На море в Турция - тема 15

  • 130 960
  • 742
  •   2
Отговори
# 645
  • Варна, България
  • Мнения: 730
Момичета, и нашата почивка наближава Simple Smile На 1.10 - Voyage Belek - от Варна, с Алма тур! Ходихме в агенцията вчера и с половин уста ни казаха,че чакат да обяват фалит - до няколкодни щяло да се огласи по медиите! Ние обмисляме варианта да отидем със самолет от Истабул - имало през половин час такива, ако наистина полетът от Варна не се състои. Казаха, че ще ни върнат парите - което много ме съмнява Rolling Eyes, имайки предвид колко пари дължат...Успокоявам се, че имаме застраховка за отмяна на пътуването! Така или иначе съм настроена позитивно и чакам с нетърпение мечтаната почивка Simple Smile После ще докладвам bowuu
Ние сме за 24.09.
Говорих по телефона с офиса във Варна - водили се преговори за утрешния полет!
Да съм се въоръжила с търпение, още не било ясно  #2gunfire

Просто за информация...

# 646
  • Мнения: 1 525
Да попитам бързо - някой пътувал ли до о-в Гьокчеадъ?

# 647
  • Мнения: 383
pokita, интересна информация, благодаря! Няма ли и някоя снимчица?
Марги, имам много и това е проблемът  Mr. Green не съм качила още "избраните" в албум, но ще го направя скоро и ще покажа  Peace

# 648
  • Мнения: 1 776
Ние утре заминаваме за Кушадасъ с Емералд. Ще бъдем в Surmeli Efes... Четох доста противоречиви мнения за хотела, не знам вече какво да очаквам. Не прочетох навреме мненията във форума, резервирахме още в началото на април. За нискобюджетна почивка дано да е добре... Какво ще ми препоръчате от екскурзиите? На Памуккале и Ефес вече сме ходили. Чудя се за разходка с яхта и аквапарк  newsm78

Тази година бяхме в Сурмели за седмица, после в Аква Фентъзи за още една. Преди това сме ходили в Пайн Бей, тоест имаме някакъв поглед за хотелите в Кушадасъ и относително реална преценка. Няма никаква причина да се притесняваш от Сурмели - прекрасен хотел, с добри условия, хубави, широки стаи - всички с изглед към морето и добра храна / алкохол. Сурмели е целогодишен хотел и това се отразява в положителен смисъл на нивото на обслужване. Това е и единственото all inclusive място, в което предлагат прекрасно бутилирано вино, а не наливен бъркоч.
Единият от четирите басейна - тихият - до амфитеатъра е един от най-добрите, които съм посещавал. Тъй като в рамките на 50м до него няма бар е напълно празен - докато бяхме там не съм засичал повече от 2-ма освен нас да го ползват - чувствах се все едно ми е частния басейн. Плажната ивица е безкрайна, с предостатъчно шезлонги и възможност за приятни сутрешни разходки с километри по плажа.
Като единствен минус мога да спомена наличието на повече българи от комфортното и възможността да не бъдеш настанена при ранното си пристигане, а да трябва да чакаш до 14ч за стая и гривна.
Хубаво изкарване желая.

Хех, язък за писането - сега видях, че вече си заминала и няма полза от наблюденията ми :
).

# 649
  • EU
  • Мнения: 164
Ето че дойде и нашият ред  Laughing довечера заминаваме.
 Пак да питам има ли пътуващи с кола в посока Мармарис или Бодрум?

# 650
  • Мнения: 728


Хех, язък за писането - сега видях, че вече си заминала и няма полза от наблюденията ми Simple Smile.

Напротив, много полезен пост за другите, които също четат темата  Peace

# 651
  • София
  • Мнения: 493
Kodbg, сподели, моля те за Пайн Бей.

# 652
  • София
  • Мнения: 2 434
Ние утре заминаваме за Кушадасъ с Емералд. Ще бъдем в Surmeli Efes... Четох доста противоречиви мнения за хотела, не знам вече какво да очаквам. Не прочетох навреме мненията във форума, резервирахме още в началото на април. За нискобюджетна почивка дано да е добре... Какво ще ми препоръчате от екскурзиите? На Памуккале и Ефес вече сме ходили. Чудя се за разходка с яхта и аквапарк  newsm78

Тази година бяхме в Сурмели за седмица, после в Аква Фентъзи за още една. Преди това сме ходили в Пайн Бей, тоест имаме някакъв поглед за хотелите в Кушадасъ и относително реална преценка. Няма никаква причина да се притесняваш от Сурмели - прекрасен хотел, с добри условия, хубави, широки стаи - всички с изглед към морето и добра храна / алкохол. Сурмели е целогодишен хотел и това се отразява в положителен смисъл на нивото на обслужване. Това е и единственото all inclusive място, в което предлагат прекрасно бутилирано вино, а не наливен бъркоч.
Единият от четирите басейна - тихият - до амфитеатъра е един от най-добрите, които съм посещавал. Тъй като в рамките на 50м до него няма бар е напълно празен - докато бяхме там не съм засичал повече от 2-ма освен нас да го ползват - чувствах се все едно ми е частния басейн. Плажната ивица е безкрайна, с предостатъчно шезлонги и възможност за приятни сутрешни разходки с километри по плажа.
Като единствен минус мога да спомена наличието на повече българи от комфортното и възможността да не бъдеш настанена при ранното си пристигане, а да трябва да чакаш до 14ч за стая и гривна.
Хубаво изкарване желая.

Хех, язък за писането - сега видях, че вече си заминала и няма полза от наблюденията ми :
).
Да, напълно подкрепям, ние бяхме там преди 2 години, само че ми се иска да направят поне една пързалка за децата  Hug

# 653
  • Мнения: 242
Здравейте момичета! Вече сме във Venosa beach resort в Дидим. Хотелът е много красив, стаите просторни и добре обзаведени. Още нямам много впечатления, но като начало смятам, че ще бъдем доволни. Когато се върнем, ще пиша по-подробно. За сега чао!

# 654
  • Мнения: 1 776
Kodbg, сподели, моля те за Пайн Бей.

Pine Bay - любим хотел.
Огромна територия, собствен аквапарк. Плажът - за моите изисквания - по-добър от този на Сюрмели, но това е въпрос на предпочитания. Какво имам предвид - Сюрмели и Аква Фентъзи са на един много дълъг и широк плаж без забележки. Pine Bay е със свой малък залив - около 500м. На места има камъни, при влизането в морето - също има камъни. Но е значително по-уютен, романтичен и красив. Не мога добре да го обясня - на Сюрмели е по-добър за ползване, а на Пайн Бей - за гледане Simple Smile.
Голямо предимство на Пайн Бей за семейства с деца - клубната част е съставена от бунгала с 2 стаи. Това е едно от малкото, да не кажа единствено място, където за цената на обикновенна стая получаваш 2 стаи /едната двойно, другата 2 единични/ и детето може да спи отделно.
Аквапаркът е с няколко доста сериозни пързалки и е построен много красиво на скалист нос.
Когато бяхме имаше предимно французи - много хубави хора за съвместна почивка - шляпаха петанг на плажа по цял ден и се държаха изключително културно.
Като цяло, всичко  Пайн Бей е красиво - растителността в огромното фоайе, комбиниращо рецепция, бар и басейн, растителността в градината, в която са бунгалата, плажа, новите басейни около аквапарка, морето.
В Сюрмели плажния бар... има го, но е измислен и привършва работа към 18ч. В Пайн Бей - в единия край на плажа има ресторантче, което през деня работи на all inclusive - бира, алкохол, сандвичи, риба, а вечерта е рибен ала карт. В другия край - подобно капанче, но вечерта е дискотека.
Евентуален проблем могат да са големите разстояния и денивелация. Пътят м/у аквапарка и южния край на плажа например хич не е малък, но има 2 бара, така че може да се подкрепяте, докато вървите Simple Smile
Тоест - ако не ви притеснява ходенето - супер избор. Но.. ако не обичате да ходите - по-добре Сурмели - значително по-компактен и изцяло равен - няма слизане и качване.


