Помощ за сертификатите по английски език

  • 63 630
  • 144
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 700
te_dda, след всичко прочетено смятам, че е най-добре да го заведеш в някоя от добрите школи да му определят нивото или да му намериш частен учител.
Не искам да те обидя, тъй като виждам колко се гордееш с постиженията му, но от гледане на телевизия и игра на компютри няма как да се научиш да пишеш...........
Знам в момента си на седмокласна вълна и затова ще дам такъв пример. Можеш ли да вземеш успешно изпитите без подготовка само с гледане на телевизия, ако и да си родноговорящ български.
Както се казва - лозето си иска мотика..................

# 76
  • Мнения: 538
Именно ! затова написах

Цитат
какво значи да приключи с езика:  ЕМИ ДА ПРИКЛЮЧИ С ОСНОВНОТО-  думи, граматика.....естесвено,че трябва после практика и лесно пада езиковото ниво, но в неговия случаи с денонощни интереси в компютри и информатика- това няма лесно да стане....мен ми е ясно,че няма как да се стигне ниво от рода матерен език, говоря за отхвърляне на основното обучение, което ако не си минал, значи колкото и да знаеш- има много какво да учиш, както сме ние  в момента....[/quote]




 не считам детето си за гениално, нито нещо подобно, нито имам амбиции за сертификати и тупане в гърдите.....просто смятам,че началното обучение по курсовете, отоговарящо на 4 клас, не е за него, и затова пуснах запитване към вас, които сте повече " в час" с школите къде да отида със запитване за такъв изпит, а не да хвана просто някаква школа да му проведе някакъв изпит, който е безмислен, и да учи в курс, в който просто ще ходи, колкото да се каже,че ходи....ианче място за обиждане няма, споко... Wink аз съм един много реален човек и съм далеч от родителите с болни амбиции за децата си и от тези, смятащи децата за нещо повече от другите...! просто виждам някакви способности, които са оставени по течението и неразвити !



пс: незнам защо абзацът със сегашното мнение не иска да излезе извън цитата, въпреки,че ограничението докъде да е цитатът е на точното място, съжалявам, надявам се да става ясно кое е цитата и кое сегашното мнение  Simple Smile

Последна редакция: чт, 16 юни 2011, 00:24 от te_dda

# 77
  • Мнения: 2 980

Права си, много глупав спор се получи.

За двете години: бележки на Синдиката Кеймбридж  http://www.cambridgeesol-luzern.ch/PDF/LanguageAbility.pdf.

Що се отнася до еквивалентност между САЕ и С1-2 - щом Кеймбридж са го написали на сертификата, значи така смятат. В много таблици за еквивалентност, които не са предоставени от Кеймбридж, нивото се определя само като С1, независимо от оценката. Сравнението между спецификациите на САЕ и подробните критерии на Европейската рамка показва, че изпитът отговаря на В2-С1. Няма да споря - мнението ми е професионално, но си е мое, на никого не го натрапвам.  Peace

И аз се извинявам за спама.

Последна редакция: чт, 16 юни 2011, 07:13 от ianajar

# 78
  • Мнения: 162
Много се спрягат Кеймбридж сертификати от училищата, но аз не виждам да пише някъде Кеймбридж на сертификати, които съм виждала.

Пеарсон тестове сертификати с каква тежест са.

Спрягат се като потготовка за тях, най-вероятно. Което, ако е провеждана качествено пак не е малко. Не могат да напишат, че е на Кембридже сертификата, защото само К. издават такива. Но наистина сертификата не е най-важното, а знанията. Дори и един пробен тест може да покаже детето на какво ниво е.

А Пиърсън са една от най-големите организации провеждаща изпити. Не знам къде за какво ги признават, но със сигурност са сериозни.

# 79
  • Мнения: 40 920
Цитат
а не да хвана просто някаква школа да му проведе някакъв изпит, който е безмислен, и да учи в курс, в който просто ще ходи, колкото да се каже,че ходи

В добрите школи има, така да се каже, четири вида изпити:
- входящ изпит за определяне на нивото и записване в подходяща група. Най-често е на компютър, но при колебания има и интервю.
- поне 2 пробни междинни изпита, проведени в същия формат, като изпита за сертификат. Резултатите се дават на родителите за обратна връзка, правят се и родителски срещи, на които родителите биват информирани за силните и слаби страни в знанията на децата и пр.
- изходящ изпит, пак във формата на изпита за сертификат. На базата на резултата се дава съвет за продължаване на обучението - дали да се повтаря или да се запишете в по-високо ниво.
- изпит за сертификат.

Първите три изпита са много полезни и са безплатни. Последният изпит (този за сертификат) е полезен май само на децата, които ще кандидатстват, и хич не е евтин. Всеки си решава дали да се яви - не е задължително. Още повече, че безплатният изходящ изпит на практика дава същия резултат, ако искаш просто да видиш колко е напреднало детето.

# 80
  • Мнения: 538
черна станция, мерси отново ! Благодаря и на всички други, които дадоха мнението и съветите си !Мисля,че картинката се поизясни ! newsm78 Wink Laughing

# 81
  • Мнения: 497
Оф, тоя спор за валидността на САЕ и СРЕ наистина си тлее непрекъснато. Детето ме е обявило за изкукала параноичка, защото мине се не мине и му навирам разни изказвания, а той полудява Joy Joy
Затова днес седнах и ето до какво стигнах през сайта на университета в Абърдийн
For further information on English Language requirements as stipulated by the UK Border Agency, please visit www.ukba.homeoffice.gov.uk/studyingintheuk/adult-students/can-yo … /english-language
на нея се отваря този прозорец, където си казват хората кои сертификати са с валидност от 2 години и кои нямат срок.... ясно и точно си има колонка за валидност, в която за Йелтс и Тойфел изрично пише 2 години, а за САЕ и СРЕ пише че нямат срок, та не знам вече
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitecontent/applicationforms/n … english-tests.pdf
ianajar , линка който си дала поне на мен ми се струва, че за срока касае именно Йелтс сертификата, защото и той се издава от Кембридж, или....
Дайте да го решим този въпрос най-после ама еднозначно. Няма ли някой смелчак вече кандидатствал със сертификат, взет 8 или 9  клас -да пише тутакси hahaha hahaha

# 82
  • Мнения: 2 980
ianajar , линка който си дала поне на мен ми се струва, че за срока касае именно Йелтс сертификата, защото и той се издава от Кембридж, или....

Не. Линкът ми касае точно безсрочните сертификати (САЕ и СРЕ) и обяснява в кои случаи може да се приеме, че сертификат, получен преди повече от две години, все още показва достатъчно езиково ниво. ИЕЛТС не е сертификатен изпит и при него изобщо няма спор по въпроса за валидността.  Peace


Що се отнася до еднозначно решение - не мисля, че съществува такова. Всеки университет, дори всяка катедра, си има отделни изисквания за ниво на английски и начин за доказване на това ниво. Ето например няколко университета, които изрично си пишат, че искат СРЕ не по-стар от 2 години:

http://www.tue.nl/en/education/studying-at-tue/admission-and-enr … ncy-requirements/

http://www.uq.edu.au/study/?page=65901&pid=17502

http://www.rsm.nl/home/master/Admission_Application/FAQ/language_requirements

http://www.cdu.edu.au/international/futurestudents/entryrequirements.html

http://www.ed.ac.uk/studying/international/english/ug-english

Много от университетите в САЩ, които приемат Кеймбридж сертификати, имат същото условие.

Последна редакция: чт, 16 юни 2011, 23:52 от ianajar

# 83
  • Мнения: 40 920
Цитат
Дайте да го решим този въпрос най-после ама еднозначно. Няма ли някой смелчак вече кандидатствал със сертификат, взет 8 или 9  клас -да пише тутакси

Aз затова зарязах спора, защото не ние сме тези, които можем да решим. Кембридж, като автор на изпитната методика казва, че  сертификатът е безсрочен. Но те са само едната страна. Другата страна са университетите. Те имат право да приемат или не кой да е сертификат както им кефне. Предполагам, че Кембридж поне ще го приема безсрочно, защото иначе значи да си направят страхотна антиреклама. Вероятно и почти всички английски унита също. Американските пък по принцип се мръщят на британските сертификати, та какво остава да им дават бонус. Ми почти сигурно няма да го признаят.

Също така сигурно има значение и с каква степен е сертификатът, а и какво е правил човекът в годините след сертификата.

Та няма какво да обсъждаме СЕГА. Като дойде време се пита и избраният университет казва.

# 84
  • Мнения: 497
Да, то и аз намерих и то на български този линк http://www.hightime-bg.com/cambr.html, ама какво от това  Joy Joy на фона линковете от ianajar.....
Кембридж, особено след 2012 е много висока топка, но ето напр. и Единбург, който също е на острова го има изискването за годините....То и въпроса е принципен, не може да се разчита на конкретен уни, защото това го решаваш не напр. в 8 или 9 клас, а доста по-късно, а и едва ли кандидатстваш само в 1 или 2 унита...
ianajar, благодаря за труда!
Единствената хубава новина е, че не съм параноичка Joy

# 85
  • Мнения: 2 980
Няма параноя тук, казабланка, изпитите са си тъмна Индия  Laughing

Моето впечатление от четенето на университетски сайтове е, че от кандидатстудентите се очаква да си държат изпитите по английски едва ли не в момента, когато кандидатстват. На доста сайтове имаше информация от типа "Какво става, ако още не съм си получил резултата от СРЕ?". Просто университетите явно разглеждат сертификатите като изпити с едничка цел кандидатстване - и в такъв смисъл, за какво ти е да си ги вземаш три години предварително? Нашите сметки с планиране на натоварването и така нататък са им чужди, явно.  Wink

# 86
  • Мнения: 162
Нямам за цел да се заяждам, но има логика да имат определена давност сертификатите. Ако не си практикувал известно време езика, спокойно може и да не си на същото ниво, на което си бил. А пък ако този период е 10 години...

# 87
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 SunnySideUp  да точно казано, и аз стигам до това заключение, че сертификатите важат, ако има необходимост от ползуване на език в дадена държава при някаква работа обикновенна, а вече за университетите си трябва по-скоро изкарани   bouquet .

# 88
  • Мнения: 40 920
Ако човек си поддържа езика и даже се развива по-нататък след сертификата, то проблемът е просто да се дадат (ненужно) 200-300 лева за ново явяване на IELTS например. И който си знае, ще си вземе "пресен" сертификат. Не е зле и Кембридж да помисли за някакъв по-евтин потвърждаващ изпит.

От друга страна обаче да се изчаква, защото нямало смисъл да се взима сертификат толкова рано, също не е много удачно. Каквото и да прави човек, у нас английски на високо ниво може да се учи само в курсовете за сертификат. На практика няма курсове за учене "ей така". И какво сега, детето изкарва курс за СРА/САЕ и не се явява с другарчетата си, защото нямало смисъл? Ми как ще се чувства? По-добре да се яви за да знае наистина къде е, а след 5 години я камилата, я камиларя Laughing

Между другото питах моята позната, чието дете учи в АВО, и тя ми каза, че при тях все по-малки деца вземали СРЕ и се появил проблем - децата искат да учат още, а няма курс за тях след СРЕ. И от тази година АВО планирало да направи нещо като "постсертификатен" курс за своите си деца, които вече са взели СРЕ, но им е далеч до следване. На мен идеята ми харесва.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 154
черна станция, мерси отново ! Благодаря и на всички други, които дадоха мнението и съветите си !Мисля,че картинката се поизясни ! newsm78 Wink Laughing
Не знам как са курсовете на АВО за по-големите ученици, но при малките е пълна загуба на време.  SadСинът ми в подготвителен и в първи клас посещаваше курсовете на Британика, от които бяхме доволни. Синът ми беше доста по-напред с материала от съучениците си. След 1-ви клас сменихме училището и преценихме, че местоположението на АВО ни е по-удобно. Направиха му тест, на който той се представи отлично и ни препоръчаха съответното ниво. Продължихме във втори клас по системата Super Bus 2.
В трети клас вместо да продължим по същата система, преминахме на Sky 1. Според мен не научиха нищо ново, в сравнение с втори клас. Дори не успяха да вземат целия учебник. Предложиха ни накрая на годината да се явим за сертификат на ниво Movers. Какво беше учудването, ми разглеждайки пробните тестове, когато видях, че голяма част от текстовете и въпросите включват използването на просто минало време. (По Sky 1 не се учи минало време, докато в училище децата в 3 клас изучават минало просто време). (В новото училище синът ми вече не изучава английски език.) Тоест вече нивото на сина ми изостава от това на децата изучаващи английски в училище.
За следващата година отново системата се променя и вместо по Sky 2, предстои да учат по Discover English 2 – според информация от Internet отново ще минават ниво Movers, което е ниво A1 по общата европейска рамка.  ShockedТоест след 5 години учене на английски и немалко вложени средства синът ми ще покрие едва ниво А1, като той винаги е бил един от най-добрите в групата си.
Така, че съветът ми е да си направите тест за определяне на нивото не само в АВО. Явно и в АВО, като навсякъде гледат по-бавно да напредват децата, за да ходят на курсове при тях до 12 клас.

Общи условия

Активация на акаунт