Великденски пости - 2012

  • 61 059
  • 675
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 884
Simple Smile
Прекрасна тема Simple Smile
...
Аз пък не се впрягам да правя някакви особени ястия.
Сигурно защото у дома няма мъж - поне не и за постоянно.
Ако ни се прияде сладкиш, купувам от замразените банички, които са с растителни мазнини.
Готвеното е разни вариации на ориза предимно, защото картофите не са ни интересни, бобените растения ни натежават на стомаха.
Ядем зелени салатки.
И китайско.
  bouquet  chef

# 451
  • в моя свят
  • Мнения: 849
*Бенджи* не намирам рецептата за катми на 1-ва страница.Би ли я споделила,че много ми се иска да опитам да ги приготвя?  bouquet
Между другото аз пробвах постни палачинки,но не тези със соевото мляко,а от една тема на Петя(има ги на 1-ва стр.) Не ми се получиха  Sad изглеждаха нормално от двете страни зачервени,а вътрешността си стои сурово тесто.Колкото и тънки да ги правех пак не се получаваше.Накрая изхвърлих сместа.

И да споделя менюто за днес:салата от спанак и домати,супа от тиквички и този ябълков сладкиш,който е страшно вкусен,нещо като мързелив щрудел.Аз обожавам ябълков щрудел и задължително сама си меся и точа корите.Не ми харесва с бутер тесто или кори за баница.От началото на постите ми стана като традиция да правя щрудел всяка събота,но днес изпробвах тази рецепта и съм приятно изненадана.Непременно ще я повторя,но ще прибавя и орехи към ябълките. Simple Smile

# 452
  • София
  • Мнения: 545
Днес си направих сос от авокадо и лимон.
Майонеза от слънчогледови семки http://organica-dobrostan.blogspot.com/2010/07/blog-post.html стана много вкусна, а за вечеря зеленчуци на скара.
Онзи ден пробвах за първи път да направя пърленки, замесих тесто с мая, вода и брашно, направих малки топчета, разточих ги много тънко и ги метнах на скара, тип плоча, когато се изпекоха и от двете страни ги намазах с малко зехтин и чубрица, станаха разкошни   chef

# 453
  • София
  • Мнения: 1 456
 Me4ta, ако искаш пробвай кокосовите палачинки, правила съм ги доста пъти у дома и много се харесват.
Заповядай   bouquet
2 чаша брашно
300 мл. вода и 200 кокосово мляко
5 с.л. олио
2 щ. сол
1 щ. сода бикарбонат
 Дано ти харесат, ако решиш да ги пробваш.

# 454
# 455
  • София
  • Мнения: 1 456
 Честит празник на всички. Днес ще приготвя изключително вкусна и лесна рецепта, а именно сьомга във фолио с гарнитура от задушени броколи, карфио, моркови и бейби царевичка.
  Парчето от сьомга, което е около 500 гр. слагам върху леко намазано със зехтин алуминиево фолио, поръсвам със сол и черен пипер и го завивам. Пека в умерена фурна около 20 мин., отвивам фолиото и допичам още около 10 мин. У дома много обичаме вкуса на сьомгата, правих експерименти със сметана и разни подправки, но не ни хареса. Затова само по този лесен и бърз начин я правим, така запазваме сьомговия вкус  Wink
 Приятна празнична вечер   bouquet

# 456
  • Мнения: X
Ние днес пекохме питки с други момиченца и техните майки по случай празника в читалището зад църквата на "Шипченски проход". Попът ги благослови и освети. Беше много приятен празник, моята дъщеря е страшно впечатлена и щастлива.  Simple Smile

За вечеря сьомга, пъстърва, зелена салата и малко пържени картофи. Взех ги готови и бяха много вкусни.

Честит Благовец на всички - много хубав празник.    bouquet

# 457
  • Мнения: 1 591
Честит празник на всички!   bouquet
Ние също ще хапваме сьомга за вечеря.  Правя дресинг от горчица и копър, намазвам я хубаво и я слагам на тигана за не повече от 15 мин (докато започне да пуска беличко от между ивичките, ама го обясних  Crazy)  Ще направя картофено пюре и зеленчуци на скара.

# 458
  • София
  • Мнения: 910
Честит Празник!За вечеря направих риба хоки печена във фолио.Подправки-сол,черен пипер,босилек намазана с малко зехтин.Стана изключително вкусна с гарнитура свежа от зелена салата.

# 459
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
И ние бяхме на сьомга на тиган - посолявам, чер, пипер, чесън , босилек, намазвам с зехтин и лимонов сок и на тигана, докато се зачерви.
Гарнитурка - задушени зеленчуци - броколи, карфиол, грах и морковчета, задушени в соев маргарин.

Честит празник!

# 460
  • Мнения: 0
Честит празник! Да ни е благо в душите, пък макар и да постим!

Аз все още не съм почнала, че нали не ми дават лекарите повече от 9-10 дни да постя. Но май ще ми се събере към месец, защото се оказа, че имам някакъв проблем и със стомаха, и сега ми изключват адски много храни.. общо взето само зеленчуци май ще мога да ям. Никаква захар, сол, подправки.. казаха че мога да ям хляб, които е без мая и сол. Гледах рецепти за коледни питки - содени. Смятате ли че ако не им сложа сол ще имат изобщо някакъв вкус?  newsm78

# 461
  • Мнения: 1 591
candy.princess  а с маслинки на ситно можеш ли да си го направиш, разрешени ли са ти?

# 462
  • София
  • Мнения: 7 874
Честит празник! Да ни е благо в душите, пък макар и да постим!

Аз все още не съм почнала, че нали не ми дават лекарите повече от 9-10 дни да постя. Но май ще ми се събере към месец, защото се оказа, че имам някакъв проблем и със стомаха, и сега ми изключват адски много храни.. общо взето само зеленчуци май ще мога да ям. Никаква захар, сол, подправки.. казаха че мога да ям хляб, които е без мая и сол. Гледах рецепти за коледни питки - содени. Смятате ли че ако не им сложа сол ще имат изобщо някакъв вкус?  newsm78

Да уточним обаче, че при термична обработка и в допир с течности содата се превръща в нещо като ... сол, та виж там да те насочат лекарите към медицински диетолог да определи човека какво може да ядеш.

И ... ако нямаш проблеми например със содата прави содена питка и добави зеленчуци например, които ще му подобрят вкусовите качества. Не разбрах мляко дали имаш право да ядеш, та ако можеш добави кисело мляко, то по принцип също добавя леко солен вкус. Пълнозърнестото брашно има леко по солен вкус от бялото. Добавката от нахутено брашно също допълва много вкуса, а когато правиш пък сладкиши например ползвай арабската подправка „махлеб“ тя е от смлени костилки на дива череша.

# 463
  • Мнения: 0
Честит празник! Да ни е благо в душите, пък макар и да постим!

Аз все още не съм почнала, че нали не ми дават лекарите повече от 9-10 дни да постя. Но май ще ми се събере към месец, защото се оказа, че имам някакъв проблем и със стомаха, и сега ми изключват адски много храни.. общо взето само зеленчуци май ще мога да ям. Никаква захар, сол, подправки.. казаха че мога да ям хляб, които е без мая и сол. Гледах рецепти за коледни питки - содени. Смятате ли че ако не им сложа сол ще имат изобщо някакъв вкус?  newsm78

Да уточним обаче, че при термична обработка и в допир с течности содата се превръща в нещо като ... сол, та виж там да те насочат лекарите към медицински диетолог да определи човека какво може да ядеш.

И ... ако нямаш проблеми например със содата прави содена питка и добави зеленчуци например, които ще му подобрят вкусовите качества. Не разбрах мляко дали имаш право да ядеш, та ако можеш добави кисело мляко, то по принцип също добавя леко солен вкус. Пълнозърнестото брашно има леко по солен вкус от бялото. Добавката от нахутено брашно също допълва много вкуса, а когато правиш пък сладкиши например ползвай арабската подправка „махлеб“ тя е от смлени костилки на дива череша.

мерси за отговора. уточнявам, нямам право да ям никакви млечни, месо, яйца, плодове, варива, сол, захар и всякакви подправки. мога да ям само риба, зеленчуци и от време на време картофи. не знам това с подправките как ще стане.. аз буквално съм пристрастена към чубрицата.. на седмица отива близо по 1 пакет, а готвя само за себе си  Embarassed

от това, което пишеш, "махлеб"-а май отпада. а нахутът спада към варивата, нали? ако да, значи и той  Cry

а как бях наточила зъбки за козуначета  newsm45

# 464
  • Мнения: 1 274
казаха че мога да ям хляб, които е без мая и сол.
Направи си домашна кисела закваска. Потърси в Гугъл рецепта. Тя, за разлика от маята, е полезна, защото съдържа пробиотици. Ако намериш рецепта за закваска, която включва мая, търси друга, без мая!

Общи условия

Активация на акаунт