Има ли мами живеещи в Чехия!!!

  • 28 539
  • 290
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 390
iveta
привет  Hug
Къде бяхте, ние на Приморско  Wink в понеделник се прибрахме  Grinning
Разказвай, показвай  Hug

Да ви кажа на Пражските майки, че няколко дена ходиме на Жлуте Лазние с Емката всеки слетобяд, имамногог игрища, басейн за бебоците, барчета... всичко супер  Wink Grinning
Та ако някой реши да намине да  Whistling Whistling Wink

# 121
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Здравейте и от мен, чешки момичета......Ивета как ти се стори в БГ, има ли нещо ново по морето, брат ми ходил с компания преди седмица и каза че плажовете се били отмити от бурите малко преди това....... cry
Ели как ми се ходи с тебе на плаж само ако знаеш, тука мога да се пека в градината ама не си е като на истински пясък.......   grinning039  Разкажи точно какви са тези Жлуте Лазние.......  Sunglasses
Ние си харесахме един апартамент в Кладно, ама се чудим дали не пък не много не удобно да се пътува от там за работа  newsm78, засега не се решаваме да предприемем нищо....   Crazy но така ми иска да сме вече в Прага, newsm53 ........ Иначе новото при мен че ми свърши малката отпусчица и сега отново на работа  doctor, измъкнахме колелото с мъжлето и си въртим с него до бачкането newsm39 .............не ,че е много далече, ама ей тъй за кефа. Преди ни бяха плесенясали седалките от неизползване..........
За сега толкова от мен smile3506 като се се появи нещо ново ще информирам,  особено бебешки новини за наша радост още време има и може и този месец да е   EFP
Поздрави от Връхлаби   bouquet

# 122
  • Мнения: 6 390
Привет банда
 Като чета Ваня, я да напиша и за нашето пътуване  Wink
Пътуването с кола беше дъъъълго Whistling пътувахме през ноща заради Бадемата, на юГ. и БГ граници се скапахме от чакане  Tired
Морето супер, Емката е голяма риба  Party не излиза от водата, мореше ни подред всичките, мене, баща й, баба й Crazy
Ходихме на обяди и вечери в станцията на МС, с племеничките, и свекито, хубаво готвеха, разнообразие, и за народни цени.
Спахме при нашия приятел Рачо капитана  Party който е ходил на Приморско няма начин да не е видял яхтите Андромеда  Wink - аз съм им кръстницата  bowuu Laughing Мартин покара 4х дни сърф, яки жеги бяха.... супер, докато не не натръшка вируса  Crazy и както не ни се тръгваше, така след 2.х дни си мечтаех да си ходиме вече   ooooh! Crazy Laughing
Пълно е с табели СВОБОДНИ СТАЙ, но на плажа място няма  Close
Мартин, който 2г не беше пътувал до БГ, каза че това ходене до БГ му стига поне за още 2г. Crazy Laughing
Ами така... това е в общи приказки  Wink
Емката беше най щастлива - това е важно  Wink Party

# 123
  • Мнения: 419
Здравейте мами,и ние бяхме в Приморско в средата на юни и хванахме страхотно време,Вилинката направи три плажа smile3549 и много му хареса да се пли4ка във води4ката.Ходихме и да се гмуркаме скато едни истински водолази  Animal Tropical FishПриморско ми се видя много промененно макар 4е ходя там всяка година...навсякаде строят хотели и за това няма място по плажовете Confused
Ели да не би да имате роднини в Приморско Simple SmileА като си ка4а снимките ще покажа нещи4ко Simple Smile

# 124
  • Мнения: 6 390
Здравейте мами,и ние бяхме в Приморско в средата на юни и хванахме страхотно време,Вилинката направи три плажа smile3549 и много му хареса да се пли4ка във води4ката.Ходихме и да се гмуркаме скато едни истински водолази  Animal Tropical FishПриморско ми се видя много промененно макар 4е ходя там всяка година...навсякаде строят хотели и за това няма място по плажовете Confused
Ели да не би да имате роднини в Приморско Simple SmileА като си ка4а снимките ще покажа нещи4ко Simple Smile

Еййй Иве
всички пътища свършват в Приморско  Wink Grinning
Аааа с Тошко водолаз и Ивчо ли се гмуркахте  Party супер  Grinning
Не роднини нямаме, обаче няколко лета изкарахме там като екскурзоводи с Мартин, та познаваме горе долу цялото село  Wink Grinning

Последна редакция: вт, 25 юли 2006, 14:37 от Diviana

# 125
  • Мнения: 419
 Simple Smileв Приморското ми е хвърлено пъп4ето,майка ми е от Приморско и имаме етаж от къща там Winkта за малкия имаше гледа4и колкото искаш,та аз успях да си плажувам на воля Laughing,
а за водолаза името му не помня но знам 4е съпругата му е 4ехкиня,дори се гмуркахме с 4ешка група и инструктажа беше на 4ешки .

# 126
  • Мнения: 6 390
Simple Smileв Приморското ми е хвърлено пъп4ето,майка ми е от Приморско и имаме етаж от къща там Winkта за малкия имаше гледа4и колкото искаш,та аз успях да си плажувам на воля Laughing,
а за водолаза името му не помня но знам 4е съпругата му е 4ехкиня,дори се гмуркахме с 4ешка група и инструктажа беше на 4ешки .
Я гледай ти, с баба на море ехееее кой е като вас  Party супер
на коя улица живее - ако не е тайна де, аз в стария град само ги знам да поясна Wink
Водолаза е Тошко, ама вече се разведе, жена му ни беше колежка и тя доста години изкара в Приморско, но тази за пръв път не е ходила
Всъщност от Приморско има доста местни който се подвизават по чехия зимата или целогодишно... просто много  Wink Grinning

# 127
  • Мнения: 6 390
привет банда  Grinning
ето го сайта на жлуте лазне  Wink
http://www.gozlutelazne.cz/index1.php
 хайде чакаме ви, слетобяд сме там  Hug

# 128
  • Мнения: 419
Simple Smileв Приморското ми е хвърлено пъп4ето,майка ми е от Приморско и имаме етаж от къща там Winkта за малкия имаше гледа4и колкото искаш,та аз успях да си плажувам на воля Laughing,
а за водолаза името му не помня но знам 4е съпругата му е 4ехкиня,дори се гмуркахме с 4ешка група и инструктажа беше на 4ешки .
Я гледай ти, с баба на море ехееее кой е като вас  Party супер
на коя улица живее - ако не е тайна де, аз в стария град само ги знам да поясна Wink
Водолаза е Тошко, ама вече се разведе, жена му ни беше колежка и тя доста години изкара в Приморско, но тази за пръв път не е ходила
Всъщност от Приморско има доста местни който се подвизават по чехия зимата или целогодишно... просто много  Wink Grinning
улицата е Хр.Ботев,намира се до църквата Simple Smileи е в старата 4аст Wink

# 129
  • Мнения: 6 390
Simple Smileв Приморското ми е хвърлено пъп4ето,майка ми е от Приморско и имаме етаж от къща там Winkта за малкия имаше гледа4и колкото искаш,та аз успях да си плажувам на воля Laughing,
а за водолаза името му не помня но знам 4е съпругата му е 4ехкиня,дори се гмуркахме с 4ешка група и инструктажа беше на 4ешки .
Я гледай ти, с баба на море ехееее кой е като вас  Party супер
на коя улица живее - ако не е тайна де, аз в стария град само ги знам да поясна Wink
Водолаза е Тошко, ама вече се разведе, жена му ни беше колежка и тя доста години изкара в Приморско, но тази за пръв път не е ходила
Всъщност от Приморско има доста местни който се подвизават по Чехия зимата или целогодишно... просто много  Wink Grinning
улицата е Хр.Ботев,намира се до църквата Simple Smileи е в старата 4аст Wink
Ейййй много яка улица  Wink Grinning и ресторант Прага е на тази улица  Whistling Whistling Grinning ходихме с Бадемка един път ядохме курже на паприце  Party на мен много ми хареса, ама Емка нещо не беше въодушевена  Crazy Grinning всъщност там са и Амелията, и Китайския ресторант на вашата улица, но от другия й край  Wink ей тцтц, сега гледай майтап като се видим и се познаваме  Wink Hug Grinning
http://www.primorskobg.com/
http://www.primorsko-bg.com


Като казвам видим....днес се видяхме с ninha Party
Емката с Алекс направо се набесняха... Party то беше беснеене, къпане в басейна и пак беснеене  Crazy Party Laughing супер беше, в четвъртък пак сме там  Party
Моята муха падна гроги в кревата и ни гък ни мък тази вечер не се чу  Whistling Whistling
Така че каним който иска -  главно Пражанките- мимо пражските не ви знам как сте с пътуването  Hug - Иве и Руми взимайте децата и хайде  Hug в четвъртък в 17ч пред Жлуте лазне Wink Hug

# 130
# 131
  • Мнения: 419
Привет мили мами,може ли да ми кажете нещо за яслите-бяха ми казали 4е ще ги закриват но незнам колко ми е вярна информацията  Thinking
и въобще от къде мога да взема информация.
Благодаря ви предварително Simple Smile
Между другото как върви плажуването с бебоците Simple Smile

# 132
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда  Grinning
Иветке
За яслите - има ги, няма да ги махат, но липсват  Rolling Eyes в нашия квартал има само 1.  Crazy
А иначе за  градини и училища се записва на пролет, мисля  че и с яслите е така и не ми се вярва на есен да ти вземат детето без запис  newsm78 трябва да е много празна яслата Thinking
А градините са от 3г. Confused
ти нали в П-5 беше  newsm78
виж тук
http://www.praha13.cz/(phbvi3jbb5q5gi45n1psgq55)/default.aspx?id … &sh=221754811
http://katalog.seznam.cz/Instituce-a-urady/Vzdelavaci-instituce/ … -skoly/CZ010.html
http://katalog.atlas.cz/vzdelavani/skoly/materske_skoly/
http://search.centrum.cz/s-5900042-materske-skoly?district=100
http://www.praha-mesto.cz/(0eagcg45pjwl3o55b3ndtnny)/files/=2196 … %99%c3%adlohy.pdf

И още ако имаш майчинство
pro deti do 3 let, navstevujici predskolni zarizeni (coz jsou i jesle) plati, ze ho mohou navstevovat pouze 5 dni v mesici a az od 3 do 4 let plati 4h denne (ovsem opravdu jenom 4h, nelze to ruzne kombinovat!!!

# 133
  • Мнения: 343
здравейте чешки мами Hug

прочетох цялата ви тема и реших да се обадя и аз. ние живеем в австрия, обаче често прескачаме до брно, щото баба е чехкиня (на алекс баба му, ама може и моя да е, на 75 е). аз от скука през бременността учих един семестър чешки (през немски), ама не напреднах много, добре че баба лафи немски и англ. без акцент. и сега я е обзела болната идея, алекс освен бг и немски, да учел и чешки #2gunfire
та това е от мен, в петък пак сме там, не точно в брно, ами в шошувка, други близки села са петровиц, веселиц и раиц (раичко). там имаме горска къща под наем, в борова гора, няма тел., пц, тв и радио... може да откачиш за повече от 3 дена. много е тихо и спокойно, и яденето е ВЕЛИКО.
поздрави Peace

# 134
  • Мнения: 419
Ели много ти благодаря за инфото  bouquet,аз питам , за да се подготвя за догодина,нямам намерение да го давам още.Просто искам да нау4а каква е процедурата със записванията.
А за май4инство не в3имам.

Общи условия

Активация на акаунт