Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 5 част

  • 139 369
  • 1 774
  •   1
Отговори
# 1 455
  • София
  • Мнения: 2 348
Съвсем меко казвам, че  да ми се слагат думи в устата/клавиатурата не е добре. За обяснение "на дълго и широко" не съм и споменавала, а как ще го каже, това влиза в част от обучението и практиката му. Ако беше невъзможно, нямаше да го има като опция нейде из  хартиите(където ясно е описано в коя  ситуация как се действа).
 Не намирам нищо грубо в тона ми,  посредствено не ми е присъщо да пиша, щом имам мнение. Допадат ми почти всички пишещи във форума, колкото и пресилено да звучи, а по този начин пиша и с най-добрите си приятели.

Имае няколко случая на родили по път за болницата, които отказаха да ги шият, да извършат преглед на родилните канали.....ами сега какво?! Докторите после да носят отговорност, защото разбираш ли, някаква си преценила, че  не иска преглед?!
Разбира се, че родилките си носят отговорност! Това е елементарно, чак се чудя как може да ви дойде на акъла, че лекаря може да носи отговорност! Хора, понякога си мисля, че хормоните ни сериозно се бъзикат с нас и не можем да свържем две и две.

nori4ka87, разбира се, че винаги можеш с половин дума да подскажеш на лекаря, че взимаш решението да се действа спрямо неговата преценка. Това по никой начин не бива да нарушава възможността да бъде взето и друго решение от родилката или отговорния за решението човек(или таткото).
 А в предишния пост сбърках chugra с теб, но поправих. Имах предвид нея и нейното желание таткото да е с тях.

Последна редакция: ср, 02 яну 2013, 16:02 от skrech

# 1 456
  • Мнения: 239
ужасно сдърпване стана, а не е нужно.  skrech имаше предвид мен, че искам близък човек до мен, а не nori4ka87, предполагам е станала грешка в бързината.
няма да се намесвам и обяснявам кой какво искал да каже, още повече, че мен нападнахте в началото и не трябва skrech да си го отнася. всеки има глава на раменете си да прави каквото смята за добре според техните виждания. само ще подчертая 2 неща:
1) всички "претенции", които имам, са описани в плана за раждане на ТК, в Информираното съгласие и във вътрешния правилник. ако искате, прочетете ги и вие - http://1agb.com/page/single/id/72, и
2) ако родя в ТК, раждането ми ще излезе 2000лв и тук не става въпрос дали в частна или в държавна болница имаш повече права, защото те по закон и вътрешен правилник са еднакви. че даже и по цена Simple Smile това, че малко лекари/институции ги зачитат е нещо, което трябва да се промени. това, че малко хора ги смятат за нормални - там е трагедията.

приятен ден   bouquet

# 1 457
  • Мнения: 0
Хопа, аз пиша от името на жена ми, която е още в I АГ, та не се учудвайте от мъжкия род, тук-там.
Та така, раждането беше в Тина Киркова, вчера 1.01.2013:) Малкия се роди 3.400. Като цяло бременността беше нормална. На жена ми и изтекоха водите точно в 23.45 и в общи линии бяхме в болницата в 00.00 - което е предпоставка докторите да са в едно малко по-шарено настроение. Но като цяло, всичко беше точно. Жена ми я приеха веднага, въпреки че разкритието беше само 1 см. Сложиха я на тонове и така. Раждането беше планирано като естествено, както и се случи. По думите на жена ми, понеже до обяд не са започнали контракциите са и сложили окситоцин. След около 2 часа са почнали контракциите и е родила. Мен докторите ме бяха пратили в къщи да си почивам, защото не се знаеше кога кое ще почне.

По отношение на гинеколожката - жена ми беше на наблюдение в Полимед, тъй като фирмата в която работи има договор с тях. Като се изключи, че се презастраховаха и правеха по няколко изследвания, или пък заради това, че ги плащаше фонд, всичко друго беше ОК. Там гинеколог и беше Д-р Анелия Барбова.

По отношение на Тина Киркова - не сме правили избор на екип. До колкото разбрах са се изредили три екипа, до като влезе в родилното. Доктора, който е водил раждането е Доктор Пламен Петков. За името на акушерката не можах да разбера как точно е, но жена ми я нарича Меги. Едно младо момиче, с чуплива коса. От мъжка гледна точка, доста симпатично Wink Пак според нея, всичко е било много точно, а акушерката и е държала ръката до края. Аз отидох два часа след раждането и докато преместят жена ми, ми показаха и бебето.

А сега по отношение на ВИП стаите. Най-голямото предимство на единичния ВИП е, че има собствена баня която не делиш с никого. Спряхме се на нея, тъй като жена ми има право от осигурителния фонд да я ползва. Иначе щяхме да изберем двойната ВИП стая. Освен това, бебето е при теб от първия ден, ако всичко е наред с теб и него, което си е голямо предимство от където и да го погледнеш.  Другото предимство е, че тъй като не сме от София е важно да мога да влизам когато има нужда. Ходих да и занеса храна и вода, сокове и т.н. все дребни неща, които ти се искат след раждането, а няма как много много да се разхождаш.

Като стана дума за персонал. Честно казано, повечето ми изглеждат доста любезни. Като се почне от приема и се стигне до ВИП стаите, за сега поне не е имало проблем. Да се надяваме, че няма да има и за напред, до изписването.

Трябва да имате в предвид, че ВИП не е някаква луксозна стая, а просто самостоятелна.

И един съвет от мен, ако имате възможност, направете си здравна осигуровка в някой частен фонд! Едно добро покритие е някъде около 450 лева, но ако калкулирам разходите, които щяхме да направим ако го нямаше, щеше да излезе доста повече, само за прегледи и т.н.
Тук е мястото да отбележа, че при някой фондове покриват някаква сума от избор на екип.

Като цяло това е от мен. Малко субективно и през погледа на един баща, но все пак е някаква информация:)

Пожелавам на всички - лека бременност и спокойно раждане!




# 1 458
  • София
  • Мнения: 3 789
Да ви е живо и здраво малкото човече!   bouquet

# 1 459
  • Мнения: 239
nejna_mama, честита радост! да расте здрав, щастлив и много да се слушате!  Tada

и аз се следя при Барбова и може би ще раждам в ТК, съвпадения Simple Smile

# 1 460
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 39
здравейте да се запиша и аз тъй като смятам да раждам там и нямам  представа какви са  newsm78 такси и т.н.  Embarassed за другите неща,така че ще бъда благодарна на всякаква информация.Благодаря предварително и честито на всички Hug,а на бъдещите майки лека и спокойна бременност. Praynig Hug

# 1 461
  • София
  • Мнения: 2 348
 Ако не искаш нищо специално като ВИП родилна или ВИП за престоя или избор на екип, а просто отиваш да раждаш по "канален" ред, всичко е безплатно. За таксите за допълнителните услуги аз не знам.

# 1 462
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 39
skrech-мерси за отговора но сам решила да е по здравната каса нямам намерение да плащам за каквито и да било услуги при който се падна Simple Smile

# 1 463
  • Мнения: 607
Розита, и аз бях така. Моят съвет обаче е - не тичай към болницата веднага,когато започнат по-болезнените контракции(аз така направих - станаха болезнени, на 5-7 мин. и веднага тръгнахме). Това ми беше най-голямата грешка!
Всичко е безплатно, аз бях в 232 стая с 4 легла - много ми хареса. Докторите, които е добре да ти се паднат, според мен, са  - д-р Манчев, д-р Стратиева(страхотен неонатолог) и (по думите на познати) д-р Ташков. Акушерката, което беше на смяна като родих, се казва Нели Велинова - няма такава жена!!!!
Желая ти лека и безпроблемна бременност и сладък бебок на термин!
Нежна мама, честита ви радост!Да ви е жив и здрав бебока и много да ви радва! Само искам да кажа, че на всички дават бебоците още на първия ден след раждане, стига да няма усложнения при майката или бебето(и евентуално при секцио, ама не съм сигурна).

# 1 464
  • София
  • Мнения: 4 899
Само искам да кажа, че на всички дават бебоците още на първия ден след раждане, стига да няма усложнения при майката или бебето (и евентуално при секцио, ама не съм сигурна).

При секцио майката е задължително 24 часа в реанимация и там бебето не се дава.
Чак после, на следващия ден, когато качат майката в отделението (ВИП или другото), тогава носят бебето.
Подкрепям мнението за акушерката Нели - изключителна  Peace!!!

# 1 465
  • Мнения: 24
нежна мама - Честита ви радост Simple Smile

при секцио - в нормална стая ти отиваш да си вземеш бебето. Аз реших веднага да да я взема, нооо стигнах до средата на коридора и припаднах(ниско кръвно) На втория опит вече успях Simple Smile

розита - дай по конкретни въпроси какво те интересува за да ти се отговори по конкретно

# 1 466
  • София, България
  • Мнения: 75
Здравейте,
Предстои ми живот и здраве до няколко дни да родя в ТК и имам един въпрос (беше коментирано назад, но не мога да го намеря) - как стоеше въпроса с интернет, wifi и т.н?

Друг въпрос (док ще ми каже в петък, но пусто нетърпение..) - има възможност да се наложи секцио по медицински показатели, но това ще се разбере в петък. Как се процерида тогава ако някой има опит - приемат те на същия ден, 1-2 дни преди това? И до колкото разбрах стоиш 24ч в реанимация и чак след това ти дават бебето - или може и да са по-малко от 24 часа?
След самото секцио, кога показват на таткото бебето? (че нашия каза, че ще си чака пред болницата докато не го види) Simple Smile Спирам, че станаха много въпросите Simple Smile

Благодаря предварително за отговорите Simple Smile

# 1 467
  • Мнения: 24
Добро утро

Има таблет на всяко легло, но са доста муднички. Взимаш си номерче от едни машини и ги зареждаш за определени часове. По спомен 3 или 3 и 50 беше за 24 часа.

Аз бях секцио по медицински причини без избор на екип и влезнах в болницата няколко дни по рано, назначиха ми дата и си чаках там до датата. Мисля че ако си с избор на екип избирате датата и влизаш предната вечер.

В реанимация задължително седиш 24 часа и след това те прехвърлят в стая. Като си готова си взимаш бебето.

Бебето го показват на таткото веднага, но трябва да чака пред вратата на родилното, защото го показват за секунди.
Като приключи операцията и теб може да види за малко.

Леко раждане ти пожелавам.

# 1 468
  • София
  • Мнения: 10 698
Добро утро

 Мисля че ако си с избор на екип избирате датата и влизаш предната вечер.



Не, отиваш сутринта на избраната дата.

# 1 469
  • София
  • Мнения: 2 348
Таблетите са във ВИП стаите. В редовите няма. За интернет не съм проверявала дали се хваща, но Пипилота(май) беше споменала, че скоростта е неудържимо бавна и се отказваш преди да ти се е зардила страницата, ако изобщо успее да се.

Общи условия

Активация на акаунт