И като съм почнал - да кажа и за Аква Фентъзи.
Огромен - покрива площ все едно от Руски паметник до 5-те кьошета. Много басейни - мисля 9, в това число 2 вътрешни - не можете да ги обиколите за седмица. Много барове - водни във басейните, нормални, плажен. 2 големи ресторанта за по над 1000 човека, няколко ала карт.
Много, много анимация - на значително по-добро ниво от тази в другите 2 хотела. Изключителен детски клуб - синчето /10г/ редовно виснеше там, въпреки че беше единственото българче.
И не на последно място - безплатен и много лесен достъп през специален вход /не централния/ до един чудесен аквапарк. Територията е напълно равна - няма катерене и слизане и от тази гледна точка - значителн по-лесна за трамбоване от тази на Пайн Бей.
Чудесно място за хора с деца. Аз лично без дете няма да се върна там. Защо - горе са хубавите неща, сега малко и за лошите - много, много претъпкан. 9 басейна и голяма плажна ивица, но шезлонги... ами може да се каже, че няма по нормално време - проблем, който го няма в никой от другите хотели. Контингента - нискоинтелигентни скандинавци. Хотелът с най-голям процент татуирани бачкатори - мъже и жени. Трябва да отбележа, че всички са дошли семейно и са с деца, така че няма никакви пиянски изцепки, поне аз не съм видял. Просто... не са особено приятна компания, поне за мен. Леко по-грубички в ресторанта, леко по-силно от необходимото говорят - дреболии, но ме дразнят. Обслужването - без да имам сериозни забележки... по някакъв начин неприятно автоматизирано - без усмивки, без повече внимание от минимално необходимото /като изключим детския клуб, където са най-лъчезарните аниматори, на които им личи педагогическото образование/.
Това е - просто прекалено много хора. Има едно спасително островче - тихия басейн, на който не пускат деца и има собствен бар. Там беше приятно празно и винаги имаше шезлонги.
Плажната ивица - хотела е на 500м от Сюрмели, но в края на залива и е мъничко по-блатисто. Но не е лоша де, бива.
Ако сте с деца, ако държите на анимацията и добрите развлечения - добър избор. Ако търсите малко повечко спокойствие, малко повечко лукс и добро обслужване - по-добре някой от другите хотели.

Последна редакция: нд, 18 сеп 2011, 08:06 от kodbg

# 655
  • София
  • Мнения: 7 990
Привет и от мен, идвам да докладвам. Simple Smile
Първо някой беше питал за Сюрмели. Била съм там преди няколко години, сложих снимки, когато правихме албума на турската тема. Обзавеждането по стаите е по-вехто, но за сметка на това има хубава градина, плажът е голям, много близо е до Ефес и има маршрутка, с която бързо се стига до Кушадасъ. Имам спомен, че храната беше ОК, не съм запомнила нищо лошо. Ние ходихме до гр. Селчук (не зная дали така се произнася), където има много красива крепост и се намира едно от чудесата на античния свят - храма на Артемида.

Сега за моята почивка в Miracle Resort. Общото ми впечатление е изцяло положително. Предните няколко години ходехме все в Бодрум, в х-л WOW Bodrum Resort, който като концепция ми харесваше повече - беше с нискоетажни малки сгради, разположени в много цветен парк. В случая на Миракъл парковата зона е по-гола, което вероятно е нормално заради по-горещия климат.
Времето - признавам си, че не бях подготвена за температури около 38 градуса. Бях си взела дрехи с дълъг ръкав за вечерите, които върнах необличани. В 22ч. вечерта термометърът сочеше между 26 и 28 градуса. Друг път бих избрала 1-2 седмици по-късно, за да е малко по-хладно.
Стаите - нямам никакви забележки към мебелировка, хигиена, големина на стаята. Съвсем прилична стая, с LCD телевизор, минибар, който се зареждаше ежедневно.
Храната - отново нямам забележки, намираше се храна за всеки вкус и желание. В хотела, с който основно сравнявам (WOW Bodrum), храната беше по-разнообразна, но и в Миракъл имаше винаги различни възможности. Италианският ала-карт ресторант беше с много добра кухня. На обяд се хранехме не в главния ресторант, а в по-малките. Нямам забележки за обслужване и хигиена.
Градина - много цветя, много зеленина, ниска растителност и по-слънчево, като сенките се осигуряваха от перголи, разположени из парка.
Плаж - голям, пясъчен, винаги си намирахме място, макар и да ходехме по-късно. Морето - за деца повишено внимание, тъй като бързо става дълбоко и е необходим постоянен надзор.
Анимация - виждала съм и по-добра. Това не е водещ критерий за мен и не е нарушило почивката ми.
Местоположение на хотела - не много добро от гледна точка на възможности за разходка. Липсват маршрутки и други алтернативи за придвижване, изключая такси и рент а кар. Дори и да сме били близо до центъра на нещо, не успяхме да стигнем до него, вървейки.
Рецепция - ОК, говорят свободно английски, немски, никакви проблеми в комуникацията. Направи ми много силно впечатление отказът на хората от рецепцията (експериментирахме с 4-ма по различно време и независимо един от друг) да дават информация за това как може да се стигне до Анталия с градски транспорт. Явно имаше някаква договорка между хотела и таксиметровата компания, за да няма възможност хората да се придвижват до Анталия.
Това беше нещото, което сериозно ме издразни. Стартовата цена за преговори от хотела до Анталия беше 100 ТЛ (~80 лв.), накрая се споразумяхме за 50 ТЛ и обиколка през 3 магазина. Пробвахме да разгадаем картата на градския транспорт, ходихме до автобусната спирка, но всичко беше на турски и нямаше шанс да се справим. В това отношение Бодрум и хотелът там ме спечелиха много по точки.
Контингент - много холандци, следвани от немци, тук-таме белгийци. Руснаци имаше съвсем малко, което беше сред водещите критерии при избор на хотел. За моя голяма изненада, имаше много българи (стовариха ни цял автобус, група от 50 човека).

Накрая - смятам, че съотношението цена-услуга е съвсем прилично. На ранни записвания платих 495 евро/човек без летищните такси, което беше съвсем добре. Вероятно бих се върнала в този хотел, защото негативите бяха съвсем малко на фона на доброто впечатление, оставено от любезния персонал.  

# 656
  • Мнения: 2 134
Милинка,чудесен разказ !
Радвам се,че си изкарала добре.
Да те  попитам - какъв е + от подобна почивка с приятелка?
/Не ми се е случвало до сега,но го мисля./

# 657
  • София
  • Мнения: 7 990
Ами..... плюсовете са, че може да се набъбрате до посиняване. Simple Smile Конкретно с тази приятелка имахме и различия във визията за престоя, така че имаше и разминавания. Но имам друга приятелка, с която няколко пъти смебили  на почивка и беше много приятно. С нея винаги си имаме приказката - и по лични въпроси, и по професионални.
Най-важното е човекът, с който заминеш, да е със сходни разбирания на твоите, защото в противен случай се наблюдава известно напрежение.

# 658
  • Мнения: 2 134
Реших - САМА !

# 659
  • Мнения: 10 605
В Турция ли? На колежката ми не са позволили да замине сама за хотел в Кушадасъ преди 2-3 години. Сега може ли сама жена?

Общи условия

Активация на акаунт