Бебешка близнашка тема ХХII

  • 37 549
  • 780
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 4 310
Айла, браво на момичетата!

Моите пиеха сутрин и вечер мляко до към две години и половина. Първо отказаха сутрешното, вечерното доста по-късно. При нас интереса към млякото съвпадна с трайното въвеждане на чашата.
Кисело мляко отскоро заобичаха. До 18 месеца давах АМ, после прясно пастьоризирано.

# 391
  • Мнения: 7 803
аз давам соево мляко и се харесва. то е с вкус на ванилия, е има и малко захар, но какво да се прави. соевото е доста по-полезно от кравето, а и е био. вярно по-скъпо е, но здравето на децата е по-важно

# 392
  • София
  • Мнения: 12 294
  Моите при отбиването бяха над две години и половина, съответно не съм мислила млечните специално. Като цяло не съм почитател и тенденциозно избягвам прясното мляко в чист вид умишлено. Кисело мляко, основно на айрян консумират доста. Сирене и кашкавал съвсем малко хапват.

# 393
  • Мнения: 849
Зайците на 7 месеца вече не близваха мляко. От близо 200 мл на ядене паднаха на 20-30 мл с много зор и накрая аз се отказах. Оттогава се хранят като големи хора... Но това тогава ме докара почти до истерия. Слагах АМ и то в стабилни количества, в почти всяко ястие до към годинка и нещо, след което ги оставих изцяло на обща храна. Не помня дали като бяха на годинка или на година и 6 месеца, от пълна лична кукавелщина, им пуснах изследване на калция в кръвта и бяха абсолютно в норма.
Към днешна дата ядат кисело мляко с лъжичка, айрян отказват. Продължават да не близват прясно мляко. Обичат много сирена всякакви. И веднъж в седмицата се старая да ядат риба, в по-голямата част от случаите сьомга (в нея има много калций).

# 394
  • София
  • Мнения: 5 759
Зайче,честит празник на малките зайченца  Heart Eyes
Да са много здравички и щастливи и весел празник от сърце!  bouquet Party Heart Eyes Hug

# 395
  • София
  • Мнения: 12 294
ЧРД и от нас   bouquet

# 396
  • Мнения: 4 589
На мен педи ми каза, че тр да консумираме около 500мл млечни на ден, ама ние не можем толкова. Ядем сирене, масло, кисл мляко много рядко, само Данонино или едни др. млечни кремчета на Кауфланд, ама те са по 60гр. едното. Йо си пие по 100мл АМ, ама Марти не иска. И няма смисъл да го мъча. Колкото толкова. Йо яде и таратор, той не иска. Така че няма как да го наливам с кисело мляко.

# 397
  • Мнения: 849
Аз не бях влизала във форума от 100 години и не съм забелязала, че лентичката не е актуална вече...  Embarassed Благодаря за поздравленията!!! Но всъщност, празникът ни беше на 27 април. Ето няколко фотоса от тогава, за компенсация  Wink.
скок-подскок - любимо занимание
тати си дойде от командировка точно на Деня и ни донесе любимите Маша и Мечо
имахме две торти и безалкохолно шампанско

# 398
  • София
  • Мнения: 372
Много са хубави, zaiobaio, пу, пу!

# 399
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Големи сладурани  Grinning

# 400
  • София
  • Мнения: 6 202
Зайо, да са ти живи и здрави малките зайчета! Уникално сладки са!   bouquet

# 401
  • Варна
  • Мнения: 289
Честито и от нас за РД на зайците bdbaloni bdbaloni!
Зайо, не знам как ще ги опазите тези красавици от обожатели. Баща им да му мисли Crazy Crazy



И ние сме още с АД и съм се чудила до кога ще го пият, но явно всяко дете е различно. Но като гледам Велизар няма да се откаже скоро. Нали вече говорят и като не му се яде манджата, той си поръчва 'мако', а Ивката пък иска 'кисало'.  Crazy Направо съм като сервитьорка. Всеки с претенциите си.

# 402
  • Мнения: 3 638
Зайо, честито и тук, зайчетата са невероятни  Heart Eyes Такива лъчезарни и усмихнати деца!  Heart Eyes

# 403
  • Мнения: 56
бебетата зайчета са невероятно сладки, големи красавици. имам спомен, май някъде бях чела, че бременността била трудна, но резултатът е уникално сладък:)
момичета, преди време бях писала, че малкият дивак отказва храна, сега започва да се оправя, сигурно е било зъбче.
но, сега пиша, за да ви кажа какви екстремисти сме - резервирахме хотел за гърция в края на месеца за 8 нощувки. само двамата с близнаците. има и приятелско семейство, но и те са с две деца. дали сме луди? иначе е ол инклузив и има неща, които се надявам да пробутам на малките. сега се вълнувам дали почивката ще е почивка или лудост:)
вие как се справихте с първото море? сами ли бяхте?

# 404
  • Мнения: 4 310
дали сме луди? иначе е ол инклузив и има неща, които се надявам да пробутам на малките. сега се вълнувам дали почивката ще е почивка или лудост:)
вие как се справихте с първото море? сами ли бяхте?
Че защо да сте луди? Ежедневието си е едно, хранене, гащи, следиш настроението на децата и това е  Grinning. И някак си като се настроиш, че почивката е "смяна на обстановката" понасяш всичко с усмивка.
И нас преди пърото море ни ожалваха, ама си беше супер. Тогава да са били на 1 г. 3 м. и не ползвахме количка за морето. А вие ако си носите количката, нещата са доста по-лесни.

Зайче, приказни са ти девойките! Да са ви живи и здрави!

Общи условия

Активация на акаунт