Американски колеж -Аркус -Велико Търново

  • 18 852
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 411
Здравейте,
Вече зададох този въпрос в аналогичната тема ,но тъй като смятам че училищата са различни затова отворих нова,така че да могат да я прочетат повече хора.
Сина ми ще се явява на пролетни състезания по английски и математика в колежа.От там не ни дадоха никакви примерни тестове .Почти нищо не знаем за изпита по математика.Ако някой от родителите има някаква информация ще се радвам да сподели.Много ще съм благодарна също и ако споделите мнения и впечатления,но моля да отговарят родители чиито деца са учили или учат там ,а не такива които са дочули нещо от трети лица.

# 1
  • Мнения: 2 567
Дъщеря ми също ще кандидатства там, но с български и английски. И на мен ми казаха, че примерни тестове не дават.
Имам познато дете, което учи в Аркус, но не съм го разпитвала, защото нямам чак много голямо желание дъщеря ми да учи там. Просто преди години ми хареса базата и реших, че като дойде време ще кандидатства там и ако я приемат, приемат.
Ако някой сподели нещо за тестовете ще погледна от любопитство. Дъщеря ми така или иначе си се готви за кандидатстване и не мисля, че са и необходими специални подготовки за там, въпреки че формата на изпита е различен от стандартния.

# 2
  • Мнения: 411
Ние не сме от ВТърн. и не знам нищо за изпитите .Как стои въпроса с конкуренцията .Има ли доста кандидатстващи?Какво Ви кара да не сте чак толкова "за" училището?

# 3
  • Мнения: 2 567
Нямам никаква идея, колко са кандидатстващите. Както казах това училище не е приоритет за нас и затова не съм се задълбочавала много.

А не съм чак толкова за това училище по няколко причини. Първата е лична. В момента само съпругът ми живее във Велико Търново и ако дъщеря ми бъде приема, ще трябва да живее далече от мен.
Друга причина е, че училището, в което искам да бъде приета е в града, в който живеем и е много по на ниво и с традиции от Аркус.
Като цяло не съм чувала някакви супер неща за Аркус. Училището е далеч от нивото на АК в София. Базата му е страхотна, но не знам децата да имат някакви сериозни постижения или да има влезли в наистина добри университети след това.
По мои наблюдения това е училище за деца на по- заможни родители от Търново и региона, на които училището дава възможност да са сред свои и да не се мешат много, много с "простосмъртните" Simple Smile
За мен обаче е важна не само средата, но и академичното ниво, а не съм убедена, че то е много високо.

# 4
  • Мнения: 411
На мен също ми хареса материалната база а що се отнася до обучението имам познати които изпратиха там децата си и са доста доволни.За АК София знам че не е за нас защото там е доста тежко, а нямам желание да го побърквам от учене.Мисля че е по добър избор от ЕГ и ПМГ -така че според нашите и неговите възможности преценихме че това е най -добре.

# 5
  • Мнения: 2 567
Може би е по-добър избор от търновската езикова, но не е по-добър избор от всяка езикова Simple Smile
Щом имате познати, чиито деца учат там, може от тях да добиете повече впечатление. Тук май няма деца, които ще кандидатстват в Аркус.
Желая успех на детето ви  Peace

# 6
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 210
Защо, аз се замислям, но се готвим за догодина.

Явно обаче не е много уважавано училище. Никъде не срещам прехвалени отзиви.

# 7
  • Мнения: 411
Може би е по-добър избор от търновската езикова, но не е по-добър избор от всяка езикова Simple Smile
Щом имате познати, чиито деца учат там, може от тях да добиете повече впечатление. Тук май няма деца, които ще кандидатстват в Аркус.
Желая успех на детето ви  Peace
Благодаря ,желая същото на вашето дете както и на всички останали.
Само искам да кажа следното.Уважавам вашето мнение и критерии за определяне на добро училище.Те доколкото разбрах се базират на крайния резуртат при влизане в университети.Но съгласете се че това зависи от качеството на учениците,а то от своя страна от конкуренцията и наплива при кандидатстване.Естествено е във Велико Търново да няма такъв наплив както в софия.Позволете ми да изложа и аз моите критерии за определяне на добро училище.
1.Дипломата ,която имат възможност да получат.Най -реномираната,която могат да получат в България и ценена по- целия свят е IB дипломата.В Бг имаш възможност да я получиш в 3 училища-Златарски,АК-София и АК-Аркус
2.Обучение и дисциплина.
3.Възможности за индивидуално отношение ,оценка ,напътствия,насоки към самото дете с цел изграждане на неговата личност и индивидуалност.Изграждане на качества на лидер и качества за работа в колектив.
4.Наличие на поне малко свободно време за хоби и занимания за удоволствие.
5.Занимания организирани от самото училище в които ще се чувства съпричастен с колективния начин на живот.  
И тъй като по въпроса с дипломата ми е ясно как стоят нещата искам да чуя становища  на хора които са минали или минават през училището т.е почиват на факти, а не просто на слухове.
Уважавам всяко мнение ,защото всеки иска най-доброто за детето си според своите възможностти.Не бих искала дискусията да се превърне в спор ,защото не това е целта ми.

Последна редакция: нд, 20 мар 2011, 13:24 от asya asya

# 8
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
И аз бих искала да прочета повече за това училище. Няма ли кой да сподели мнение?

# 9
  • Мнения: 411
И аз бих искала да прочета повече за това училище. Няма ли кой да сподели мнение?
Ето това е сайта им,ако нямате никаква представа:
www.ac-arcus.com/

# 10
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
BБлагодаря за линк-а, но аз исках да чуя мнения на хора, чиито деца са там, както се казва живи впечатления.

# 11
  • Мнения: 40 944
Цитат
1.Дипломата ,която имат възможност да получат.Най -реномираната,която могат да получат в България и ценена по- целия свят е IB дипломата.В Бг имаш възможност да я получиш в 3 училища-Златарски,АК-София и АК-Аркус

Toва с IB  дипломата не е толкова сладко нещо Wink IB  дипломата отваря врати към най-престижните университети по света, но само ако е с отличен успех. Такъв успех са имали 1,2 или 3 деца в Златарски. А в АК IB  диплома взимат само чужденците.
Та ако някой лежи на вярата, как детето му ще влезе в този АК-Аркус и ще излезе в IB диплома, може да остане разочарован.

# 12
  • Мнения: 411
Хм,зададох въпроса за IB дипломите на директорката на колежа.Тя ми отговори че имат IB дипломанти вече няколко випуска.Ако това не е така значи ме е излъгала.Черна станция твърденията ти почиват на някакви конкретни  факти  ли?

# 13
  • Мнения: 40 944
Хм,зададох въпроса за IB дипломите на директорката на колежа.Тя ми отговори че имат IB дипломанти вече няколко випуска.Ако това не е така значи ме е излъгала.Черна станция твърденията ти почиват на някакви конкретни  факти  ли?

Относно това, което съм писала - ДА. По едно време се интересувах и рових в нета.
Но забележи - не съм писала, че АК-Аркус не дава такава диплома. Казах само, че АК не дава, а като се каже само "АК" без пояснения по принцип се разбира онова АК в София. Но може би наистина не съм била ясна и затова пояснявам - не знам нищо за АК-Аркус. Имах предвид АК София.

# 14
  • Мнения: 411
Всъщност и на мен не ми е ясен въпроса с IB дипломите.Вероятно за да я получиш първо трябва да имаш желание да я получиш сиреч да ти трябва .Не знам дали ти върши някаква работа в Европа .В БГ ясно че не.

Общи условия

Активация на акаунт