Набор 93-и вече изкласи- 2

  • 51 661
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 045
И аз го чух това, но наистина не разбрах дали касае и нашите деца  newsm78

# 46
  • София
  • Мнения: 409
“Тази година няма да има промени нито в начина на оценяване, нито във формата на изпитите. Промяната е заложена в новия закон и ще влезе в сила чак когато той бъде приет“, обясни зам.-министърът на образованието Милена Дамянова.

Това, мисля, дава отговор!  Peace

Целия материал: http://www.mediapool.bg/точки-заменят-оценките-на-матурите-и-външното-оценяване-news187496.html

# 47
  • Мнения: 633
Заговори се за съкращения и намалявания на бюджети и чиновниците взеха да пънат мускули и да имитират активност. Голяма реформа измътиха! Нали и досега на матурите и външното оценяване първо имаше точки, които се преобразуваха в оценки. Ама сменяха скалата всяка година, за да лавират с оценките и да изкарват уж че се вдигало нивото на образование. Сега, предполагам, че ще заковат колко точки на каква оценка са равни и ще отчетат каква огромна /извънредна/ работа са свършили. Сиреч, заслужили са премии.
Ей заради такива работи децата ни стават опитни зайчета. А не защото някой се стреми да подобри нещата.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Мен това ме втрещи " Вузовете пък ще имат правото сами да решат по каква скала да приравнят резултатите към шестобалната система, когато приемат кандидат-студенти с матури. На практика това означава, че петицата при класирането в един университет може да се окаже четворка в друг, избрал по-висока скала. ". Интересно ми е като кандидатстваш в чужд университет, те как ще разберат колко точки на какъв успех се равняват. Безумие някакво. Тъкмо чуждите университети взеха да са наясно с нашите дипломи и айде пак ще ги вкараме в главоблъсканици.

Верно ,че като седят и нямат работа , чиновниците в МОН се чудят каква глупост да измислят, за да отчитат дейност.

# 49
  • Мнения: 94
Да, и аз не разбирам смисъла от постоянни промени. Thinking
Единственото нещо, за което се моля, е да не вкарат задължителна матура по математика идните години. Тогава моето време ще е минало, но.. според мен би било доста несправедливо.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 3 359
При нас Коледните купони започнаха от вчера .  И се очертават почти нон-стоп до края на седмицита само с един свободен от партита ден  Twisted Evil

# 51
  • София
  • Мнения: 13 150
И при нас ще има, но само един  Grinning.

Успех на децата, които държат устен изпит по немски тези дни! Спомням си, че днес има такова дете. Нашият беше вчера и всичко мина успешно.

# 52
  • Мнения: 633
При нас имаме хубава новина за бала. Най-накрая попитах директно в ресторанта, информацията за "Пайнер" се оказа наполовина вярна. Т.е. наистина имат договор с "Пайнер", обаче нямало да бъдат чалга-изпълнители, а Дичо плюс няколко айдъли. Това били обяснили на т.нар. ученически комитет, който явно след името "Пайнер" не е слушал нататък Laughing
Както и да е, важното е, че ни премина желанието да ходим с дънки на бала.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 127
Таня , браво на детето !
Ирена , и на вас браво , че отпадат дънките , при нас за съжаление още са на дневен ред , ама нищо де до май месец има време може пък и при нас да отпаднат.

# 54
  • София
  • Мнения: 409
Таня, честито за изпита!

Моят син беше днес на устен. Като ми се обади беше така превъзбуден, че не можах да разбера как точно е минало. Стана ясно само, че българката е задавала затапващи и объркващи въпроси, за разлика от германката, която била приятелски настроена и предразполагала децата. Но това е типично за българския манталитет- да се правим на по-праведни от папата!(та да се подмажем на чужденците Rolling Eyes)
Както и да е , важното че всичко свърши и децата се справиха чудесно с това изпитание!  Peace
Вярно ли е че резултата от устния ще се знае до дни? Имало такъв слух сред учениците. newsm78

Нашите купони започват-  юнака ще празнува наскоро навършеното си пълнолетие тази вечер в дискотека (на която баща му и аз бяхме поканени с половин уста Laughing). За други мероприятия сигурно ще ме информира 5 минути преди да излезе.

Сега да предложа на вниманието ви малко инфо за матурата по БЕЛ. Промените в оценяването ни подминаха, но въпреки това пак няма да се отървем от нововъведения: #Crazy

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1158217

# 55
  • Мнения: 86
Таня,Есенна соната,честито за изпитите.
Честито пълнолетие и попътен вятър на сина ти,Есенна соната.
Подготовката за изпитите върви с пълна сила,купоните също.А моята щерка и работа си намери-притеснено ми е.Но пък тя казва,че така по-добре си организира времето и има сили за всичко.На работата имала достатъчно време да решава тестове и да чете  #Crazy.Дано притесненията ми са безпочвени  Praynig

# 56
  • Мнения: 42
Нашият устен по немски беше на 13 и вчера са им казали резултатите.Много съм горда .Имаме 21т.от24 възможни което е C1.Много съм горда а и девойката е много щастлива .Преди изпита голямо притеснение падна.Дано и на писмения да е същия резултат

# 57
  • Мнения: 86
Честито и на вас extravaganza-странно е как успехите на децата ни радват много повече от нашите собствени.А гордостта от тях....

# 58
  • Мнения: 633
Браво на всички деца, справили се с поредното си препятствие в 12-ти клас. Все пак добре, че са ги изпитвали "на живо". Съученичка на дъщеря ми държала компютърен Тест Даф във Велико Търново,  кабинките не били добре изолирани и се чувало от всички страни. С идващите отстрани реплики направо било кошмар - всеки говори нещо различно по различно време, ти върви се концентрирай.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 3 359

Сега да предложа на вниманието ви малко инфо за матурата по БЕЛ. Промените в оценяването ни подминаха, но въпреки това пак няма да се отървем от нововъведения: #Crazy

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1158217



Уф, набор 93  продължава да е опитното зайче на образованието. Все за нашите деца измислят нови простотии. След като не им преподават да мислят и да излагат тези, как после искат децата да  прилагат такива умения на изпитите не ми е ясно. Яд ме хвана  Twisted Evil

Браво на дечицата, сигурна съм че са се справили отлично с немския  Peace

Общи условия

Активация на акаунт