Великденски пости - 2012

  • 61 080
  • 675
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 7 874
дядо хаджия, благодаря ти. Може ли по-подробно да обясниш как правиш питката?
...

Днес е последния ден от строгите пости за тази седмица (следващите строги пости са по време на страстната седмица !

За симида - добавям в брашното (около 800 гр.) три четири препълнени лъжици нахутено брашно.

# 181
  • Мнения: 1 559
До колкото съм запозната,хайвер и безгръбначни(като мидите)се водят постна храна и са позволени за други пости(коледните например),но не и за Великденските  Peace

# 182
  • София
  • Мнения: 1 456
  На предната страница питах кога са позволени безгръбначните и Дядо Хаджия ми отговори, че са позволени в дните без строг пост. Аз му се доверявам.

# 183
  • Мнения: X
Днес е последния ден от строгите пости за тази седмица (следващите строги пости са по време на страстната седмица !

Дядо хаджия, третата седмица /Кръстопоклонна/ не е ли и тя със строг пост от понеделник по петък?

# 184
  • Мнения: 1 934
За овесените кюфтенца-винаги ми се получават безотказно. Правя с много лук-така ги обичаме  Simple Smile

Може да се намали водата, на който му става воднисто-аз слагам на 250 гр овесени ядки каквито имам-фини или нормални 2 чаени чаши вряла вода и ги оставям да поемат. После вече ги третирам като кайма от месо-използвам подходящите подправки.

Дядо Хаджия, кухнята ти е висш пилотаж  Simple Smile Как ги измисляш тези рецепти-гледам ти канапето. Между другото аз с вкуса на сумака не можах да свикна и го изхвърлих директно в кофата  Wink

Никой не отговори за хайвера-според мен рибният хайвер не е постна храна-третира се като риба  Peace /но това аз така си го мисля,не съм го чела/

# 185
  • Мнения: 1
Здравейте Simple Smile
Надявам се всички да са се справили успешно със строгите пости. Още малко остана от тях!
Искам да споделя една любимна зимна салата, която я преработих да пасва и за строгите пости:
Варени картофи (нарязани на малки кубчета), маслини (всякакви видове - черни, зелени, кафяви, пак нарязани както сметнете за добре), кисели краставички, зелен лук, магданоз на вкус.
Днес това ми е за обяд Simple Smile Обикновено към тази залата добавям и зехтин и маринована риба перла и се получава фантазия Simple Smile Но и така е страшно апетитна Simple Smile Надвам се да ви хареса!

Лек и успешен ден!

# 186
  • София
  • Мнения: 7 874
До колкото съм запозната,хайвер и безгръбначни(като мидите)се водят постна храна и са позволени за други пости(коледните например),но не и за Великденските  Peace


 На предната страница питах кога са позволени безгръбначните и Дядо Хаджия ми отговори, че са позволени в дните без строг пост. Аз му се доверявам.

ДА !!! Позволени са с изключение на дните на строг пост !

Нося отговорност за мнението си, защото то се базира на най-компетентния отговор, а именно на Светия Синод на Българската православна църква.

Днес е последния ден от строгите пости за тази седмица (следващите строги пости са по време на страстната седмица !

Дядо хаджия, третата седмица /Кръстопоклонна/ не е ли и тя със строг пост от понеделник по петък?

В типика на Българската православна църква, въз основа на който съм изградил моя календар е записано, че строг пост има от понеделник до петък на първата седмица на Великите пости, след това в понеделник, вторник и сряда на Страстната (последната) седмица. А на велики петък пък здравите хора не ядат нищо.

За да избегнем от тук нататък всякакви дебати на тема кога какво се яде, ви предлагам пълен препис на целия раздел за постите от Типика (Устава) на Българската патриаршия издаден от Светия синод:

Цитат

13. ПОСТИТЕ В ПРАВОСЛАВНАТА ЦЪРКВА.

1. В манастирите, по принцип, се пази по-строг пост. Но според правилото “всеки манастир си има свой устав”. В някои манастири например се позволява да се яде месо, когато не е определено да се пости. В други манастири въобще никога не се яде месо.

2. За миряните манастирският устав не важи. Миряни са всички християни, които не са монаси в манастири.

СТЕПЕНИ НА ПОСТИТЕ

а. На Велики петък не се полага да се яде нищо. За немощни и престарели - само хляб и вода.

б. В понеделник, вторник и сряда на Страстната седмица и първите 5 дни от първата седмица на Великия пост се пази строг пост (растителна храна без олио). Също такъв строг пост има и за 5 януари и 29 август. В тези 2 дни, когато се случат в събота или неделя, се разрешава "елей и вино".

в. През Великия пост (освен първата и последната седмица) и Богородичния пост, както и през първата седмица на Коледния пост и от 20 до 24 декември включително - постът се състои в ядене само на растителна храна с олио. Това важи и за 14 септември.

Безгръбначни животни: охлюви, миди, октоподи и др. такива се считат за постни храни.

г. През останалите дни на Коледния пост, през Петровите пости и в сряда и петък (когато не са в постния период) се разрешава риба. Риба се разрешава и на празниците Благовещение, Преображение Господне и Връбница.

д. През Сирната седмица постът се състои в това - да не се яде месо. Тя и не се нарича постна. Яде се риба, масло, яйца, сирене и други млечни продукти.

Източник: Типик или Църковен Устав, Българска Патриаршия, Свети Синод
Линк: http://globalorthodoxy.com/2009-04-08-09-42-39/247-post-/60070-p … vnata-carkva.html

Последна редакция: пт, 02 мар 2012, 11:47 от дядо хаджия

# 187
  • Мнения: 1 934
За безгръбначните е ясно, но за хайвера къде пише  newsm78

Четох уж подробно, но никъде не видях хайвер да се споменава  Peace

# 188
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
Благодаря ви за съветите за овесените кюфтета, с тяхна помощ вярвам, че ще се справя по-добре следващия път.

Виждам вече няколко пъти в рецептите - настъргани кори от лимон. Sick

Извинете ме за категоричния тон, но никога не използвайте корите на цитрусовите плодове !

Цитрусовите особено!, а и всички други плодове и зеленчуци трябва да се измиват обилно, преди да се обелят и корите никога да не се използват за храна.  Освен ако не сте си ги отгледали вие самите разбира се.  Но вероятността да имате лимонова или портокалова горичка по тези географски ширини е малка Wink

Изобщо, особено сега през време на пост, когато ядем големи количества плодове и зеленчуци вманиячено избирайте какво купувате и мийте обилно.
Извинявам се за отклонението, но вече на няколко пъти се отказвах да го напиша.

Последна редакция: пт, 02 мар 2012, 12:29 от В

# 189
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Ами аз не знаех, че не са позволени тази седмица безгръбначни и си хапнах половин кутия мариновани скаридки, здраве да е. Повече ме притеснява факта, че онзи ден много се ядосах на мой роднина и без да се усетя изригнах, явно доста му бях насъбрала и се ядосвах и нареждах в къщи, много рядко ми се случва, обикновенно не нареждам хората, но сега ме е срам от самата себе си...
( много ме е яд на неблагодарни хора), и на себе си много ме е яд, че не се въздържах...

Снощи си направих салатка с боб, лук и кисели краставички. Днес мисля една салатка -зелена салатка с макарони, краставички и доматка. За обяд - броколи с печена пиперка.


# 190
  • София
  • Мнения: 7 874
За безгръбначните е ясно, но за хайвера къде пише  newsm78

Четох уж подробно, но никъде не видях хайвер да се споменава  Peace

И аз нямам идея. Предполагам, че като продукт на рибата, хайвера не е разрешен по време на великите пости. Но това си е мое лично мнение.

# 191
  • Мнения: X
дядо хаджия, явно бъркам източниците, от които чета и ме е объркала там една таблица, която ми се стори прегледна и удобна. http://bgrod.org/pravoslavie/index.php?id=128http://bgrod.org/pr … /index.php?id=128

В крайна сметка Типика е официален източник.
Благодаря, хубаво е, че го постна и това, за да го имаме нагледно.

# 192
  • София
  • Мнения: 36
По повод разпадането на овесените кюфтенца, в един кулинарен блог попаднах на интересен заместител на яйце, който може да пробвате.

1 супена льжица смляно ленено семе с 2-3 с.л вода се оставя да къкри за около 5 мин. или докато се получи смес подобна на яйце. Оставя се да изстине и тогава се използва в рецепти като заместител на 1 яйце. Може да направите и по-голямо количество в съотношение 1 към 3 (ленено семе към вода) и да го съхранявате в хладилник до 2 седмици. Пействам линк с рецептата на английски.

Заместител на яйце

Признавам, че не съм го пробвала в този вариант, защото не ми се занимаваше и използвах друг още по-бърз вариант: 1 с.л ленено семе с 2 с.л. вода се бъркат с готварска тел, докато не се получи нещо като пяна. Ползвала съм го за палачинки и овесените кюфтенца. Дори и да не постигне ефекта на яйцето, лененото семе е страшно полезно  Wink

# 193
  • Варна
  • Мнения: 974
Благодаря за разяснението, няма да ям хайвера. Чакам с нетърпение, момента със скаридите, защото обичам:)
Zornitsa,  не се измъчвай случват се такива моменти, ние жените сме много податливи на хормонални атаки, и аз бях решила че полудявам, но разбрах че всъщност с възрастта започват да ми играят хормоните, и те ме подвеждат - избухвам без особена причина, и най-лошото е че го отнасят децата....чуствам се ужасно после, но всичко е минало и няма връщане назад. Май трябва да почна да пия, някакви чайове за успокояване  Confused

# 194
  • София
  • Мнения: 1 324
Момичета, искам да си направя салата от леща, четох, четох из нета и намирам само, че се комбинира една чаша оранжева леща и една чаша зелена леща. Светнете ме, моля, защо не става само с оранжева. Само за цвят ли или причината е друга?

Общи условия

Активация на акаунт