Лежащи бъдещи мами заповядайте да не скучаем!!!

  • 24 759
  • 732
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 868
Темичката е за всички бъдещи мами, които като мен са рискови и им се налага да лежат дълго време до постигане на щастието Wink
Ще се радвам да пишат и мами, които са се належали вече и могат да ни дадът кураж, че и ние ще се справим Peace
Аз съм със серклаж след конизация на маточната шийка, с два аборта по тази причина и сега се моля да успея да си гушна бебчето живо и здраво Praynig
Очаквам с нетърпение да си пишем Wink

# 1
  • Мнения: 1 100
Ехей, супер темичка, много се радвам, благодаря ти!! Надявам се да се присъединят много друго дами.

Аз съм една бивша/ настояща лежаща мама.  Simple Smile Първият път лежах около 4ри месеца, резултат едно прекрасно бебенце, родено само десетина дни преди термин, което сега е малка госпожица Heart Eyes Причината беше скъсена шийка на матката, та с мноого лежане и малко медикаменти се справихме.
Сега пак лежа по същата причина и естествено пак ми е притеснено, но няма как..

Та motoneti, кураж и търпение и оптимизъм е нужно. Стискам палци всичко този път да е наред, щом са взети необходимите мерки отрано съм сигурна, че този път финалът ще е успешен и за теб Hug Знам колко тежко, отегчително и подтискащо е лежането в подобни случаи, но резулатът си заслужава и още как Heart Eyes А щом си и глезанка, възползвай се максимално от принудителната почивка да се погрижиш за себе си и да се поглeзиш Grinning

До скоро, надявам се да си общуваме редовно!  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 868
Супер ще се радвам да си пишем, аз лежа вече почти два месеца, от 4г.с., ноцелта си заслужава убедена съм Peace
Радвам се че писа, защото като ти гледам лентиччките се обнадеждавам Wink
 PraynigМоля се да успеем Praynig

# 3
  • Мнения: 90
Аз бях на легло от началото на 8-ми месец, при това не на моето си легло, а в болница. Колкото и странно да звучи ми останаха само приятните спомени от там и приятелствата със съквартирантките и комшийките по стая Simple Smile

На вас, които имате още няколко месеца да се пазите и да лежите - кураж!  Hug Важното е, че на време са взети мерки, а колкото и да е неприятно - крайния резултат си заслужава Simple Smile

# 4
  • Мнения: 177
 Да се включа и аз  Simple Smile !
 Първия път лежах 6 месеца в болницата - много тежка бременност, със серклаж, с много инжекции, хапчета и системи, но резултатът днес стана на 2 годинки и заради него съм готова още толкова да лежа!
  Сега пак лежа вече пети месец, но този път в къщи, пак със серклаж и с много хапчета, но вече  почти сме на финала. Надявам се всичко да е наред.
  Кураж на всички, които се налага да минат по този път, не е лесно, но резултатът си заслужава и само след първата усмивка, всичко се забравя!

# 5
  • Мнения: 1 868
Страхотно, благодаря ви момичета, че ни повличате крак и ние да ви настигнем Hug

# 6
  • Сливен
  • Мнения: 15
момичета мога само да ви пожелая късмет и голямо търпение до дълго очаквания момент  Hug

# 7
  • Мнения: 154
Здравейте и аз съм от лежащите заради кървене. Изпадам в някакви депресии сама по цял ден и си мисля какво ли не.

# 8
  • Мнения: 1 868
Добре дошли, дано неразположенията ви минат скоро и да ви отпуснат режима, но това не пречи да наминавате да си бъбрим Peace

# 9
  • Мнения: 72
 newsm78 newsm78 newsm78 moeto beb4e ne6to ne 6te da murdaa

# 10
  • Мнения: 1 868
А ти до сега усещаше ли го?

# 11
  • Мнения: 644
Привет  Simple Smile

Аз съм лежаща едва от няколко дни, засега до второ нареждане. Скучая ужасно много и поради липса на занимания ме налягат тежки мисли и само се чудя защо се стигна до тук, аз ли съм виновна, какво мога да направя, как ще се развият нещата, изобщо депресия пълна  ooooh!

