Бял списък на къщите за гости

  • 39 055
  • 99
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 541
Собствениците казаха, че имало, но мнооого малки и за нищо не ставали. Аз видях един с ботуши газеше, нямам идея какво точно му беше идеята... Grinning

# 61
  • Мнения: 17 987
Когато ние ходехме го стопанисваше един чичко- Димитър, той ли беше пак или собственика? Чичо Митко беше много точен  Peace, много вкусни неща ни готвеше. В 8 вечерта си тръгваше....супер спокойствие  Heart Eyes

# 62
  • Мнения: 97
Влизам за да добавя още една къща към белия списък :

http://chereshovoto-topche.com/index.php?act=about

Снимките вероятно са правени през пролетта, защото сега е по-зелено и има повече цветя.
Невероятно гостоприемни домакини. Къщата е чудесно място за отсядане при разходка из природен парк "Русенски Лом".

# 63
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Къща Конака - Копривщица
Вила Терзиев - Хисаря
Славянска душа - В. Търново.

Последните две ги водят семейни хотели, но аз няма много разлика с къщата за гости.

И на трите места не съм ивала проблем с нищо - чистота, обслужване, цени и т.н.

# 64
  • Мнения: 1 710
И аз ще се включа с една къща за гости в Априлци - Павлевата къща http://apriltsi.org/index.php?page=rooms&room_id=49

Почивахме това лято там и бяхме много приятно изненадани от условията, от любезния собственик и от барбекюто на двора. Simple Smile Стаите са семпли, но имат гардероби, телевизор и кабелна. Има кухня с всичко необходимо от съдове и техника до подправки за барбекю. Баните са чисти и с много добър вид. Зад къщата, далече от улицата има хубав равен двор, на който децата ми тичаха по цял ден. Барбекюто е в голяма беседка с огромна дървена маса, на която спокойно могат да седнат около 12 човека. Там може да се седи дори и при силен дъжд, защото има голяма стряха и няма опасност от намокряне, което се оказа голямо предимство, защото в един от дните имаше буря, но въпреки това децата бяха на чист въздух, скрити на сухо в беседката.

Ето и няколко снимки http://qaswed.snimka.bg/travel/aprilci.611437

# 65
  • Мнения: 97
Дълго се рових за да открия темата, не очаквах, че е така изостанала та чак да пускам търсачката. Преди два дни се завърнах от с.Мийковци, Еленския Балкан. Очарована съм от къща за гости "Кандафери" и по-точно "Кандафери 1".
Ето линк: http://www.kandaferi.com/

Отлични условия, чистота, красива градина, където децата да играят на воля, гостоприемни домакини, които без да се натрапват, са винаги насреща, ако имате нужда от нещо Peace. Минус, не става за влюбени двойки, решили да прекарат романтичен уикенд  Wink или поне през ваканциите. Ние бяхме отишли именно за това, но при наличието на толкова сладки и мили дечица, пак си изкарахме страхотно.
Не препоръчвам "Кандафери 2", защото само я разгледах отвън, но е с доста стръмен двор. Пък може тя да е била подходяща за романтичния уикенд Wink.

# 66
  • Мнения: 17 987
Vessit, а готвят ли там или сам се спасяваш?

Deyzi, как изкарахте в Острец?

# 67
  • Мнения: 97
raja_nikol, Както ти си решиш. Могат да ти сготвят каквото искаш по предварителна заявка и за предварително уговорен час и да ти го донесат. Готвят у тях. Или може и сама.

# 68
  • Мнения: 111
Няма как да не добавя Castle Cottage в Белоградчик-www.castlecottage.eu
Не съм виждала да се предлагат такива условия никъде другаде. Да не говорим за природата, гледките, и вкуснотийте, които опитахме там. Crazy

# 69
  • Мнения: 11 921
Няма как да не добавя Castle Cottage в Белоградчик-www.castlecottage.eu
Не съм виждала да се предлагат такива условия никъде другаде. Да не говорим за природата, гледките, и вкуснотийте, които опитахме там. Crazy

Виждам, че местата са малко, колко  време предварително трябва да се резервира?Не сме водили  детето на белоградчишките скали и е в плановете ни.

