На море в Турция - тема 16

  • 101 072
  • 742
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 2 437
Татяна добре завърнала се Hug Чакам с нетърпение отзивите ти.
Аз ще изчакам да пуснат още хотели след 14 януари. Тези са ми малко и тогава подробно ще питам и ровя. А и вероятно тази година може да дойдат с нас и кумовете от Белгия и ако стане така ще се съобразяваме с още едно мнение - за добро или за лошо Laughing

Взимаш си беля на главата  Wink


Абе и на мен така ми се струва пък да видим newsm78 Още не е 100 % сигурно Simple Smile

# 406
  • София
  • Мнения: 6 559
Пак аз.  От ТА ми казаха, че няма проблем, но да питам и тук - планираме почивка та си од 19 до 26 май 2012. Паспортите на децата са валидни до 03.09.2012. Има ли вероятност да ми направят проблем на някоя от границите ?
п.с. ще летим със самолет

# 407
  • Мнения: 0
Galactic, благодаря за отговора, но ще избера хотел от Сиде -заради пясъчните плажове... освен Royal Dragon, кой друг 5-звезден е подходящ за малки деца....Voyage Sorgun ok ли е?

# 408
  • Мнения: 1 710
На мен на пръв поглед ми хареса Royal Alhambra в Сиде - големи стаи, лунапарк, пързалки, би трябвало и плажната ивица да е с хубав пясък, бих го имала предвид, ама нещо настаняването ми е много неясно - никъде няма графа за дете над 2 години.

# 409
  • Мнения: 1 776
Pine Bay е доста стар като строителство. Разположен е в скала и почти няма плаж. Близо да него е аквапаркът  Adaland, /може да отидете и пеша/, но не съм ходила там и не мога да кажа нищо. Само съм чувала, че базата е стара и недобре поддържана, но не се ангажирам с това мнение.

Тотална дезинформация...
Pine Bay има около километър частен плаж. Не е разположен в скала, а на склон, хотелът с най-голяма територия в Кушадасъ е и има чудесен аквапарк само за гости на хотела.
По моите разбирания е класа над Onyria Claros. Чудесно разположение на баровете - два на самия плаж, 2-3 разпръснати из комплекса, 2-3 в основната сграда. Много външни басейни + както споменах хубав частен аквапарк + добър вътрешен басейн.
Клуб стаите в бунгалата, които се предлагат на най-ниската цена са от 2 помещения, което също е огромен +.
По отношение на забавления, отстъпва единствено на Аква Фентъзи в този регион.

# 410
  • Мнения: 1 525
Хотел "Adakule" е в скала.
За Pine bay винаги съм проявявала интерес. Обичам хотели с голяма територия и бунгала. Но не съм ходила. Малко ТА го предлагат. Тази, с която съм пътувала - не.

# 411
  • Мнения: 299
Tatjana , а кой е хотела в който сте били в Турция ?

# 412
  • Мнения: 7 605
Tatjana , а кой е хотела в който сте били в Турция ?

Maxx Royal, Belek

# 413
  • Мнения: 299
Е браво, скъп ,хубав хотел, а какво се получава?Значи няма гаранция колкото и скъп 5 -звезден хотел да изберем...Но може би защото сте били в партерни стаи.А при резервацията бяхте ли уведомени че ще сте в такава/може би ги водят икономични стаи/ ?

# 414
  • Мнения: 7 605
Защо да ни уведомят че сме в партерна стая?  newsm78  Не, не беше икономи, напротив, имахме фамилен апартамент с 2 спални и 2 бани, 100м2. Единствената разлка беше, че бяхме резервирали такъв с джакузи, а нашия нямаше. Като отидох на рецепцията ми казаха че нямало проблем да ми дадат друг апартамент, но джакузито е на терасата, за какво ми е сега през зимата? Та сгласих се да остана в този апартамент, за да не стягам пак багажите. Там вместо тераса с джакузи имаше излаз на терасата с басейна. Като протече и сменихме апартамента с друг в тази сграда, но 2 етажа над него, установихме, че имаше разлика - освен джакузито (което ползвахме по-късно  Mr. Green), самият апартамент беше и по-просторен, по-скоро 100м2 отколкото предния. А бе прецакаха ни от рецепцията, това си е.

5 звезди никога не са били гаранция. Лъскав хотел, нов, но не бива да се гледа подробно. За мен най-неразбираемото е как хората толкова хвалят храната там. От всички хотели, в които съм била в Турция, там храната беше най-слаба. Дъщеря ми получи обриви от салатите/зеленчуците. Вчера четох в холидейчек как други гости били с разстройство след консумация на скариди.  ooooh!

# 415
  • София
  • Мнения: 1 735
Мнение за тези хотели:
http://www.partnertravel-bg.com/turkey/hotel/Hotel-Xeno-Sugar-Beach/
http://www.partnertravel-bg.com/turkey/offers/Hotel-Xeno-Relax/P … hotel-Xeno-Relax/
Според вас има ли смисъл в толкова ранни записвания!?

# 416
  • Мнения: 10 604
Inka,
хотелите от тази верига стояха цяло лято на last minute - само това си спомням.

# 417
  • София
  • Мнения: 1 735
Т.е. са кофти!?Ние за първа година искаме да почиваме в Турция.Търсим си хотел за около 2000лв за 7дни и понеже сме ползвали тази агенция се чудя за техните оферти.В трипадвайзър нищо не намерих за хотелите.

# 418
  • Мнения: 10 604
Нямам идея, може просто да са непопулярни. За Трипадвайзъра - може да е сменено името на веригата.

# 419
  • Мнения: 1 525
Inka, имате ли предпочитание за курорт и за превоза?

Общи условия

Активация на акаунт