На море в Турция - тема 17

  • 129 815
  • 751
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 710
Taka e !Цените да са около 300 400 евро,очаквам който желае да се включи с лични впечатления!
Не се се спрели на точен курорт ,само знаем че е някъде там Laughing

nattty, Можем да се включим с предложения, но ни трябва малко повече конкретна информация - в кой период искате да пътувате, с какъв транспорт и най-вече по-точен бюджет.  Тези 300-400 евро на човек ли са, включително по толкова за децата, т.е. около 1600 за всички ви или сметката е друга?

# 496
  • Мнения: 216
Да не съм много конкретна

Мислим да е със собствен превоз за периода май, сметката ми е около 1000 за всички но не е строго определен бюджет ако има оферта която си заслужава за 100-200отгоре  става.
За децата как се плаща при положение ,че всички спим на спалня!

# 497
  • Мнения: 6
Здравейте, тъй като изчетох голяма част от отзивите за почивка на море в Турция, с цел да си избера дестинация на тази година, смятам, че е честно и аз да кажа своето впечатление от почивката си в Турция миналата година.
Бяхме на почивка с приятели-без деца в края на септември.2011г. в Мармарис, хотел Мармарис парк.
Хотелът се намира извън града, близо до курорта Ичмелер, в огромен парк, с много зеленина. Има две основни сгради, до колколкото си спомням на 3 и 4 етажа, и доста бунгала. Ние бяхме настанени в едно от така наречените бунгала, които са всъщност двуетажни постройки, с индивидуален климатик, баня с душ-кабина, телефон, телевизор, сушоар. Всички бунгала са с изглед към морето, но от първия етаж, поради гъстата зеленина и огромни дървета морето не се вижда. За сметка на това те са далеч от бара при басейна, където вечер имаше дискотека(до около 12.30 ч.) е тихо, спокойно, прохладно. Не всичко е ново, но пък е много чисто и приятно. Обслужването по стаите е на ниво, никога не са ни притеснявали от обслужващия персонал, просто като се приберем в стаята, разбираме, че са почиствали, сменяли хавлии и спално бельо.
Храната е в изобилие, винаги имаше много зеленчуци и плодове. Специално плодовете не бяха много разнообразни, но всеки ден имаше диня и пъпеш, понякога ябълки, грозде, круши. Отделно имаше кът за децата, където винаги можеш да си хапнеш пържени картофи, спагети, наденички и не знам още какво. Мисля, че има храна за всеки вкус. Само супите бяха по 1 или 2 вида на ден, но все някакви крем-супи, които ние не обичаме и не знам дали бяха вкусни. Изобилие от десерти. Както навсякъде на all inclusive и тук турските напитки влизат в пакета.
Има голям и малък басейн, на плажа имаше и пързалки, но в нашата смяна вече не работеха и не знам дали се заплащат отделно.  Според мен не е много подходящ за малки деца, които обичат да играят на брега на морето, защото плажа е платформа, от която се слиза във водата по стълбички.
Иначе прекарахме чудесно, времето беше прекрасно, с еднаква температура на въздуха и водата-около 28 градуса.

Последна редакция: пт, 24 фев 2012, 14:48 от Ох, на баба!

# 498
  • Мнения: 3 021

 Но както написах - нямам лични впечатления, а само на другарите англичани newsm78
Които другари англичани по принцип за всички хотели, дори и да са доволни, мрънкат основно, че нямало много други англичани и че аниматорите говорели основно на руски.  Wink
Както беше написъл един англичанин обективно за нашия хотел: "Много руснаци, много източноевропейци, ама и те като отидат в Испания сигурно се дразнят, че ние - британците, сме много". Laughing
Да има го този момент при тях, както и по отношение на кухнята, ако ги няма тяхните типични ястия, но някои от тях се самоиронизират за това Simple Smile Но за някои неща са прави относно братята руснаци, но същото може да се каже и за други нации, т.е. учтивостта, изчакването, пазенето на тишина се определя от възпитанието, а не от нац.принадлежност. Миналата година в Спайс беше пълно с казахи, но бяха много класни Sunglasses Когато чета мненията им и за себе си, аз обръщам внимание на другите критерии, които са еднакви за всички нас Peace

# 499
  • Мнения: 3 021
Да не съм много конкретна

Мислим да е със собствен превоз за периода май, сметката ми е около 1000 за всички но не е строго определен бюджет ако има оферта която си заслужава за 100-200отгоре  става.
За децата как се плаща при положение ,че всички спим на спалня!

Ако сте със собствен транспорт трябва да гледате за хотели в Кушадасъ или Айвалък. Няма значение дали спите всички на спалнята заедно, или не. Цените са за 2 възрастни плюс 2 деца, като при децата при различните хотели има вариации на цените в зависимост от възрастта.

# 500
  • Мнения: 1 710
nattty, ето няколко хотела, които се доближават до изискванията ви:

www.verahotelmare.com - малка територия, пясъчен плаж, добри стаи

http://www.asteriahotels.com/hotels.asp?hotelID=2&hotel=Club … Belek&lang=EN - наскоро реновирани семпли стаи, огромна територия, много зеленина, комплексът е тип холидей вилидж с малки къщички

http://www.longbeach.com.tr/index.php/en/home - хубави стаи, интересна територия, малък аквапарк, плажа е с насипан пясък, на места има камъни и е през пътя /минава се през подлез/

Ако нощувките са 6, а не 7, могат да се включат още няколко хотела, които се вместват в сумата, която сте определили

http://www.adora.com.tr/index.php?page=adora&lang=en - семпли, но доста големи стаи, широк пясъчен плаж, прилично обслужване

http://www.sueno.com.tr/beach/en/index.cfm - има малък лунапарк и отзиви на първа страница в темата

Това са някои от хотелите, може би друг ще се включи с още. За период съм гледала средата и края на май месец и цените им са около 2000-2200 лв. за четиримата. Трябва да уточня, че хотелите с хубавите пясъчни плажове в Анталия не са много и повечето са с по-висока цена, така че изискването за плажа силно ограничава възможностите за избор.

# 501
  • София
  • Мнения: 3 414
  bouquet
Обсъждахте ли Vikingen infinity resort &spa i Sentido gold island hotel?
Взех случайно брошура на аква тур,рових им  в сайта ама не намерих нищо?

# 502
  • Мнения: 229
lidia_m благодаря ти много за изчерпателността!
Моето семейство ще почива в Омерк Шарк Холидей Ризорт в началото на юли и до сега все се чудих дали това е най-правилния избор. Но след твоите обяснения съм сигурна, че ще прекараме чудесно и ще ни хареса, въпреки забележките, които имаш.
Още веднъж - БЛАГОДАРЯ ТИ!!!  Hug

# 503
  • Мнения: 212
Видяхте ли че са излезли на Тез Тур автобусните програми. Понеже доста рових, а и вече резервирах, та на пръв поглед доста скъпички ми се струват офертите им на фона на други фирми с ранни записвания   Thinking

# 504
  • Мнения: 7 605
Някой има ли представа дали наши туроператори предлагат почивка в хотел Magik life Marmaris. Четох хубави отзиви в руски сайтове, но не намирам нито дума за него в България. Или може би името на хотела не е точно такова..

Този хотел вече 2ри сезон не е към веригата Меджик Лайф. Никога не се е предлагал в България, за жалост. Сега се предлага само (или предимно?) на британския пазар под името Suntopia Marmaris Imperial и е предназначен само за възрастни, без деца.

# 505
  • Мнения: 1
julai4eto6, как се спряхте на този хотел?
Какви са критериите ви и с какъв бюджет разполагате?
Ами за съжаление бюджетът ни не е голям-1500-1600 лева,като ни се искат 10 нощувки,смятаме да пътуваме със собствен транспорт! Критериите ми за хотел са-ниски сгради,хубава тревна площ,добра храна и пясъчен плаж. Дори и стаите да не са лукс-поне да е чистичко-все пак ще бъдем с две деца. Като период-от средата на юни. Сигурно имам много голями изисквания за тези парички... : Sad.За това гледах MERSIN BEACH или като вариант VERA SANTA MARIA.Вие кой бихте препоръчали. Много,ама много благодаря за помоща НА ВСИЧКИ!

# 506
  • Мнения: 3 021
julai4eto6, как се спряхте на този хотел?
Какви са критериите ви и с какъв бюджет разполагате?
Ами за съжаление бюджетът ни не е голям-1500-1600 лева,като ни се искат 10 нощувки,смятаме да пътуваме със собствен транспорт! Критериите ми за хотел са-ниски сгради,хубава тревна площ,добра храна и пясъчен плаж. Дори и стаите да не са лукс-поне да е чистичко-все пак ще бъдем с две деца. Като период-от средата на юни. Сигурно имам много голями изисквания за тези парички... : Sad.За това гледах MERSIN BEACH или като вариант VERA SANTA MARIA.Вие кой бихте препоръчали. Много,ама много благодаря за помоща НА ВСИЧКИ!

Аз избягвам да давам мнение за хотели, където не съм почивала лично, а само чета в Трип-адвайзъра, защото това са мнения на други хора, но в случая видях доста фрапираща разлика между двата хотела и ми се иска да ви помогна с малко инфо. На базата на това, което прочетох и публикуваните снимки от гости на хотелите, при всички случаи Вера Санта Мариа е за предпочитане. Оценен е на 30 място от 144 хотела в Кушадасъ, 4 рейтингови звезди от 5, 83 отзива. Като цяло е чист, добри стаи, добри забавления, изключително любезен персонал. Според някои пътя до плажа е 10 минути, но имало и бусчета, които на всеки час отивали до плажа и се връщали. Разположен е на основен път, но имало доста минибуси до града, само трябвало да се гледат номерата, но по-скоро е да си седите там. Наоколо имало някакви магазинчета, но може би по-скоро за козметика, цигари, сладости и т.н. Разположен е в гора или има наоколо много дървета. За другия хотел дават оценка 87 място от 144 хотела, 3 рейтингови звезди, 51  отзива, но повечето са на немски, френски, италиански, но като цяло ми се видяха лоши, а и снимковия материал показва лоша хигиена. Дано това ви помогне в избора, но и дано някой с лични впечатления се включи.

# 507
  • Мнения: 1
julai4eto6, как се спряхте на този хотел?
Какви са критериите ви и с какъв бюджет разполагате?
Ами за съжаление бюджетът ни не е голям-1500-1600 лева,като ни се искат 10 нощувки,смятаме да пътуваме със собствен транспорт! Критериите ми за хотел са-ниски сгради,хубава тревна площ,добра храна и пясъчен плаж. Дори и стаите да не са лукс-поне да е чистичко-все пак ще бъдем с две деца. Като период-от средата на юни. Сигурно имам много голями изисквания за тези парички... : Sad.За това гледах MERSIN BEACH или като вариант VERA SANTA MARIA.Вие кой бихте препоръчали. Много,ама много благодаря за помоща НА ВСИЧКИ!

Аз избягвам да давам мнение за хотели, където не съм почивала лично, а само чета в Трип-адвайзъра, защото това са мнения на други хора, но в случая видях доста фрапираща разлика между двата хотела и ми се иска да ви помогна с малко инфо. На базата на това, което прочетох и публикуваните снимки от гости на хотелите, при всички случаи Вера Санта Мариа е за предпочитане. Оценен е на 30 място от 144 хотела в Кушадасъ, 4 рейтингови звезди от 5, 83 отзива. Като цяло е чист, добри стаи, добри забавления, изключително любезен персонал. Според някои пътя до плажа е 10 минути, но имало и бусчета, които на всеки час отивали до плажа и се връщали. Разположен е на основен път, но имало доста минибуси до града, само трябвало да се гледат номерата, но по-скоро е да си седите там. Наоколо имало някакви магазинчета, но може би по-скоро за козметика, цигари, сладости и т.н. Разположен е в гора или има наоколо много дървета. За другия хотел дават оценка 87 място от 144 хотела, 3 рейтингови звезди, 51  отзива, но повечето са на немски, френски, италиански, но като цяло ми се видяха лоши, а и снимковия материал показва лоша хигиена. Дано това ви помогне в избора, но и дано някой с лични впечатления се включи.
Благодаря ти за включването,определено това е и моята логика,дано да се включи още някой с мнение илил лично наблюдение!

# 508
  • Мнения: 216
Благодаря Марги! Hug

И аз гледах Vera Mare.Но и др ми допаднаха ще го обсъдим ,сега мъжът ми се нави да ходим да Испания ! Thinking

# 509
  • Мнения: 1 525
julai4eto6,
Погледнете и Атлантик хотел, Кушадасъ.
За средата на юни, с транспорт, за един човек цената е 499 лв., за трима 1398 лв. Давам цени примерни от една фирма. За 7 нощувки.
За 9 нощувки, цените са съответно 604 лв. и 1685 лв.

Общи условия

Активация на акаунт