На море в Турция - тема 16

  • 101 074
  • 742
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 242
Леле, темата отишла на втора страница - чакай да я побутна малко Wink
Хайде, сняг в България, а ние стягаме куфарите да ходим на море. Тук всички ни се смеят, но важното е, че най-накрая наближава дългоочакваната почивка.
В петък след обед тръгваме с колата за Анталия, дано там ни посрещне слънцето.
Като се върна на 30.10, ще пиша повече за Викинген Спа Ресорт, дай Боже да са все положителни неща.
 Hug
Пожелавам ви хубава почивка! Дано имате слънце и топло време! Да се върнете заредени с положителни емоции!

# 181
  • Мнения: 52
Здравейте, мами. Имам следното  питане - ще пътувам от В.Търново през лятото на 2012 /ако не стане нещо Praynig/  и съм се насочила към Емералд и останали агенции, които през лятото продаваха почивки с тръгване от В.Търново. В офертите им пише, че се тръгва от самия град - това така ли е или ако има достатъчно записали се от моя град. Като гледам часовете за тръгване от Габрово, Ст.Загора и другите градове изпадам в недоумение от часовете за качване в автобуса. Някой ако има инфо моля да сподели... Simple Smile

# 182
  • Мнения: 514
Ние пътувахме с Емералд тази есен от Габрово . Тръгнахме от Габрово към 11,00 ч. група от 13 човека с микробус/много удобен /и в Хасково се прехвърлихме в автобус за Турция.Събрахме се от Пловдив, Ст.Загора ,Казанлък и В.Търново.В Кушадасъ бяхме към 4.00ч ,а в Бодрум-в 7,00 ч. сутринта.Супер -ранното пристигане обясниха с необходимата 9 ч. разлика за почивка на автобуса преди връщането му.
На връщане пък хората от В.Търново   бяха с нас  в един автобус и  през Габрово се прибраха ,без прехвърляне . Явно действат според случая ,но независимо колко са записаните ще ви  превозят.

# 183
  • Мнения: 150
Това с почивките на шофьорите на мен ми направи впечатление когато пътувахме до Мармарис с Тез Тур. При тях почивката се равнява на около 3-4 часа, което е безумно малко.
Нали по новите правила шофьорите трябва да почиват по 9 часа, защо ли не си спазват правилата тези хора, не знам.

# 184
  • Мнения: 52
Ние пътувахме с Емералд тази есен от Габрово . Тръгнахме от Габрово към 11,00 ч. група от 13 човека с микробус/много удобен /и в Хасково се прехвърлихме в автобус за Турция.Събрахме се от Пловдив, Ст.Загора ,Казанлък и В.Търново.В Кушадасъ бяхме към 4.00ч ,а в Бодрум-в 7,00 ч. сутринта.Супер -ранното пристигане обясниха с необходимата 9 ч. разлика за почивка на автобуса преди връщането му.
На връщане пък хората от В.Търново   бяха с нас  в един автобус и  през Габрово се прибраха ,без прехвърляне . Явно действат според случая ,но независимо колко са записаните ще ви  превозят.

Medlab, благодаря за отговора. Това внесе успокоение в нашето семейство. Ние се чудехме дали да продължаваме да търсим хотели от агенции, които тръгват от В.Т.  Но това е много удобно за нас вместо да пътуваме да София или Варна за да летим.  А пътуването как е  - автобусите съвременни ли са или стари ?

# 185
  • Мнения: 60
Момичета, ето и моите впечатления от  хотел AKKA Antedon, бяхме там на 1-8 октомври:

Местоположение: Намира се в селцето Белдиби, на 15 км от Кемер, общо взето няма какво да се прави там

Комплексът: Голям е 90 000 кв.м., точно на плажа. Точно  под билото на планината е, в най-високата част и затова панорамата е уникална!  Има една голяма сграда тип хотел, която отвън прилича на модерна жилищна сграда, а вътре е с бял мрамор и дърво. Има няколко частни вили със собствени басейнчета (много са хубави). Базата е лека остаряла, но поддържана, навсякъде  е много чисто. Градината е хубава, има един основен ресторант, 4 алакарта, 2 бара и един снакс бар около басейна, амфитеатър, детски кът.

Стаите: Големи, чисти, просторни. Почистват се всеки ден, бельо и хавлии се сменят през ден, безплатен мини бар, хубави тераси с гледка към морето или планината.Големи, чисти бани.

Плаж и басейн: Плажът е голям, доста от шезлонгите бяха повредени обаче. Големият басейн е много красив, под формата на лагуна с няколко дървени мостчета и зеленина наоколо. Има 2 детски басейна с пързалки, които не се отопляват и водата беше ледена. Има още един басейн с 3 водни пързалки, но не е хубав и нямаше хора там. Места и на плажа, и около басейна винаги имаше, макар че хотелът беше пълен.

Ресторанти: Има един огромен основен ресторант със страхотна градина - на практика се хранехме само навън под дърветата, беше много романтично. Имахме 2 тематични вечери - турска и средиземноморска и храната беше много интересна. През останалото време менюто беше почти едно и също с малки изменения - според мен доста обилно. Имаше към 20 -30 вида салати, 20 основни ястия  с пилешко, телешко и пуешко, по 2-3 вида риба, барбекю, към 20 зеленчукови ястия, различни пици и пасти, към 10 вида турски хляб с различни плънки, и към 30 вида десерти - 4-5 вида баклави, 10-ина вида торти, отделно много кремове и сладки, отделно към 10-ина вида плодове. Едната вечер имаше фонтан с шоколад и плодове. На мен ми липсваха морски дарове - имаше такива само в средиземноморската вечер. Фрешове безплатни имаше само на закуска -тогава храната беше много разнообразна. Има още 4 алакарт ресторанта, малки, в които не сме ходили. Реално имаше храна по всяко врене на денонощието. Следобед има храна и на снакс бара около басейна - пици, пасти, салати, плодове, месо и зеленчуци, дюнери, картофи...Имаше сладолед и сладки неща на друго място, както и гюзлеме хаус с палачинки и гюзлемета. На мен ми хареса турското кафене на открито. Имаше 2 бара около басейна и на плажа. Безплатни са безалкохолните и местните питиета. Имаше още едно семейство българи - те казаха, че за тези пари храната е оскъдна, ние сме за първи път в Анталия и нямаме база за сравнение. Всичко беше вкусно обаче. Изнасяхме храна от ресторанта - плодове, банички, хлебчета заради детето - никой не ни направи забележка.

Мини-клуб: Страхотен! Разбрах, че е един от най-големите в Турция с площ няколко декара. Има голям детски кът на открито с пързалка, люлки, мини футбол, батут, много коли и мотори, голям пясъчник...Съоръженията са нови. Вътре площта  е още по-голяма. Има голяма зала за занимания - учене, рисуване, пъзели и т.н.  Има 2 стаи за кино и телевизия, голяма компютърна зала, голяма зала с катерушки, топки, пързалки и т.н., стая за сън, имат си ресторантче, още една зала с конструктори, детски колички, къщи да се крият, отново да рисуват и да се занимават...Всеки ден е тематичен  - единия ден ги водят на езда, другият имат маскен бал, на другият имат пиратско парти и т.н. На средата на детския кът има огромна кошница с различни пресни плодове за децата и родителите. Аниматорите бяха страхотни, децата ги обожаваха. Единственият недостатък - мини клубът затваря в 17.30 и след това детето нямаше какво да прави, докато стане време за вечеря.

Анимация: Слаба Имаше през деня ненатрапчива такава около басейна - аква гимнастика, игри, танци и т.н. Вечер имаше мини диско от 20:30 - до 21:00, после беше програмата до 23 - 24 часа. Аниматорите играеха с много ентусиазъм, но програмата беше по-скоро игри с публиката и няколко скечове. Нямаше декори, ефекти, танци и т.н. Направено с малко пари! Може би в разгара на сезона е по-различчно - пишеше, че има танци, балет, турска вечер и т.н.

Обслужване: Нямам забележки! Всички бяха много мили, усмихнати, закачаха постоянно детето, в ресторанта хвърчаха като финикийци, но нямаше и намек за бакшиш. Още първият ден мъжът ми се контузи и беше в лекарския кабинет - не му взеха пари за превръзката, макар че принципно е платена.

Туристи: Предимно руснаци, но ненатрапчиви! Имаше и германци, англичани, азиатци.

Последна редакция: сб, 22 окт 2011, 16:47 от Raniya

# 186
  • Мнения: 60
Пропуснах да кажа, че ние бяхме с ранна резервация за Вояж Белек с Алма тур - убедена съм, че там щеше да е по-хубаво! Иначе сме доволни, времето беше разкошно! Ходихме 2-3 пъти до Кемер - хареса ми градчето. Бяхме на делфинариум - най-накрая сбъднах мечтата си да плувам с делфини - уникално изживяване, най-хубавото от цялата почивка!Семейството, което беше в нашия хотел е ходило 5-6 години подред в Анталия в различни хотели - казаха, че са най-доволни от Роял макс.
Благодаря на всички за помощта в избор на хотел, макар че не успяхме да отидем там. Все още си чакаме парите от Алма тур - ние сме с допълнитела застраховка за отмяна на пътуванвто в Армеец - оттам ни се обадиха, че ще си вземем парите благодарение на тази застраховка, дано да е така! За другата година се замислям за IC Green Palace или Royal Wings...Иска ми се по-висок клас хотел! Януари пак ще обсъждаме, надявам се! Simple Smile

