На море в Турция - тема 16

  • 101 077
  • 742
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 049
Страхотен разказ, Татяна! Радвам се, че сте изкарали хубаво.  Hug Като те чета направо ще взема да го бухна Робинзона и за нас догодина, ние откога се каним все да отидем до Турция. Но ще трябва и половинката да си каже тежката дума.  Wink Ако имаш хубави снимки пусни като ти остане време.  Laughing

# 76
  • Мнения: 7 605
Ивка, мерси, за жалост нямам много снимки - камерата ни е от огледално-рефлексните и съответно обемиста, и все ни мързеше да я мъкнем  ooooh!  Определено ще трябва да си купим сапунерка  Embarassed

Този клуб на Робинзон имат 10% отстъпка на ранните записвания за догодина, но много бързо се запълва, трябва да се резервира още тази година по възможност  Crazy Crazy Crazy Предимството е, че така човек има време да събира пари, което за жалост за там определено е нужно  Sad 

# 77
  • EU
  • Мнения: 164
Татяна , ще резервираме обаче цени не видях за др. лято  Thinking
А защо само 10 %  отстъпка за ранни записвания  Mr. Green

# 78
  • Мнения: 7 605
Цените ще излизат до 10.10, ако не се лъжа  Peace

Като ориентир мога да ти кажа цените от това лято, само за престоя, без самолетен билет - според датата е между 91 и 141евро на човек на ден, настаняване в двойна стая, в икономи стая е между 73 и 113евро, във фамилните стаи, според категорията, от 96 до 170 евро.

Обикновенно на ранните записвания отстъпката е по-ниска от 10% за тези хотели  Wink 

# 79
  • Мнения: 1 049
Да цените наистина не са ниски, но пьк като разгледах снимките в holidaycheck.de и отзивите определно си заслужава. Аз и без това резервирам почти една година напред, Татяна, едно време се смеех на немците като резервират толкова рано почивката си, а сега и аз станах като тях. hahaha

Така че докато излезят цените за догодина ще решим с половинката и ще резервираме.  Peace

# 80
  • Мнения: 7 605
Стискам палци Иве, наистина си заслужава парите  Peace 

# 81
  • Мнения: 48
Здравейте,ето ме и мен,завърнахме се от Ideal Prime Beach 5* в Мармарис.Поста ми може да се преповтори донякъде с Малвина,но пък повече хора-повече мнения и подробности:)Както вече ви бях казала от Ориент 99 ми предложиха този хотел вместо Мармарис Парк.Заминахме с доста неудобен автобус,без степенки за краката например,което е доста измъчващо при толкова дълъг път.На място ни дадоха ваучера за хотела,на който пишеше Мармарис Парк-попитах водачката по време на пътя и тя каза че това няма да е проблем.Пристигнахме към 7 сутринта и трябваше да чакаме до 14 за стая-това си е ясно.Водачката ни каза,че представителката от Посейдон-Мария,ще дойде на инфо среща в хотела,също в 14 часа и ще трябва да ни поправи името на хотела върху ваучерите.Ок,седим си,ние и чакаме-става 14.30 и въпросната Мария все още я няма.Звъня ня водачката и тя ми казва :''Ама вие още ли не сте се настанили''.В 15 часа с 1 час закъснение пристига Мария,казва че сме могли да се настаним и с този ваучер,
,попитах за гледка към морето и някакъв може би мениджър на рецепцията ни поиска по 25 лири на човек на ден,което ми се видя прекалено и се отказахме.Влизайки,още в лобито,хотела впечатлява с лукс.Като цяло според мен не е подходящ за семейства с деца,а по скоро за двойки като нас,и действително за всякаква възраст.Настаниха ни в сравнително малка стая,но добре обзаведена и нова.Малвина,явно сме били в една и съща стая,защото и вратата на нашата баня не се затваряше Grinning,но след две позвънявания на рецепцията дойде техник и я оправи.Изгледа беше към басейна с пързалките и Паша Бийч,действително много шумен хотел,но на нас това не ни пречеше.Мини бара беше зареден с 2 малки минерални води и 2 малки натурални сока.На следващия ден попитах на рецепцията за вода за стаята,а те ми казаха че можем да си купим от магазина (както и направихме)-това ми се струва недопустимо за хотел,който се води ултра ол инклузив!!!На следващия ден оставихме бакшиш на камериерката и се появиха 2 води,после нито веднъж.Относно облслужването-като цяло бяха любезни,но аз пък за разлика от Малвина,не забелязах това прословуто ,, хвърчане,, на персонала,сториха ми се доста лежерни,незнам дали заради края на сезона.В сладкарницата на 2 пъти ми се случи да няма никой и да чакаме по 10 минути да се появи някой,който да ни даде 1 парче торта,хората се изнервиха видимо.На обяд например няма други десерти освен диня и пъпеш и трябва да си вземеш именно от тази сладкарница до ресторанта.Храната не ми се видя разнообразна,но пък беше вкусна.Специално на закуска и обяд винаги имаше 1 и също,вечерите бяха доста по-добре,имаше и баклави.Територията на хотела не е особено голяма,но пък е приятна.Има спа център и фитнес,които ние посетихме,платихме си за турска бяна +подарък маска за лице.Баровете са приятни,с жива музика прези някои вечери,предлагаше се меню с 3 вида безалкохолни коктейли,7-8 алкохолни и разбира се -останалите напитки.Вечер напитките в ресторанта и баровете се сервират,което си е удобство.Анимацията вечер ми се стори доста слаба и скучновата,а от дневната не се възползвах.Ние не ставахме рано,но винаги си намирахме шезлонги (има плажни кърпи в стаите).Първия ден стояхме на басейна,но водата беше прекалено студена,след това винаги бяхме на плажа-морето беше страхотно топло и приятно.Уцелихме супер време-топло и нито веднъж не валя,само вечер подухваше ветрец.Плажа е не много широк,но дълъг, с камъчета на входа,но не ми се наложи чак да използвам специални обувки например.''Бара на плажа'' представляваше нещо като павилион,където се предлагаха от онези гадни сокове в машина,вкусни печени картофи с пълнеж по избор и някакви сандвичи,които не опитах.Хубавите напитки са на бара до басейна,но те не могат да се носят на плажа.Опитахме азиатския ала карт ресторант и обстановката и кухнята за мен бяха страхотни.Местоположението на хотела е чудесно-има прекрасна алея с палми.
И за да обобщя-аз не бих се върнала в същия хотел,макар че си изкарахме доста приятно и сравнявайки с останалите хотели в Мармарис,като че ли е един удачен избор.За първа почивка в Турция,също би очаровал.С Ориент 99 май не бих повторила,но това неприятно впечатление се породи от цялостната некомпетентност на водачката.Поне бяха точни с часовете на отиване и връщане,и се върнахме с хубав авотбус,за разлика от този на отиване.
Мислех да качвам снимки,но тези на Малвина показват супер хотела и няма смисъл повече.Записахме се на джип сафари,Далян-Каунос и нощна яхта.На разположение съм за всякакви въпроси Simple Smile

# 82
  • Мнения: 150
cvetence1328  Hug, много хубав разказ, благодаря.
Очевидно в хотела вратите на баните масово не се затварят.   Laughing Надявам се да си решат този проблем до следващото лято, защото тази година им е първи сезон и явно има още неща за доизглаждане.
За плодовете си права, но на мен храната не ми е проблем. При наличието на толкова други неща, спокойно преживях динята и пъпеша на обяд и ябълките и портокалите в сладкарницата.
Явно сте случили на намален персонал, поне така си мисля, при нас момчетата работеха много всеотдайно. В сладкарницата и ние чакахме, но не защото момчето мързелува, а защото той и миеше чиниите, освен че обслужваше.
За водата има само еднократно минерална, иначе из целия комплекс си наливаш спокойно питейна, има почти навсякъде.
На бара на плажа нямаше от гадните сокове  Rolling Eyes, а от продуктите на Пепси ( спрайт, пепси и тн.).
За Ориент 99 се носят легенди, ние поне пътувахме с удобен автобус и ако не беше (не знам как се нарича), ама ще я нарека придружителката от Тез Тур, пътуването щеше да е идеално (но няма пълно щастие).   Laughing

# 83
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
*Малвина~Ина*, хубаво е да споделите за тази придружителка. Тез е една от малкото фирми, които доста обръщат внимание на рекламациите на клиентите, а и четат тук  Peace

cvetence1328, мерси за разказа.

# 84
  • Мнения: 2 134
Българинът все още пътува с треторазредни автобуси.
В обявите на фирмите пише "луксозен" автобус,но на практика се
оказва,че няма нищо общо с удобното ,а за "луксозно" съвсем.
Турските автобуси са хубави,срам ме беше ние с какъв пътувахме.
/Лошото е,че предварително не се знае автобуса/
Цветенце,какво представлява джип-сафари?Заслужава ли си нощната яхта?

# 85
  • Мнения: 242
Galactic,от тебе получаваме толкова много информация, за която сме много благодарни. Моля те, сподели нещо за своята почивка!
Марги, ще сложа в албума малко снимки от почивката ни през 2010 година в хотел Палома паша в Йоздере. Един луксозен и елегантен хотел, разположен на малка територия, но нищо не му липсва.

# 86
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Galactic,от тебе получаваме толкова много информация, за която сме много благодарни. Моля те, сподели нещо за своята почивка!

Какво ли беше това нещо  newsm78 почивка  newsm78 Шегувам се, аз пропуснах - причината в подписа ми. Страхлива съм и си седях на д-то това лято, само България.

# 87
  • Мнения: 3 050
да и при нас бяха зле автобусите; иначе при нас всеки ден ни носеха по три чашки опаковани по 300 мл вода. Бяха удобни и за път. Тъй като сме били в 3 звезди, мога да направя разликата с 5 звезди - макар че не знам дали нашият се вписва, водят го такъв но... (за Омер хотел говоря) Доста неща си включва по-хубавият хотел.

# 88
  • София
  • Мнения: 2 437
Момичета благодаря много за подробните разкази и снимки от почивките ви - ndimitrova, cvetence1328, evi99, Татяна (страхотно описание си направила и още повече ме е яд, че не го предлагат и тук този хотел Mr. Green).
Още веднъж благодаря  bouquet

# 89
  • Мнения: 242
Galactic,от тебе получаваме толкова много информация, за която сме много благодарни. Моля те, сподели нещо за своята почивка!

Какво ли беше това нещо  newsm78 почивка  newsm78 Шегувам се, аз пропуснах - причината в подписа ми. Страхлива съм и си седях на д-то това лято, само България.
Е, ще чакаме с нетърпение добри вести!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт