, и аз мислех за някакъв такъв вариант, но и това ме е страх сама да предприема, защото съм много боса в тая сфера  Embarassed и ми е трудно да си избера нещо от магазина. А, този син балсам, не ти ли направи светлите кичури сини?
Не, не станаха сини, а леко пепеляво-руси. Основната част от косата също се тонира в пепеляво, съответно малко по-тъмно от кичурите, но в никакъв случай не е синьо. Важно е да се следи и да се отмие навреме. Като краен резултат контрастът между кичурите и основния ми цвят стана доста по-слаб, но при теб виждам, че кичурите са повече и по-светли от моите, а естествената ми коса е същия цвят общо взето. Фризьорката ме предупреди този, професионалния балсам да разреждам с вода горе-долу 1:1, докато продаваните в магазините за масова употреба са по-слаби и не се налага разреждане. Като вариант ми предложи да опитам и Престиж, каза, че ефектът е същия, но се стои малко повече време и не се разрежда.

То и аз съм боса, но това не ми пречи да експериментирам смело и безотговорно  Grinning

# 488
  • Мнения: 1 424
Хубав тониращ шампоан има на Сери  Peace
Аз в момента съм боядисана и си стоя с боята...надявам се резултатът да е като предишния. Като се изкъпя, изсуша  и изправя ще покажа Wink ( това сигурно ще е утре, че моята коса съхне по 2 дена, а сешоар не обичам да използвам).

# 489
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
синьо ще стане на бяла коса, на русо бяло - става сребърно-сиво - ако се прекали, ако стои много ... ако косъмът е отворен ....

katti79, ще се получи, но във времето и се иска търпение - за да не си унищожиш косата - имаш страхотна коса, аз лично ного харесвам - именно такива коси  Peace

ще се включат и още момичета; предполагам, че е трябвало да не започваш с безамонячна боя - както ти сама си разбрала, а с амонячната - не е трябвало да третираш цялата коса, а само корените и тъмните кичури  newsm78

също не знам колко добре си подбрала боята - като цвят и оксидант; мен при първото боядисване ме правиха с блондор, после след няколко дни боя и след това за корените - само боя; сега ползвам една професионална, суперизсветляваща със силен оксидант и се получава на аватара; иначе основата ми е тъмна; но всеки си намира своята боя и формула

би трябвало с времето да се получи, въпросът е как да се спасиш до тогава - това с матиращия продукт е вариант; също - трябва добре да се прецени с каква боя да се правиш и какъв окислител - предполагам, че професионалист - ще прецени по-добре от теб - или тук момичета ще подскажат  Peace

# 490
  • Мнения: 86
 Hug ох вдъхнахте ми лъч надежда  Hug
Аз изполваните бои съм ги показала, не са професионални. Оф, защо не четох повече, преди да почна  ooooh!
Да разбирам ли, че с тониращ балсам може да замаскирам положението.... тогава ще погледна какво има в Дрогерийния магазин. Но все пак наближава вземе за второ боядисване. Последното беше преди 5 седмици.
Това не мога да преценя в момента - ориентирала съм се към Wella koleston perfect, защото тази намерих от професионалните. Въпроса е кой цвят да избера - дали 10,1- светло пепелно рус  или 12,16 специално рус пепелно-виолетов или може би 12,1  специално рус, пепелен newsm78. Както и какъв процент окислител. В магазина ме посъветваха 12%, но той ми се струва много жесток  Rolling Eyes Решила съм кичурите да ги отделя предварително с помощта на "дисковъшки" и други фиби. За това ще ми помогне мъжът ми. Но от там натакък - кое да мажа първо, кое после, колко да седя  Embarassed ИДЕЯ СИ НЯМАМ  Praynig

Последна редакция: сб, 12 мар 2011, 16:50 от katti79

# 491
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
правилно си се ориентирала за отделяне на кичурите, не знам дали не се мажат с нещо, което да ги пази  newsm78

за боята (колестон) - коментирана е тук, има момичета с опит - ще се включат .... 12,16 ми звучи добре и оксидантът 12%, както са ти казали  Peace

но изчакай да се включат хората с опит с тази боя  Peace и с повече опит изобщо  Peace

# 492
  • Мнения: 86
Ти си истинско съкровище  Hug Благодаря за бързите отговори, не можете да си представите само как ми олекна  Simple Smile
Ще изчакам, разбира се, за никъде не бързам. Опарих се вече, сега ще бъда по-внимателна  Blush

# 493
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
аз не знам защо така са те наплашили  newsm78 не мисля, че си нанесла някакви непоправими вреди на косата си  newsm78 не си я изгорила  newsm78

просто не се е получило веднага  Hug и малко си се самонаказала да се представяш в "морков" имидж  newsm78 кофти е, когато човек са не се харесва достатъчно - дори всеки втори да му обяснява, че е супер - всички правим грешки, всички се учим  Peace

горе главата и ще се радваме заедно на добрите резултати  Peace  bouquet

кофтият вариант е да се потъмниш с боя и после да искаш изсветляване; тогава да сваляш тъмната боя - за да постигнеш русо - вече си е проблем; а при теб, до колкото разбирам - самото изсветляване от естествен пигмент (а не от потъмнявана коса) не е станало веднага (част от пигмента (кафеникавото) е изтеглен и е останал червенеещия....върху, който ще се работи с времето и ще му се действа да се тонира  Peace)

# 494
  • София
  • Мнения: 6 259
Щом си се ориентирала към Колестон, вземи си номер 12. Аз съм ползвала на Лонда професионалната 12.61, виолетовото е само оттенък, не е наситено, предполагам, че и при Колестон-а е така. Щом ти избива червен пигмент (моята е така също, но е по-тъмна, 4ка в корените) е добре да има в боята пепелно или виолетово, обикновено това са номера 1 или 2 (или 6) след точката. Аз за себе си за корените винаги смесвам с 12% окислител, 9% ще ми е слабо, твоята сякаш е по-светла, та не знам дали няма да стане с 9%. Или смесваш с 12% и стоиш по-малко време, или смесваш с 9% и по-дълго, ти си прецени.

Тониращите балсами са също вариант, ако не целиш изсветляване, а само 'убиване' на моркова. Laughing Laughing А какво има в немско - тук B&C, ако се включи може да помогне.

Сега се замислих, правя 6м. откакто вписвам в темата и не съм ползвала блондор. Simple Smile Помня, че като започнах на Алена лентичката показваше 3м., а сега малкият юнак е станал на 9м. Simple Smile  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт