КРУИЗИ

  • 80 195
  • 840
  •   1
Отговори
# 135
  • гр.София
  • Мнения: 147
Минимална е била разликата.Това семейство което си беше купило такъв пакет за шест бутилки различно вино и шест бутилки минерална вода от 1л. им се връзвало някъде около 150 евро.Мъжът каза, че за тези пари качеството на виното било много ниско.Ами като цени мога да напиша само за това което ние сме пили.Безалкохолен коктейл 3.90-4.90 евро., еспресо 2.50 евро., 50 гр. уиски 5евро. , бира 4евро. обаче има едно НО , на всяка поръчка трябва да се предвиди и процента за сервиране мисля че беше 15 процента.Не забраваите и 7 евро бакшиш на ден на човек.Тотала на края на нас ни излезе точно 743 евро за- четири екскурзии, два безалкохолни коктейла, 8 минерални води, 1 малко уиски, 1 чай, две кафета еспресо, 1 капучино, 3 бири.Преди да влезете в джакузитата ги пипнете всичките, защото са различно топли.Някой даже си бяха доста студени.Климатиците навсякъде работят на макс.Почти всички кашляха и смърчаха.Първичен преглед при лекаря е 60 евро.Още почти веднага след като тръгне кораба има тренировка за евакуация.Ние с мъжа ми докато разберем какво се случва тя беше свършила, та успяхме само да видим как хората се прибират по каютите със спасителните жилетки на тялото облечени.Със сигурност няма да мога да се сетя всичко да разкажа, за това ще отговарям на въпроси. Simple Smile

# 136
  • Мнения: 48
Каризма,моля те дай пове4е информация за облеклото на Сплендида.Също така не мислиш ли,4е парите от екскурзиите могат да се спестят и да обикаляме сами,ние поне така мислим?

# 137
  • София
  • Мнения: 1 740
Момичета, а такова нещо съществува ли?
Пакети напитки предлагани от MSC Cruises

Вино, бира, безалкохолни напитки (пакет 704)

Неограничено количество по време на обяд и вечеря
Основен ресторант - вино в бутилка, вода, наливна бира, наливни безалкохолни
Бюфет - вино в чаша, наливна бира, вода в бутилка, наливни безалкохолни
Вино - определени видове бяло / червено вино
@ EUR 15.00 на човек на ден


И ако съществува някакви отзиви има ли от такъв пакет?
Много ще ви бъда благодарна.

# 138
  • гр.София
  • Мнения: 147
Само да добавя , че съм забравила към общия тотал на края влиза 100гр. грапа, 50 гр. бакарди и 74 евро за 6 снимки.За тези снимки ще кажа , че на кораба има фотографи , които непрекъснато обикалят и искат да те снимат.Има и снимки с капитана в деня в , които е капитанската вечеря.Никой не те задължава да ги купуваш снимките, но те ги правят много ефектни и красиви , та ние се изкушихме и си ги взехме.Относно облеклото сутрин на закуска си ходехме по анцузи, през деня сме по екзкурзии, та си ходехме с удобни дрехи и обувки.Вечерта , ако не е официална се обличахме малко по елегатно , но чак строго елегантно не.Двете вечери , които бяха обявени за гала вечери се обличахме наистина малко по официално.Нагледах се на какви ли не тоалети, от голи гърбове, дълги до земята рокли, до къси роклички до под дупето.Мъжете с костюми.Наистина се създава една по такава атмосфера, все едно си в друг свят.За екскурзиите ние с мъжа ми предпочетохме организирано , защото така не се притеснявахме за нищо.Най-вече да не се попадне в някой трафик , а това трябва да се вземе под внимание, защото са си делнични дни, а кораба не чака никой. Simple SmileВ Барселона сами си обикаляхме с такси , но си бяхме от София набелязали точно какво искаме да видим.Иначе имаше и доста хора , където сами си ходеха.На всяко пристанище има таксита и автобуси , който ходят до центровете на градовете.

# 139
  • Мнения: 92
Имаше ли дни през които изцяло да прекарате на кораба и с какво бяхте облечени тогава.Какви развлечения имаше на кораба.

# 140
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Каризма,моля те дай пове4е информация за облеклото на Сплендида.Също така не мислиш ли,4е парите от екскурзиите могат да се спестят и да обикаляме сами,ние поне така мислим?
В по предните постове и за облеклото и за екскурзийте е посано много.В нито един от 7те града които посетихме не ползвахме корабни екскурзий.Бяхме с много подробна информация от подобни сайтове и с разработени програми за собствени екскурзий.Икономията се оказа около 50%(които наместихме по други пера Simple SmileSimple SmileSimple Smile.Не сме ползвали и допълнителни храни и напитки.Храната и напитките са в такова изобилие ,че едва ли за 12 дневния ни круиз  успяхме да пробваме и половинатаот предлаганото.Започва се сутрин в 6 със сутрешно кафе и се привършва с нощна закуска в 24 часа и няма промеждутък  повече от 2-3 часа в който да не се предлага нещо някъде по кораба.

# 141
  • гр.София
  • Мнения: 147
Имаше един ден само , които прекарахме изцяло на кораба.Тогава си бяхме със спортно облекло през целия ден.Само вечерта бяхме официални , защото тогава беше така наречената капитанска вечер.Тя започна в 18.00ч. с безплатен коктейл и снимки с капитана.После в самия ресторант всички бяха организирали гала вечеря.Развлечения на кораба има много.За тях научавате подробности от едни листовки , които всяка вечер към 21.00ч. ви остават в каютата.Тези листовки е хубаво да се четат внимателно и подробно, защото съдържат всичко което ще се случва на следващия ден.Със сигурност мога да кажа , че всяка вечер в театъра от 19.00ч. за хранещите втора смяна има различни програми.На всичките присъствах и много ми харесаха.Само да спомена нещо което аз лично не знаех, на кораба няма обхват на телефоните, когато сте в открито море.

# 142
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Тези листовки е хубаво да се четат внимателно и подробно, защото съдържат всичко което ще се случва на следващия ден.Със сигурност мога да кажа , че всяка вечер в театъра от 19.00ч. за хранещите втора смяна има различни програми.На всичките присъствах и много ми харесаха.Само да спомена нещо което аз лично не знаех, на кораба няма обхват на телефоните, когато сте в открито море.

Сканирал съм няколко от горепосочените листовки и мога да ги пратя на всеки който ми даде е-мейла си.
Телефоните работят през цялото време,но.........през корабната свързочна система и сателит и е около 5 евро/мин.  и  sms -1 евро/брой,интернета е 25 евро/час.

# 143
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
peterky2002 аз доколкото разбрах досега от прочетеното....няма никакви безплатни напитки по време на хранениета. Или греша?
Затова толкова коментираме тези пакеги - изгодни ли са или не?

# 144
  • Варна
  • Мнения: 3 943
peterky2002 аз доколкото разбрах досега от прочетеното....няма никакви безплатни напитки по време на хранениета. Или греша?
Затова толкова коментираме тези пакеги - изгодни ли са или не?
[/quote

Зависи кой какво разбира под напитка???
Има поне 100 вида чаи,кафета,сокове..............
Концентрати,вино,бира се заплащат.

# 145
  • Пловдив
  • Мнения: 110
Днес тръгваме и ние със Сплендида - Испания,Мароко,Гибралтар и Франция.Много се вълнувам и сънят ми бяга.Искаше ми се да поразпитам за някои неща,но няма време...... Благодаря на karisma 2004 за споделеното,много навреме.

# 146
  • гр.София
  • Мнения: 147
Моля, моля Кети Simple Smile весело изкарване  Hug

# 147
  • Мнения: 0
Здравейте, следя с интерес темата , вече сме си резервирали този круиз: 7-дневен круиз EPIC-Barcelona & Western Mediterranean I, с дата на отплаване 27.05.2012г.
Ще ми е интересно някой, ако сподели мнение за тази компания и кораб / NCL / и евентуално цени за екскурзиите предлагани на този кораб.Тъй като не съм много уверена с английския, ще имам ли голям проблем с езика. Справям се добре с руския, дали се използва на кораба?

# 148
  • Мнения: 293
Записвам се да следя темата.Планувам круиз лятото в щатите и Канада.По-конкретно щата Аляска към фирмата Роял Карибиан.Някой да е ходил по тези дестинации?
Попрочетох последните няколко поста.За дните на море ви е нужно такова облекло каквото ви е удобно.За вечерта с офицерския състав така наречената formalnight са нужни строго официални тоалети.Виждала съм какви ли не пера,чудесии,претруфени бални рокли.Аз харесвам изчистените неща.Доста хора бяха много безвкусно облечени поне за моите представи.Първо има снимки с капитана и после официална вечеря.Напитките не са включени в цената като изключим шварц кафе,чай,сокове.Всичко останало се заплаща.Какво може да се прави в дните на море ,ами всичко,което ви харесва. Simple SmileБасейн,сауна,джакузи,има всякакви развлечения.Хубаво е,много дори. Simple Smile
Вълнуващи пътешествия на всички желая!

Последна редакция: пт, 24 фев 2012, 23:42 от Nataliiiiiii

# 149
  • Мнения: 56
Здравейте,
Не съм ходила до сега на круиз, опитах се да си наместя такова пътуване по празниците, но не мо се връзват датите за хубавите дестинации и като за начало реших да пробвам някой от по-близките круизи. Имам предвид тези от Гърция.
Бих искала да попитам има ли круизи тръгващи от Солун и може ли да ми препоръчате някой?
Търсих в нета но намерих само от Атина пък бихме искали ако може да не пътуваме толкова дълго.
Ще съм благодарня ако някой ми отговори  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт