Малта

  • 10 678
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 914
Насочили сме се към Малта тази година! Някой има ли прясно инфо от там? Не мога да се ориентирам каква им е паричната единица - малтийска лира или евро? Скъпо ли е? В различните сайтове пише различни неща! Средата на септември става ли за море, къде е най-добре да отседнем? И изобщо всякаква информация ще ми бъде от полза!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 302
Паричната единица е Евро. Септември е супер време, юли и август е голяма жега, а и е тъпкано с туристи, поне във Валета и около нея. Относно къде да отседнете - зависи какво търсите и с какви пари разполагате.

# 2
  • Мнения: 914
Ох, какво искаме ли  Laughing? Доколкото разбрах хубав плаж на Малта е почти мисия невъзможна, така че този ориентир отпада, иска ми се да отседнем в някое малко градче с приятна стара част, да не е курорт тип Слънчев бряг - не харесвам такива места! Доколкото погледнах бегло цените на хотелите не са чак толкова скъпи. Естествено и ще поразглредаме острова, но по - скоро основната цел на пътуването е почивка -   кажете кое непременно трябва да видим и колко дни да останем, така че хем да не се натоварваме много с разглеждане на веднъж, хем да си починем  Wink!

# 3
  • Мнения: 4 916
Зависи какъв тип туризъм предпочитате.
Аз например си падам по градски туризъм - дай ми да набивам крак и да обикалям по музеи, улички и кафенета. Ако ти допада такова нещо, ти препоръчвам да се насочите към столицата Ла Валетта. Всичко на острова е достъпно от Валета с автобус. Разстоянията там са малки - напр. Валета и Слиема са като два квартала на български град.
За цените - според мен не е скъпо, храната например ми се струва по-евтина от тази в България.
Септември е добър месец за региона, но в Малта задължително си носете чадър или дъждобран, защото честичко вали.
Носете си и удобни за ходене обувки.

# 4
  • Мнения: 2 175
Снт Джулиас е по-младежката част на острова - пълно е с ресторантчета и нощни заведения. Има и малък плаж към х-л Интерконтинентал.
Слима е близо до Валета и е добре за шопинг..
Цените по кръчмите са като у нас - зависи къде..))

# 5
  • София
  • Мнения: 1 508
Аз препоръчвам Слиема като отправна точка. Много е удобно хем до стигане до Валета, хем до другите забележителности, защото оттам минават автобусите. Бях очарована от острова и с две ръце го препоръчвам за почивка.
По повод курортите, и да искаш такива курорти като Слънчев бряг не можеш да откриеш Laughing Не видях такова нещо. Много е преплетена градската и туристическата част, говоря основно за Слиема и Сент Джулианс.
Ние бяхме за седмица и времето ни стигна  за разглеждане и за леко къпане в морето. Забележителностите, които ние разгледахме са: Мдина, Валета, след Валета има три града с крепостни сгради, не се сещем как се казваха. Направихме обиколка с туристическите автобуси, посетихме остров Гозо, препоръчвам Синята лагуна, която аз не видях, заради прехода с корабче, става ми лошо, но на снимка е красота и половина, сигурно и ти си я видяла. Ние бяхме в края на август- 26 и беше страшна жега, така че добре сте се ориентирали за септември.

Последна редакция: чт, 31 мар 2011, 09:58 от mia1

# 6
  • Мнения: 914
Благодаря ви за препоръките! А Синята лагуна при остров Комино ли е? Все още съм в процес на проучване и не съм много наясно  Simple Smile!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 508
На Комино е, но и аз съм я гледала само на картинки Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 749
Ние бяхме по 6 Май и беше чудно за плаж.

Освен екскурзиите из и около острова, направихме си еднодневна екскурзия с феробоот до Сицилия - Таормино и Етна. Много хубаво преживяване  Peace

Всички екскурзии се предлагат там на място от множество туристически агенции ( в т.ч. и една българска).

Синята лагуна е райско място  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 1 948
ВаняМ, искам да питам за екскурзията до Сицилия - има ли достатъчно време да се отиде до вулкана, в смисъл близо до вулкана или се гледа от подножието само? Вие на място в Малта ли си резервирахте екскурзията? Предполагам, че така излиза значително по-евтино. Тур. агенции от България я предлагат за 117 Евро.
Благодаря ти предварително   bouquet

# 10
  • Мнения: 62
там на място е 105 евро и се предлага във всички тур  агенции Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 948
Благодаря, malkasmile3525 Ako си ходила на екскурзията до Сицилия би ли разказала как протича и дали се вижда вулкана Етна отблизо.

# 12
  • София
  • Мнения: 749
Ходи се до самия кратер на вулкана.
Екскурзията беше много хубава. Ние минахме през Таормино и после на Етна.

Само преживяването ни с ферибоота беше много неприятно, защото уцелихме бурно море.
Но самия кораб е страшно луксозен и хубав.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 948
Ходи се до самия кратер на вулкана.
Екскурзията беше много хубава. Ние минахме през Таормино и после на Етна.

Само преживяването ни с ферибоота беше много неприятно, защото уцелихме бурно море.
Но самия кораб е страшно луксозен и хубав.


Hug  bouquet

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 70
Здравей Mariposa maravillosa,
хубавото на Малта е, че е много малка и бързо се обикаля Simple Smile
Не мога да ти препоръчам местенце за отсядане, ние бяхме настанени от домакините в курортното градче Qawra, но не ми хареса много - пълно с хотели и туристи...
Това, което мога да ви препоръчам - обикаляйте острова с традиционните жълти автобуси, много е гот Simple Smile Задължително отидете на Синята лагуна - прекрасна е, но е голяма навалица там. Не пропускайте столицата и остров Гозо, и разбира се Mdina. Много са интересни неолитните храмове - ние ходихме в Tarxien, но има и много други. Там крачка до крачка е история и археология.
Като цяло храната и сувенирите не са скъпи, транспортът също. От плажовете нямам добри впечатления, но ние основно обикаляхме и почти не сме ги ползвали.
Каквото и да изберете, сигурна съм, че ще ви хареса Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт