Търси се алтернативен ЗЪБОЛЕКАР / ОРТОДОНТ (продължение)

  • 950
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 190
Тази тема е продължение на подобна такава, вече архивирана Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=334164.0

Моля прекрасните ни специалисти от първата тема да (ми) помогнат с информация за ортодонтските "шини". Много спешно трябва да избера, ако въобще има избор Simple Smile материала на пластмасата и на металната част.
Пластмасата отделяла свободни радикали, но те изчезвали 99% с изваряване в тенджера под налягане. Това обаче как не ме успокоява...
Досега използвахме силиконови шини, но вече се налага да минем на стандартните. Ще я носи по 22 часа в денонощието.... Трябва да се разтърся поне малко Simple Smile

Единственото, което имам избор засега е да не е оцветена пластмасата, пигментите правели  алергии. Също няма да има картинки и брокат, макар че това няма отношеие към повърхността на шината, било вътре.

Има ли разлика в качеството на различни производители на ортодонтските материали?

На добър час на темата, дано открием някои нови отговори Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 5 190
Ето ме пак, детето е вече доста месеци с класическа шина.
НЕ съм доволна от материала въобще. Вмирисва се и няма измирисване.
Трепем бактериите  сутрин и вечер с два вида разтворими хапчета от аптека, но резултат няма.

Знаете ли друг начин за почистване на шина? Нещо по-дълготрайно.

А дали се е променила бактериалната среда в устата и затова се вмирисва така шината? Да не е процес конкретен за всяко дете? (а не заради материала?)

# 2
  • София
  • Мнения: 1 326
търся си ник , защо не пробваш с разтвор с цитросепт или само сребърна вода...

Общи условия

Активация на акаунт