"Столичани в повече" - тема 2

  • 52 433
  • 735
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19


"Столичани в повече"
2011


Властта срещу бизнеса,
любовта срещу семейната чест и
жаждата за лесно богатство – в типично българска история.

Сериалът е с жанр комедийна драма или така наречената “драмъди”,
в която се разказва за драматичните и не по-малко комични отношения
между две големи съседски фамилии в едно софийско предградие.
Щастието за едното семейство задължително означава нещастие за другото.
Семейство Чеканови и семейство Лютови
са главните персонажи в сериала.
Те живеят в конфликта между патриархалността и модернизацията.

Чеканови
е фамилията на властта.
Любо Нейков играе ролята на кмета на общината Рангел Чеканов – алчен, корумпиран и нетолерантен.
Но грижовен към семейството си, от което очаква пълно подчинение. В ролята на съпругата му Гълъбина Чеканова, която знае най-добре да готви и клюкарства, e актрисата Албена Павлова. Гордостта на семейството е Мария Чеканова, изиграна от Виолета Марковска, която е красива, умна и любопитна. Нейна пълна противоположност е братът Радко (Васил Драганов), леко глуповат, но обсебен от амбицията да се докаже пред баща си. Над фамилията постоянно бди баба Марийка, майката на Рангел Чеканов, чиято роля в сериала играе неповторимата Стоянка Мутафова.

Лютови
е бизнес семейството.
Главата на фамилията е деловата жена Славея Лютова, в която се превъплъщава актрисата Силвия Лулчева. В „Столичани в повече” тя си партнира с Кръстьо Лафазанов, който е мъжът под чехъл Йордан Лютов. Най-достоен за пример от семейство Лютови е синът им Андрей, интелигентен и привлекателен млад мъж, в чиято роля влиза талантливият актьор от Народния театър Иван Юруков. Андрей работи като фотограф в чужбина и се връща, за да кумува на сватбата на своя брат Спас (Руслан Мъйнов), силно увлечен по иманярството. Булката на Спас е Йовка (Ева Тепавичарова), която подлудява мъжете в квартала с пищните си форми. Лютови имат още едно дете – 12-годишната Яна (Мина Маркова), много любопитно момиче, което винаги научава първо това, което никой не трябва да знае.

Животът на двете фамилии се разнообразява в местната кръчма, собственост на Пацо. Той е още по-интересен с богатия си брат-близнак – бизнесменът Константин. В ролята на двамата герои зрителите ще видят актьора Христо Гърбов. Ненчо Илчев е кварталният поп Григорий, който по нищо не прилича на своите духовни събратя.

Официален трейлър на сериала


Жанр: Комедия, Драма
Сценарист: Емил Марков
Режисьор: Виктор Божинов, Александър Косев
Оператор: Ненад Бороевич, Антон Огнянов
Продуцент: Евтим Милошев, Иван Спасов


Тема 1

Последна редакция: пн, 11 апр 2011, 18:23 от soya-fen

# 1
# 2
  • Мнения: 6 718
Айде в новата тема.
Благодаря за оформлението!   bouquet

# 3
  • Мнения: 11 607
Хайде и да се наместя по-близо до хотел Лютова и ко.........Да не изпусна и Йовчето от поглед.......

Благодаря за темата!

# 4
  • София
  • Мнения: 5 334
Благодаря и аз за темата! Flutter Цоп! Hug Hug Hug

# 5
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
Да видим дали няма да го оплескат  Sick

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Много е тъпо да кажа само запис, ама .... Мерси за темата, да настигнем и другите сериали, тоест да има толкова епизода.

# 7
  • Мнения: 534
Пляяяссс  Party   Мерси за темичката!!! bouquet


http://www.btv.bg/seriali/stolichani/id/1134

# 8
# 9
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
   bouquet  bouquet  bouquet Да се отбележа и аз в темата,трябва да видя кво сте писали в предишната Thinking Mr. Green

Да напомня на създателката за:

да го сложи в поста в началото!!!! Peace

Последна редакция: пн, 11 апр 2011, 18:34 от plami89Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

# 10
  • Мнения: 863
Аз пак да кажа,че Йовчето ми е любим образ Laughing

# 11
  • Мнения: 0
   bouquet  bouquet  bouquet Да се отбележа и аз в темата,трябва да видя кво сте писали в предишната Thinking Mr. Green

Да напомня на създателката за:

да го сложи в поста в началото!!!! Peace
Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Hug Hug Hug Hug
да, търсих го с насълзени очи  Blush

# 12
  • София
  • Мнения: 5 334
Ето сега можем да пуснем анкетата за любими (двама или повече) герои. С повечко опциийки. bowuu

# 13
  • Мнения: 534
Тъй, като повечето персонажи са симпатични, в предната анкета ми беше малко  тъпо да се съревновават помежду си Мимето и Андрюшката...А, и да не се повтаря анкетата от Тема1...Няма ли да е по-интересно:

Кой герой Ви е най-неприятен?

На мен повечето са ми симпатични, така или иначе...

# 14
  • Мнения: 31 206
Благодаря за темата.  bouquet
Йовка не ме дразни. Peace

Общи условия

Активация на акаунт