Как се обират човешки права

  • 16 204
  • 463
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 335
То това е генералното притеснение.

и ти си един читател, Холограмо. доста ме разочароваш. есенцията в цитата на Соколов е друга, а именно:

"АCТА няма да наложи промени в българското законодателство. Като цяло в по-голямата си част [споразумението] преповтаря вече приети разпоредби и закони"


Ми ти като си читател, видя ли, че точно това вече е коментирано.
Опитах за по-ясно и с цитат на Вени Марковски, но не беше одобрен  Laughing


Напр. това, че като отличници по нагъзването 2006 г. в нашия НК са вкарани текстовете за авт. право и сродните му. Това е половината от поръчката - 2006 е началото по преговорите АКТА и ние, както винаги първа писта на диктовките.

Със "споразумението" обаче тия закони ще се "комплектоват" с допълнителни механизми (задължението за "гарантиране на средства" и т.н.), с които цялото споразумение ще се стовари като ютия по главата на "заподозрени", "предполагаеми" и пр. нарушители, престъпници, подбудители, съучастници и т.н. мишени на частните фирми и лица (каза се вече - главно корпорациите или тези дето са биз-бизе с тях, що не и властта, "когато се налага"), заради които именно се правят всичките тез драстични конспирации.

Ти как мислиш, как точно е станало строяването на сичките представители на страните накуп да подписват, като само по един човек от правителство с едно изречение е решавал подписването.
И с какви гимнастики, като първо са упълномощавали един, пък после, изведнъж - друг (за сборния пунк Япония) - според нечие нареждане.


# 361
  • София
  • Мнения: 12 735
Да не забравяме, че още в началото на темата и ти, и ДжП признахте, че не сте чели споразумението, но не смятате, че това е пречка да го обявите за безобидно и безвредно.

почвам да се дразня от постоянните ти манипулации, Бояна.

два пъти написах, че съм го чела, макар и не буква по буква, а по диагонал. и го четох с конкретна цел. нямам навика да коментирам нещо, което не познавам. освен това, две трети от времето ми в тази тема отиде не да коментирам АСТА, а твоите разсъждения върху темата.

ти прочете ли го? щото аз те питах, но ти не отговори...

Не ти отговорих, защото е очевидно, че съм го прочела щом пускам тема и в нея цитирам текстове от споразумението.

А че си решила да коментираш мен, а не темата е твой личен избор. Макар да приемам, че съм по интересна от АСТА няколко пъти помолих да коментирате споразумението, а не моята особа. Защото дори не коментирате моите разсъждения, както казваш, а това колко съм разочароваща, дали съм подготвена по темата, дори дали съм умна. Ако забеляза модератор разчисти половината писания на теб и приятелката ти, защото въобще не са по темата, а са чисто заяждане.

ПП Joy Сега и Холограма те "разочарова". Сигурно постоянно споделяш разочарованието си с очакването някой от нас да ти докаже, че е умен като признае, че си права. Чела по диагонал. Joy

# 362
  • Мнения: 335
Аз признавам, че jam е права за много принципни неща относно правата на авторите.
Но говорим по различни теми. Аз гледам да е за споразумението. Друг - за авторските права въобще.
И накрая се получава "Котката е повече сива, отколкото котка"

# 363
  • Мнения: 4 784
В интервюто с Емил А. Георгиев са казани точно нещата, за които стана дума в темата и джепе до този момент продължаваше да "не вижда" в "споразумението".

ПП
Мисля, че в темата стана дума още и че със „споразумението” държавата се задължава да гарантира също така „наличието на средства” за подвеждане под наказателна отговорност и "за съучастничество" и "подбудителство" в законодателството си ( чл. 23 парагр. 4 от Спораз.).


Ама споразумението си има конкретни текстове - какво има да гадаем пише ли нещо вътре или не. Ако смяташ, че има конкретни текстове по въпроса за съмнителните, дето щели да ги преследват, просто ги цитирай?

Да не би сега в НК да няма текстове за съучастничесто и подбудителство?

# 364
  • Мнения: 335
... Ако смяташ, че има конкретни текстове по въпроса за съмнителните, дето щели да ги преследват, просто ги цитирай?...

Беше направено много пъти в темата. И преразказани, и цитирани конкретните основания.
Нали това е изнервящо - че вече много пъти е направено.
А в интервюто с Емил А. Георгиев - и текст по текст.

# 365
  • Мнения: 5
Цитат
На противната позиция е юристът в сферата на авторското право Велизар Соколов, който представлява интересите на международното Сдружение на издателите на бизнес софтуер (BSA). "АCТА няма да наложи промени в българското законодателство. Като цяло в по-голямата си част [споразумението] преповтаря вече приети разпоредби и закони", коментира за "Капитал" той. Според Соколов абсолютно неоснователно е притеснението, че АCТА може да доведе до проверки и санкции срещу хора, слушащи музика, която са си свалили на mp3 файлове на плеъра. "Всъщност повечето от скандалните твърдения в публичното пространство са абсолютно неверни и идват от хора, които или не разбират материята, или манипулират целенасочено", смята представителят на BSA в България.

от тук: http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/2012/02/03/1759104_pu … /?sp=1#storystart



"В ACTA дори специално е записано, че пътниците не подлежат на проверки ако:

1. продуктите, с които разполагат (как се е установило, че разполагат с определени продукти?) са с
2. ненарушени права (как са  установени правата им?) и не са с
3. търговска цел (как е известна целта?) или пък
4. лицата не са част от мащабна мрежа за незаконен трафик на стоки (знае ли се кой към каква мрежа принадлежи?)

В противен случай – пътниците подлежат на проверка. Това е елементарен пример за обръщане на презумпцията за невинност и нужда да доказвате, че не сте виновни и не трябва да ви обискират."  http://blog.peio.org/?p=7622

Много общо е написано, дава възможност за различно тълкуване и злоупотреби.  Освен това, през май 2010г. е имало опити за приемане на ACTA (при пълна непрозрачност), но тогава Европейският парламент отхвърля споразумението. Сега отново се правят същите опити, по същия начин. При това положение какво трябва да си мисли човек...


# 366
  • Мнения: 335
Протестите на 11 февруари остават/ NTV
...Потребителите настояват международното споразумение да не се ратифицира у нас под никакви форми, дори и с резерви...

В 9 града в страната се готвят протести срещу АКТА/ Българско национално радио/ "Хоризонт"
...Протестите се организират чрез социалната мрежа за 11февруари от 11 часа в София, Варна, Бургас, Пловдив, Кърджали, Хасково, Габрово, Русе и Разград. Очаква се да се включат и други градове...

И в старата столица организират

...мирен протест пред сградата на Община В. Търново на 11 февруари...

# 367
  • Варна
  • Мнения: 957
Вече не е много редно да даваш като довод " твърдения в публичното пространство са абсолютно неверни и идват от хора, които или не разбират материята, или манипулират целенасочено", защото притесненията на хората идват и благодарение на мнението на хора, които определено разбират, споделят си аргументите там, където са достъпни за всички.
Аз се убеждавам, че Рокси е много права за това: "един клик те свързва с милиони потребители и ми изглежда съвсем резонно да се мисли за генерална промяна на модела", но не става въпрос само за защита на интелектуалната собственост или авторските права. Никаква теория на конспирациите не може да бъде, че ще живеем в интерсни времена, които ще променят модела на обществото. Аз си мисля, че тема, засягаща обирането на човешки права, уви, е добре "да бъде закована". Последното е лично мнение, което може и да звучи "конспиративно", но така мисля.

# 368
  • София
  • Мнения: 6 375
Защото дори не коментирате моите разсъждения, както казваш, а това колко съм разочароваща, дали съм подготвена по темата, дори дали съм умна. Ако забеляза модератор разчисти половината писания на теб и приятелката ти, защото въобще не са по темата, а са чисто заяждане.

не видях - успя ли да си издействаш разчистване на твоите коментари, в които твърдеше, че вследствие на АСТА, техниците от интернет провайдерите може да ти отвлекат детето?

# 369
  • София
  • Мнения: 12 735
Защото дори не коментирате моите разсъждения, както казваш, а това колко съм разочароваща, дали съм подготвена по темата, дори дали съм умна. Ако забеляза модератор разчисти половината писания на теб и приятелката ти, защото въобще не са по темата, а са чисто заяждане.

не видях - успя ли да си издействаш разчистване на твоите коментари, в които твърдеше, че вследствие на АСТА, техниците от интернет провайдерите може да ти отвлекат детето?


Не съм казвала, че техниците биха отвлякли детето ми, а че дори хора от този тип ще имат възможност да разполагат с всякаква информация за всеки интернет потребител. Или сървърите с данните, които от АСТА искат да се съхраняват ще стоят на Марс и никой няма да има достъп до тях?

Но дори и да съм казала най- голяма глупост, не според теб, а по принцип, не виждам как това става основателен повод виртуално да ме напляскаш и да подтичваш из темата след мен с пяна на устата. Хайде, обсъждай темата, ако ти се обсъжда, а ако искаш да обсъждаш мен пусни тема за мен.  Flutter

# 370
  • Мнения: 4 784

... Ако смяташ, че има конкретни текстове по въпроса за съмнителните, дето щели да ги преследват, просто ги цитирай?...

Беше направено много пъти в темата. И преразказани, и цитирани конкретните основания.
Нали това е изнервящо - че вече много пъти е направено.
А в интервюто с Емил А. Георгиев - и текст по текст.



Ок, ето какво си цитирала предния път, когато попитах:

ПП
Ето част от конкретните текстове, за които изразявам мнение и които отдавна бяха посочени:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=637377.msg20976036#msg20976036


И цитирам конкретните текстове, които те тревожат:


"Информация във връзка с нарушения", „Временни мерки”, "Разгласяване на информация", "Престъпни деяния", "Санкции", "Изземване, конфискуване и унищожаване", "Прилагане в цифровата среда" (чл.11, чл.12, парагр. 2, чл.12, парагр. 3, чл. 22, а и б, чл. 23, пар. 4, чл. 24, чл. 25, чл. 27...)


Е, убий ме, ама не разбирам как от десетина словосъчетания като "Изземване, конфискуване и унищожаване" стигате до твърдения като:

- Техникът от Близу ще ми източи кредитната карта и ще ми отвлече детето
- Вече държавата ще ме наказва само по съмнения, че съм нарушил нечие право

# 371
  • Мнения: 0
Смисъла на ACTA е да криминализира цялото население. И който е неудобен за управляващите, ще бъде съден за огромни суми глоби или даже затвор. Освен това ACTA ще сложи край на нецензурираният в момента интернет, в който управляваните се уговарят за стачки, антиправителствени демонстрации, че даже и пускат филми, които доказват военните престъпления на САЩ в Ирак.

# 372
  • Мнения: 976
       Какви права ще имаме ни показва тази пародия, публикувана през 2006/!/г., която след време - може би много по-скоро, отколкото можем да си представим - ще бъде грозна реалност
       http://www.gatchev.info/blog/?p=294

# 373
  • Мнения: 976
ЦИТАТ:

Безобразно е твърдението, че хората в България няма защо да се тревожат от АСТА, понеже тя не предвиждала създаване на ново законодателство. Няма нужда от такова, понеже на практика АСТА е новото законодателство, макар и ратифицирано като международен договор, а не като закон. Според Виенската конвенция международното право е с по-голяма тежест от националното. В някои случаи международното право може да се прилага директно (без наличието на съответен закон в националната законодателна система) в рамките на отделно взета страна, която е приела дадения международноправен акт. Да продължаваме ли да сме спокойни тогава?

ACTA е изключително опасна, защото тя на практика демонтира политическата система, която е създадена и която функционира в Европа и Западния свят след Великата френска революция и в резултат на всичките постижения на Просвещението и Индустриалната революция.

 Как става това?

Наказанията да бъдат договаряни пряко между корпорациите-праводържатели и обвиняваните от тях лица, без участие на съда. Корпорациите не са длъжни да представят каквито и да е доказателства за обвиненията си. Размерът и обхватът на наказателните мерки се определят от корпорациите.

Ето тези 4 реда са натоварени с повече смисъл от може би цялото останало вече дисектирано съдържание на споразумението. Има грубо погазени няколко принципа, като може би най-ясно видимият е този за невинността до доказване на противното. АСТА премахва тази „глезотия“ и оставя всички нас да се оправяме сами с корпорациите, така, както съумеем. Корпорациите могат да ни обвинят тогава, когато намерят за добре, а ние сме тези, които трябва да доказваме, че сме невинни. Нещо повече, те не само ще ни обвинят, а ще определят и размера и обхвата на наказанието, което ще ни бъде наложено. Съдията, ищецът и прокурорът внезапно се сливат в едно и също лице – това на корпорацията, която се явява държател на правата на интелектуалната собственост, която сме нарушили.

Наказанията ще бъдат „договаряни“ пряко между корпорациите и обвиняваните от тях лица без участие на съда. Какво означава това? На практика това означава тоталната и безвъзвратна абдикация на държавата от позицията на властта. Държавата с този акт всъщност заявява, че повече няма да бъде посредник между хората тогава, когато те имат нужда да уредят своите взаимоотношения. Ролята на съда, едната от трите власти в държавата, е премахната изцяло, що се отнася до всички свързани с ACTA правни казуси. Държавата доброволно се оттегля от своите задължения и ги предоставя за изпълнение на друг – в случая, на корпорациите праводържатели, които само това чакат, за да осъществят своите отколешни амбиции да поставят в ъгъла обикновения човек и да изсмучат от него всичко, което все още му остава.

Алчността на корпорациите е стигнала до там, че те вече не са задоволят с нормална печалба. Те не се задоволяват дори и с монополната си свръхпечалба. Те вече искат нещо повече – искат политическа власт.

Чрез ACTA корпорациите искат най-вече едно нещо – да обезсилят държавата и дори да я отстранят от основната й роля – на пазител на монопола върху насилието и на медиатор във взаимоотношенията между хората. Естествено, на нейно място искат да дойдат тъкмо те. Милиардите долари, изхарчени през последните 3 години за лобизъм, имат една-единствена цел – да превърнат всички политици в послушници на корпорациите, които да им гласуват специални правомощия, под претекст на благородната кауза да се спре пиратството в интернет, както и да се намалят фалшификатите на лекарства и други продукти.

Торентите не нарушават ничии права, освен ако не се опитват да печелят пари на гърба на измисленото от друг. И тук не става дума за печеленето на пари под формата на рекламките, които в общия случай покриват разходите по хостинга на сайта. Става въпрос за сайтове като Megaupload, които предлагаха специални платени регистрации за по-високи скорости, както и за други, които предоставят съдържание само след заплащане от потребителите. Такива пирати, които спечелиха милиони и си купиха по 5 луксозни суперколи, без да са създали нищо и без да са платили на никого право за ползване на информацията за търговски цели, действително заслужават наказания. Тези наказания обаче могат да се случат и се случват и без споразумения като ACTA.

АСТА е опасно за обикновените хора, които не се стремят да спечелят нищо, именно защото е насочено срещу тях. То криминализира голяма част от „злодеянията“, които досега се наказваха с глоби. То поставя знак за равенство между пирати, които действително са се възползвали неправомерно от дадена информация и са спечелили от нея някакъв дивидент, и хора, които случайно са изтеглили, или дори, случайно са станали свидетели на изтеглянето на файлове по нелегален път.

Всичко това означава, че след приемането на АСТА държавата постепенно ще отмре, като нейните функции евентуално ще бъдат възприети от други недържавни субекти. Ако не сме доволни от днешната държава, трябва да имаме предвид, че тези субекти няма да имат дори 1% от представителността, която имат днес и най-корумпираните парламенти в света, понеже ще са съставени изцяло от хората на корпорациите и вече никакви демократични избори няма да играят никаква роля, освен, в най-добрия случай, една чисто символна роля. Тоталитаризмът няма да се контролира от някаква политическа партия или идеология, а от мегакорпорациите, които ще установят своя контрол постепенно върху цялото човечество.

Именно защото би следвало да ни пука, трябва да се съберем и да покажем, че ни пука по много категоричен начин. По-добре да бъдем на протест и да ни е студено, отколкото да си мълчим и впоследствие да се окажем “на топло“.    Автор: Д.Вачов   Копирам от друг форум - важното е повече хора да разберат, че идва времето на световния концлагер.

# 374
  • Мнения: 335
...Е, убий ме, ама не разбирам...

Добре.

Общи условия

Активация на акаунт