Какво готвите когато нямате време?

  • 9 387
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 550
Използвам пликове за печене. Пъхам всичко вътре: месо, зеленчуци, подправки, олио. Накрая само отивам да изключа печката. И не забравяй да надупчиш плика с игличка.  Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 3 679
Най-бързо правя гювечета - каквото имва в хладилника и готово. Иначе йената върши страхотна работа - месце, един буркан грах, един пакет микс зеленчуци, няколко картофа, подправки и след 30 мин е готово. Пицата също бързо я правя - с готово тесто - редя шунка, кашкавал и каквото имам и във фурната.
Кебапчета, кюфтета с гарнитура кисело зеленце в момента е актуално Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 2 181
Готвя омлети или и ние сме на "билла парти"(топлата им витрина-има най-различни печени меса или скара) Laughing

# 18
# 19
  • Мнения: 614
Леща или борш, моят умира за тях Simple Smile евтин мъж, късметлиика съм аз Wink

# 20
  • Мнения: 226
Яйца по панагюрски:))))

# 21
  • София
  • Мнения: 2 374
1. Гювечета - с каквото има
2. Омлети с различна плънка
3. Спагети
4. Кремвирши с кашкавал, запечени
5. Пица
6. Яйца в доматен сос - в доматения сок слагам чесън и лук, ври 15 мин. После слагам няколко яйца - без да се бърка, да се забулят, да си останат като топки, ври още 10 мин.
7. Същия вариант, само че вместо яйца се слагат кюфтенца.
8. Яйца по панагюрски - сос ото кисело мляко + чесън, може и майонеза, отгоре се слагат 2-3 забулени или на очи яйца. Поръсва се с червен пипер.
9. Супи
10. Зелен фасул с/без яйца - в тавичка/йена слагам зелен фасул от буркан, копър, чесън, зехтин, доматено пюре. Пече се около 20-30 мин. После ако е с яйца - правят се вдлъбнатини, чукват се няколко чйца и се запича още малко. Това го правя на микровълнова, само после за яйцата пускам грила.
11. Кавърма - месни хапки, гъби, моркови, лук или праз, черен пипер, чубрица, малко червено вино и айде във фурната
Има и още, но трябва да тръгвам

# 22
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Садвичи.

Любимите са ми с разбити яйци и сирене.
Добавям ситно нарязана чушка, краставичка, маслини, колбааас, кашкавал или нещо друго залежало в хладилника.
Подправям с черен пипер, куркума и джинджифил.

Ако остане от сместта, може да се съхрани в хладилника- покрита за другия ден.

# 23
  • Мнения: 301
1.Гювечета-с каквото има в хладилника Peace
2.Яйца по панагюрски
3.Спагети-много обичаме всички вкъщи Peace
4.Бързи супички-супа топчета,таратор,готови супи Peace
5.Всякакви салати-според сезона
Има и още-шницели,кюфтета,панирани пилешки хапки,печено пиле,пица,паниран кашкавал,задушени пилешки дробчета и сърчица,много неща във фритюрника-картофки,крилца и др.риба на скарата,барбекю,панирани чушки и разни зеленчуци и т.н
А когато не ни се готви,мъжа ми отива до Билата и от топлата витрина взима всичко необходимо за хапване Hug

# 24
  • Мнения: 229
Твърдо за спагетите. Добре, че моят мъж обича да яде полузадушени полусурови зеленчуци с яйца - слагаш всичко каквото ти попадне чукваш 2-3 яйчица и готово. Друго бързо ядене това са гювечетата , а някои големи супермаркети вече продават и готвенко. Бързо се правят и зеленчукови супи със замразени зеленчуци - само ги сипваш , слагаш 2-3 бульончета и готово.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 374
В глинен гювеч се слагат нарязани картофи, лук, пилешко на хапки, черен пипер, сол, олио, вода и бира. Пече се във фурната, после направо се топи....

Общи условия

Активация на акаунт