Избор на столче за кола

  • 418 489
  • 4 414
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 2 719
Сайбекс Сирона е само до 18 кг, Клиппан триофикс е до 36. Вярвам, че има разлика...
Външният вид на столчето не ми е бил критерий в избора, но това  е въпрос на вкус и не виждам никакъв смисъл да го обсъждаме.

# 811
  • София
  • Мнения: 44 284
Триофикс е от 9 кг до 36, нали говореха за стол от раждането, т.е. за Kiss... чак пък такъв спор да завихрите...хубаво е че има продукти разни - за всеки вкус и джоб Wink

# 812
  • София
  • Мнения: 533
Ако се върнеш малко назад в дискусията ще видиш че ставаше въпрос за Клипан Кисс 2, което е същата категория като Сайбекс Сироната.

# 813
  • В облаците
  • Мнения: 30
Здравейте! Харесах това столче за кола, бихте ли дали оценка?
http://www.amazon.co.uk/Convertible-Booster-Group-1-2-3-Black/dp … 11#productDetails

Последна редакция: пн, 20 май 2013, 10:55 от marinadi

# 814
  • Мнения: 6 350
Здравейте! Харесах това столче за кола, бихте ли дали оценка?
http://www.amazon.co.uk/Convertible-Booster-Group-1-2-3-Black/dp … 11#productDetails

Тук винаги се препоръчват столчета на базата на тестовете на АДАК или на Шведския плюс тест. Гледаме най-добре оценените столчета и избираме според характеристиките им или ако има лично ползващи модела мами, които могата да споделят впечатления.... Тези столове обаче не са от най-евтините на пазара и вече всеки си преценява може ли да отдели 300-500 лв и нагоре за стол. Друг е въпроса, че тази група стол, за която Вие питате се ползва доста дълго - от 9 та чак до 36 кг и на практика може да не купувате друг стол повече. Така че спрамо дългите години предстояща употреба си струва и по-голямо капиталовложение.

В случая Вие какво търсите? Стол с високи оценки за безопасност или мнение от някой, който е ползвал точно този стол конкретно  newsm78  

# 815
  • В облаците
  • Мнения: 30
Здравейте! Харесах това столче за кола, бихте ли дали оценка?
http://www.amazon.co.uk/Convertible-Booster-Group-1-2-3-Black/dp … 11#productDetails

Тук винаги се препоръчват столчета на базата на тестовете на АДАК или на Шведския плюс тест. Гледаме най-добре оценените столчета и избираме според характеристиките им или ако има лично ползващи модела мами, които могата да споделят впечатления.... Тези столове обаче не са от най-евтините на пазара и вече всеки си преценява може ли да отдели 300-500 лв и нагоре за стол. Друг е въпроса, че тази група стол, за която Вие питате се ползва доста дълго - от 9 та чак до 36 кг и на практика може да не купувате друг стол повече. Така че спрамо дългите години предстояща употреба си струва и по-голямо капиталовложение.

В случая Вие какво търсите? Стол с високи оценки за безопасност или мнение от някой, който е ползвал точно този стол конкретно  newsm78  
Предстои ми купуване на столче и попаднах на този за който попитах. Предположих, че някой може да е ползвал или да има мнение. Ще продължа да следя темата, благодаря Simple Smile

# 816
  • Мнения: 6 350
Аз не разбрах за този стол или въобще мнение за стол група 1-2-3 търсите дори на друга марка?

Ами поне до момента никой не е писал за показания от Вас. На пръв поглед не виждам разлика между показаната от Вас марка и това столче на Kinderkraft http://babycity.bg/index.php?route=product/product&path=61&a … p;product_id=5762. Дори цената е една и съща като сложите транспорт до англ адрес 7 паунда и после до Бг още 20-25 лв. Само дето това ще си има 2 год БГ гаранция.

Допълнително тестваните столчета в тази група са с цена около 400-500 лв на марки като Concord, Cybex и Kiddy

# 817
  • Мнения: 0
Аз си взех столче на Bebeconfort и съм много доволна!Аз исках да има легнало положение и да е на степени ,за да мога да си го регулирам както му е удобно на детето!Пътувам често и ми върши страшна работа,непрекъснато го прехвърляме от колата на мъжа ми на моята Simple Smile,хванах някакво намаление в един сайт беше с двайсет процента по евтино,те пък били нови ,та ми подариха и подарък и малката намаза Grinning!Препоръчвам го на тези ,които още се чудят!http://deteto.me/index.php/столчета-за-кола-0-4-години/product/1380-iseostt-9-18кг

# 818
  • Мнения: 1 028
Cybex sirona може ли изобщо да се махне от колата и да се носи като кошница (примерно ако е заспало детето да не се буди). Не виждам изобщо дръжка  newsm78

# 819
  • София
  • Мнения: 44 284
не, това е стол, не кошница. столовете не се разнасят по този начин.

# 820
  • Мнения: 1 028
Много жалко, за бебе си е необходимост, особено ако най-после е заспало  Crazy

Много ми хареса и britax klippan kiss 2, но то пък е с позиция само назад, в което няма лошо, обаче не вярвам да издържи до 4г обратно на движението при положение, че каката ни ще се вози до него в позиция напред. Но ако го имаше преди със сигурност щях да го взема за нея.

Може ли да ми препоръчате нещо с добри отзиви на краш тестовете за новородено или 0-18 мес, с позиции на гръбчето - да не се налага да спираме постоянно на дълъг път и да не му се клати главичката, изофикс основа и да не е прекалено тежко, че да мога да го нося с бебето до лекарския кабинет или до вкъщи, ако заспи  newsm78

И да е достатъчно голямо да изкара поне до годинка, че с каката кошницата ѝ омаля на 8 месеца и се видяхме в чудо какво да правим и какво да купуваме (беше 8 килца). Вадеше си спокойно ръцете отзад и правеше опити да си измъкне и дупето  ooooh! В крайна сметка още тогава ѝ взехме cybex pallas 2, който се оказа идеален, само дето почти не се накланя и не може да спи в него.

# 821
  • Мнения: 2 719
Моята дъщеря се вози назад, въпреки, че аз стоя до нея и съм обърната напред. Това изглежда не я смущава особено.
В крайна сметка държиш ли на дръжката?

http://www.besafe.bg/Products/izi-go
http://www.klippan.es/index.php/dinofix

# 822
  • Мнения: 5 173
Преди месец и 1/2 сложих само пробно дъщеря ми в BeSafe izi go в 1 магазин, понеже мн исках тази кошница (преди да родя), а нямаше налична и взехме Макси Кози. Та, беше ѝ тясна. То верно, че дъщеря ми си върви едричка, но тогава нямаше 5 месеца още Tired.

# 823
  • София
  • Мнения: 44 284
malina07 - ако искаш да разнасяш детето със стола - кошче друго няма какво. столовете не омаляват така бързо те са до 13 кг, 8 кг бебе няма как да му е малък стола, освен ако не е много дълго и да стане късо просто.

# 824
  • Мнения: 1 028
Някои кошници са много зле направени, особено множеството кошници продавани с колички - на моята на 8 месеца ѝ стърчеше отгоре главата, презрамките на най-високото ѝ бяха много ниски и сами се измъкваха, пък като беше новородено й се клатеше напред-назад главата. Не е изобщо невъзможно да умалее  Simple Smile Тази беше Чико доколкото си спомням, бяхме я взели от приятели, използвана само месец поради абсолютно същите причини - не им ставаше вече за бебето  Crazy

Сега се очертава да пътуваме повечко, освен това не мога да ползвам сигурността на средната задна седалка, искам нещо стабилно.

Мнения за коша на Jane Matrix, който се трансформира в кошница за кола, заемаща две седалки? Пише, че може да се ползва 18 месеца. Доколко е сигурен при евентуален сблъсък? Гледах го на живо, стори ми се много малък и тесен, не знам дали бебе над 3 месеца изобщо ще се събира в него, особено облечено в космонавт. Позабравила съм размерите на бебетата обаче  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт