КРУИЗИ

  • 80 190
  • 840
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 243
Следя темичката с интерес и оглеждам все още за оферти. Как мислите, кой месец е по-подходящ за посещение на Испания, Португалия, Мароко - април или май? Притеснява ме да не стане прекалено горещо през май там..  Hug

# 121
  • Мнения: 27
Ми понеже и ние имахме подобни опасения решихме да е април. Пък ще видим какво ще е! 
melivaааа, пък аз още си чакам разказа   Praynig

# 122
  • София
  • Мнения: 83
Meliva колко ви излезе екскурзията до Маракеш (като пари и като време)?

# 123
  • Мнения: 0
Здравейте на всички! Нова съм тук и не съм съвсем наясно с всички пубикации . Причината да ви пиша е, че подарих почивка - круиз на родителите ми за тяхната годишнина. Малко съм притеснена за тях обаче, защото не са много добре с английския и се чудя как ще се оправят. Те пътуват на 08.04.2012г с МСЦ Фантазия от Генуа - по Средиземноморието и много ще се радвам ако тук намеря някой друг българин, който да е на същия кораб. Предварително ви благодаря за съдействието:=)

# 124
  • Мнения: 62
още 12 дена и сме на сплендида Party вече нямам търпение Party Peace newsm68

# 125
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
malka, от 03.03 ли сте на Средиземноморския...? Grinning

# 126
  • Мнения: 62
malka, от 03.03 ли сте на Средиземноморския...? Grinning
    daaa newsm10  newsm44

# 127
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
И аз.. Hug

# 128
  • гр.София
  • Мнения: 147
На 18.02. свърши моето пътешествие с кораба Сплендида.Просто нямам думи....беше едно страхотно изживяване. Simple Smile

# 129
# 130
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
karizma2004, разкажи.. Hug

# 131
# 132
  • гр.София
  • Мнения: 147
Ами значи тръгнахме със самолет от София до Генуа с прекачване в Рим.От летището в Генуа хванахме такси до хотел Колумбос сий, взеха ни 25 евро.Хотела беше близо до терминала от които тръгваше кораба.Хотела го резервирахме още от София за 11.02., така се подсигурихме за всеки случай , иначе кораба тръгна на 11.02.Още на самия терминал преди да се качим на кораба ни предлагаха екскурзии за всички градове , които щяхме да посетим и всякакви видове пакети за вина и безалкохолно, включително и вода.Всичко това е под формата на листовки, които като се качиш после на кораба можеш да си ги заплатиш на рецепцията.Ние със съпруга ми не си взехме пакети за вино, и честно казано не съжалихме , защото другите където си бяха взели съжалиха много.Виното не било хубаво.Водата се заплаща, ако е минерална по 2.10 евро.Само на 14 дек има безплатна корабна вода, която беше с ужасен вкус.Иначе , паспортите не ни ги взеха , дадоха ни едни бордни карти с , които се движиш на всякъде с тях.На тях пише номера на каютата, номера на масата на , която ще се храните , коя смяна и в кои ресторант.При слизане и качване от кораба задължително трябва да си ги носите.Пари на кораба не вървят.Пари се депозират на рецепцията и при всяко нещо за което искате да ползвате или пиете нещо си давате картата и те си дърпат от там нужната сума.Привършат ли парите , който сте вкарали, вечерта получавате една бележка , че трябва да отидете на рецепцията и да заредите с още парички.Екскурзиите са от 45 евро до 50 евро на човек.Най-скъпата беше 120 евро с включен обяд за Казабланка и Рабат.Ние бяхме на  сити тур екскурзиите в Барселона, Гибралтар и Валенсия.Много съм доволна.Бяхме на екскурзията Казабланка и Рабат, също ми хареса.В Марсилия бяхме на екскурзия в Прованса, не останах нещо очарована сити тура бил по хубав.Организацията е страхотна.Няма начин нещо да не разбереш, винаги има кои да ти отговори на всички въпроси.На Сплендида работят 30 човека българи.Аз лично се запознах с Лидия, която е на рецепцията за екскурзиите.И с Александър, които е нещо като отговорник на сервитьорите в ресторант La Reggia.С едно изречение , ако кажете , че сте българин и искате някой който говори български веднага ви намират такъв човек от персонала.Вечно усмихнати и вежливи са всички.Имахме две официални вечери.Едната от , които беше капитанската вечер.Има достатъчно места за пушачите.Храната беше много разнообразна и вкусна.Забавления има на много места из целия кораб.Ако нещо друго се сещаш да ме попиташ, питай с удоволствие ще ти отговоря. Simple Smile

# 133
  • Мнения: 62
страхотен разказ newsm10 smile3501

# 134
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Преди малко писах, но нещо не успявах да го публикувам...
Важно е че сте си прекарали чудесно... Hug
Само ми е чудно ,че не препоръчваш пакетите напитки. Били по - изгодни.  Wink
Нещо друго ако се сетиш разказвай... 

Общи условия

Активация на акаунт