Постоянно увеличени лимфни възли при дете

  • 46 980
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 0
Здравей те ,  малкия ми син от 6 месечна възраст е с постоянно подути лимфни възли зад ушите и към тила , с размери на бобено зърно . Кръвните изследвания са добри и докторите казват , че при малките деца това е нормално. Ако има мами със сходен проблем , моля пишете ми!

# 1
  • в джунглата
  • Мнения: 916
И ние сме така, първия го забелязах когато беше на 6м, е сега вече е на почти 5год. и още си стоят. Надявам се да не се увеличават, но акъла все там ми е.

# 2
  • Мнения: 0
И при мен е така , опитвам се да не го мисля но не се получава за това и реших да отворя темата . Сега профилактично на няколко месеца му пускам  кръвни изследвания + диференциално броене по съвет на д-р.Щърбанов от Исул за мое спокойствие . Дано притесненията ни да са напразни .

# 3
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 542
и при нас е така -кръвните показатели са в норма и според лекарите това е нормално....

# 4
  • Мнения: 3 479
Направете кръвни изследвания за инфекциозна мононуклеоза. Взема се кръв от вената и се правят два вида изследване за вируса на Епщайн-Бар - за начална фаза и за развита болест. Изследванията не се поемат от здравната каса. Преди ок. 2 години струваха приблизително 34 лв двете.
Ако има завишени стойности, педиатъра ще ви даде направление за специалист - хематолог.

# 5
  • Мнения: 0
Направете кръвни изследвания за инфекциозна мононуклеоза. Взема се кръв от вената и се правят два вида изследване за вируса на Епщайн-Бар - за начална фаза и за развита болест. Изследванията не се поемат от здравната каса. Преди ок. 2 години струваха приблизително 34 лв двете.
Ако има завишени стойности, педиатъра ще ви даде направление за специалист - хематолог.
Не трябва ли хематолог да назначи този вид изследване ?
Водила съм го на хематолог и според кръвните изследвания клетките са нормални и ми казаха , че няма място за притеснение .

# 6
  • Мнения: 3 479
На нас ни го назначи педиатъра и след като видя завишените стойности ни даде направление за хематолог. Хематологът предписа лечение въз основа на преглед и изследванията. След 30 дни пак правихме изследвания (този път назначени от хематолога) и като го прегледа (лимфните възли бяха спаднали, но не изцяло) каза да продължим лечението.
Ако детето обаче има нормални кръвни изследвания, тогава не знам каква може да е причината за увеличените лимфни възли.
А на УНГ водихте ли го?

# 7
  • Мнения: 1 428
На децата лимфните възли е напълно нормално да са увеличени.Ако са до 15 мм в диаметър дори не се правят изследвания.Лошо е когото са неподвижни,твърди и по -големи от едър бадем.Тогава се пуска и ДКК- натривка на стъкло, което е най-добре да се разчете от  хематолог.
А дете без увеличени лимфни възли означава дете без добра имунна система.Съвсем в реда на нещата е да имат леко увеличени лимфни възли около вратлето заради растящите зъбки и честите инфекции на ГДП.

# 8
  • Мнения: 0
На нас ни го назначи педиатъра и след като видя завишените стойности ни даде направление за хематолог. Хематологът предписа лечение въз основа на преглед и изследванията. След 30 дни пак правихме изследвания (този път назначени от хематолога) и като го прегледа (лимфните възли бяха спаднали, но не изцяло) каза да продължим лечението.
Ако детето обаче има нормални кръвни изследвания, тогава не знам каква може да е причината за увеличените лимфни възли.
А на УНГ водихте ли го?
На УНГ не сме ходили както и по горе споменах профилактично пускаме ДДК

# 9
  • Мнения: 0
На децата лимфните възли е напълно нормално да са увеличени.Ако са до 15 мм в диаметър дори не се правят изследвания.Лошо е когото са неподвижни,твърди и по -големи от едър бадем.Тогава се пуска и ДКК- натривка на стъкло, което е най-добре да се разчете от  хематолог.
А дете без увеличени лимфни възли означава дете без добра имунна система.Съвсем в реда на нещата е да имат леко увеличени лимфни възли около вратлето заради растящите зъбки и честите инфекции на ГДП.
И аз съм на същото мнение но когато попитах хематолога възможно ли да се увлечени от зъбките , той отвърна , че двете неща нямат общо и не е възможно!

# 10
  • Мнения: 1 428
На децата лимфните възли е напълно нормално да са увеличени.Ако са до 15 мм в диаметър дори не се правят изследвания.Лошо е когото са неподвижни,твърди и по -големи от едър бадем.Тогава се пуска и ДКК- натривка на стъкло, което е най-добре да се разчете от  хематолог.
А дете без увеличени лимфни възли означава дете без добра имунна система.Съвсем в реда на нещата е да имат леко увеличени лимфни възли около вратлето заради растящите зъбки и честите инфекции на ГДП.
И аз съм на същото мнение но когато попитах хематолога възможно ли да се увлечени от зъбките , той отвърна , че двете неща нямат общо и не е възможно!


Тов ане е вярно, всеки път , когато на дъщеря ми пробиваше заб и се увеличаваха лимфните възли.На мен също, миналия месец ми проби мъдрещ и лимфния възел под челюста ми беше станал огромен и болезнен.
Щом ДКК е наред , значи не мисли повече, проблем няма.Изчела съм много за лимфните възли , защото аз самата имам увеличени под мишниците от 6 години.Ходила съм на много лекари и съм прочела доста, дори доста в повече от някои хематолози, които от както са си взели дипломите учебник не са отваряли.ако толкова много те притесняват има много добър хомеопатичен препарат-Лимфомиозот, той ги свива и премахва.Дори е подходяща терапия при увеличени сливици.

# 11
  • Мнения: 1 495
Аз също имам леко увеличени лимфни възли по врата , напипвам ги и са големи колкото лещено зърно. Останали са ми от предишни боледувания , с години си стоят и не мърдат , изследванията ми винаги са хубави. Четох някъде , че при по - слабите хора било нормално да се напипват , но аз и не съм слаба , по - скоро нормална. Важното е да не растат и да не болят.

# 12
  • Мнения: 1 428
Аз също имам леко увеличени лимфни възли по врата , напипвам ги и са големи колкото лещено зърно. Останали са ми от предишни боледувания , с години си стоят и не мърдат , изследванията ми винаги са хубави. Четох някъде , че при по - слабите хора било нормално да се напипват , но аз и не съм слаба , по - скоро нормална. Важното е да не растат и да не болят.

Не , важното е да болят, защото ако растат, а не болят говори за онкологично заболяване в 90 процента от случаите. Щом лимфен възел боли значи се  дължи на възпаление, а не на хематологично или онкологично заболяване.

# 13
  • Мнения: 1 495
Не , важното е да болят, защото ако растат, а не болят говори за онкологично заболяване в 90 процента от случаите. Щом лимфен възел боли значи се  дължи на възпаление, а не на хематологично или онкологично заболяване.
Значи аз съм в грешка Peace. Моите не ме болят и си стоят едни и същи за сега.

# 14
  • Мнения: 1 428
Не , важното е да болят, защото ако растат, а не болят говори за онкологично заболяване в 90 процента от случаите. Щом лимфен възел боли значи се  дължи на възпаление, а не на хематологично или онкологично заболяване.
Значи аз съм в грешка Peace. Моите не ме болят и си стоят едни и същи за сега.

Тук говоря за лимфни възели над 15 мм,които растата , а не болят, а твоите са с размер лещени зрънца и не се увеличават.Това си е съвсем нормална находка, коятко я имат всички хора не само ти.

# 15
  • Мнения: 22
Моето момченце също има увеличени лимфни възли, от доста време. Може би от година точно под челюста, като си повдигне главата и се виждат - струват ми се много големи. Няколко пъти сме пускали ПКК, нямало е нищо тревожно според педиатъра ни. Сега отново по мое настояване ще даваме кръв - искам да попитам само ПКК достатъчна ли е за да се разбере дали има проблем или направо да поискам някакви по задълбочени изследвания?

# 16
  • Мнения: X
Заведете го на хематолог, но първо на УНГ. Лимфните възли са много деликатна област, но няма нищо страшно при вас според мен. Успех  Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 433
Същата картинка сме Simple Smile Увеличени лимфни възли. При нас ту се появяват, ту изчезват или си променят размера. Когато се разболява, веднага изникват Simple Smile И аз много се притеснявах, но в кръвната картина всичко е наред. Той също си е супер. Няма от какво да се тверожиш  Peace

# 18
  • Мнения: 22
Да и при нас се променят. Винаги се виждат обаче - според лекарката ни това е така, защото е много слаб Rolling Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 113
Моето дете,което е на 3.5 години също е с увеличен лимфен възел от дясната страна под челюстта,така е от февруари месец откакто боледува,другия и спадна,но този си стои,расте ,намалява ,но си е там.Все го мисля,март правихме ръчно броене на левкоцити,лимфоцитите бяха малко над нормата,но доки каза,че е нормално.Вчера пак я водихме,защото така и не спадна,правихме и изследване за мононуклеоза,отрицателно е,гледам сега лимфоцитите са си в норма,даже и хемоглобина и е добре,въпреки,че е кльоща,другите показатели също според мен са добре,но следобед като ги занеса на доки ще видим.Дано всичко и е наред и спадне най накрая

# 20
  • Мнения: X
Предполагам водите детето на хематолог, или? Ще ви изпишат едни лекарства, именно за лимфите, от които трябва да спадне. Ако не спадне не се тревожете, защото има и такава опция.

# 21
  • София
  • Мнения: 113
Предполагам водите детето на хематолог, или? Ще ви изпишат едни лекарства, именно за лимфите, от които трябва да спадне. Ако не спадне не се тревожете, защото има и такава опция.

не сме я водили на хематолиг,личната лекарка ни ги предписа тези изследвани,тя смята,че няма от какво да се притесняваме,но нали знаете ние сме най големите душмани на децата си

# 22
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Синът ми /на 5 годинки/ от около 1-2 седмици е с три топченца на врата- не са малки и не изчезват...
Понеже има уголемени сливици и доскоро пиеше противоалергични последния път като ходихме при доктора УНГ го попитахме и каза, че е нормално и да го мажем с Фелоран ако искаме!
Изследвания пускахме преди месец и  резултатите, които малко ме притесниха бяха:
NEU % 15,4  pri 44.0-76.0
 NEU neutrofilni levkociti br  0,8   pri 2.0-7.8
 EOS % 8.1  pri 0.00-6.00%
EOS  eozinofilni levkociti br 0.4   pri 0.00-0.700
LIM% 60.8  pri 20-40
LIM br 3.2    pri  0.6-4.1
MONO % 14.3  pri 3-13
MONO br 0.8   pri 0.2-1.5
лекарката каза, че всичко е наред Rolling Eyes

Малко преди да се подуят бяхме на почивка и на края на почивката хвана вирус с повръщане и разтройство,но изследванията са правени по-рано. Ако има значение, макар че се съмнявам дните през почивката се е къпал в басейни с минерална вода...

# 23
  • Мнения: X
Заведете детето на хематолог. Успех  Peace

# 24
  • Мнения: 17 987
Не видях темата и пуснах подобна. Нашите са големи, болят я само като я натискам, ох ще се побъркам. Личната все ме уверява, че не е нищо  опасни, нашите са от години, какво трябва да и пусна? Кръвна картина с диференциално броене ли? Четох за мононуклеозата, но там пишеше за температура, а дъщеря ми няма никакви оплаквания....Страшно съм притеснена Sad

# 25
  • Мнения: X
Ще се повторя, но заведете детето на хематолог, ако толкова се притеснявате от лимфните възли. Много често биват подценявани от личните, тъй като децата боледуват от ангини доста.
Може наистина да е нещо безобидно. То и аз имам моите за увеличени постоянно, но нищо ми няма.
Успех !   bouquet

# 26
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ние пуснахме и втори изследвания с диференциално броене, на които стойностите бяха още по-високи, при което педката изписа оспамокс да пие и да идем за направление за хематолог....като ми го доведе татко му на работата ми му погледнах сливиците- ми то детето с ангина и сливиците се подули, обхванали цялото гърло...обадих се на педката, започна да се тюхка че не му погледнала гърлото и каза да взема зинат......да обаче този зинат отвратителен и след втория прием не можех да го накарам по никакъв начин да го пие /повръща го/, вдигаше и Т 38 и нещо....в същото време забелязах че лимфите са му много набъбнали- качихме детето в колата и в бърза помощ...доктора го прегледа, като видя сливиците попита защо не сме ги махнали, лимфите са се подули от тях и така, смени зината с аугментин и вече мога да кажа че е по-добре. Ще изчакам още 1-2 месеца и ако всичко е нормално дотогава ще пуснем нови изследвания. Иначе топченцата ги има но са малки и не личат като преди.

# 27
  • Мнения: 8
Синът ми е на 1,8 г.Преди юли месец му напипах лимфен възел колкото лещено зърно на врата.Последната му настинка беше април.След това го оперираха от хидроцеле юни.Заведох го на педиатъра, а той ми каза, че е нормално и може да е от зъби, защото сега му никнат кътниците.Не му прави ПКК, защото му правиха такава за операцията и всичко беше ок.Сега като чета тук постовете направо настръхвам и виждам, че май ситуацията не е толкова безобидна.

# 28
  • някъде
  • Мнения: 4 955
kolko vreme sled rezultatite i sled antibiotika e dobre da se napravi novo izsledvane???

# 29
  • Мнения: 17 987
И ние правихме изследвания, ПКК + диференциално с натривка. Педито не ги е виждала още, но лаборантката ги погледа и каза, че абсолютно всичко си е в нормата. Попита какъв ни е проблема, обясних, отново погледна и каза спокойно. Дано наистина да е така. Чух, че лимфоцитите са високи ако има нещо, нашите са 7  newsm78, ама дали е така? Съжалявам, че не нося изследванията да напиша стойностите....

# 30
  • Мнения: 10 264
До всички мами в темата без да искам да плаша някого и да говоря празни приказки-нас преди месец ни диагностицираха с левкемия  Cry Cry Cry И всичко започна от лимфните възли-бяха подути. Левкоцитите raja_nikol ни бяха 75 000. Според доктора всичко над 20 000 е онко. Затова ако трябва ходете на двама трима доктора за ваше успокоение не се оповавайте на мнения на лаборанти и сестри. Просто като вече се сте сбъсквали с подобни увеличени лимфни възли не го подценявайте вървете за второ и трето мнение, плащайте ако трябва за да сте 100% сигурни МОЛЯ ВИ. Жестоко е всичко което преживяваме и не бих искала да чета че някой страда от лекарска немърливост или понеже не му се е размотавало по лекари е изтървал момента.

# 31
  • Мнения: X
vici75 Успех миличка, дано по-бързо се преборите.  Hug

# 32
  • Мнения: 17 987
Vici, успех миличка, стискаме ви палци  Praynig

Нашите са 7  newsm78, ама знам ли какви са мерните единици   Confused, пак ме хвана параноята....... Cry

Къде бяха подути вашите? Изведнъж ли започна? Нашите са така поне от 5 години  Confused

# 33
  • Мнения: 10 264
Ами щом лекар ви е казал че кръвните са ок не се шашкайте. Мисля че нашите единици са умножени по 1000. Нашите лимфни възли се подуха точно под ушенцата и отока беше захванал малко под челюстта ако може да ме разберете какво искам да обесня. И започна изведнъж с температура 37 две седмици. Трета седмица не чакахме. Отидохме на лекар и всичко беше до там. Живота ни свърши. Но да не ви плаша и да интерпретирате нашите неволи грешно, просто имайте едно на ум и правете кръвни ако трябва 2 пъти годишно, ходете за две мнения и не подценявайте проблема.

# 34
  • Мнения: 79
Ние също имаме проблем с лимфите. След хрема и гърло задължително се подуват и понякога са много болезнени. Първо лекуваме инфекцията, но паралелно давам лимфомиозот на капки. През април го давах 1 месец, защото близо 6 седмици беше с хрема и болно гърло. Сега отново давам, защото пак след хрема и гърло се подуха. Спадат, но бавно. Пускали сме няколко пъти диференциално, но всичко е в норма. Просто при много слабите, както е и нашето дете, са по-видими. Всички ги имат тези топченца и когато са до размера на грахче, не е опасно. Но когато станат по-големи, трябва да се търси източника на това подуване. По принцип досега при нас винаги се е дължало на инфекция на горните дих. пътища, която при нас протича доста дълго.

# 35
  • Мнения: 1 495
Без да съм дете , но и аз имам лимфни възли по врата , които си стоят леко увеличени от години , може би от постоянните ми боледувания като дете. С размер на грахово зърно са и не се увеличават. Може би ще си останат така , не знам. Иначе и аз знам , че когато са до размер на грахово зърно не е притеснително. И до колкото знам не трябва да болят.

# 36
  • Мнения: X
Ако не болят, не са подвижни и са възпалени повече от 2, 3 седмици се налага задължителна консултация с хематолог. Раково увеличените възли не болят и са сякаш срастнали с тъканта около тях.

# 37
  • Мнения: 110
Здравейте,
има някои хора които имат така наречените "обикновенни увеличени " лимфни възли. Тези лимфни възли не нарастват, не болят, не създават други проблеми, и най-често са в резултат на прекарана мононуклеоза. Може да си останат така и през целия живот.  При деца до 4 години също е нормално да се напипват лимфните възли. Има за съжаление и случаи като този на vici75 на която искрено желая успех в лечението, при които набъбналите лимфни възли сигнализиратат за  тежко кръвно заболяване. Тук искам да отбележа нещо важно- ако кръвните показатели са нормални, но възлите постоянно са увеличени , за ваше успокоениеие направете една биобсия на лимфния възел. Само по този начин може да се докаже със сигурност, че в него не се крие нещо страшно. Успех!

# 38
  • Мнения: 6
Здравейте момичета детето ми боледува много често,  Sad лимфните възли едва сега когато е на 6 годинки и половина се подуха, Sad стана 2 антибиотика пием + colostrum capsules вече за кой път незнам. Тъкмо бяха почнали да се смъкват детето взе да кашля и пак му се подуха  Cry. Едно на ръка че често боледува пък сега и подути лимфни възли. Много ми е притеснено на ден може би 10 пъти пипам зад ушенцата на детето да проверя дали не са се смъкнали възлите му. Дано скоро отшуми и това, за последствия  не искам да си мисля.

# 39
  • София
  • Мнения: 433
Лимфните възли се подуват, за да спрат вирус//бактерия/инфекция в организма. Това е тяхната реакция, уголемяват се. Не очаквай да спаднат толкова бързо, обикновено от 2 седмици до месец след края на боледуването. На какъв принцип давате антибиотиците и по колко дни? Взимахте ли секрет от гърлото на детето?

Не се притеснявайте, просто са много лоши вирусите в момента   bouquet

# 40
  • Мнения: 1
Zdraveite bebeto mi e na 5 meseca i ima podut limfen vzel i doktora kaza che se e nadul ot raschopkana rana koqto e na cheloto na bebeto

Общи условия

Активация на акаунт