# 187
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Пропуснах да кажа, че ние бяхме с ранна резервация за Вояж Белек с Алма тур - убедена съм, че там щеше да е по-хубаво! Иначе сме доволни, времето беше разкошно! Ходихме 2-3 пъти до Кемер - хареса ми градчето. Бяхме на делфинариум - най-накрая сбъднах мечтата си да плувам с делфини - уникално изживяване, най-хубавото от цялата почивка!Семейството, което беше в нашия хотел е ходило 5-6 години подред в Анталия в различни хотели - казаха, че са най-доволни от Роял макс.
Благодаря на всички за помощта в избор на хотел, макар че не успяхме да отидем там. Все още си чакаме парите от Алма тур - ние сме с допълнитела застраховка за отмяна на пътуванвто в Армеец - оттам ни се обадиха, че ще си вземем парите благодарение на тази застраховка, дано да е така! За другата година се замислям за IC Green Palace или Royal Wings...Иска ми се по-висок клас хотел! Януари пак ще обсъждаме, надявам се! Simple Smile

Меерси за подробния разказ от първа ръка. И моето мнение е, че АККА е по-скоро икономичен вариант на хотел и сравнение с Вояж Белек, IC Green Palace или Royal Wings не може да има. Със сигурност, който и от двата да изберете ще сте много доволни, а изборът ще е труден. Sunglasses

# 188
  • София
  • Мнения: 493
Малко снимки от Paloma Yasmin Resort в Бодрум: http://www.flickr.com/photos/15572147@N08/sets/72157627832098497.

# 189
  • Мнения: 1 710
Raniya, радвам се, че сте изкарали добре. Помня какви терзания имаше преди тръгването. Чудесно е, че неразбориите около Алма тур не са успели да попречат на доброто ви настроение. Simple Smile


п.п. Забравих да попитам - доволни ли сте от организацията на Астрал Холидейз? Представителката им добро впечатление ли ви направи? Дълъг ли беше трансфера и много хора ли имаше за хотели преди вашия?

Последна редакция: пн, 24 окт 2011, 09:05 от Мaрги

# 190
  • Мнения: 242
Много хубави снимки. Мисля следващото лято да се върнем отново там.

# 191
  • Мнения: 60
Относно организацията на Астрал - чакаше ни тяхна представителка, качиха ни в 2 автобуса, като доста време се мотаха кой в кой автобус да се качи...на другия ден във всеки хотел идва същата туроператорка да види как сме, имаме ли оплаквания или нуцда от нещо, предложиха и екскурзии...На връщане не разбрах защо ни взеха първи от хотела, като ние бяхме най-близо до летището - след нас обикаляхме близо час по други хотели...На отиване обаче ни оставиха първи, беше логично на връщане да сме последни! На връщане момичето беше рускиня, не говореше бг и не дойде до летището - обясно в автобуса какво да правим на летището и слезе някъде междинно по пътя! Аз нямам оплаквания от организацията, защото с мъжът ми за първи път пътуваме организирано - досега винаги сме пътували самостоятелно и честно казано май нашия вариант по-ми харесва! Simple Smile

# 192
  • Мнения: 1 710
досега винаги сме пътували самостоятелно и честно казано май нашия вариант по-ми харесва! Simple Smile

Ха-ха, то след вашите перипети, това е съвсем нормално. Аз пък предпочитам всичко да ми е наготово - на почивка като на почивка, без да мисля за нищо. Mr. Green Майтапа настрана. След като на толкава хора се провали почивката, а може би и парите няма да могат да си получат, има вероятност да загубят доверие в организирания туризъм. Жалко.

# 193
  • Мнения: 514
До Pemi-аз също мисля ,че е много удобно да се пътува директно от там,където живееш.Спестяваме време,пари за път,за паркинг и т.н. Понякога се е налагало да пренощуваме в София,или да тръгваме/ и да се връщаме / посред нощ,което е много уморително.
Относно транспорта-мисля ,че тур. фирми си наемат различни  превозвачи /нашия беше Кричим еспрес май/.На отиване пътувахме с чисто нов автобус Сетра,а на връщане беше друг-по-старичък ,но удобен.Въпреки,че групата беше от различни хора на отиване и на връщане ,някак си си спазиха местата за настаняване според реда на записване и недоволни нямаше.
Единствената ми забележка е ,че вече не продават дори и вода в автобуса.За екстри като кафе,чай,сандвичи и сухи пасти,каквито е имало преди ,сега изобщо не ставаше и дума.  Не че някой разчита на това да се прехрани  ,но  беше приятен самият жест.

# 194
  • Мнения: 242
Ние също предпочитаме да пътуваме със собствен транспорт. Чувстваме се по-спокойни, неангажирани. Спираме където си поискаме и за колкото искаме. Ако прехода е много дълъг, спиме в някой хотел по пътя / в Турция има много места за преспиване без предварителен ангажимент/. Понякога със собствен транспорт излиза малко по-скъпо, но така пък сухопътните екскурзии можем да си ги направим сами.

Общи условия

Активация на акаунт