Германска нова медицина - 7 тема

  • 81 925
  • 745
  •   1
Отговори
# 1
# 2
  • Мнения: 2 176
Поздрави и от мен за новата тема.   bouquet

# 3
  • Мнения: 4 753
Хайде и аз тук - да не изоставам от сектата...  Laughing

# 4
  • Мнения: 148
Поставиха ми диагноза малигнен меланом преди 2 месеца и оттогава претърпях 2 операции, втората от които частично изрязване на лимфен възел, след изследване с радиактивен изотоп.

Невусът се появи преди 16 години върху дълбоко изгорена кожа на дясното бедро, след дермабразио. От около година започна да нараства и сърби. От същото време имам сериозен конфликт с мой много близък роднина, който ме срина психически, потисна ме и все още не мога да го преодолея, въпреки опитите ми за това.

След биопсията на лимфния възел ми отговориха, че метастази няма, но аз все още живея в страх.

Имам силна сезонна алергия към тревен полен, която тази година е малко по-търпима, заради гъбената терапия и алое, която предприех от 3 седмици.

Иначе съм здрава 32 годишна майка на 2 деца. Щастлива съм от живота си. Почти не боледувам, а когато прекарам заболяване е леко и "на крак".

Избягвам лекарства. Старая се да приемам само хомеопатични препарати от 17 годишна. Храня се правилно, което за мен означава умерено от всичко.

Деснячка съм.

Моля за някакви напътствия.

Много ви благодаря за съдействието.

# 5
  • Мнения: 352
И аз с тайфата!  Hug

Благодаря за новата тема!   bouquet

Днес каката ни е на плувен басейн, за който мечтае от миналото лято.....и после "чакам резултат"!  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 936
Здравей, tezzy!
Меланомът е резултат от конфликт на омърсяване/опетняване на теб самата в буквален и преносен смисъл. Щом е злокачествен, значи нараства и предполагам, че все още си в активна фаза; но все пак не съм специалист и не мога да съм сигурна.
Важното е да не се тревожиш, защото може да си предизвикаш допълнителни конфликти...
Когато опознаеш и разбереш ГНМ, страхът ще изчезне.

Напътствия за какво точно са ти нужни? За конфликта с роднината ли?

# 7
  • Мнения: 148
Благодаря за отговора.
Прочетох почти всичко в сайта на ГНМ, но не ми е е ясно как точно мога да си помогна.
За това ми трябваха напътствия.
Ясно, че трябва да преодолея конфликта и вече съм на път да го сторя. А после какво да направя, за да си помогна и да спра развитието на заболяването?
Лесно е да се каже "не трябва да те е страх", но при тази диагноза кой човек би махнал с ръка.
Това е най-злокачественият вид рак, който не се подлага на никаква терапия.
Единствените надежди са шанса да се отрие в размер до 0,1, както е в моя случай, но пак беше стигнал до лимфен възел. Въпреки че статистиката показва, че при размер до 0,1 меланом се открива в лимфен възел само в 5% от случаите.
Извинявам се, че ви занимавам толкова подробно, но се опитвам намеря правилния път.

# 8
  • Мнения: 936
Тъй като лично аз не знам в каква фаза си - активна или лечебна - не мога да ти дам конкретен съвет...

Цитат
Лесно е да се каже "не трябва да те е страх", но при тази диагноза кой човек би махнал с ръка.
Този, който е разбрал ГНМ и е осъзнал, че наоколо няма нищо злокачествено, няма нищо безсмислено, няма нищо, което ни дебне някъде, за да ни умори. Всичко, което ни се случва има своя смисъл и обяснение и не би следвало да се притесняваме и да се питаме "защо на мен".

# 9
  • Португалия
  • Мнения: 3 976
Благодаря за темата   bouquet
да съм тук и аз,че съм във вечно търсене  Mr. Green пак съм с един тон конфликти накуп- но и това ще мине Grinning

# 10
  • Мнения: 1 947
   Tezzy, чети, чети и питай и пак чети, ако не светва лампичката, защото,
както пише Кристиан в подписа си: "Информирайте се, докато сте здрави!"
В един момент може и да започнеш да се радваш на някое
еди-какво-си-качествено-образувание, защото ще знаеш, че си в лечебна
фаза и това ще те мотивира да си силна, а няма да те сломява някаква си
"диагноза". Най-важното, което трябва да разбереш е, че "рак" не е диагноза
за безизходица и край. ОК? Wink

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
 Hug

# 12
  • Мнения: 2
Здравейте! Редовно ви чета и сега, докато сте на тема обриви да ви попитам и аз нещо. Вече за трети път, когато отидем на майка ми на гости, разбирайте в друг град, малкия целия се покрива  с пъпки - големи червени като някои от тях имат водно мехурче на върха, но не всички. Страшното е когато ги разчеше адски се зачервяват и му се поддува кожата. В момента пъпките са основно по краката, малко на корема и раменцата, а на гърба няма нито една. Стоят така около 2 дена и после завяхват. Не са от храна със сигурност, защото не яде нищо различно или непознато, нито от комари или насекоми (случва се за трети път, предпоследно зимата, но тогава бяха по малко и пак повечето по краката). Да уточня, че от бебе го водим при родителите ми около веднъж на два месеца и когато се приберем в къщи веднага се появяваше хрема  - сополки и запушен нос нищо повече, с хомеопатия всичко бързо отшумява. Това беше до януари. Оттогава до сега реагира с обриви, но не когато се приберем у нас, а когато дойдем в къщата на нашите. Сина ми е много привързан към майка ми и си мисля, че обривите са свързани главно с нея. Моля ви дайте ми някакви насоки. Simple Smile

# 13
# 14
  • Мнения: 4 150
Благодаря за отговора.
Прочетох почти всичко в сайта на ГНМ, но не ми е е ясно как точно мога да си помогна.
За това ми трябваха напътствия.
Ясно, че трябва да преодолея конфликта и вече съм на път да го сторя. А после какво да направя, за да си помогна и да спра развитието на заболяването?
Лесно е да се каже "не трябва да те е страх", но при тази диагноза кой човек би махнал с ръка.
Това е най-злокачественият вид рак, който не се подлага на никаква терапия.
Единствените надежди са шанса да се отрие в размер до 0,1, както е в моя случай, но пак беше стигнал до лимфен възел. Въпреки че статистиката показва, че при размер до 0,1 меланом се открива в лимфен възел само в 5% от случаите.
Извинявам се, че ви занимавам толкова подробно, но се опитвам намеря правилния път.

Развитието спира от само себе си,ако конфликтьт се реши.Това трябва да си го разбрала от сайта.
Не е най "зликачествения рак".
В крайна сметка не се разбра какьв конфликт имаш,дали си го решила и какво напьтствие тьрсиш тук в темата?

Общи условия

Активация на акаунт