ХИПЕРИНСУЛЕНЕМИЯ - да я победим заедно! Тема 8

  • 53 359
  • 753
  •   1
Отговори
# 600
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Инсейн да ви е жив и здрав и да ви носи много радост.А на теб бързо възстановяване. smile3525
Да не те шашкам,ама това с наспиването си ееее мираж,освен ако не са научили бебо на нощна пауза от 12 до 6 Laughing.Моя си беше непрекъснато при мен в болницата и сега си яде по 2-3 пъти нощем Rolling Eyes Ама се свиква и с по 4-5 часа сън.

# 601
  • Мнения: 1 750
Моите близначета растат. Вече са 1980гр и 1720гр. Предполагам другата седмица ще ги изпишат и ще си ги приберем у дома. В неделя се прибрах в Бургас и ще отидем за изписването в София. Оставила съм няколко литра замразена храна, така че няма да е проблем, че съм далеко. Сега украсяваме детската, подготвяме всичко за посрещането Simple Smile

Аз ям сега всякаква храна - въглехидрати и какво ли не, и пак свалям. Ако спазвам хр. режим ще стана пак ходещ скелет  Rolling Eyes

# 602
  • София
  • Мнения: 1 668
Ами да, явно моя не са го научили, цял ден спи, цяла нощ будува. Кърмата не му стига, кърмя на всеки 3 часа и дохранвам с АМ цялата доза, да не говорим, че 6 часа пауза абсурд, едвам 3 часа прави. Вчера се цедих и изцедих 60мл и му ги дадох, но определено не му стигнаха и изпи още 60мл АМ и аз чак се притесних. Но какво да се прави учим се още...
Аничка, радвам се, че скоро ще си гушкаш бебенцата.

# 603
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
insane, опитай да храниш на по-малък интервал от време, така ще стимулираш производството на повече мляко. Не е добре толкова малко бебе да прави паузи по-големи от 4 часа.
Ако имаш нужда от повече информация и насоки за кърменето, пиши ми на ЛС.

# 604
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Инсейн аз имах проблем с количеството кърма заради едно запушване на каналите и го кърмех през час. За седмица-две кърмата ми от 40 мл се възстанови напълно колкото да му стига на малчо.А АМ дадох 2-3 пъти и като видях че спи по 4 часа реших,че така няма да си възстановя кърмата и метнах адаптето в коша.А между другото по-добре не се цеди да видиш колко изяжда защото така само излишно се вкарваш във филми.Не можеш да изцедиш толкова колкото бебето изсмуква Peace
Малко обърнахме темата на кърмаческа та сори ще ни простите надявам се newsm51

# 605
  • София
  • Мнения: 3 050
Здравейте, момичета! Днес самоволно си назначих глюкозотолерантен тест и ето ги резултатите:
Глюкоза - 0ва мин - 5.30
Глюкоза - 60та мин - 6.67
Глюкоза - 120 та мин - 5.41

Серумен Инсулин   15.57 -  0 мин.   
Серумен Инсулин   146.7 -  60 мин.
Серумен Инсулин   61.08 -  120 мин.   

Очевидно имам проблем, ще видя кога мога да посетя ендокринолог.
По-скоро се чудя, можете ли да ми препоръчте някой добър в София?
И ако мога да получа съвет каква точно диета да започна? А също така, някоя от вас пробвала ли е да се пребори със заболяването с хомеопатия?

# 606
  • Мнения: 856
eldorado_f, основните принцип на хранене при инсулинова резистентност и при диабет са едни и същи, с уговорката, че при инсулинова резистентност не е необходимо всичко да се спазва толкова стриктно. Ето тук е описано добре какви трябва да са основните принципи на хранене:
http://bordovsky.net/forum/viewtopic.php?t=31

Другото много важно е спорт и движение. Колкото по-редовно, толкова по-добре. Мускулната маса подобрява значително инсулиновата резистентност.

Ако не искаш да пиеш лекарства (което според мен е по-добрия вариант, особено ако не целиш бременност), храненето и движението са двете основни неща, които подобряват състоянието. Има и разни добавки (другите момичета вероятно ще те насочат - аз лично не съм пробвала добавки), но те са само помощни. Хранене и спорт - това е истината.

# 607
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
eldorado_f, основните принцип на хранене при инсулинова резистентност и при диабет са едни и същи, с уговорката, че при инсулинова резистентност не е необходимо всичко да се спазва толкова стриктно. Ето тук е описано добре какви трябва да са основните принципи на хранене:
http://bordovsky.net/forum/viewtopic.php?t=31

Другото много важно е спорт и движение. Колкото по-редовно, толкова по-добре. Мускулната маса подобрява значително инсулиновата резистентност.

Ако не искаш да пиеш лекарства (което според мен е по-добрия вариант, особено ако не целиш бременност), храненето и движението са двете основни неща, които подобряват състоянието. Има и разни добавки (другите момичета вероятно ще те насочат - аз лично не съм пробвала добавки), но те са само помощни. Хранене и спорт - това е истината.

Мила, линковете са страхотни!  Hug Имам един въпрос - като не знам да речем колко тежат 140 гр. ягоди, как да се ориентирам в количеството? Вие с ел. везна ли се справяте? Това с хлебните единци е много хубав метод, обаче ми е много сложно, съм станала 58 кг, тази зима качих 4 кг от стрес, но не си пиех и хапчетата заради стомаха. Искам да се вкарам в ред, моля ви, помогнете ми  Hug

# 608
  • Мнения: 3
Здравейте мамета...
Малко съм притеснена и ако може да споделите с мен лични опити или мнения.Проблема е следния от 3,4 години доста килца натрупах особенно след раждане,казах си ген ама аз взех,че надминах цялата рода.Една две познати свалили по 50,60 км за около година (което ми се стори невъзможно),но видимо е факт ходили при ендокринолог правили хормонални изледвания и т.н диагноза инсулинова резистентност.Та и аз реших да се изследвам,ходих в Токуда при др.Горчева пусна ми куп изледвания и се оказа ,че имам гуша и нивата на инсулина  са доста високи също така ми изписа Метфодиаб 850 мг за инсулина и Л-Тироксин.Силно се надявам да сваля накой килце и евентуално да се нормализира инсулина.
Инсулин О мин.    22,9
Инсулин 60 мин.   331,8
Инсулин 120 мин.  42,8

# 609
  • Мнения: 856
tina_star, аз наистина си купих електронна везна, но я ползвах само първите два дни и то защото беше с тъч-скрийн и ме кефеше да натискам бутоните и да меря всичко наред.  hahaha Иначе аз не се задълбавам толкова в мерки и теглилки. Първо, защото ние не сме диабетици и второ защото и според мен, и според ендокриноложката ми, можем да си позволяваме плодове в по-големи количества, защото те, макар че обикновено са със среден към ввисок ГИ, все пак съдържат ценни витамини и минерали, които също са важни за нас. Единственото ограничение е все пак да се избягват големи количества от най-сладките - грозде, смокини, фурми и т.н. Но аз лично миналото лято си позволявах и от тях. Така че според мен тези таблици и правила трябва да ни служат за някаква основна ориентировка - т.е. важно е да знаем кои храни с какъв ГИ са и какво количество, от кое колко е редно да се яде, да се яде често но по малко, да се спортува. Аз дотолкова ги ползвам тези таблици. Не се престаравам с мерки и теглилки, но съм спряла напълно газирани и сладки напитки, кафе (четох, че кофеина влошава ИР), до скоро не бях яла шоколад около 7 месеца, избягвах сладки тестени храни, ориз и картофи ядях много рядко. Особено сега ще стане лесно - ще излязат салатите, пресните плодове, като е топло, се движим повече, така че смятам, че всичко ще си дойде на мястото. Simple Smile


desert_rosse_bg, щом си открила проблема, нещата би трябвало да си дойдат на мястото. Само че все пак имай предвид, че лекарствата са само помощни средства, които подпомагат отслабването. Основното е правилно хранене и спорт (вероятно ендокринологът също ти го е казал), а лекрствата ти помагат да не изпитваш силен апетит, което е един от проблемите. Виж линка, който съм дала по-горе и който коментираме с Тина - там добре е описан начинът на хранене.

# 610
  • София
  • Мнения: 3 050
Карелия, благодаря ти за отговора. Проблема е, че целя забременяване ин витро и то възможно най-скоро, но не ми се пият химии. Не съм много сигурна как да постъпя. newsm12

# 611
  • Мнения: 856
eldorado_f, честно казано, не знам.

Ако отидеш на ендокринолог, почти 100% ще ти предпише метформин. Аз лично го пих една година.

От друга страна, четох разни нови изследвания, в които резултатите бяха, че метформинът не подобрява особено шансовете за забременяване при стимулация. Но тъй като все още лекарите масово са на друго мнение, а и аз също съм го пила, трудно ми е да изразя мнение.

Ако не искаш да го пиеш, вариант е да регулираш много внимателно храненето и да спортуваш много активно. Може да потърсиш и разни добавки. Ако все пак решиш да пиеш метформин, имай предвид, че той влошава усвояването на витамините от група Б, така че абсолютно задължително пий фолиева киселина.

# 612
  • София
  • Мнения: 3 050
Карелия, благодаря ти отново за включването. След по-малко от месец ще се видя с доктора, при който ще правя ин витрто. Ще говоря с него, да видя какво ще ми препоръча и той.А през това време ще опитам с хомеопатия и повишена физическа активност.Ако основното, което правят лекарствата е да намаляват апетита, аз с този проблем се справих, вече 2 месеца съм на строга диета и даже успях да сваля 4 от многото излишни килограми. Все пак много ти благодаря за всичката информация. Hug Hug Hug   bouquet

# 613
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
eldorado_f аз пих метфогамма за да забременея.Наложи се,защото при мен не само инсулина беше висок а и кр.захар скачаше на 1 час доста.
Преди 4-5 месеца говорих с една хомеопатка за ИР.Каза да и се обадя като спра да кърмя и си направя нови изследвания.По принцип при диабет не могат много да помогнат,но каза че ще опитаме нещо евентуално,защото все пак не говорим още за диабет,а и всеки пациент е толкова различен,че при един може да действа едно, а при друг съвсем друго Peace

# 614
  • Мнения: 856
eldorado_f, по принцип действието на метформина е да подобрява чувствителността на клетките към инсулина. Разкъсва там някакви си връзки и така клетките стават по-чувствителни. Като резултат се намалява кръвната захар и се намалява апетита. Но това са следствия.
Ако искаш почети малко повече за действието му, че на мен не ми се рови много в момента да търся какво точно бях чела.  Blush

Но ако си започнала да сваляш с диета и движение, може би това е по-добрият вариант. Така или иначе един месец е малко като период - дори и да започнеш сега, то за този период само ще адаптираш дозата (защото се започва с най-ниска доза и постепенно се увеличава) и тъкмо ще стигнеш твоята доза и ще трябва да започнеш да го спираш пак (защото надявам се инвитрото да е успешно Simple Smile). Така че не знам дали има смисъл...

Общи условия

Активация на акаунт