Въпрос до зъболекарите от форума!

  • 292 470
  • 1 767
  •   1
Отговори
# 1 545
  • София
  • Мнения: 4 011
Явно нещо има и работи отдолу за да те боли при почукване,много лошо,че не можеш да си направиш снимка за да се разбере точно какво ти е. А как по точни ти ги лекуват,какво ти правят и слагат?
[/quote]

Първоначално не знам с какво започнаха (първите 2 месеца..беше нещо много бледо зелено), но в последствие ми сложиха калций от който страшно много ме заболя и, за да го успокоят сложиха кислородна вода и хипохлорит (ефекта беше невероятен, много добре се почувствах). Продължиха с промивки с физиологичен разтвор (чувствителността се върна) и сега съм отново с калций,  но в много малко количество...очаквам всеки момент да ме заболи отново...да се надяваме че няма, но знам ли вече...

Последна редакция: ср, 25 яну 2017, 16:49 от ditmade

# 1 546
  • Мнения: 4 943
Ужасно е чувството да те боли зъб,който уж лекуват и да не знаеш защо...

# 1 547
  • София
  • Мнения: 4 011
Ужасно е чувството да те боли зъб,който уж лекуват и да не знаеш защо...
И то тоооолкова дълго време....

# 1 548
  • Мнения: 46 580
Здравейте! При инцидент дъщеря ми си пукна зъб в основата, до венеца, наложи се да извадят нерва и да сложат винт. Обаче продължава да я боли при отхапване (в самия венец усеща болката), и ми се струва, че леко се клати като го натисна с пръст. Иначе външно всичко е спокойно. Никога не съм имала винт и не знам нормално ли е или не трябва да се усеща нищо по-различно от здрав зъб?

# 1 549
  • Мнения: 8
Здравейте!От около 1 седмица са ми извадени нервите в горен ляв 7ми зъб,каналите са запълнени и зъба е пломбиран.Болката обаче не спира и е пареща.Облекчава я само студено.Колко време след това лечение трябва да спре да ме боли или има нещо не както трябва в самото лечение?Прикачам и снимка след лечението.
Благодаря предварително


http://prikachi.com/images.php?images/768/9027768Y.png

# 1 550
  • София
  • Мнения: 577
Здравейте!От около 1 седмица са ми извадени нервите в горен ляв 7ми зъб,каналите са запълнени и зъба е пломбиран.Болката обаче не спира и е пареща.Облекчава я само студено.Колко време след това лечение трябва да спре да ме боли или има нещо не както трябва в самото лечение?Прикачам и снимка след лечението.
Благодаря предварително


http://prikachi.com/images.php?images/768/9027768Y.png

Писах Ви в другата тема.

# 1 551
  • Мнения: 6 624
Здравейте,
Наложи се да ми бъде изваден зъб.  Зъболекарката ми каза да следя ,дали се еобразувал съсирек, но не ме извика на контролен прегле след екстракция та на зъба. Съсирек се образува, нямаше болка , всичко изглеждаше нормално.
Една седмица след това, се получиха две издутини( твърди) в областа на алвеолите. Отидох веднага при зъболекарката за преглед, за да реши има ли проблем. Според нея , проблем няма, нормално било така да се получава, и при нея се било случвало... да съм масажирала мястото с паста за зъби?!?!...възможно било да са се спукали алвеолите при ваденето....

Записала съм си час при друг зъболекар, но ще помоля за мнение тук списващите стоматолози.
Нормално състояние ли е това след вадене на зъб?
Няма болка, няма подуване на венеца, няма температура.
Трябва ли да се притеснявам?

Благодаря предварително!

# 1 552
  • Мнения: 174
Нищо не се е счупило, това най-вероятно са алвеоларните израстъци на костта - междузъбни и междукоренови прегради (септи). Изчакай поне няколко месеца и ще си атрофират!

Поздрави: д-р Ралев

# 1 553
  • Мнения: 69 162
Имам въпрос за 6 годишно дете.
Тази вечер забелязах, че предния долен резец се клати, а зад него наполовина е избил постоянния зъб. Но новия зъб не е точно зад резеца, а сякаш стъпва зад двата предни, взети заедно. тоест-по-широк е на площ Shocked
Записах час за детски стоматолог за четвъртък, но утре сутринта ще проверя на място и втори.

Въпросите са ми:
1. Има ли специалност детска стоматология и такъв специалист ли трябва да търся или зъболекарите за възрастни просто преглежда и деца - някои от тях де?
2. Какво се прави, когато постоянния зъб е избил отзад, преди да е паднал временният - тоест, постоянният не заема мястото на временния, а е израсъл по-назад?

# 1 554
  • Мнения: 174
Отговори:

1. Има специалност детска стоматология, но в повечето случаи деца се лекуват от всеки един зъболекар
2. Чака се до поне 12 - 13 годишна възраст, защото до тогава е възможно постоянният зъб да се намести на мястото на двата временни. В периода на пубертета се наблюдава интензивен триизмерен растеж на челюстите, така че е много вероятно да се формира място за зъба

# 1 555
  • Мнения: 69 162
Благодаря ви, доктор Ралев. bouquet

 Поразчетох се тъкмо из интернет и видях, че не сме единичен случай и че обикновено, след падането/изваждането на клатещото се млечно зъбче, задното идва напред и се намества, така да се каже newsm78 Така ли е наистина?

Малко се поуспокоих, че се бях притеснила доста Confused

Значи сега да го заведа при зъболекар, да го прегледа и той вероятно ще извади млечното ли?

# 1 556
  • Мнения: 6 624
Нищо не се е счупило, това най-вероятно са алвеоларните израстъци на костта - междузъбни и междукоренови прегради (септи). Изчакай поне няколко месеца и ще си атрофират!

Поздрави: д-р Ралев

Сърдечно Ви благодаря за изчерпателния отговор и за отделеното време, д-р Ралев!

А какви са според Вас причините за възникналия проблем?  За себе си държа да съм наясно,защо се получи така.

Последна редакция: пн, 30 яну 2017, 20:00 от Biserka_a

# 1 557
  • Мнения: 46 580
Здравейте! При инцидент дъщеря ми си пукна зъб в основата, до венеца, наложи се да извадят нерва и да сложат винт. Обаче продължава да я боли при отхапване (в самия венец усеща болката), и ми се струва, че леко се клати като го натисна с пръст. Иначе външно всичко е спокойно. Никога не съм имала винт и не знам нормално ли е или не трябва да се усеща нищо по-различно от здрав зъб?
Rolling Eyes

# 1 558
  • Варна
  • Мнения: 334
Имам въпрос за 6 годишно дете.
Тази вечер забелязах, че предния долен резец се клати, а зад него наполовина е избил постоянния зъб. Но новия зъб не е точно зад резеца, а сякаш стъпва зад двата предни, взети заедно. тоест-по-широк е на площ Shocked
Записах час за детски стоматолог за четвъртък, но утре сутринта ще проверя на място и втори.

Въпросите са ми:
1. Има ли специалност детска стоматология и такъв специалист ли трябва да търся или зъболекарите за възрастни просто преглежда и деца - някои от тях де?
2. Какво се прави, когато постоянния зъб е избил отзад, преди да е паднал временният - тоест, постоянният не заема мястото на временния, а е израсъл по-назад?

Много често долните постоянни резци пробиват зад временните. Изчакайте да пробият и другите долни и горни резци и направете консултация с ортодонт.

# 1 559
  • Мнения: 69 162
Благодаря, доктор Аврамов.  bouquet
Не го знаех това...ще се поинтересувам кои зъболекари са ортодонти в нашия град Peace Това като хирург ли е или е друго?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт