BG туристът – стиснат и мързелив?

  • 3 456
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 199
От миналата година юли месец Майорка - 750 евро, Златни пясъци 620 и двата хотела три звезди, само където този в Майорка беше в окаяно състояние.

# 16
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
България е световно неизвестна дестинация, що се касае до СПА и културния туризъм.
Причините са хиляди, за мен основните са - липса на реклама, липса на на държавна политика.
Дори и да има заблудени туристи, които искат да разгледат някоя забележителност, ще полудеят от състоянието на пътищата ни, от състоянието на нашите културни паметници.
Никой не иска да си дава парите за змиярници - в такова са се превърнали повечето ни туристически обекти.
За музеите и дума няма да обелвам, че там положението е тра-ги-чно!
София не е България Wink

СПА-центровете се посещават в 99% от случаите от български туристи.
Единствено в Сандански има някакво чуждо присъствие - гърци от пограничните райони.
Цените по родните хотели са неприлично високи за качеството, което предлагат.
На пръсти се броят хотелите, в които е помислено за децата.

По Черноморието - големите курорти като Сл. бряг, Златните, Албена се посещават предимно от чужди туристи, българите са в Созопол, Ахтопол, Синеморец, Черноморец.
Сърби, макета и т.н. - най-обичат Несебър.

Като бивш служител на ТА съм на мнение, че в България идват едни от най-изпадналите туристи (особено, когато говорим за Черноморието), България е със славата на алкохолна дестинация.
Не ми харесва този имидж, но е факт.

# 17
  • Мнения: 2 485
Простира според чергата си. Може би трябва да му стане неудобно и да започне да харчи колкото западноевропейците, за да направи кефа и алъш-вериша на тарикатите, които са написали това абсурдно четиво? Поради каква причина го определят като мързелив? Поради това, че разполага с по-малко средства???
Може би трябва да планира задължително почивката с помощта на посредници, както правят чуждите туристи? Ами ако не желае? Например ние отиваме в Гърция без никакви предварителни ангажименти. Там си намираме квартира.
Да се почувства неудобно от отиването си при приятели в някакво село на вилата им, вместо да наеме селска къща?
Няма да забравя едно изказване на Благой Рагин-председател на асоциацията на хотелиерите. Бг трябвало да се превърне в скъпа туристическа дестинация! И нямало нужда цялата година да има безкраен поток от туристи. Важно било за някой друг месец да бъдат привлечени най-заможните чуждестранни туристи да посетят Бг! Какви мечти! Направо бълнувания.

# 18
  • Мнения: 695
Изключително глупава статия  Thinking Като човек работил някога в ресторант на морето, мога да заявя, че този които я е писал хич хабер си няма за какво става въпрос  newsm78
Чак ми стана неудобно, колко пари харча за почивка  Blush

# 19
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Работила съм три сезона на летище. Зимата, когато идват чартъри с англичани, ирландци и датчани на ски в Пампорово и Боровец.
Най-изпадналите са. Вкл. е пълно и с ирландски цигани. Научих се да ги разпознавам по трите синджира злато.  Mr. Green

А какво ще кажете за проблема с липсата на табели по пътищата и в самите градове и курорти.
Табели за имена на улици, местности, посоки.
На няколко пъти сме имали проблем с откриването на дадено нещо точно заради това. Веднъж обиколихме Кюстендил /щото видите ли е огромен мегаполис/ поне 3 пъти в издирване на музея на Майстора.

Не знам какво остава за горките туристи, които и кирилица не четат.

# 20
  • Мнения: X
чужденците, които идвали в Бг били най изпадналите? що за глупости Shocked
Аз, като идвам лятото на море, досега в самолета не съм видяла изпаднали хора. 99% са нормални работещи.

За съжаление, българинът все още посреща по дрехите Naughty Имах едно време един познат, който като гледаше чуждите туристи по черноморието, наконтени с изтъркани дънки, с дупки, за по 100 евро, коментираше по следния начин: "Гледай ги, бе, гледай ги какви са прошляци. Нямат пари за едни дънки да си купят. Най големите бедняци идват тук."

Та, и вие така.

И какво да си купи чуждият турист от БГ? От  години вече рядко купувам нещо, ходя ол инклузив и не давам и лев по съмнителните ресторанти извън хотела. Та, какво да си купя: блузки, чанти и прочие със съмнително качество и надути цени. Защо да го правя, когато тук на разпродажбите си купувам маркови дрехи, за понякога по малко пари, отколкото китайската имитация на Пума, примерно. От това, което се предлага по курортите, нищо не става за купуване. Някое коланче, надувни играчки за децата, картички...друго няма.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 439
чужденците, които идвали в Бг били най изпадналите? що за глупости Shocked
Аз, като идвам лятото на море, досега в самолета не съм видяла изпаднали хора. 99% са нормални работещи.

Да, нормално работещи, но от най-ниско платените работещи .... , защо като може да си позволи Френската Ривиера идва в България, защото е мазохист  Laughing?

# 22
  • Мнения: 198
Lucky.me ,
много точно казано.
Напълно съвпада и с моите впечатления-това е една странна група от хора, които не излизат от хотела,там се хранят и пият ,каквото им дадат,дори и да не им е по вкуса/после се и оплакват/,но никога няма да  похарчат някой лев  извън хотела да опитат кухнята на заведение с добри референции,да си поръчат нещо типично за местната  кухня или което обичат,да си наемат лодка или кола да пообиколят .
Многократно съм виждала как в заведения на свободна консумация няколко подобни туриста висят на по чаша бира или си делят бутилка вино докато ние българите отрупваме масите .
В същото време в хотелите,където са платили ол инклузив, броят на чашите изпит от тях алкохол е нечуван.
Естествено, това е  мое мнение,което свободно изказвам.
И се чудя на авторите на тази статия докога ще ни подценяват .
А и  ние ,живеещите в България,защо при това положение  се  безпокоим за състоянието на пътната инфраструктура и липсата на  достатъчно указателни табели на няколко езика към историческите забележителности.
Туристите,които идват,явно няма да направят екскурзия дори  и в радиус от 100 км.

# 23
  • Мнения: 4 668
Абсолютно подкрепям мнението , че в БГ идват най - изпадналите чужденци . И не съдя само по дрехите им , както писа някой по - горе . Аз по голям простак от английския такъв не съм виждала , честно . Вярно и германци и скандинавци се опитват да ги конкурират  Laughing
Но това , което видях миналата година ме потресе - носеха си в ресторанта празни пластмасови бутилки и ги пълнеха с кола от машините  ooooh! прибираха по джобове и чанти невероятни количества храна , да се чудиш как я изяждат и на каторга ли са били досега ... Лошо , мърляво облечени хора , трагични просто .
И наистина , неприятно ми е да почивам в БГ , точно заради категорията чужденци от които няма отърване . Руснаците дори няма да ги коментирам ... тях просто ги съжалявам .

# 24
  • Мнения: 4 120
Средностатистически турист в Слънчев бряг
 От това, което виждам аз тази година по нашето черноморие, ресторантьорите трябва да се радват, че все още има почиващи българи. Чужденците харчат пари единствено за евтиния ни алкохол, но най-често си го пият по стаите или по пейките, беседките, шезлонгите в комплексите. Търсят се магазините "Пени" и "Лидъл", същото наблюдение имах и от зимния сезон в Банско, гърците веднага откриха къде има магазин Лидъл, нищо че е в съседен град, и пълнеха торбите от там. Когато имат включено изхранване на блок маса се започва пълненето на чинии, торбички с храна, а изрично е написано на няколко езика, че не бива да се изнася храна навън. Грозна картинка.

# 25
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Абсолютно подкрепям мнението , че в БГ идват най - изпадналите чужденци . И не съдя само по дрехите им , както писа някой по - горе . Аз по голям простак от английския такъв не съм виждала , честно . Вярно и германци и скандинавци се опитват да ги конкурират  Laughing
Но това , което видях миналата година ме потресе - носеха си в ресторанта празни пластмасови бутилки и ги пълнеха с кола от машините  ooooh! прибираха по джобове и чанти невероятни количества храна , да се чудиш как я изяждат и на каторга ли са били досега ... Лошо , мърляво облечени хора , трагични просто .
И наистина , неприятно ми е да почивам в БГ , точно заради категорията чужденци от които няма отърване . Руснаците дори няма да ги коментирам ... тях просто ги съжалявам .

Аз пък по-големи свине от поляците не съм виждала. Ултра пияни, влизат с чашата доматен сок в басейна и съответно я разливат, падат по плочките, заспиват под шезлонгите.....уникална измет!  Sick

# 26
  • Мнения: 4 668
О , да ... поляците ... как ги пропуснах . Истинска трагедия са тези хора .

# 27
  • Мнения: X
чужденците, които идвали в Бг били най изпадналите? що за глупости Shocked
Аз, като идвам лятото на море, досега в самолета не съм видяла изпаднали хора. 99% са нормални работещи.

Да, нормално работещи, но от най-ниско платените работещи .... , защо като може да си позволи Френската Ривиера идва в България, защото е мазохист  Laughing?

Tи само от шеф нагоре ли признаваш за човек? Каквато държавата, такива и туристите.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 439
чужденците, които идвали в Бг били най изпадналите? що за глупости Shocked
Аз, като идвам лятото на море, досега в самолета не съм видяла изпаднали хора. 99% са нормални работещи.

Да, нормално работещи, но от най-ниско платените работещи .... , защо като може да си позволи Френската Ривиера идва в България, защото е мазохист  Laughing?

Tи само от шеф нагоре ли признаваш за човек? Каквато държавата, такива и туристите.
Говорим за платежоспособността и културата на чужденците, които идват в България, не правим тълкуване на думата "човек". Peace

# 29
  • Мнения: X
На чужденците не им е приоритет да седнат в ресторант и да отрупват маси, та другите да си кажат: ей, тоя е голяма работа. Поне от този комплекс са освободени Laughing
И се чудя по какви хотели ходите, защото аз бях ол инклузив и нито един път не видях някой да си пълни торбичка с храна или бутилка с безалкохолно по простата причина, че дори минибара в стаята се зареждаше с бира, вода и безалкохолно всеки ден, а в кафенетата около басейна ти правят коктейли и кафе на корем. Сладолед за децата и ядене в 4 ресторанта 5 пъти на ден(ако успееш да ядеш толкова). За какви торбички говорим. Сменете класата на хотела и ще се смени "интериора" от посещаващи Mr. Green А да не говорим за това, че кутиите за бакшиш на персонала бяха редовно "зареждани" от "изпадналите" туристи.

Общи условия

Активация на акаунт