Отговори
# 270
  • Мнения: 1 849
Gia Marie Carangi, намери си онко-гинекологPeace Не си ти некомпетентната... Wink

# 271
  • Мнения: 2 456
Gia Marie Carangi, намери си онко-гинекологPeace Не си ти некомпетентната... Wink
newsm10

# 272
  • Мнения: 45

Денис, не знаех, че и щж може да играе роля! Мерси за инфото!   bouquet А когато са на лице ралични показатели от тези, които си написала, кое се определя като първопричина?  newsm78

За това се казва Ендокринна система - всички хормони са свързания - един ако не е в норма, отразява се и на другите. 



Няма начин всички хормони да са свързани. Слава богу, никаква връзка няма между различни жлези за вътрешна секреция.

# 273
  • Мнения: 64
Няма начин всички хормони да са свързани. Слава богу, никаква връзка няма между различни жлези за вътрешна секреция.
Shocked Shocked Shocked
след първоначалния шок ми стана смешно
 Joy hahaha

# 274
  • Vraca
  • Мнения: 133
chin имаш многоооо сладко мишле, да ви е живо и здраво и много да ви радва

# 275
  • Мнения: 2 456
chin имаш многоооо сладко мишле, да ви е живо и здраво и много да ви радва
Благодаря....много мило   bouquet
Дай Боже всички момичета, които се борят в тази тема да я напуснат поне за 9 месеца. Искрено ви го пожелавам.
Както беше казала Филийка наскоро, всичко друго е суета...

В този ред на мисли, ще ми е интересно родилите момичета със СПКЯ да споделят какво се е случило с цикъла им?
За жалост аз не кърмя вече и ми дойде края на октомври. Сега обаче не знам какво да очаквам...  ooooh!

# 276
  • Мнения: 80
Аз родих Юли 2010,от Октомври 2010 ми се възобнови цикъла,въпреки че продължих кърменето.Единствено като захраних и почнах да давам и по малко АМ,малко преди да отбия направих 2 месеца прекъсване без цикъл.Сега си ми идва редовно,но съм на Бромокриптин от деня,в който спрях кърменето.Спрях Бромото и Желязото за 3 седмици и пак почнах да залитам-май ще си ги пия още дълго.

# 277
  • Мнения: 11
ето един интересен линк, който намерих със съвети за овладяване на ПКЯ:

http://poweroverpcos.com/blog/

# 278
  • Мнения: 45
ето един интересен линк, който намерих със съвети за овладяване на ПКЯ:

http://poweroverpcos.com/blog/

Мерси. За пръв път чувам за ябълков оцет. Аз оцет съм елиминирала тотално. Confused

# 279
  • Мнения: 10
здравейте,отново.
днес си  направих поредните изследвания, но нямаше как това да се случи на 3ти ден  от цикъла,тъй като от 50 дни не ми е идавало. та , ето какви са резултатите и ако може някой да ги кометира Simple Smile
LH    S        13.41        U/l      2.40 - 12.60     
FSH    S          3.99        U/l      3.5 - 12.5     
Пролактин    S          274.8        µIU/ml      102 - 496     
Естрадиол    S          121.2        pg/ml      12.5 - 166     
Тестостерон    S        3.42        nmol/l      0.22 - 2.90     
 
това е резултат след тримесечна пауза от ясмин. като се има и в предвид,че досега абсолютно винаги тестостерона ми е бил в долните граници. при изследването през август лх/фсх- 2/1 на 3ти ден от цикъла.

# 280
  • Мнения: 856
Ако изследванията не са били на 3-5 ден, реално нямат особен смисъл...
Само тестостеронът е показателен, защото той не се влияе от деня на цикъла.

# 281
  • Мнения: 2 456
здравейте,отново.
днес си  направих поредните изследвания, но нямаше как това да се случи на 3ти ден  от цикъла,тъй като от 50 дни не ми е идавало. та , ето какви са резултатите и ако може някой да ги кометира Simple Smile
LH    S        13.41        U/l      2.40 - 12.60      
FSH    S          3.99        U/l      3.5 - 12.5      
Пролактин    S          274.8        µIU/ml      102 - 496      
Естрадиол    S          121.2        pg/ml      12.5 - 166      
Тестостерон    S        3.42        nmol/l      0.22 - 2.90      
 
това е резултат след тримесечна пауза от ясмин. като се има и в предвид,че досега абсолютно винаги тестостерона ми е бил в долните граници. при изследването през август лх/фсх- 2/1 на 3ти ден от цикъла.
Тестостерона е висок, нищо, че изследването не е направено на точния ден, ЛХ е 3 пъти по-високо от ФСХ, което е основен показател за ПКЯ, като добавим и нивото на андрогените.. картинката е почти ясна. Но нека не поставям диагнози.
Пролактин няма значение на кой ден се изследва.
Хубаво е да изследваш и другите андрогени. Какво е състоянието на яйчниците ти?
Потърси добър ендокринолог.

# 282
  • Мнения: 1 708
Искам да споделя с вас моя проблем.
Отидох на гинеколог заради закъсняване на цикъла с 13 дни и след като ми дойде десетина дни имах кафеникаво течение.Гинеколожката ми каза,че в яйчниците няма нищо притеснително и лигавицата се чистела много бавно.Аз понеже имам много дълъг цикъл около 35-39 дни и дори пропуска някой месец ми назначи хормони за изследване.Стисна ми зърната и от едната гърда излезе белезникав секрет.
Така отидох на ендокринолог и ми изследва хормони(според мен не достатъчно).
Резултатите са:
TSH 1.04 mlU/ml  0.38-4.31
Prolactin 304.66 ulU/L  86.9-612.7
DHEA-S 4.52 mcmol/l   1.8-7.7
Androstendion 8.00 ng/ml   0.3-2.4
Progesteron 31.59 nmol/l  16.6-122.8

Това са хормоните,които ми пуснаха.
Андростендиона и ненормално завишен.Ендокриноложката ми е в отпуск и ще се побъркам.

# 283
  • Мнения: 1 849
Андростендиона и ненормално завишен.Ендокриноложката ми е в отпуск и ще се побъркам.
Не се побърквай, а изчакай докторката да се върне. Андростендионът е мъжки хормон. Ако целиш забременяване, ще се лекуваш. Ако не, док ще прецени.  Peace

# 284
  • Мнения: 2 590
В този ред на мисли, ще ми е интересно родилите момичета със СПКЯ да споделят какво се е случило с цикъла им?

Родих на 02.02, кърмех до скоро 19.10.
Първият цикъл дойде на 07.10, може би защотп доста бях намалила кърменията и останахме на 1-2 на ден.
Към днешна дата втори цикъл още нямам. Май ще ходя за направление и пак през стандартната процедура гинеколог-ендокринолог. А и ще трябва да си почвам пак метформинът, само че не знам дали пролактинът е влязъл вече в норма след кърменето, въобще тъмна индия ми е. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт