Лещи за очи -3

  • 103 681
  • 1 057
  •   1
Отговори
# 1
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Мацки, предложете ми някакви капки за очи, че ми се изсушават от компютъра  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 431
Запис и да ви попитам: какво е мнението ви за 'витамините' за очи? Има ли някаква полза?  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 3 219
Мацки, предложете ми някакви капки за очи, че ми се изсушават от компютъра  Rolling Eyes
Защо не пробваш с изкуствени сълзи?

# 4
  • Мнения: 1 424
Здравейте, ако ми позволите като за начало ще съм с един гол запис. От години нося лещи, и то с диоптер, така че тази тема ще ми е полезна да я чета и ако има нещо - ще питам. Simple Smile

# 5
  • Русе
  • Мнения: 1 843
Мацки, предложете ми някакви капки за очи, че ми се изсушават от компютъра  Rolling Eyes
За последно съм ползвала изкуствени сълзи на Alcon - Systan.Има ги и на еднократна доза.

# 6
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Мм, да, сетих се че съм ги ползвала тях. От около година не съм носила лещи и сега ми е доста некомфортно докато свикна. Може би ще си взема Алконските  Rolling Eyes Благодаря  Hug

# 7
  • Мнения: 3 046
А как се действа с тези капки? Колко често се слагат?

# 8
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Мисля, че колкото пъти ти се наложи- ако ти е некомфортно на окото капваш и е ок, но тези на алкон не ми харесаха. Вчера си взех една дозичка само, но нямаха ефекта, който търся. Сега си капя капки от разтвора за лещи и е по-добре. По-хубаво овлажнява  Rolling Eyes Имам и за днес, ще им дам втори шанс, но май няма да се разберем.
Някой ако има друго предложение, моля  Hug

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 364
Здравейте Simple Smile
Отдавна не съм слагала лещи, все с очилата си ходя, но се харесвам много повече без тях, затова смятам в скоро време да си купя лещи и да започна да ги нося ежедневно. Въпросът ми е към тези, които носят лещи по цял ден и работят на компютър. Комфортно ли ви е? С какви проблеми се сблъсквате? Какви лещи носите? Аз съм се ориентирала към едногодишните "Софт иър" (които всъщност доколкото разбрах са 6-месечни).
Мисля, че би било полезно в първия постинг да се дадe линк и към първата тема.  bouquet Беше много полезна - имаше включване от професионалист, който даваше много добри съвети. Оттам и разбрах за реалните срокове на почти всички лещи на нашия пазар.

# 10
  • София
  • Мнения: 8 932
Мисля, че колкото пъти ти се наложи- ако ти е некомфортно на окото капваш и е ок, но тези на алкон не ми харесаха. Вчера си взех една дозичка само, но нямаха ефекта, който търся. Сега си капя капки от разтвора за лещи и е по-добре. По-хубаво овлажнява  Rolling Eyes Имам и за днес, ще им дам втори шанс, но май няма да се разберем.
Някой ако има друго предложение, моля  Hug
Аз ползвам Оксиал, много добре ми понасят.
http://apteka.framar.bg/30011092/%D0%BE%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%B0% … -10-%D0%BC%D0%BB-

Здравейте Simple Smile
Отдавна не съм слагала лещи, все с очилата си ходя, но се харесвам много повече без тях, затова смятам в скоро време да си купя лещи и да започна да ги нося ежедневно. Въпросът ми е към тези, които носят лещи по цял ден и работят на компютър. Комфортно ли ви е? С какви проблеми се сблъсквате? Какви лещи носите? Аз съм се ориентирала към едногодишните "Софт иър" (които всъщност доколкото разбрах са 6-месечни).
Мисля, че би било полезно в първия постинг да се дадe линк и към първата тема.  bouquet Беше много полезна - имаше включване от професионалист, който даваше много добри съвети. Оттам и разбрах за реалните срокове на почти всички лещи на нашия пазар.
Моята работа е изцяло пред компютъра и нямам никакви проблеми с носенето на лещи. Ползвам едномесечни лещи на Кларити и съм много доволна от тях.

# 11
  • Мнения: 3 046
Yulichka, аз ежедневно съм с лещи буквално от ставането ми сутрин до лягането вечерта. Очилата не ги нося, хич не са ми удобни нито за гледане, нито за ходене, нито за лежане и гледане на телевизия. Работя на компютър по цял ден и вечер като се прибера у нас - пак на компютъра. Ползвам едномесечни лещи  Pure Vision по препоръка на близка очна лекарка. Единствените проблеми, с които се сблъсквам при носенето на лещи е, че в колата като работи парното/климатика и духа срещу мен малко ми изсъхват очите и трябва да мигам по-често от обикновено и другото което е - ако ми влезе мигла или друго косъмче в окото при лещата. Това е много неприятно, но аз си нося в дамската чанта легенчета с разтвор и се оправям. Имах трудности докато се науча да си ги слагам и махам, но бъди упорита в опитите и не се отказвай, защото лещите са голямо удобство. Благославям хората, измислили лещите за очи и тампоните. bowuu

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 364
setibeti, благодаря!   bouquet
Аз проблем с манупулацията нямам - слагам ги и без огледало за секунди. Но преди много ми изсъхваха и ми дразнеха окото. Ползвах "Омега" шестмесечните. Може и да е от лещите, ти ползвала ли си други марки и друг вид лещи? "Пюр вижън" са от силиконов хидрогел, отдавна им се чудя да ги пробвам, но скъпо ми идват като ежемесечен разход. Ще видим.

# 13
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Аз ползвам на Coopervision също с хидрогел. Несравнимо по-удобни са и по-комфортни от други, които съм ползвала.

# 14
  • Мнения: 3 046
Yulichka, ползвала съм и други (но винаги едномесечни), тези са едните: Frequency-55-Aspheric и още един вид май имаше, които съм ползвала, но не ги помня как се казваха. С тях много често ми се е случвало като си бутна леко окото да ми се вади цялата леща или пък ми се сгъва и отива под горния клепач, което е направо отвратително и аз се шашкам как да я извадя и много ги намразих тези лещи и затова съм твърдо за Pure Vision. С тях нямам проблем да се изкъпя, без да ги свалям или пък дори ми се е случвало следобед да заспя с тях.  Peace Аз си ги купувам от Оптики JOY и са около 23-24 лв. Това го казвам, защото бях гледала в разни сайтове, от които други момичета бяха писали, че си поръчват онлайн, но от там излизаха по-скъпи.

Общи условия

Активация на акаунт