Подсъзнанието може всичко 45 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 100 999
  • 779
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 422
Аз пък мисля абсолютно същото за Моника Балаян...
Особено след като прочетох онзи случай с пострадалия човек (който за мен е самата истина) - в темата за Норбеков, ми стана още по-неприятна.
Приемете ведро, всеки има право на лично мнение.

Мда, много ми е хубаво като прочета тази история отново в някой ден като днешния. Особено след като познавам лично въпросния "пострадал" човек, присъствах на конкретната история и видях след това как тя стана публично достояние не с неговите лични думи и намерения.... И най-вече нещата, които този човек самият каза в опит да сподели, но нали помните тази история....

ТЕСТЪТ НА СОКРАТ
 
В древна Гърция, великият философ Сократ бил известен с това, че считал знанието за най-важното нещо в живота. Един ден негов познат го срещнал и казал: „Знаеш ли какво чух току що за един твой приятел?”

„Изчакай момент,” отговорил Сократ. „Преди да ми кажеш каквото и да било, искам да преминеш един малък тест. Нарича се „Тестът на трите филтъра.”

„Тестът на трите филтъра?”

„Точно така. Преди да ми говориш за моя приятел, може би е добра идея да се спреш и да филтрираш това, което ще кажеш. За това го наричам ” Тестът на трите филтъра.” Първият филтър е Истината.

Напълно ли си сигурен, че това, което ще ми кажеш, е истина?”

„Не,” отговорил мъжът. „Всъщност чух за това току що и …”

„Добре,” рекъл Сократ. „Значи не знаеш със сигурност дали това е истина или не. Нека тогава да опитаме втория филтър, филтърът на Добротата. Това, което ще ми кажеш за моя приятел, нещо добро ли е?”

„Не, напротив…”

„Така,” продължил Сократ „искаш да ми кажеш нещо лошо за него, но не си сигурен дали е истина. Въпреки това обаче все още може да преминеш теста, тъй като остава още един филтър: филтърът на Полезността. Това, което искаш да ми кажеш за моя приятел, ще ми бъде ли по някакъв начин полезно?”

„Ами не, всъщност не…”

„Тогава,” заключил Сократ, „ако това, което искаш да ми кажеш не е нито вярно, нито добро, нито дори полезно, защо тогава въобще искаш да ми го кажеш ?!”...


Едно е да споделиш собствените си усещания, друго е да разнасяш злонамерени клюки, които не си проверил лично....

Простично казано тези тъй тиражирани и раздухвани факти се случваха в един съвсем конкретен исторически момент. И на нас се падна да сме курсисти в системата на Норбеков точно по това време и точно в групите на Моника Балаян. Аз преминах през нивата на системата по няколко пъти в период 2007 - 2009 година. Когато нещо се случва пред очите ти и после виждаш да се разказва по друг начин, честта ти изисква да кажеш това на глас, нали.

Още повече в годините след това аз се оказах с диагноза, пред която трябваше да взема решение, дали да се отчая и да се отдам на повсеместния страх или да взема решение, че ще победя. Моника Балаян ме окуражи да избера второто. Както е нормално моите лечебни състояния не са публично достояние, но е факт, че днес аз съм жива, здрава и оптимистично настроена за бъдещето си и благодарение на човека в нейно лице, който застана до мене. А аз бях просто един случаен чужд човек, един курсист, който се бореше с гигантския страх "Ще живея ли???? И ако да, колко и как????".

Ето затова сърцето ми ме заставя да постна това.



Любов и светлина на всички!!

Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 09:34 от Рози и рози

# 211
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Здравейте.
 Тази сутрин ,трябваше да паркирам на централно място. Естествено , парко места  няма. Пожелах си двойно място. Което си е чиста лудост.  LaughingПолучих ,тройно място за паркиране. Точно ,там където трябваше.  LaughingНе спирайте да вярвате в желанията си. Те се сбъдват.  Heart Eyes
Винаги съм много изненадана ,като се случи. Обаче , винаги благодаря.

Обичам те
Съжалявам
Прости ми
Благодаря

# 212
  • София
  • Мнения: 642
Здравейте!!!

Гледам тук сте писали за 11.11.2011г. малко....
Пък аз вчера четох в УИКЕНД-а статия на Алена, че не било много хубаво това струпване на 1-ци.
Нещо повече по въпроса да знаете?

Иначе изглежда интересна дата, ама май не е на хубаво.
Пък и е пълнолуние...

А дали има някакви ритуали за тогава?  newsm78

# 213
  • Мнения: 958
rainbow, аз пък не мисля, че може да има нещо лошо в една дата  Peace
Денят е такъв, какъвто си го направим, дали е 11.11 или 12.12 или 1.1, ами това се случва всяка година. Какво му е лошото пък на ступването на 1-ци, до колкото знам според номерологията е добре да има 1-ци  newsm78
Така че датата е супер и ще я направим един успешен ден  Hug

# 214
  • По света и у нас - за сега в Белгия :)
  • Мнения: 1
запис!
интересна темичка!
подкрепям с вдигнати ръце и крака Grinning

# 215
  • Мнения: 1 422
подкрепям с вдигнати ръце и крака Grinning

Усмихнах се на тези думички и ви поздравявам с тази снимка, която ми изпратиха вчера. Днес е много щастлив ден за мене - пуф с вълшебната пръчица - изпращам и на вас, феички, много щастие....

# 216
  • София
  • Мнения: 642
Рози и рози, сладурска снимчица, наистина  Grinning

Радвам се, че денят ти е щастлив, дано и утрешния е такъв!
Благодаря за пръчицата   bouquet

 

# 217
  • Мнения: 455
Привет момичета! Hug

Ще ви моля за цялата ви положителна енергия на 11.11 - тогава ще правят сондиране на слъзния канал на малкото ми слънчице! Praynig Бъдете мислено с нас!

Благодаря ви! Обичам ви!

Рози страхотна снимка! Heart Eyes

# 218
  • Мнения: 221
Привет момичета! Hug

Ще ви моля за цялата ви положителна енергия на 11.11 - тогава ще правят сондиране на слъзния канал на малкото ми слънчице! Praynig Бъдете мислено с нас!

Благодаря ви! Обичам ви!

Рози страхотна снимка! Heart Eyes

С вас сме   Hug  пращам цялата си положителна енергия и вярвам, че всичко ще приключи добре  Hug Hug Hug

# 219
  • Мнения: 1 422
Емили, чакаме добрите новини!!!  Hug

# 220
  • София
  • Мнения: 84
Привет момичета! Hug

Ще ви моля за цялата ви положителна енергия на 11.11 - тогава ще правят сондиране на слъзния канал на малкото ми слънчице! Praynig Бъдете мислено с нас!



 Hug Ще мислим за вас.
 Praynig

# 221
  • София
  • Мнения: 642
Emilly1212, всичко ще бъде наред!  Hug Two Hearts babydust7  Peace

# 222
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
Ще ви моля за цялата ви положителна енергия на 11.11 - тогава ще правят сондиране на слъзния канал на малкото ми слънчице!

Първото и последното сондиране на слъзния канал и всичко ще е наред
Обичайте се  Hug

# 223
# 224
  • София
  • Мнения: 642
mijjjka, точно това четох  Wink

И все пак на тази дата е пълнолуние, не е ли наистина по-особен ден?

Общи условия

Активация на акаунт