Ваксина анти д гамаглобулин

  • 3 273
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Здравейте!
Искам да попитам дали тази ваксина се поема от здравната каса или трябва да си я купя ако се наложи?

# 1
  • Мнения: 615
Полага се. След като изследват резус фактора на бебето, и ако е положителен болницата е длъжна да ти я подсигури  Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Вас,аз си я купих,но бях в частна болница,без напранление.Попитай за всеки случай дали я имат.Ако -не ,купи си я ,защото е много важна,ти знаеш .

# 3
  • Мнения: 2 590
Здравейте!
Искам да попитам дали тази ваксина се поема от здравната каса или трябва да си я купя ако се наложи?
Абсолютно се полага по ЗК, друг е въпросът, че в много болници  шмекеруват, казват, че я няма и не се полага и ви пращат да си я купите.
На нас ни казаха в последния момент резултатът от кръвната група и резус фактора на бебето (петък вечер) и че се налага да ми бъде бита, когато обаче кажат, че я няма в болницата гледай как се търчи да се търси по аптеки.
Взехме си обаче фактура + епикризата после + жалба в ЗК и гледай как им се спретва проверка и после връщат пари  Mr. Green
Гледайте и настоявайте да отбележат, че ви е бита, защото при нас се опитаха и по тази точка да се измъкнат, като никъде не отразиха, че са ми я поставили, а аз трябва да го докажа пред ЗК, та по мое настояване го отразиха.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Браво,Бенджолина! Добре обаче,че си я намерила веднага.Аз си я купих с 1 ден предварителна заявка,но има градове където я нямат,атя трябва,както знаете,да се постави до 72часа.Бях чела ,че и други майки си взимали фактури,но от болницата са ги оствирвали,но това с жалбата е съвсем друга работа.Браво момиче!

# 5
  • Мнения: 2 590
Браво,Бенджолина! Добре обаче,че си я намерила веднага.Аз си я купих с 1 ден предварителна заявка,но има градове където я нямат,атя трябва,както знаете,да се постави до 72часа.Бях чела ,че и други майки си взимали фактури,но от болницата са ги оствирвали,но това с жалбата е съвсем друга работа.Браво момиче!
Всъщност ваксината я нямаше налична в самата аптека (голяма верига аптеки), но казали на половинката, че могат да я доставят до 2 часа и така и направиха. Вечерта я имахме.

# 6
  • Мнения: 1 001
Раждах в частна клиника и имах уговорка, че ако се наложи доктора ще ми я осигури. Естествено си я платих, но по принцип в държавните болници се полага безплатно, т.е. поема се от ЗК. На твое място обаче бих се подсигурила с информация кои аптеки разполагат с нея, за да можете да реагирате навреме ако от болницата се направят на ударени, че я нямат (или случайно наистина я нямат). Определено обаче смятам че доста шмекеруват с това. Confused

# 7
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 735
Във втора градска раждах 2007 - нямаха я, бях питала предварително и се бях подсигурила с аптека.
Друг е въпросът, че е възможно да ви е излишна, ако детето се роди със същият резус фактор като вас. Peace
Бенджолина, добре сте направили този път и аз ще се подсигуря така. Peace

Последна редакция: вт, 31 май 2011, 12:41 от Galactic Voyager

# 8
  • София
  • Мнения: 2 082
Раждах в частна клиника, там си влиза в цената за раждането.

# 9
  • Мнения: 8
Здравейте Simple Smile Аз съм на 22г и кръвната ми група е B- и имам 2 спонтанни аборт зад гърба си . При първия не ме бяха информирали за тази ваксина... Но след втория лекарите бяха много любезни и ми обясниха , че за следваща бременност ще е по добре да ми се бие. Попитах дали здравната каса я покрива провериха и ми казаха,че по моя случай здравната каса не я покрива. Въпреки ,че е доста скъпа си я купих и ми я биха . А сега чета по форуми ,че здравната каса поема тази ваксина ...

# 10
  • Мнения: 198
Полага се по ЗК, ако бебето е с положителен резус фактор  . В страницата на НЗОК във въпроси и отговори това е един от често задаваните въпроси и отговора е, че е включена в клиничната пътека.
Беболина на теб е трябвало да ти я сложат и при двата аборта.
Аз по време и на двете бременности си сложих профилактично анти-д-имуноглобулин в 28 г.с., след получени отрицателни резултати на изследването за антитела.

# 11
  • Мнения: 8
Благодаря за информацията Ani77 еми трябвало е още при първия аборт, но никой не ми беше казал.За щастие при втория ми я сложиха.. Simple Smile Да се надяваме че при следваща бременност всичко да е наред.

# 12
  • Мнения: 513
Попитах дали здравната каса я покрива провериха и ми казаха,че по моя случай здравната каса не я покрива. Въпреки ,че е доста скъпа си я купих и ми я биха . А сега чета по форуми ,че здравната каса поема тази ваксина ...

След аборт- сонтанен или не, не се полага. Поне така ми казаха през 2009, когато направих спонтанен аборт и си купих ваксината. След раждането през 2007г. ми я сложиха безплатно.

# 13
  • Мнения: 2 590
Момичета, за най-достоверно звъннете и питайте в ЗК, защото в болницата може и да шмекеруват. Прочетете малко по-нагоре как и мен се опитаха да убедят, че не ми се полага, но в ЗК друго твърдяха. За аборт не знам как стоят нещата, но за най-сигурно звънете в ЗК!

# 14
  • Мнения: 8

Бенджолина мерси за информацията...
krasavica  еми какво да ти кажа... и аз така съм чувала, че след раждане ваксината се поема от здравната каса... Ама както и да е... дали я покрива или не аз вече съм си я направила...

Общи условия

Активация на акаунт