# 70
  • Мнения: 10 627
Да похваля Атанасовата Къща в Трявна - http://atanasova.tryavna.biz/index.html.
Всичко е ново, доколкото разбрах от скоро работи, има механа на приземен етаж и лятна градина.
Ние бяхме наели цялата къща и имахме включена вечеря - всичко беше много вкусно и в големи порции. Има безжичен интернет.
Недостатъци - чува се влакът, но предполагам, че навсякъде е така в Трявна, а и той не минава често. Стаите не са големи, може би са 10-12кв.м. Достатъчни са обаче за 2-3 дни престой.

# 71
  • Мнения: 101
Здравейте,
Някой може ли да сподели впечатления от Трухчевата къща или Костадиновите къщи - в Еленския Балкан?
И за двете чета различни коментари - от много хубави, до много лоши. Най-много ме притесни, че в Трухчевата къща имало бълхи, а бяхме решили да отидем там с детето за няколко дена.
Препоръчайте още нещо в района, до около 15 лв за нощувка на човек!
Благодаря!   bouquet

# 72
  • Мнения: 17 987
Да похваля Атанасовата Къща в Трявна - http://atanasova.tryavna.biz/index.html.
Всичко е ново, доколкото разбрах от скоро работи, има механа на приземен етаж и лятна градина.
Ние бяхме наели цялата къща и имахме включена вечеря - всичко беше много вкусно и в големи порции. Има безжичен интернет.
Недостатъци - чува се влакът, но предполагам, че навсякъде е така в Трявна, а и той не минава често. Стаите не са големи, може би са 10-12кв.м. Достатъчни са обаче за 2-3 дни престой.

Много ми хареса тази къща  Peace Как стои въпроса с храненето- те ли готвят или сами /никак не обичам втория вариант  Embarassed Разкажи повече, моля те

# 73
  • Мнения: 10 627
raja_nikol,
те готвят. Мисля, че няма вариант ти да си готвиш.
За закуска предложиха мекици със сладко и мед или стандартната закуска с шунка, кашкавал, сладко. Кафето е Лаваца, макар и не от най-хубавата. Може предварително да се уговориш какво искате да ви се готви - при нас беше огромна шопска, най-вкусните чушки бюрек и едно основно ястие, (името му ми изкочи от главата) с пилешко, свинско, кисели краставички и кашкавал, всичко увито заедно с гарнитура бейби зеленчуци и страхотни пикантни картофи.
Децата могат да играят само в лятната градина - масите са раположено около дувара, а в средата има място.
Механата е на 2 нива, ние вечерта седнахме на долното, а децата играха горе.
За обед хапнахме в механа Старата къща - доволни сме, но не е нещо изключително.

# 74
  • Мнения: 17 987
raja_nikol,
те готвят. Мисля, че няма вариант ти да си готвиш.
За закуска предложиха мекици със сладко и мед или стандартната закуска с шунка, кашкавал, сладко. Кафето е Лаваца, макар и не от най-хубавата. Може предварително да се уговориш какво искате да ви се готви - при нас беше огромна шопска, най-вкусните чушки бюрек и едно основно ястие, (името му ми изкочи от главата) с пилешко, свинско, кисели краставички и кашкавал, всичко увито заедно с гарнитура бейби зеленчуци и страхотни пикантни картофи.
Децата могат да играят само в лятната градина - масите са раположено около дувара, а в средата има място.
Механата е на 2 нива, ние вечерта седнахме на долното, а децата играха горе.
За обед хапнахме в механа Старата къща - доволни сме, но не е нещо изключително.

Благодаря   bouquet, много се радвам, че няма възможност сами да си готвим  Mr. Green Аз го имам предвид за Коледа евентуално, писах е- майл, ще видим какво ще отговорят. И дали ще ни съберат  Laughing Ако някой има идеи за място, подходящо за зимата да пуска оферти  Peace Ама май ми се ще нещо с програма и ди джей тая година, та май ще трябва да се ориентираме към по- големи хотели, а така си падаме по семейните  Wink

Ние сме прекарвали невероятни Коледи в комплекс Елица и хотелски комплекс Костел, все около Елена. В Трухчевата къща сме били 2 пъти- първия път невероятно, втория- кошмар, все едно лоботомия му бяха направили на собственика, направо друг човек беше, все вървеше след нас и ини дебнеше, много неприятно усещане  Cry

Общи условия

Активация на акаунт