Впечатляващо българско предястие

  • 10 660
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 555
А нещо със шарена сол, самардала?

За "макетата" - те да ме прощават ама всичко си припознават като македонско (даже и Луната е "земля македонска") - политиката им е такава[/color]

Последна редакция: нд, 17 юли 2011, 19:41 от Тedy

# 31
  • Мнения: 54
Препоръчвам следното българско предястие:

        Овчарско руло

   -сирене
   -майонеза (извара, кисело мляко)
   -черен  пипер
   -печена белена пиперка, лютеница или кетчуп
   -магданоз
   -чесън
Намачкваме сиренето, добавяме малко майонеза, счукан чесън и черен пипер и избъркваме всичко до гладък крем. Вземаме домакинско фолио, намазваме го с мазнина, поръсваме го със тънък слой от накълцан магданоз. Върху него разстиламе по-дебел пласт от сиренето и майонезата и върху него намазваме с лютеница, печена белена пиперка  или кетчуп. Навиваме на руло и поставяме в хладилник докато стегне ( около 6 часа). През това време вземаме франзела, нарязваме я на филийки, намазваме я със зехтин и начукан чесън и ги запичаме леко. Когато рулото стегне достатъчно и филийките изстинат режем тънки филийки руло и поставяме върху запечените франзелки.

Последна редакция: ср, 20 юли 2011, 09:38 от Florrentina

# 32
  • Мнения: 2 980
Ох, това веднага ми се прияде. А може ли без майонеза? Примерно с малко кисело мляко дали няма да стане разбъркването?

# 33
  • Мнения: 54
Може с малко кисело мляко или извара.

# 34
  • София
  • Мнения: 315
Здравейте Simple Smile
Ако може и аз бих дала едно предложение за пълнени сурови чушки със сирене!
Прави се смес от натрошено сирене,крема сирене,малко чесън.Пълнят се чушките и се режат на колелца.Не съм сигурна ,но мисля,че това предястие си е типично българско Grinning

Общи условия

Активация на акаунт