Ще се радвам да споделяме заедно тревогите си тук  Hug

ivana8444, от колко време не си усещала бебето?

# 12
  • Мнения: 371
Още една в редиците! Аз имам опит с първия ми син с него лежах 7 месеца, 4 от тях в болница без да излизам Cry Сега бях само за 2 месеца -за сега де. Имам серклаж, болки контракции пия магнезий и спазмолитици! Успех на всички!!!

# 13
  • Мнения: 1 100
Колко много бъдещи мами се събраха Heart Eyes И се радвам и ми е тъжно... Радвам се, че ще си правим компания и съжалявам, че има и други дами в моето нерадостно положение и с хиляди притеснения. Но съм сигурна, че ще се справим, желая на всички ви само положителни новини и никакви контракции. Confused

pipi_82 , ти си на финала вече, нека бебчо си постои още няколко седмици на топло, но така или иначе вече сте вън от опасност, а това е прекрасно!! Simple Smile

Koketka_majoretka, разбирам те напълно, знам как се чувстваш, засега почивай и не се товари с негативни мисли, може пък при теб да е временно и скоро да ти позволят не толкова стриктен режим.. надвям се за теб. Какъв е проблемът, какво налага принудителната почивка? Създай си занимания, които да ти помагат врeмето да ти минава по-бързо, хубави филми, интересна книжка, ровене в интернет, разглеждай онлайн магазини за бебешки дрешки, разговори по тел. с приятели, изобщо неща, които могат да те разведрят. Hug
Жалко, че съм с две вързани ръце, инак бих плела, шила, бродирала сега Crazy

krasi , от сега нататък никави болници, така де, като ще лежим, поне да е вкъщи!! Sad  Grinning На колко години е първото ти момченце? На мен особено ми тежи това, че в момента не мога да се грижа за дъщеричката ми, както аз си знам, да я обличам, къпя, водя на градина и разходки  Sad ... Няма как..

Как се справяте лежащи мами, с по-големите дечица? Кой ви помага с грижите около тях? Пък и другите бъдещи мами, на кого разчитате в този момент, как се справяте с всекидневните нужди?

Хубав ден желая на всички ви и до скоро.   bouquet

Последна редакция: чт, 21 апр 2011, 15:10 от dune

# 14
  • Мнения: 644
dune, преди няколко дни отидох по спешност с болки ниско долу и заключението беше - контракции и заплашващ аборт. Понеже шийката и канала бяха ОК, кървене нямах и нямам, решиха да ме оставят вкъщи на легло и с лекарства. Не знам защо се получи така - дали от преумора, понеже откакто съм забременяла, не съм намалила ежедневните си ангажименти и ритъм. Другото, което ме притеснява и за което предстоят тепърва изследвания и проследяване е, че в едната маточна артерия се установи някакво стесняване и високи доплерови индекси. Докторката, която видя проблема с артерията (на ФМ), каза, че засега това не е никакъв реален проблем, а само индикация да следя кръвното по - редовно и толкоз. Според лекаря в спешното обаче именно това е причината за контракциите и ми препоръча да си направя изследване на вродени тромбофилии, които пък били предоставка за стесняването на артериите, не пропусна да ми спомене всички рискове от това и изобщо ми напълни главата с такива глупости, че направо ooooh! Аз естествено още на другия ден ходих до Майчин дом да дам кръв за тия тромбофилии и там се наслушах на куп страхотии  Mr. Green
Чакам да минат празниците и отново съм по изследвания и лекари и силно се надявам някой да ми каже какво мога да очаквам оттук насетне и как да процедирам.
Извинете, че ви натоварвам, но няма къде да споделям. Мъжът ми ми се кара като говоря за това и се оплаквам и ми казва да гледам положително, че нищо лошо не се е случило и наистина е прав, но явно заради хормоните приемам нещата доста драматично. Най - вероятно и на вас моя проблем ще ви стори малък, предвид това, че доста от лежащите мами наистина имат много сериозни предпоставки за това.

Иначе по цял ден съм сама, гледам телевизия, чета форума, чета една книга, дремя, ставам за малко до тоалетна и до хладилника и пак в леглото и така.

Ето ви едно малко поздравче от мен

. Напоследък тая песен ме преследва настойчиво навсякъде  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт