Отговори
# 420
  • Мнения: 1 422
Клемче мило, живо Шта УдИрЪ за препоръчване на лекарства в публичното пространство  Hug. Ангина - разбити на сняг белтъци с пудра захар на компрес на врата на найлон за 3 часа, отгоре вестник, отгоре вълнен шал. Два пъти за едно денонощие и на следващия ден може пак, ако случайно се налага. Ама чак антибиотици така богато да се подкокоросват хората да ползват.... Никаква торта за тебе!  Heart Eyes

# 421
  • София
  • Мнения: 6 798
Как торта??? Не си влизам в "дебелите" дънки...
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Плюс това имам да прибирам каманяк, не калории.   Laughing

Ооох, не питай старило, питай патило. Не докторат, ами академичен труд имам написан за сливиците.  Rolling Eyes Инфо на лични. Обаче още не давам да ми ги махат, та все пак го броя за прогрес.

# 422
  • Мнения: 1 422
Клемулинааа, я веднага да почваш да пиеш цитрусово масълце някое на капки (мандарина или лимон), че да се завреш там в каквито дънки искаш. Няма само аз да 'рупам торти я..... Цуни.

Лека нощ на всички феи! Ударих го тези дни на реализиране на желания (мои) и някои хора около мене глава ги боли вече. Ама време беше. Аман от съобразяване в хатъра на тоя и оня. Да се оправят като големи  Crazy. Писна ми да съм разбираща за настроения, лични драми и подобни дивотии.

# 423
  • Мнения: 4
За сливици.
Аз съм страшно доволна от следната процедура. Преди да ми я  кажат за един зимен сезон поне три пъти се сблъсквах с тоя проблем.
Много е важно обаче да се хване началото на процеса.Тогава когато започваме да чувстваме първите симптоми и неразположение.
Вечерта преди лягане се прави гаргара с възможно топла вода в която сме сложили сода бикарбонат.
Примерно: 200гр вода + кафена лъжичка сода .
След това не се пие и консумира нищо в това число и цигара не се пуши. На сутринта се отделят налепите. Но отново напомням НАЧАЛОТО. Опитвала съм примерно когато е напреднало заболяването, но не се получава този ефект.Тогава само облекчение.

# 424
  • Мнения: 1 168
За сливици.
Примерно: 200гр вода + кафена лъжичка сода .
За по-добър ефект, водата да е по-малко - около 50мл + 1 ч. л. хлебна сода + малко сол, за разкош.  Grinning
Правих го, преди 2 вечери.
Обаче, правих и процедурата с чашата вода, така че не знам кое е помогнало повече, но на сутринта нямаше и помен от ужасните болки в гърлото.  Flutter

# 425
  • Мнения: 0
Вела напълно подкрепям това ,което написа  . Peace Hug
На мен което страшно ми помага когато нещата не стават така както искам  е постановката на Мариус Куркински - Сътресение  и по точно разказът Засукан свят.
Там един дядо си разказва целият живот и обяснява как когато си е мислил че нещо прави уж за добро ,накрая излиза ,че никак не е на добро и когато нещо е много зле накрая излиза , че това е най-доброто което може да му се случи  .
Горещо препоръчвам на всички да гледате постановката .Страхотна е .
И един подарък от мен –приказка за лека нощ - разказът Засукан свят : Grinning
http://dox.abv.bg/files/listtree

# 426
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Вивалди, линкът ми дава "несъществуващ файл"
А на мен вече ми е притеснено, още съм без работа, въпреки всички ритуали, които направих и опитите да мисля позитивно, се заражда едно такова проитеснение в гърдите......
Хубаво са те посъветвали - да разпуснеш, да видиш из къщи какво има да се довършва и да не се даваш на притеснението. То показва, че във вибрацията ти има някаква съпротива - с която не даваш на хубавата работа да дойде при теб. Несъзнателно, разбира се. И аз си откривам такива съпротиви и съпротивички, ама няма да приказвам за тях, че да не ги засилвам хехех.

Дидиела много хубаво го е обяснила...  И при мен така се получи - като се отървах от черните мисли, че работата, която работя не ми харесва и т.н. - изведнъж отникъде ми се обадиха хора, за които не бях чувала изобщо и ме молиха да почна да работя при тях...

Пинкито, когато работим работа, която след известно време хич не ни харесва, това помака за доуточняване вътре в себе си какво точно искаме. Щото като сме почнали, нали ни се е сторло приемливо? А всъщност - не е. Така че аз гледам на всякакъв подобен опит положително - сега вече знам по-точно какво именно НЕ ИСКАМ и ще го разпозная за половин секунда  bowuu

Казват, че ако вече си ги създал и пътечката на съпротивата, ходил си бая по нея, че дори и си я павирал, т.е. си мислил едно известно време по този начин, вместо да се опитваш да махаш паветата от пътечката, да си чупиш ноктите и да се зОриш да я разрушаваш - е по-добре да направиш друга пътечка и тая да я зарежеш. Ако трябва да го кажа не толкова метафорично - ако не се получават нещата с работата, не трябва да се мисли точно за работата, а за нещата, които ни се получават без много усилие. Защото като "къртим павета" по въпроса с работата, само задълбочаваме нещата. По-добре да тръгнем по горската пътечка, да тичаме след пеперудите и да пеем с птичките. Така по-лесно ще вдигнем вибрациите си и ще позволим на това, дето го искаме, да дойде при нас. Няма нужда да мислим само за него - изобщо дори. Вече сме го поискали - и стига толкова. Сега да почнем да му позволяваме да дойде.  Hug

# 427
  • Мнения: 0
*Мила* на мен ми се отваря не знам защо . приказка Засукан свят е качих още един път ето тук :

http://rapidshare.com/files/453911269/marius.mp3

натиска се в дясно на Langsamer Datentransfer

# 428
  • Мнения: 1 346
Добро утро на всички!
Starlightsmile3525

Вела  Hugтова е авторката, към коят Pinkito даде линк тук и която силно препоръчвам. Но не всеки може да понесе така поднесена литература, това е стил протестански църкви, който за много от хората в България е непознат и странен. В същия стил, междудругото много отдавна искам да ви я препоръчам тази книга, но точно от притеснение как ще я приемете, защото е написана от силно вярващ човек, става въпрос за "Тайната на сполучливия брак", стана ми настолна и я четях и препрочитах многократно, сега вече я знам на изуст  Laughing. Ами който може да понесе стила, ако иска да я погледне, преведена е на български, ако я наберете в гугъл ще ви излезе линк към файла.

Рози и рози поздравявам те за това, че си се оттеглила от поста "кошче за душевни отпадъци", идва един момент, в който човек може да отсява кой наистина търси начин и иска сам да си помогне и на когото с желание да подадеш ръка, и кой просто обича да си мрънка и този стил на живот си му допада и там и да слушаш с дни и съвети да даваш все тая, губене на време.
Рози още нещо, скоро чух мнение на една фитнес инструктурка/голямо име/, че е ако доливаме във водата си лимон това ще ни ускори метаболизма с 30%, можеш ли да ни разкажеш повече по въпроса.

Прекрасен ден  bouquet

Последна редакция: ср, 23 мар 2011, 13:39 от !Diva!

# 429
  • Мнения: 1 422
Опаааа, !Diva! , сега ме тресна" с твоето доверие към моите ъъъъъъъъъъъъм пространни знания по въпроса за цитрусите. Аз по-скоро мога да споделя собствения си скромен опит и това, което имам под ръка.

1. По отношение на етеричните масла:

- теоретичните си знания аз ги черпя от описанията в сайта на Стикс - лимон, портокал, мандарина, лайм, бигардия, нероли като за ежедневна проверка или да "отскоча" и да си сверя часовника. Освен това съм чела няколко пъти книгата на Тисеран като тя обаче покрива само медицинското приложение на маслата. Ето тук имаше някои кратки отзиви по книги за ароматерапията и изобщо етерично-маслените растения.

- практическите си знания съм ги понатрупала покрай курсовете (сега пак ще има от 8 април в София и после в Бургас някакъв комбиниран вариант от 15 април), където освен малко теория има доста въпроси от хора, които или са започнали със същите групи като мене около май 2009 година, или са се присъединили след това (някои са фармацефти, собственици на аптеки, терапевти от различни специалности - масажисти, рехабилитатори, физиотерапевти). Освен разговорната част има работа със самите масла - правиш си комбинации в съответствие с целта си и като ги ползваш после обсъждаме на някой следващ курс, както и всякакви впечатления или пък във форума "Арома" има маса въпроси особено от първата година като се "запознахме" с маслата.

- практически тясно по цитрусите споделяне на мой опит:
а. във всякакви случаи на "паднало" настроение или демотивация прибягвам до портокал или мандарина. Най-лесният ми вариант е душ-гел и мляко за тяло с тези масла. И в момента съм на него. Тук моооооляяяяя да пропуснете коментарите, че правя реклама на конкретен продукт или нещо подобно. Това ползвам, това казвам  Embarassed Избрах си в момента да се наситя с тези масла, защото физически и емоционално съм много уморена през последните два месеца от повсеместни промени след като се върнахме от Египет. А и цитрусовите аромати поддържат имунитета висок, което е супер при ранно-пролетните вирусчета.
б. преди година и половина реших да си правя прочистване поради едни натрупвания от август до ноември 2009 и пих съответно последователно лимон, мандарина, портокал и нероли по 20 дни по 2 капки на ден на захарче и после 10 дни почивка. Хубаво се прочистих аз, но понеже съм упорито магаре вместо първо да се консултирам със специалистите, се юрнах да направя такъв повсеместен курс. Негативната последица беше, че свалих едни два килограма, които изобщо не исках и слязох лееекинко по-ниско, отколкото бих искала да тежа (аз съм слабовата). На практика явно си дойдох на природните килца, но при моето спортно натоварване + зора, ми се искаше да тежа малко повече. Обаче йок............. няма мърдане нагоре. Ама няма и това е. Така че без да съм искала това взех, че доказах върху себе си ефектът на регулиране на теглото. После където и да четох, го отдават именно на ускоряването на метаболизма. Ефектът го осъзнах около март 2010 трайно, което е плавен процес от около 6 месеца.

2. По отношение на соковете:

- майка ми всяка сутрин пие чаша преварена вода още топла с изстискан в нея един лимон, с което си регулира храносмилането. Освен това откакто й отстраниха жлъчния мехур й бяха казали, че това е задължително, за да се преработва храната нормално, но тук не помня медицинското обяснение съвсем точно.
- аз самата сутрин пия също един лимон с две ябълки и малко минерална вода на сок и храносмилането ми работи малко на принципа хапнеш и после веднага хоп отиваш.... (извинете за натурализма).

И един коментар, който не знам на кое от двете се дължи (маслата или соковете или комбинацията) - направиха ми миналото лято да ми направят едно замерване на индикатор, който отчита нещо подобно на индекс на метаболизма. Изследва се като част от традиционната китайска медицина на етапа диагностика преди да започнат всякакви приемания вътрешно на вещества. При мене беше като част от една демонстрация. И в края девойката с малко съмнителен поглед искаше да ме мери повторно, защото за моята "възраст" това не бил нормален индекс и съм й била изглеждала все едно имам метаболизъм на питбул. Според мен се беше объркала - аз по-скоро имам характер на питбул при определени обстоятелства, ама нейсе...

Кажете ми да спра да философствам, моля виииииии  Embarassed Embarassed  bouquet

# 430
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
...
 Няма нужда да мислим само за него - изобщо дори. Вече сме го поискали - и стига толкова. Сега да почнем да му позволяваме да дойде.  Hug

Много ми хареса!   bouquet

!Diva! , помня, че се обсъждаше книгата тук и имаше даден линк към нея, но не на всички се беше харесала - нормално е. /По вкус и цвет, товарищ нет.../ Действително стилът е особен и няма да се понрави на всеки, но мисля, че има доста вярни неща, които са казани съвсем директно. Вярно е, че има доста цитати от Библията и е комерсиална, но все пак мисля, че можем да извлечем и ценна информация от нея.



# 431
  • София
  • Мнения: 3 648
Ни един от двата линка не ми се отваря!

# 432
  • Мнения: 3 416
Понеже се подхванали тема и за желана работа,аз също съм на тая вълна и уж"работя" по въпроса. Достатъчно ли е само да го пожелая? Как да разбера дали си давам някакви спънки?
Момичета кои техники най-често ползвате? Аз съм"нова" в това начинание тъй да се каже и ми се струва,че вярвам най-много на силата на (само)внушението,най-добре хипноза! Много благодаря за линка към книгата на Пол Маккена,при всеки удобен случай си препрочитам по нещо и слушам записа. Не знам дали има ефект,май е раничко.

# 433
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Искам да споделя с вас една чудесна презентация - Пожелание

Линкът ше бъде активен до Сряда 06.04.11.

Последна редакция: ср, 23 мар 2011, 11:08 от Вела

# 434
  • София
  • Мнения: 171
Рози от къде си набавяш тези етерични масла, по аптеките ли ги продават, извинявам се за въпроса, но не съм запозната.

Общи условия

Активация на акаунт