На море в Турция - тема 16

  • 101 076
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 930
Здравейте, интересуват ме допълнителните екскурзии в Анталия.
каже те ми кое си заслужава и кое не
с дете на 8 месеца ще сме Wink

# 61
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Здравейте, интересуват ме допълнителните екскурзии в Анталия.
каже те ми кое си заслужава и кое не
с дете на 8 месеца ще сме Wink


Ами с това бебе май почти никакви.Вместо удоволствие ще се превърнат в изпитание.

# 62
  • Мнения: 1 710
ndimitrova, много ми харесаха снимките. Албумчето вече има добър запас от снимки. чудесно е.
Ако може момичетата, които дадохте линк към фейсбук, когато ви остане време качете няколко снимки и в албума към темата, за да може да са от полза на хората, които проявяван интерес към "вашия" хотел. Simple Smile

# 63
  • EU
  • Мнения: 164
Добре дошли на всичко новозавърнали се Hug
Надя много добре изглеждат снимките Simple Smile
Татяна, много се впечатлих от хотела на Робинзин, мисля да сме там другото лято, няма невъзможни неща  Laughing
Завърнахме се вчера от хотел Турунч в Турунч, на 20 км от Мармарис, след кв Ичмелер, 20 км са само завой, на който не му понсая да не ходи  Laughing Със собствен транспорт, около 1100 км от Варна до там излезе ни 600 лв, ако бяхме летяли само билети и такси, без пътя до София и обратно щеще да ни струва около 900 евро  Mr. Green
Хотелът е 4 * и според мен напълно отговаря, дори бих му дала и +  Намира се в в една планинска клисура направо между боровете, много живописно, няма друг хотел на залива, отсреща се вижда селото в което има 5,6 малки хотела
Имахме резервация за 10 нощувки фамилен апартамент 2 стаи с баня и тераса, изглед парк. При пристигне ни заведоха до апартамента, който се оказа в последното тяло от общо 5 и на последният етаж 5 с леки скосове на тавана. Мъжа ми нанде голям вой, аз бях изморена а и предишното лято аз имах претенции, та реших сега да си замълча и го оставих да ходи до рецепция да иска друг апартамент  Mr. Green
Заведоха ни в друго тяло в др апартамент на 1ви етаж, точно до един от басейните и до една от главните улички, а и не беше съвсем апаратмент, та тогава аз нандаох вой  Crazy
Администратора като разбра, че няма да излезе нглава с нас каза ок изчаките ме тук ... и така получихме роял фемили апратамент с много елегантно обазвеждане, две големи стаи, не преходни, огромна тераса и страхотна гледка   Mr. Green
Естествено от благодарност мъжа ми реши да им остави бакшиш  Wink, макар че и да не беше дал нямаше да  е проблем
Почистването всекидневно, смяна на бельо през ден, кърпи всеки ден. Оставяхме всеки ден бакшиш на камериерката, такава благодарност до този момент не бях виждала Simple Smile
Минибар зареден веднъж безплатно при пристигане
 Чистота на общи територии много добра,  с изключение на една тоалетна до дискотеката окло бсейните също
 Основен ресторант, снек-бар  денонощно отворен за храна и напитки.
Храната разнообразна и много имаше някой много вкусни неща, които до сега не бях опитвала. Риба всеки обед и вечер, напитките само турски, вносните се заплащат, виното е наливно, а безалкохолните са от бутилки. Соковете, айряна и водата бяха от машини, чашите все недостигаха, много пиеха гостите  Laughing
Машини за кфе, капучино и др топли напитки. Сладкиши, не много но баклавта беше страхотна, торти не могат да правят  Laughing Много плодове винаги окло 6, 7 вида  Сладолед от 2 до 5 и после след вечеря
 Два алкарт ресторанта, с предварителна резервация и срещу заплащане 5 евро на човек, но за нас беше безплатно, жест от представителя на Тез тур  Grinning
Много измислен обаче алакрат имам чувството, че го правеха насила, храната хубава турска кухня, но нямат достъчно персонал и капацитет. Поради тази причина не се записахме  за рибен
Персонала говореше три езика, англ. руски, полски и немски, станаха 4  Laughing
Анимацият много приятна, двама комедиини актьора, една рускиня в мнини клуба и един диджей, (до сега където сме ходили все е била анимацият с представления вечер и поне 3ма различни аниматори и аниматорки за спортовете и игрите и за децата поне 2) Но както тази година не сме се забавлявали никъде така  Joy
Основната атракция е един тунел с морска вода и дървена пътека, през които се минава от другата страна на  малък скален нос и се излиза в големият залив на който и Мармарис, там е напрвена голяма платформа специално за гмуркане, много интересно преживяване да плуваш между големите риби  Sunglasses
Аква парка добър с около 9 пързалки но работеше само следобед  Sad
Минус за мен беше че имаше много пчели, наблизо в планината има много кошери
Това е в общи линии, туристите предимно турци и поляци, руснаци и скандинавци. единствените БГ бяхме ние и ни казаха че сме едва вторите откакто работи хотела, не знам доклоко е вярно  Grinning
Бих го препоръчала за икономична семейна почивка, 126 евро за апртамент 4 човека или за 10 дена 1260 евро на база олинклузив. До сега сме били на Ултра Олнклузив и е по-добър варинат..
още много мога да пиша, но ще се въздържа че и без това стана малко дълго  Mr. Green
Само да добавя, наистина последно, че един преди обед ходихме до Мармарис, очквах много повече, почувствах се като на Златни пясъци само дето хотелите са малко по-ниски, презастроено, а плажа пренаселен  Sad Ичмелер е по-добър вариант  Peace
Ще кача снимки в общият албум малко по-късно днес



# 64
  • Мнения: 1 710
evi99, супер, чудесен разказ. Чакам с нетърпение и любопитство снимките. Simple Smile

# 65
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
evi99, звучи много добре. Peace

# 66
  • Мнения: 7 605
Еви, супер разказ, мерси!

С риск да разочаровам, но Робинзон няма да се предлага в България. Предлагат го само в немскоговорящи страни + Холандия. Съответно гостите в нашия хотел бяха 90% немци и 10% други миноритети  Wink

Да поясня за веригата Робинзон. Те са клубни хотели на ТУИ, но се водят най-висока класа. Таргет група са гости над средната класа, които искат да изкарват една почивка на високо ниво, но в лежерна атмосфера сред свои.

Ние бяхме в Робинзон Памфиля в Соргун край Сиде. Съседни хотели бяха Turquoise от едната страна, а Ali Bey и след него Sueno от другата страна (посока Сиде). До Сиде се вървяло 30 минути - ние не отидохме, мързеше ни  Blush

Местоположението на хотела ни хареса. Трансферът от летището е директен, само за гости на този клуб, и се пътува 1 час. Хареса ми, че около него е Соргунската гора. Плажът е с фин пясък, чист (нашия участък), морето и то е чисто.

Клубът е собственост на Робинзон (повечето са под аренда) и догодина ще празнува 25тия си РД.

Клубът е с 280 стаи и се води за семейства, което се усеща. Над 90% от гостите бяха семейства с деца, някои с по 3, всички под 6 години (бяхме извън ваканциите) и беше някаква лудница  Crazy  Толкова много детски колички на едно място не съм виждала.

Хотелът предлага много за семейства с деца. Безплатно се предлагат детски колички, маси за повиване, преграда за легло, бебешко легло и бебефон с обхват на цялата територия на хотела. В стаите има степанка под мивката, за да могат децата да се мият сами. В обществените тоалетни има една ниска мивка за децата и маса за повиване.
Наистина почти всичко се върти около децата в този хотел. Детския клуб работи нонстоп от 9 до 21 часа, като децата могат и да ядат с какичките в детската част на ресторанта. Самият детски клуб е забележителен: на 2 етажа, с няколко зали, с какви ли не съоръжения и то добри - такива, които се инсталират в детските градини, всичко е внос от Германия. Страхотна база! Имат разбира се и голям двор, всичко е оградено и направено така, че децата няма как да излизат сами, дори да искат. Когато си оставяш детето в детския клуб, го записваш там и много внимават да не загубят някое дете някъде.  bowuu  Когато искаш да си го вземеш, го отписваш. Всички деца получават (безплатно) по една шапка за да са предпазени от слънцето. Има и паспорти за тях, в които да си събират печати от всеки престой в един от хотелите и на 3, 6 и 9 престоя получават по един подарък. В паспортите могат да събират и автографи от любими служители - които се наричат Робин, независимо, дали са готвач, чистачка, шеф или аниматор.
В двора на детския клуб има огромна площадка, има около 40 боби карс (http://www.die-shopoase.de/shop/images/NewBobbyCar2005.jpg) - изобщо, базата е повече от добра!
В детския клуб работят 32ма души, включително шефът и секретарката му  Shocked Всички са от Германия (2 холандки имаше май), и повечето имат педагогическо обучение. Шефът примерно е млад турчин, който е израстнал в Германия и там е станал детски учител.
Делят децата по възрасти, по време на нашия престой имаше група за 3годишните, друга за 4-5 години и 3та за тези на 6. Всеки ден имат различна програма и наистина правят много с децата. Един ден примерно беше пиратски и имаха екскурзия с пиратски кораб за 2 часа, без родителите  Mr. Green  (срещу доплащане).
Дъщеря ми още на 1вия ден се запозна с едно момиче в детския клуб, с което станаха неразделими  Crazy
За щастие, те бяха пристигнали на същия ден и също за 2 седмици, и с родителите й също си паснахме много добре, та прекарахме страхотно заедно  Grinning

Хотелската база е на 24 години, но идеално поддържана. Стаите се намират в блокове и са или двойни, или семейни, с или без балкон. Ние имахме семейна с балкон и дори изглед  море   Sunglasses  Стаята беше в добро състояние и не виждам нужда да се ремонтира тази зима, както са планували. Недостатък на стаите е, че много се чуват другите стаи.  Confused  Освен това матраците са отвратителни, много твърди, ужасно спахме и се схванахме ужасно - а хем предпочитам твърди пред меки матраци  Confused  Иначе стаите са малки, но философията е че си в стаята само за да спиш, за това не ни пречеше. В нашата спалня както и в детската имаше по един голям гардероб американски тип, т.е. в който се влиза. Климатиците работиха добре, регулират се индивидуално и отделно за всяка стая. Имаше голям душ, отделна тоалетна и 2 мивки, които бяха в коридора  Laughing  Минибар с минерална вода - не се зареждаше, но мин. вода беше свободно достъпна в хладилни шкафове на баровете. ТВ с много немски канали  Laughing  Чистенето беше окей.
На разположение на гостите е една пералня, дори прах за пране има - всичко това безплатно, което е голямо удобство за семейства с по-малки деца.  Peace

Има един основен ресторант, друг на плажа и турски а-ла-карт (не го посетихме). Има един основен бар и друг на плажа. В определени дни вечер има гурме-ресторант на мостчето или семейно барбекю на плажа, в пясъка - срещу заплащне. Ние участвахме само в семейния барбекю понеже в гурме ресторанта дават омари и хайвер които не ям  Embarassed При семейния барбекю пак бяха помислили за децата - пъвро откриха блок масата с техните ястия, и в един край имаше една голяма маса с моливи и картинки за оцветяване, където се забавляваха малките докато големите вечеряха на спокойствие  Mr. Green

Имаше няколко магазина - за килими, оптика, минимаркет с надуваеми играчки, преса, картички и какво ли не, златарски магазин, кожени изделия и бутик с хубави дрехи (внос, не ментета) и фен-артикули на Робинзон.

Басейните бяха: Един полу-олимпийски основен басейн. Тук се провеждаха водната гимнастика и игри, но и курсовете по плуване.
Имаше 2 инструкторки по плуване, германки, които от сутрин до вечер учеха децата да плуват, в групи от макс. 5 деца според нивото йм. И ние записахме нашата (5х по 30 минути = 60евро) и извадихме късмет: Тя вече можеше да плува, за разлика от повечето други деца (разбираемо, беше една от големите) и за нейните курсове нямаше други записани, та имаше индивидуални уроци, които иначе струват по 20евро на урок  Mr. Green  Уроците дадоха страхотни резултати, тук има нива по плуване и още през 1вата седмица на престоя ни взе следващото ниво по плуване, което включва 200м бруст в рамките на максимум 15 минути (тя ги взе за 11), вадене на предмет от 2м дълбочина и скок от 1 метър  bowuu  След това я записахме на курс по крол и плуване по гръб, пак беше сама  Mr. Green  и пак взе някакъв медал   Crazy
До този основен басейн имаше още един малък, дълбочина 80см, за най-малките ученици по плуване. Отделно имаше голям детски/бебешки басейн с пързалки.
Другият басейн беше с голяма пързалка, уж за деца над 10 години, но и нашата я пуснаха сама  Wink  Мястото, в което се влиза от пързалката, беше оградено. Имаше и една дива река (малка) и отделно едно джакузи.
При максимален капацитет 850 гости, в хотела има 1150 шезлонги  Grinning  - с други думи, винаги се намираха, само около бебешкия басейн бяха дефицит. Там, както и на плажа, имаше тенти, иначе чадъри. Ние стояхме на основния басейн предимно, там беше спокойно. На плажа има и един пясъчник под тента с много играчки за всички деца.

Анимацията в хотела беше много дискретна. Ние по принцип не обичаме анимация, намираме я за детинска, не участваме в нищо. Е, тук беше различно. Няма я тази агресивна анимация, където идват на шезлонга и се опитват да те убедят да играеш водна топка, примерно. Всеки ден издават един клубен вестник, в който пише програмата за деня (вестника стои на масите в ресторанта за закуска) и който иска да участва, просто идва в обявения час на обявеното място.  Peace  Ако няма желаещи, няма проблем, никой не се цупи. Така поднесено стана чудото и мъжът ми участваше в конкурс по пързаляне  Laughing  (и взе, че го спечели  Shocked, дори без малко да постави нов рекорд за сезона) и игра 3 пъти плажен волейбол.

Имаше ателие, в което човек може да рисува и т.н. Заедно с дъщеря ми й направихме един дървен сандък за бижута с боя и декупаж - платихме 15евро за материалите. В ателието работи една германка, която си живее в Сиде, научила е езика и дъщеря й ходи в турско у-ще  Shocked

Яденето....ох, яденето  Crazy Такова ядене дори в Турция не съм виждала  Naughty  Такова разнообразие, свежест и качество е радкост. На шведската маса имаше дори суши, T-bone-Steak, телешко филе, каламарита, карпачо и какво ли не  Crazy  Просто не знаеш от къде да почнеш, много бяха гадни  Mr. Green Наистина, никъде не съм виждала толкова качествени и скъпи ястия на блок маса  Peace  

Робинзон е истински клубен хотел - искат атмосферата да е лежерна, хората да се запознаят и може-би да намерят нови приятели. Всички си говорят на ТИ, включително и персонала говори на гостите си на ТИ. Посрещнаха ме от рецепцията със Здравей Татяна, как си?, все едно съм стар познат. Масите в ресторанта са за по 8 души и е направено така, че си принуден да седнеш при някой друг (освен ако нямаш 8членно семейство  Wink). Аз бях ужасно скептична, дали това ще ми допадне - напълно неоснователно  Naughty  Всичко е толкова непринудено, запознахме се с много хора, почти всички бяха много симпатични, и после из целия хотел постоянно поздравяваш някой, с който си закусал или вечерял някой път. Имаше и ВИПта, които почиваха както всички останали  Wink
Друго, което допринася за атмосферата в клуба, е наличието на персонала на всякъде. В ресторанта можеш да видиш продавача на килими да пърже яйцата на закуската, или инструкторката по плуване да пече палачинки. Всеки помага на всякъде, без изключения! Турчина, който продава екскурзиите, организирани от хотела, игаре главната роля в шоуто за Фалко, аниматорите минават край шезлонгите с парчета диня, всеки участва в шоута и в ресторанта.
Изключение от това не правят дори шефа на хотела и неговия заместник. Напротив, те са навсякъде! Вечер на купоните, те приготвят коктейлите, когато има музика на живо на плажа, заместник-шефа пее и свири на китара, при това добре. От време на време има специалитети за обяд, примерно правят дюнер, тогава пак те самите го правят. Друг път имаше немски наденици и пуснаха немски шлагери (много сюреалистично беше  Laughing) и докато направиха надениците, пяха на висок глас - голям купон ставаше  Laughing

Освен шоута вечерта (които бяха добри, но има и по-добри. Веднъж седмично има детско шоу с участие на децата), имаше и доста специални програми. Има музика на живо или кино на плажа (лежиш на шезлонг под звездите, а гостите избрат измежду 3 филма през деня), купони,.... Канят и други хора, докато бяхме там ние, имаше някаква експертка по Йога, не обърнах внимание, не е за мен това  Stop но си беше безплатно. Дойде и една жена от Science Lab - наука за деца. Имаше безплатна програма всеки ден в малки групи за по час на различни теми, например пожар, вода, светове и др., много интересни! Дойде и световния шампион по балонско изкуство  Crazy  (http://www.clipfish.de/special/supertalent/video/3405616/superta … onkuenstler-tobi/)
Над вечер в 17 часа има Sundowner на мостчето (там има шезлонги и хамаци над водата), с диджей, страхотно е!
Веднъж в седмицата вечерята се изнася на поляната - има или турска вечер, или пиратска. Престарават се тогава, честно - не може да се опише.
Имаше и ден на ужасите и вечерта направиха влак на ужасите в катакомбите на басейните  Party

Съотношение цена/качество: При Робинзон плащаш повече, за да имаш добри занамания за децата, много добро ядене и за да почиваш сред готини хора. Робинзон не е за почиващи, които държат на модерна, луксозна база с всички удобства. Ние лично останахме много доволни и със сигурност това няма да ни е последната почивка в техен клуб, само да е жив и здрав мъжът ми, който носи парите вкъщи  Laughing  Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 1 710
Таня, истинско удоволствие ми достави твоят разказ. Hug Звучи като мечта Simple Smile

# 68
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Не се изненадвам от разказа, просто марката "Робинзон" е стандарт в клубния туризъм. Жалко, че не се продава в БГ, въпреки че се съмнявам, че ще пасне на българите.

# 69
  • EU
  • Мнения: 164
Tаня, сега вече съм твърдо убедена че това е хотела за моето хлапе, затворено в детският кът и под надзор Mr. Green Само каката не знам дали няма да умре от скука, защото не разбира и думичка на немски  Mr. Green
Качих снимки.  нека да уточня че територията на хотела е малка, самото място не позволява да предложат още екстри, и все пак това е хотел за ниско бюджетна семейна почивка. Турците съдейки по колите им не бяха баровци, както в предишните хотели, а като гледах скандинавците и англичаните си бяха ниска средна класа, даже май бяха от тези дето живеят на гърба на държавата  Mr. Green Поляците бяха ок, а и руснаците с едно две изключения. Бих препоръчала хотела най-вече заради уникалната природа, иначе всичко друго можете да намерите и в друг по-лесно достъпен хотел  Laughing
Да видим дали ще ме и видите оръжието  дискретно скрито под туниката hahaha
http://turkey.snimka.bg/?profile,albums

# 70
  • Мнения: 741
Здравейте, интересуват ме допълнителните екскурзии в Анталия.
каже те ми кое си заслужава и кое не
с дете на 8 месеца ще сме Wink

Аз ходих с малките в Анталия, когато бяха на 10 месеца, стояхме само в хотела. Аз не бих си причинила такова допълнително натоварване, все пак на почивка сме  Laughing! Повечето екскурзии бяха с поне 2 часа транспорт с автобус!

# 71
# 72
  • Мнения: 70
Здравейте, момичета
търся отзиви за Титан гардън в Алания, има ли почивали там ?    bouquet

# 73
  • Мнения: 242
Добре си се завърнала Еви.Радвам се, че сте си изкарали добре и сте доволни от почивката си.   Много подробен разказ. Аз винаги бързам като пиша и все забравям по нещо. Еви, ние също сме любители на пътуването с кола и сме решили следващата година да отидем до Анталия и ако искате може да планираме съвместно пътуване.

# 74
  • EU
  • Мнения: 164
Laughing Станалао е случайно, но ефекта е много забавен  Joy Мъжа ми казва че съм женският вариант на Джеймс Бонд  Laughing
Надя, може и да измислим нещо  Peace Определено сме се насочили към този хотел от веригата Робинзон  Mr. Green А той е района на Сиде, значи още два часа след Анталия, от там може да отидем за една седмица в Олудениз  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт