Прием на първокласници 2011 година в лицея в Горна Баня

  • 25 946
  • 284
  •   1
Отговори
  • Мнения: 337
Пускам темата, защото на моите въпроси не можах да си отговоря от прочетеното по старата тема за кандидатстването в ГБ
Има ли деца на родители без връзки, които са приети там
Сред измененията в закона има ли там предучилищна и дали и за нея се кандидатства и как
Тестовете все още ли са пъзели, судоку, лабиринти
Какви са таксите за обучение, четох в техните правилници че такива няма а само събирали за транспорт, медицински и подобни, но не вярвам на това
Учителите за които си заслужаваше децата ни да учат там дали всички те са напуснали, тъй като четох че преди година са започнали да изчезват, на техните места дали са дошли достойни приемници или учители каквито има в кварталните ни училища
Ако се сетя за още въпроси ще питам стига да има някой вещ да ми отговори
Предварително благодаря

# 1
  • Мнения: 226
Ето две стари теми:-)

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=393376.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=286156.0


Може да дадат отговори на всичките ти въпроси:-)

# 2
  • Мнения: 19
Незнам какви са променитесега, но преди 5 год се пробвахме с моята щерка и .............
     1. За подготовка се ходи на специален учител поне година и половина предварително (който взима една доста прилична такса)
     2. Учебниците за подготовка се купуват само от училището и въобще не са пълни с някакви пъзели.
     3. След изнасянето на резултатите първите 150 имена  на деца бяха с известни фамилии
     4. Парите които се взимат за такса отиват точно по предназначение ( за храна, автобус ....)
Това е единственото училище което е под егидата на министерство на културата а не като другите под егидата на министерство на образованието.
 Това е моята информация от преди 5 години. Сега съм доволна, че детето ми не влезна там.

# 3
  • Мнения: 226
kunida, защо си доволна че детето ти не е влязло там.....знаеш ли какво щеше да е ако беше влязло Laughing

# 4
  • Мнения: 19
kunida, защо си доволна че детето ти не е влязло там.....знаеш ли какво щеше да е ако беше влязло Laughing


Ами да си кажа честно смятам, че бих потиснала детето си защото, не мога да отговоря на стандарта на живот на съучениците и. Пък и чувам все по-лоши отзиви за там. Училището изглежда невероятно красиво и обещаващо, но дали е токва ..... това вече е друг въпрос.
А пък може и да се заблуждавам, за да се чуствам по-добре от провала на приемният изпит  Thinking Незнам.
  Само не ми е ясно защо всички баровци искат да набутат децата си там (в държавното),като те могат да си позволят и частното училище. Просто по този начи се отрязват и последните възможности на простолюдието.

# 5
  • Мнения: 819
Уф,и ние кандидатствахме миналата година за първи клас,но не ни достигнаха 15 единици,за да сме вътре!Какво мога да кажа:организацията на самия изпит е перфектна,нямам оплаквания.Не е ясно обаче вътре в различните групи как се четат условията от квесторите.По мое мнение,някъде дообясняваха на децата,а другаде не.Последната десета задача беше да се раздели пространството от борчета и пиленца на 7 части.Голяма издънка за всички деца,почти никой не се беше справил,а задачата носела 30% от точките за бала.
И при това положение възникваше въпроса как и кои деца са успяли да постигнат резултат около 76,77 точки необходими за прием! newsm78
Та това е от мен.Ние сами сме се готвили и съм доволна от напредъка на сина ми!Много израстна детето интелектуално,то май това остава от цялата дандания покрай кандидатстването в Италианския лицей!
Успех от мен

# 6
  • Мнения: 337
Благодаря за отговорите, старите теми четох, но те вече не са актуални тъй като има много промени от тогава, дори за 1 година, сега вече е задължителна предучилищната подготовка, това ме навява на мисълта, че там би трябвало да има такава и сигурно се кандидатства и за нея, а по време на тази подготовка сигурно ще ги подготвят за изпита за първи клас, но на техния сайт няма нищо, явно ще трябва да се разходя до там, а що се отнася до уроците за кандидатстване в старите теми единсттвените деца, които бяха влезнали пишеше че не са ходили на такива уроци, тези които са писали там и са ходили не бяха влезнали, това според мен е до нагласата на децата, до техните възможности и кой знае, сигурно голяма роля изиграват квесторите, които ако четат условията като на студенти какъв може да е резултата newsm78
Ще се радвам ако някой има някаква информаци и я сподели тук, като отида до ГБ и аз ще пиша тук за тези, които искат да се осведомят

# 7
  • Мнения: 337
Обадих се в ГБ и нямат предучилищна група, била към ДГ а за нея се кандидатства на 3 или 4 годинки но ние сме пропуснали за малко, значи само ще отскоча да взема помагала за подготовка и ще тренираме пък ще видим, то е ясно че от връзкари и плащачи децата които наистина имат възможност не могат да се уредят но все пак трябва да се пробва, от тази година май имат още една паралелка в първи клас, значи прием ще има на около 100 деца - това означава малко по-голям шанс за тези, които нямат връзки и чесно ще се борят
успех на всички кандидатстващи тази година и да споделят след изпита за задачите

Последна редакция: ср, 16 фев 2011, 17:40 от vici

# 8
  • София
  • Мнения: 625
За една позакъсняла майка може ли да ми дадете координати на учител, който готви децата за НУКК. Благодаря!

# 9
  • Мнения: 337
АЗ се бях заровила в старата тема, само че там от кандидатствалите с учители нямаше влезнали, влязло беше едно дете дето в къщи с мама са се обучавали по учебниците които продават в лицея
Изпита е бил, намерете разликите между 2 картинки, лабиринт, задача с борчета, май споменаха че е имало и пъзел

# 10
# 11
  • Мнения: 2 641
ех момичета не се заблуждавайте. това не е случайно училище, а училище за хората с много пари в БГ. училище в което може да си оставиш детето и цял ден да не го погледнеш, но да си сигурем например че има бяла луксозна тоалетна хартия да си изтрие дупето и т.н. просто мама и тати плащат за да си осигурят собствения конфорт. или имат толкова връзки, че детето влиза и без да си платят. случайни деца няма. дори тези мами дето твърдят из  форумите че децата са им случайно там - ами не са. специално проучих за една такава мама случайно ми се оказа позната и нейния татко не е кой да е а академик в БАН. помислете само каква среда е там - не от умни деца, а от деца сноби. след 5 клас трябва да имате пари за определен фризьор, определен магазин за това, точно еди кой си ресторант или клуб...като секта е, много скъпарска.
помислете добре пак преди да опитвате...

# 12
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Дали има някъде качени примерните тестове, или трябва да се купят от книжарницата на училището.

Ще ми се за обща култура да запозная дъщеря си с тях.

# 13
  • Мнения: 2 037
Nansen, книжките ги има сканирани в старата тема, чети постовете около февруари месец миналата година, струва ми се.

# 14
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт