Великденски пости - 2012

  • 61 063
  • 675
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 1 456
дядо хаджия, с огромно удоволствие те чета, мъжът ми много обича люто, непременно другия път ще добавя лют пипер   bouquet
brazilka,  напрвих преди два дни твоя Crazy Chocolate Cake полят с шоколадовия крем, хубав е, но количеството ми се струва доста  Crazy  Peace

  Моля ви, споделете рецепта за мекички.

# 376
  • Мнения: 508
Реших сутринта да погледна кой какво е предложил за готвене и ето, че пак изобилие от вкуснотийки. Всички неща ми харесаха, но мисля, че се спрях на пролетната салатка със скариди на Бразилка. Изглежда много приятно и хубаво съчетание на продукти, мисля да опитам.  bouquet Аз снощи направих салата от калмари. Сварих ги за около 3 минути, за да не станат жилави, след което ги нарязах на лентички. Нарязах им копър, сложих кориандър на зрънца, повечко лимонов сок, зехтин и сол. Днес като салатата си е поела и се е овкусила е станала много вкусна.

Последна редакция: сб, 17 мар 2012, 12:56 от katelinka

# 377
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 734
Рецептата за палачинките не ми е под ръка, но можеш да я видиш в "сонома" диета от таня6, нейна е заслугата. Съставки:100гр брашно(аз сложих на око и смесих повечко нахутено и по-малко елдово брашно)2 яйца(едно аз),четох,че можело и без яйце newsm78,150 гр.вода., малко сол. Трябва да престои един час сместта. Пече се  много тънко. Плънка:пасиран стар фасул от консерва, пасирани сухи домати,пасирани черни маслини и всякакви подобнипо въображение мое!

# 378
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Тези дни не съм се разписвала в темата,но следя редовно. Simple Smile
Менюто за днес:баница със спанак,салата от червено цвекло и пости палачинки със сладко от ягоди.
На мен ми се изчерпа въображението за постни гозби и редовно преглеждам рецептите от първа страница.

# 379
  • Мнения: 1 591
Здравейте!  Чета ви от няколко дни, много интересни идеи споделяте.  Ето някои неща от нашата трапеза.
Сутрин често закусваме сварени пълнозърнести макарони - мъжа ми с лют сос, аз с лъжица захар.  Или хлебче с мед и орехи.  Фреш плодове и моркови.  Скоро правих грис със стафиди и орехи.
За хапване - ориз с домати; зеленчукова крем супа с киноа;  киноа със задушени зеленчуци;  гъбена супа/каша;  бобени/картофени кюфтета;  шопска салата (сиренето заменено с тофу);  гювеч тип "изчисти хладилника" (тиквичка, патладжан, боб, лук, картоф, домат, чесън), стана чудесен;  домашен пълнозърнест хляб (добавям различни семена или шарена сол);  пълнозърнести палачинки с бадемово мляко;
За хрускане - домашни крекери, гуакамоле, бобен/сусамов дип, пуканки.
Смятам да направя баницата с лозови листа тези дни, таратора с тофу също ме заинтригува.
Желая ви слънчева и мързелива неделя  Flutter

# 380
  • София
  • Мнения: 7 874
Мдааа аз пък се сетих за мачкания боб на баба и за доматения сок от бурканите с нарязан в него праз лук и топлия типов хляб с шарена сол.

Божеее, как сме яли едно време тия неща като невидели. И тогава имаше една печка с дърва и въглища. Дядо набучваше една дебела тел нагоре и на върха слагаше една спирала изрязана от тая бакалската кафявата хартия дето я ползваха за увиване. И тая спирала почваше да се върти от топлия въздух, а ние гледахме като хипнотизирани мачета.

Да ви кажа хора ей тоя домашен уют от едно време някак си ми липсва. Днес е някак си едно такова свръхмодерно, студено, неуютно и отблъскващо.

# 381
  • NL
  • Мнения: 520
Привет на всички,
от близо седмица съм и аз на постно и така мисля още три седмици да изкарам.Дотук-салати,боб ,зеленчуци на пара,маслини,хляб,плодове и ядки.Соеви продукти засега мисля да не купувам но ако ми свърши фантазията какво да готвя може и да мина през щанда.За следващата седмица иде ред на леща,спаначена супа или яхния,зелен фасул,някаква манджа с картофи и другото каквото дойде.От днес-пълнени чушки с ориз,киноа,зеленчуци и малко плодове за десерт.

# 382
  • София
  • Мнения: 282
Здравейте, като четох на дядо хаджия домашните рецепти от едно време се сетих за съвременните им варианти.Това е бързата салата от боб от консерва, изцеден и прибавена лютеница или хубавото доматено пюре, а другото е лютеница с праз лук.

# 383
  • София
  • Мнения: 282
А това е една рецепта за пролетна капама с агнешко, която аз направих постна, стана доста добре. Количествата са ориентировъчни.

Постна пролетна капама

- спанак 300-500 г
- по 1 връзка пресен лук и чесън
- 1-2 моркова
- 3-4 пресни картофа (или от френските, те са по-водни)
- 1 шепа печурки
- 1-2 с.л. доматено пюре
- 1 ч.л червен пипер
- черен пипер
- магданоз, джоджен или девисил, повечко
- 1-2 с.л. вино
- мазнина, вода, брашно - може и без брашното

Нарязаните спанак, лук и чесън посоляваме леко и намачкваме, за да си намалят обема. Нарязваме морковите на колелца, гъбките и картофите по-наедро. Слагаме всички продукти в глинен или стъклен съд с похлупак, заливаме с 1 чаша вода или водата да е 1/3 от продуктите (с размита 1 с.л. брашно ако искате). Задушава се във фурна за 1 или 1,5 часа, хубаво да се смесят вкусовете.

# 384
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Вчера правих този постен шоколадов сладкиш, че сестра ми беше рожденичка, та да се почерпим за нейно здраве:
http://recepti.ezine.bg/r-5828-%D0%9F%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B5%D0 … D0%BA%D0%B8%D1%88

Бонбоните за украса не са постни, но те са за половинката, която не пости Simple Smile


Днес сме на лещичка, че отдавна й се каня. Вчера правих салатка - айсберг, краставичка, репички и царевица.

# 385
  • София
  • Мнения: 1 456
  zornitsa, да е жива и здрава сестра ти   bouquet

 Днес ще сме на зеленчуци на скара, хумус и фокача с маслини и розмарин http://bonapeti.novatv.bg/tema_na_meseca/?receipt=6486.

# 386
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 734
Обичам да ходя на зеленчуковия пазар, да гледам изобилието от цветове, които отрупват сергиите!
А в събота беше наистина страхотен пролетен ден, та удоволствието беше пълно Grinning И тъй като е краят на сезона за някой видове зеленчуци, открих моркови на страхотна цена. Ето какво измайсторих от тях:
кисело-сладки моркови в тиган
Остъргах морковите-5-6 моркова големки, нарязах ги на кръгчета,не много тънки,добавих една лъжица кафява захар, кафяна чашка оцет, вода,после долях,защото се изпари. Сложих на котлона, на много слаб огън. Добавих към средата на процеса,т.е.25-30 минути, дафинов лист и няколко скилидки чесън. Приготвя се за около час или 50 минути

# 387
  • Мнения: 355
Здравейте!  Hug
За отчета - зрял боб - яхния, каша от гъбки, кисело зеле с ориз на фурна, фалафели на корем, зелена салатка с репички и пресен чесън също.  Simple Smile При нас има един рибен магазин, където предлагат салата от миди с червен лук, с оцет и олио. Наскоро прочетох, че се добавят копър и магданоз. Ще опитам следващия път.
Запасила съм се с един шипков мармалад и се чудя, кога ще му дойде реда?  newsm78
Заглеждам се и по един градински грах във фризера - ще видя и него кога ще емна, а пък по пазарите вече излиза младата коприва - изобщо ядене в този сезон бол.
От книгата на бай Данчо видях, че има няколко хубави постни салатки - с гъби, с маслини, руската салата с червено цвекло - "Винегрет", споменатите миди и една с моркови, бяла ряпа, ябълка и разните му там ароматни треви. Ще взема да ги напиша по-подробно, че то сега си е баш салатено време.  Simple Smile
Някой беше попитал за мекици - аз най-много харесвам тези - http://tanitaang.blogspot.com/2007/12/blog-post_10.html 
Хайде, плодотворен остатък от деня и лека седмица!   bouquet

# 388
  • София
  • Мнения: 1 456
 

Някой беше попитал за мекици - аз най-много харесвам тези - http://tanitaang.blogspot.com/2007/12/blog-post_10.html 

Аз бях, много ти благодаря за рецептата   bouquet

# 389
  • Мнения: X
Здравейте и от мен.
Под офиса има едно ресторантче и всеки ден обядвам постни неща - леща, ориз с тиквички, със спанак, различни салати, които вкъщи не правя - цвекло, ряпа и т.н. Днес хапнах хубав ориз със спанак и ще се радвам, ако споделите вашите рецепти за спанак, но така сготвен с ориза, че да преобладава спанакът. Също салата от спанак как приготвяте?

Също така, кажете как готвите копривата. Понеже никога досега не съм готвила, извинете за тъпия въпрос, но тя не пари ли, когато е в суров и пресен вид?

Общи условия

Активация на акаунт