Парфюмни размисли и страсти - 138

  • 32 026
  • 736
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 658

Красиви са, нали? Има флакони, които няма значение с какво са пълни, те сами по себе си са произведение на изкуството. Има и такива, които са толкова минималистични откъм дизайн, че са гениални в своята елегантност и чистота на линията. Обаче се срещат и едни други, които влизат в разрез с нашето чувство за естетика, дразнят или направо ужасяват окото, а нерядко будят искрен смях към дизайнерското решение. Днешната ни тема е посветена на тях -

Грозните патенца сред парфюмните флакони.

Бихте ли купили парфюм, ако видът на флакона категорично ви отблъсква и ви създава чувство за естетически дискомфорт? Има ли значение как изглежда парфюмът ви на външен вид? Склонни ли сте да преглътнете недотам издържано визуално решение на любимеца ви? Отказвате ли се от проба, ако срещнете откровено грозен флакон или напротив - влече ви неудържимо любопитство да разберете на какво ли мирише съдържанието на нещо толкова ужасно, та чак смехотворно? Simple Smile


Вие сте  Hug Смятам да раздразня чувството ви за естетика и да ви накарам да си спомните най-отвратителния флакон, който сте виждали. Ако се стигне до преобладаващи отговори, може да се направи анкета и да излъчим Флаконщайн на нашето парфюмно общество.


И наред с удоволствието да ви приветствам в новата ни тема, бих искала да напомня за инициативата на Натали Никол за теглото на пълни и празни флакони с цел улесняване при определяне на количеството на ползвани парфюми. Който има желание и възможност (а най-вече електронна везна), би могъл да се включи в попълването на базата данни  Hug Преди да засилите пресушения флакон към местоназначението му или когато получавате нов неползван парфюм, отделете минутка, за да го претеглите Simple Smile

Освен това искам да кажа, че смятам да се въздържа от предложението в миналата тема да прилагам болднат и с червени букви Онзи списък с уличаващи и инсинуативни признаци на парфюманиака  Mr. Green Не смятам, че някой има нужда от напомняне "къде сме ние"  Laughing Laughing Laughing

Добре дошли в новата ни тема  newsm51 newsm51 newsm51

Предишната тема.

Последна редакция: чт, 07 юли 2011, 17:31 от Атти

# 1
  • Мнения: 64
Мен по принцип флаконите не ме касаят много, моите и без това са скрити и не се виждат. Но откровенно комични намирам натруфените парфюми, които изглеждат като детски играчни. Създават чувство, че са за деца, а не за хора, които искат да ухаят. Например това:


Атти, чудесна темичка!  Hug Чакам да видя най-грозния флакон с нетърпение!

ПП: Еееее разписах се първа! Егаси завръщането!  Joy

# 2
  • Враца
  • Мнения: 2 729
За мен едни от най-грозните флакони са Готиетата.  Rolling Eyes
Приличат ми на трупове.
Разчленени при това.  ooooh!

Eто и другите части, пак на същия бранд  Shocked:



Атти   bouquet

Джемма, аз ще го дам само за нещо много хубаво  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 2 056
Атти,за новата тема Hug
За грозните бутилки незнам,имам чувството че подсъзнателно няма да харесам парфюма,поне на първо помирисване.Все пак друго си е да държиш хубав парфюм във хубава бутилка.

# 4
  • Германия
  • Мнения: 71
Ужасявам се от кичозен флакон. Деля ги на кичозни и стилни флаконите, понеже грозен ми е доста относително. От мен един дъвкан в темата,  кичозен коронован екскремент. Whistling

Флаконите на Anna Sui и Harajuku Lovers Baby ги заобикалям само. По същата кичозна причина. Няма да се прекоря никога сигурно, дори вътре да ми налеят Ароматичния елексир. Пу-пу, не дай си Боже!

# 5
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Заради красив флакон мога да купя и недотам любим парфюм, но обратното не е възможно. Грозният флакон не би ме спрял да купя или пробвам, ако съдържанието ми харесва.

И на мен като на Маринска са ми грозни разчленените трупове, глави и тем подобни. Грозни са ми и парфюмите Harajuku Lovers на Gwen Stefani (Е, Натали  ме е изпреварила с тях Laughing Laughing Hug)

# 6
  • София
  • Мнения: 767
Атти, чудна тема!

Вили ме е изпреварила с Кукуригащият на Жан Пол Готие.. Laughing

Още няколко на първо четене:
ревлон ( все се чудя дави ли се..кан Кан ли играе..надоу с главата)

на Дизел също яко им куцат флаконите:

  Sick

Последна редакция: чт, 07 юли 2011, 17:55 от Courage

# 7
  • Мнения: 64
Мен ме потрисат и на Бритни флаконите. Особено този синия на червени камъчета

Сега като си загледах парфюмите, установих, че не намирам никой за отблъскващ. Само на един не ми харесва, че капачката му имитира кристална, а е пластмасова. Мисля парфюм с много пластмаса по него и малко стъкмо бих подминала без да се замисля. Освен ако предварително не съм се усведомила, че може да ми хареса.

# 8
  • Мнения: 17 546
Наистина флакона има значение за парфюма! Не на първо, но второто място му е отредено. Ъъ, третото след цената Mr. Green точно преди ден казах на приятелка колко е грозен Kokorico на JPG! То пък бива, бива... ама това е толкова грозно! Close
Атти, много ми харесва темата този път!  bouquet

Гагче, като Органза? Обаче такава, каквато е след няколко часа или като Светлата Органза? Rolling Eyes

# 9
  • Германия
  • Мнения: 71
Изрових го. Сетих се, че четох наскоро за 33 -те най-лоши парфюмни флакона. Между тях има и един - два прилични, обаче. Снимките се превъртат със стрелката отстрани до самото фото.


ПП Как можах да забравя този водопроводен нипел? Един ден се чудих дълго защо е в категория парфюми сложен в ebay. ooooh!

Последна редакция: чт, 07 юли 2011, 18:06 от Натали Никол

# 10
  • Мнения: 64
А исках да ви кажа, че има намаление на JhaG при suendhaft. Ама са останали само ситизън куин и каламити джей по 100мл, 63€. И Лаколина Тоскана там са намалени, ама те май не си струват парите (до колкото се запознах с няколко от тях са леки, обикновенни и бързо изветряват).

# 11
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Ау, Натали, онзи с пайетките, като възглавничката на баба ми, шаренкия, направо ме тръшна. hahaha

# 12
  • София
  • Мнения: 5 658
Открийте разликите:
   

# 13
  • Германия
  • Мнения: 71
Ау, Натали, онзи с пайетките, като възглавничката на баба ми, шаренкия, направо ме тръшна. hahaha


 Hug Hug В такъв случай не виждам как ще те свестяваме като видиш охлюва и кучето от дъното на страницата.


Атти, непременно да пуснеш една анкетка, макар да ми се струва предрешен изборът. Кукуригащият на Готие, Давещата се и Пулвелизаторът за листни въшки от предложенията на Куражчето са абсолютните фаворити за първите три места. Куражче, а кой е Мечът на Екскалибур - не съм виждала този парфюм никога.

Последна редакция: чт, 07 юли 2011, 18:54 от Натали Никол

# 14
  • Мнения: 812
На Брини флаконите не ми харесват  PeaceТези камъчета са ми кичозни,а за тези човечета по горе бих казала,че са ужасни  Sick и не само не бих ги купила,но не бих ги и помирисала.На Кристина агилера също не ги харесвам флаконите  Peace

Общи условия

Активация на акаунт