На море в Турция - тема 14

  • 97 759
  • 735
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 710

Пипинс досега два пъти сме пътували с България до Турция и двата пъти даваха сандвичи. Виж кроасани не е имало при нас newsm78

Ха-ха, аз пък все на кроасани попадам, когато съм с България еър, но става въпрос за вътрешни полети. До Турция не съм летяла с тях.
Що се отнася до полетите със Скай, на мен ми харесаха и нямам забележки, ама аз съм луд фен на тема полети, кефя се дори на турболенцията, така че не знам дали съм добър критерий. Според мен проверките на коланите, масичките, облегалките и т.н. зависят до голяма степен от екипажа и това колко е стриктен. Случвало ми се е с една и съща авиокомпания на отиване да не проверяват нищо, дори дамските чанти на повечето жени седяха в скутовете им, а на връщане съвестно проверяваха всеки и всичко. В това отношение, най-съвестните стюардеси, с които съм летяла бяха на България еър.

Като стана въпрос за полети, аз имам един налудничав въпрос, на който знам предварително отговора, ама се изкушавам да попитам, въпреки това, щото ми се ще да не е така както си мисля Mr. Green -  Няма ли начин да се комбинират полетите към Анталия - на отиване със Скай, на връщане с България еър? Ясно е, че когато самолетите са пълни няма как да стане, ама в най-големите жеги, когато полетите не са толкова търсени, не може ли да се измисли нещо без да се оскъпява безумно билета? Т.е. не мога ли освен нощувките в хотела, да си купя еднопосочни билети, а не отиване и връщане, както е в пакета? Или за Тез тур е неизгодно да правят такива комбинации? Всички тези въпроси, както може би се досещате, са защото часовете на връщане, както някой спомена, са по-изгодни с България еър.

# 226
  • Мнения: 212
Часовете на тръгване са почти идентични на отиване, според няма смисъл от комибиниране на полетите.
Аз пък въобще не обичам да летя, умирам от страх, сигурно и аз не съм критерий  Joy
Имам над 10 полета с различни авиокомпании, но наистина това стриктно проверяване ми се наби на очи.

# 227
  • Мнения: 1 710
Часовете на тръгване са почти идентични на отиване, според няма смисъл от комибиниране на полетите.

Да, наистина са съвсем близки, но като става въпрос за отдалечен хотел, тия 45 минути разлика са от значение. За Ботаник си мисля аз, защото към него се бяхме насочили. България еър по разписание каца в Анталия в 18:40 часа. Според мен вероятността полета да закъснее с 20-30 минути е голяма. До сега не си спомням да съм излитала навреме с чартър. Може да е просто съвпадение, че закъсненията все на мен ми се случват, но това е факт, така че приемам, че ще има закъснение. Още 15-20 минути моткане на летището за багажа, паспортен контрол, качване на автобуса за трансфера и ето ти почти час отгоре. Така че вероятно ще се тръгне от летището в 19:30 или 19:45 часа. Като прибавим и 2 часа път до хотела или повече ако има хора за хотели преди Ботаник, се оказва, че може би ще стигнем след като вечерята е приключила. Не че не мога без една вечеря, ама първо ще съм с малки деца и второ и без това часовете на полетите  орязват тотално времето за почивка, не искам първия ден да се окаже само една нощувка. В този случай пътуването с България еър е по-прецакващо на отиване, ама пък на връщане е с доста по-добри часове.
Ей такива едни мисли ми се въртят в главата. ooooh! Друго щеше да е да почиваме по 2-3 пъти през годината в Турция и да не ми пука за някакви си 45 минути разлика в полета. Пфууу, смотана работа.

# 228
  • Мнения: 7 605

Ей такива едни мисли ми се въртят в главата. ooooh! Друго щеше да е да почиваме по 2-3 пъти през годината в Турция и да не ми пука за някакви си 45 минути разлика в полета. Пфууу, смотана работа.

Истината е в 2седмичен престой  Peace

# 229
  • Мнения: 7 605
Публикувам по молба на потребителка:

 
Цитат
здравеи татяна пиша ти на лични понеже нямам право да пиша в на път понеже нямам достатъчно постове следя темата много отдавна искам помощ от вас понеже сти доста запознати за почивка септември 2011 в мармарис може и анталия с автобус за 1000 лв за 2 човека даите ми идеи за по евтини хотели и по възможност по в центара на тез тур и он травел всичко съм изчела има ли и още някои оператор даите саит моля те публикуваи това за да може и другите да го прочетат и да помогнат

# 230
  • софия
  • Мнения: 9 590
сънданс са мнооого добри. преди 4 дена бях в гърция и оттогава не може да ми се измие от плетената гривна  Mr. Green
направо като гипсова шпакловка са и пазят наистина
миналата година бяха останали само 30 фактор детския и малко със страх го взех, защото много изгарям и ползвам 50, но са чудесни


заболяха ме очите докато прочета горното  Joy

# 231
  • Мнения: 10 605
Moмичета,
Днес се върнахме от Делфин Ботаник. Много сме доволни, сега разбрах защо се питахте има ли 14 дневни пакети от БГ. 7 дни са малко в такова райско място.
За полета – летяхме със Скай, на тръгване много се забави излитането по неизвестни причини. Сандвичи нямаше за всички, всичко друго си беше нормално. На идване излетяха точно на минутата, сандвичи имаше за всички, кафе, чай, сок, вода, продават и разни неща – цигари, бижута, алкохол. Не съм забелязала нещо фрапантно като турболенции или търдо кацане.
Тез Тур  - перфектна организация.
Хотелът – заради забавеното излитане и мотаещите се по летището хора(не мога да разбера как на едни им отнема 10 минути, а на други 30 мин. да стигнат до автобуса), пристигнахме някъде към 22.15-22.30ч. Малко съм разочарована от стаята и особено от банята – не бяха като за 5 звезди. Но бяха чисти и видът им не е е болка за умиране. Хубава и разнообразна храна, любезен персонал, чисти басейни. Оказа се доста трудно да си резервираме а ла карт ресторант. В 9.03ч. три дни поред системата казваше, че всички места са заети. Успяхме благодарение на това, че ме помислиха за рускиня (бяла съм със светли очи) и ме заговориха 2 ма от служителите. Питаха имаме ли някакви проблеми и в крайна сметка ни резервираха рибния и турския. Храната беше страхотна и в двата, но рибния повече ни допадна, защото бяхме обслужвани от сервитьор през цялото време. Само салатния бар и десертите бяха на блок маса. Останалите а-ла карт са заедно (без сушито) в една градина и са блок маси, сервитьори обслужват само напитките. Имаше жива музика.
Дневна анимиация не сме посещавали. Вечерната за деца беше доста еднообразна, въртяха 5 песнички. Така беше и в съседния хотел. За възрастни анимацията ни хареса - песенно шоу, хип-хоп танци от една страхотна трупа, самба и капоейра от истински бразилски танцьори, кубинска банда и т.н.  На пристигане хванахме част от гала-вечерта, която се организира на всеки 14 дни в чест на братушките, защото те стояха по 14 дни. Беше страхотно шоу, танци на персонала, огромна торта, красиви фойерверки.
Руснаците определено са доста ухажвани и обгрижвани.Те бяха основната част (вкл. Молдовци, казахстанци, литовци и тн.). По голямата част от персонала говори руски, а с английски трудно се оправят.
http://www.snimka.bg/?profile,uploadinfo;aid=599529;page=1;#paging. Ще кача и още снимки утре .



P.S. Имайте предвид, че на турското летище е по-скъпо. Локумът беше 7.5 Евро, а в хотела беше 4 долара. Дюти фрии – Карелия при нас е 15, там 18, лего играчка – тук 9, там 12.

Последна редакция: сб, 11 юни 2011, 23:00 от zigizagi

# 232
  • Мнения: 1 710

Хотелът – заради забавеното излитане и мотаещите се по летището хора(не мога да разбера как на едни им отнема 10 минути, а на други 30 мин. да стигнат до автобуса), пристигнахме някъде към 22.15-22.30ч.

Точно за това говоря. ooooh!
А гала вечерята не е ли всяка събота? Аз съм останала с такова впечатление, ама може и да бъркам.

# 233
  • Мнения: 10 605
Гала вечерята беше изключително шумна и продължи и след 12ч., при което ние поискахме друга стая заради шума. Тогава ни обясниха, че е веднъж на 2 седмици, а после го видях и на програмата.
Някой има ли представа дали за руснаците са същите цени като за нас? Сигурно ми е тъп въпроса, но просто ми е любопитно.

# 234
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
a в ДЕЛФИН БОТАНИК има и нови попълнения, три водни пързалки и нов басейн с детска пързалка,и отделно още едно джакузи  Grinning супер,ние миналата година като бях ме ги нямаше.

Последна редакция: нд, 12 юни 2011, 00:25 от lora

# 235
  • Мнения: 1 710
zigizagi, току-що разгледах снимките, супер са. Видях, че има промени от преди две години, когато го разглеждах. Направили са нови басейни, сложили са шатри около тях, преди май бяха само на плажа. Имам няколко въпроса - първо ви настаниха в корпус Парк, така ли? После в кой бяхте? Имаше ли разлика в стаите? Къде според теб е най-добре? Водата в басейните топла ли беше?

Лора ме е изпреварила. Simple Smile

# 236
  • Мнения: 10 605
Водата е най-топла в басейна с делфините (сигурно е 27-28 градуса), в бара към него е хубаво и кафето (както и във витаминния бар).
По-студено е в джакузито-басейн, което е до пързалките и октопода (ако за тях казвате, че не ги е имало преди). Там има и дълъг басейн, дълбок 40см за бебчета.
Шатри има почти навсякъде, руснаците си оставят по един парцал и смятат, че така ги запазват. Но просто им отмествахме нещата и си ползвахме. После разбрахме, че някои си запазвали места по всички басейни - на основния заради анимацията, после се местели на този с делфините заради топлата вода и джакузито, после на пързалките...
Ние бяхме настанени в блок Роза, зад който е лунапарка и пързалките с октоподчето. Не се преместихме, защото се убедихме, че няма да има друга Гала, а и другите възможности не бяха по-добри. Блок парк предполагам казвате на този, под който е основния ресторант. Според мен е много шумно там именно заради ресторанта. Миналата година бяхме на 3 етаж над ресторант (в България) и се будехме от тракане на вилици.
Говорихме с други българи, настанени в Тропик и Палмен - казаха, че стаите и баните са същите. Банята е с вана под нивото на пода, тоалетната се пада зад вратата. Плочките са някакво мръсно бяло, при нас имаше и счупени.

Между другото, говорихме с пътували с Он травел, техния полет беше 1 час след нашия - никак не бяха доволни от обслужването  около трансфера и предоставянето на информация от гида.

Последна редакция: нд, 12 юни 2011, 00:55 от zigizagi

# 237
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
zigizagi,на мен снимките ти не ми се отварят,като кликна върху линка всеки път ми излизат някакви различни снимки от различни места.А искам да ги разгледам.... Sad

# 238
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
zigizagi,на мен снимките ти не ми се отварят,като кликна върху линка всеки път ми излизат някакви различни снимки от различни места.А искам да ги разгледам.... Sad
Хм, и на мен ми иска парола.

# 239
  • София
  • Мнения: 2 437
Аз също не мога да ги видя newsm78

По два стека цигари на човек ли разрешаваха да се купи от фрий шопа на отиване или съм в грешка newsm78

Последна редакция: нд, 12 юни 2011, 10:31 от мама МОНИ

Общи условия

Активация на акаунт