Бебешка близнашка тема ХХI

  • 37 317
  • 737
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 4 589
sanitamm, да питам в нашата аптека, мн добре е заредена с всякакви продукти за деца и ще ти изпратя по куриер?

Ние от днес сме на кърма + АМ вече...свърших с изцеждането. Мъчно ми е, но няма как. Днес дали заради ваксината, но бяхме толкова нервни, рев, друсане, мани..вече спинкат.

# 451
  • София
  • Мнения: 725
sanitamm, да питам в нашата аптека, мн добре е заредена с всякакви продукти за деца и ще ти изпратя по куриер?
Благодаря ти миличка, майка ми го намери в една аптека на руски паметник на спирката на тролеите към НДК, който се интересува около 14 лева.

# 452
  • Мнения: 87
Ей, и аз не издържам вече. Днес трябваше да съм на работа, ама вместо това съм в болничен ooooh!Каката изкара вируса с разстройството и ме зарази, а аз много тежко го изкарах - една седмица не знаех жива ли съм или не точно. Тъкмо реших, че вече съм здрава и ме почна наново. За пръв път ми се случва такова нещо.  Sick
Тази вечер пуснахме таткото в градска и аз съм сама с трите. И за да ми е пълно щастието, по-кльощавото бебе явно и тя се разболява - за половин час четири пъти рядка радост. Звъна на докторката и я питам да тръгваме ли към Токуда, но тя ме спря. Дадох хидрасек и смекта и изкарах таткото от кръчмата да търси лечебна хумана. То вече не съм на ръба, ами едвам се задържам на малко пръстче...Тя, милата тежи 8,5 кг. с дрехите, напикана, само това й липсва. Дано леко да го изкара и да отървем системите Praynig

# 453
  • Мнения: 1 480

Ние от днес сме на кърма + АМ вече...свърших с изцеждането. Мъчно ми е, но няма как. Днес дали заради ваксината, но бяхме толкова нервни, рев, друсане, мани..вече спинкат.

И ние много тежко понасяме ваксините  Cry. Винаги след тях поне 3-4 дни са криви и сополиви.

Азалита, стискам палци всички да се оправите у вас Praynig

# 454
  • София
  • Мнения: 6 142
Азалита, дано леко да се разминете.  Praynig У нас този вирус го изкарах аз ( 3 дни, като само единия ден бях зле) и бръмбарко, който е с разстройство вече 5 дни. Но не ходи повече от 2 пъти на ден.
Елрой, не съм чела статията още, но ми е трудно да повярвам, че се разболяват само от стреса. Да, може би той влошава нещата, но вирусите са си вируси и докато имунната система не се сблъска с тях, няма как организмът да си изгради защита.  Peace

# 455
  • Мнения: X
А, да, milasara, аз не съм склонна да се съглася с абсолютно всичко, просто една малко по-различна гледна точка, в която вероятно има доза истина, за която не винаги си даваме сметка. Аз лично съм се учудвала при какъв близък и системен контакт с болни, децата не са се заразявали и друг път как буквално от нищото са хващали вирус.

# 456
  • Мнения: 3 638
Azalita , дано бързо и леко мине всичко  Hug Praynig

# 457
  • Мнения: 4 306
Азалита, питай педиатърката или в аптеката за Линекс бебе прахчета. Пробиотик е и доста добре се отразява при нас в подобни ситуации,но ако е вирусна диарията хидрасека и спирането на млякото трябва да свърши работа.
Дано бързо отшуми тази "радост".

# 458
  • Мнения: 87
Благодаря, момичета HugИ двете са пипнали вируса, просто няма как - с менкането на бибероните и лъжичките...Но засега го карат леко, дано бързо мине и при нас, и при другите болнички Praynig

# 459
  • Мнения: 849
Ново 20 в наше село. Демек, имаме нов проблем. Днес и с момичето, което им води занималнята, дълго го обсъждахме. Като се захласнат да реват и абсолютно нищо не може да им отвлече вниманието. Т.е. тръшват се например пред вратата и започват да реват. Къде за мама, къде за нещо друго, няма значение. Сабине казва, че с другите деца винаги намира какво да направи - гушва ги, успокоява ги, говори им, дава им нещо любимо, кара ги да правят нещо, което обичат - абе за всяко дете си има различен подход, но всяко дете й обръща внимание в някакъв момент. А нашите двете кифли просто се изключват за околния свят. Тръшкат се и това е. И лошото е, че може да продължи дълго (обикновено ми се обаждат на 10тата минута и аз докато отида минават още толкова и заварвам ситуацията непроменена), в един момент и другите деца се разсейват от тяхното реване и тръшкане и въобщееее... Същата работа е и удома. Мислех си, че само аз не мога да се справям с тях в такива моменти и аха да се запритеснявам (тази промяна е относително отскоро...), но ето че и педагог-психолог не знае какво да ми предложи в тази ситуация. Някакви идеи? На някоя от вас звучи ли познато???  Sad

# 460
  • Мнения: 7 803
многооооооо познато. имаше случаи, в които тони е ревала по 4 часа. и нищо не я вълнува, реве си. квото и да правиш, то си знае ноговото  Tired намерих спасение в отделянето в друга стая и я оставям да се нареве. естествено тя доброволно не отива там, тя даже и не чува какво и се говори. просто я вдигам и я нося там и затварям вратата. като се окопити се пробва да се върне при нас и пак да реве като магаре, аз повтарям процедурата с думите, като се успокоиш можеш да дойдеш отново при нас. така постепенно свикна и започна да съкращава времето на тръшкане. сега си знае, като е кисела и сърдита сама си отива в стаята и затваря вратата  Mr. Green така процедират и в детската градина. имат си пейка за успокоение. вие сега сте точно в Trotzfase. опитай, дано помогне

# 461
  • Мнения: 4 306
многооооооо познато. имаше случаи, в които тони е ревала по 4 часа. и нищо не я вълнува, реве си. квото и да правиш, то си знае ноговото  Tired намерих спасение в отделянето в друга стая и я оставям да се нареве. естествено тя доброволно не отива там, тя даже и не чува какво и се говори. просто я вдигам и я нося там и затварям вратата. като се окопити се пробва да се върне при нас и пак да реве като магаре, аз повтарям процедурата с думите, като се успокоиш можеш да дойдеш отново при нас. така постепенно свикна и започна да съкращава времето на тръшкане. сега си знае, като е кисела и сърдита сама си отива в стаята и затваря вратата  Mr. Green така процедират и в детската градина. имат си пейка за успокоение. вие сега сте точно в Trotzfase. опитай, дано помогне

 Peace Peace Peace Много точен съвет, благодарение на тези тайм аут, девойката се тръшка по-малко. Точно на вашата възраст се търкаляше по пода у дома в рев. Понякога, когато истерията я обземе и не може да се овладее  я хващах и въпреки,че се съпротивлява я гушвах и стисках, тя пореваваше минута и после се успокояваше. В тези моменти имам чувството, че изобщо няма връзка с нея за да й отвлека вниманието или т.н. Просто трябва да премине "фазата, в която не се мисли"  /четох го в една френска книжка, като фаза на гнева/ за да приеме аргументи или каквото е да е решение. Поводите са различни за избухването, но и свекърва ми и майка ми са безсилни и не могат да се справят в такава ситуация. Дори и двете се боят от това, че може да се случи, докато те ги гледат.

# 462
  • София
  • Мнения: 6 142
Мда, и при нас има моменти, в които реват и изобщо не чуват какво се говори или прави около тях. Като видя, че не става с опитите да отвлека внимание или аргументите ми никой не ги чува, минавам на вариант игнориране. Или завеждам в другата стая ревящия, или се правя, че изобщо не ми прави впечатление. Обикновено за кратко време нещата влизат в ритъм и дори да не спре рева, поне започват да ме чуват.  Peace

# 463
  • Мнения: 849
Много благодаря, момичета!  Hug  Честно казано, аз не се притеснявах особено досега, тъй като си мислех, че е временно явление, вероятно свързано с възрастта, което скоро ще отшуми. Удома кой знае колко не им се връзвам. Оставям ги да си се потръшкат, особено ако е за някоя глупост, и като видя проблясък или направо ако им мине от само себе си, се включвам отново с гушкане, обяснения, давам някакво компромисно решение и т.н. В другата стая обикновено се отпращаме, когато има провинение... Обаче ето, че днес за пореден път се върнах в Spielgruppe-то. Само аз се завръщам от дъжд на вятър там (явно само мен се налага да викат) и това е кофти знак за другите дечица - това ми е основния проблем. Така се случи днес, че Сабине (основния титуляр) беше останала сама (през нощта другата учителка се разболяла тежко) с 10 деца и след около 15тина мин тръшкане от страна на Дария просто нямаше накъде. Иначе за другия път й предложих да ги остави да си пореват, да похленчат и ако много нарушат спокойствието на другите деца или истерясат лошо, тогава да ме повикат. но ако не се получи, не знам. Та затова и така съм се умислила...  newsm78

# 464
  • Мнения: 7 803
знам ли, аз на мястото на Сабине бих се позамислила къде греша като възпитател. в нашата детска никога не са ме викали заради такъв изблик. успяваха да я обуздаят. викат ме само ако има болен. както и ти самата казваш това е много кофти и за другите деца. пък 10 деца изобщо не са много. в нашата група бяха 25 деца и 2 възпитателки.

Общи условия

Активация на акаунт