Клюкарникът и натоварването на форум-системата

  • 10 777
  • 232
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 324
едно предложенийце от мен:
а не е ли добра идея Отчетните теми, които щяха да се трият уж след n-та време (и за щастие не е така), просто да се преместят на архив на другия адрес и когато някой обхване носталгия по отминалата бременост да ходи там и да си чете Wink[/b]

Това също е добро предложение, но отчетните бяха създадени точно с условието, че ще се трият периодично стари отчетни теми и че ще се пазят временно, докато това все още не представлява проблем.

Благодаря за предложението - със сигурност и това ще го обмислим.

# 16
  • Мнения: 7 430
И според мен трета опция е най-приемлива.
И без това, тези теми-игри от по 50стр. са ненужни  Tired

 newsm10

# 17
  • Мнения: 5 299
А не беше ли по-добре тази тема да е в Клюкарника? newsm78 Все пак се касае за същият форум, а тук не влизат много хора Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 3 119
Аз съм за четвъртата опция. Предимства: запазваме Клюкарника в сегашния му вид, който  се харесва на доста от потребителите; разтоварваме трайно и в перспектива БГ-Мамма от товара на този форум. Същевременно подкрепям идеята за частична "чистка" на архива. Наистина, понякога е полезно да прочетеш тема отпреди половин година, но мисля, че ще преживеем да се разделим с този лукс, ако това ще помогне обслужването на форумите и по-бързото им функциониране.
 

# 19
  • Мнения: 6 324
А не беше ли по-добре тази тема да е в Клюкарника? newsm78 Все пак се касае за същият форум, а тук не влизат много хора Rolling Eyes
Там  е пуснат линк в темата "за форумите".
Темата е пусната тук по няколко причини:
1. тук е мястото за техническите въпроси
2. решението засяга не само Клюкарника, а всички оставали подфоруми

# 20
  • Мнения: 1 520

3. Генерално "разчистване" на Клюкарника от всички недискусионни теми, теми тип игри, лексикони и т.н. и недопускането им за вбъдеще.


 Peace
Peace

# 21
  • Мнения: 2 047
  Аз съм за трети вариант.
Във връзка с повдигнатия въпрос за изтриване на отчетни теми не може ли да се изтриват и много стари теми от клюкарника, дори и да не са игри или подобни.
За да няма сърдити и лично засегнати, може да се трият от дата до дата или месец или година.  Напр. цялата 2004 г. Никой не е способен да пази  голям архив дълго време, а теми от клю-то не винаги (не смея да кажа винаги) са свързани с идеята за взаимопомощ на сайта. Затова и губят актуалността си бързо, в същото време утежняват и са неизползваеми.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 105
И аз съм за трети вариант. Теми то рода "Кой пръдна?" не са нужни никому. Също така съм съгласна и с това, за което пита Уни!

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 521
Трета опция. Отдавна е нужна голямата метла. Има прекалено много безмислени теми. И не е лошо въобще да не се допускат теми-игри, в които се пише по 1-2 думи и стават по 50 страници.
Според мен спокойно могат да се разчистят и седмичните теми в подфорумите. Едва ли някой ще тръгне да чете коя какво е направила през януари 2005 г.

# 24
  • Мнения: 5 370
Съгласна съм с Лалка. За протокола - 3 опция. Ако това не оправи нещата, тогава остава 4.

# 25
  • Мнения: 1 427
И аз съм за опция 3 Peace

# 26
  • Мнения: 3 405
Не го затваряйте.
Гласувах за трета опция - можем да помислим какви промени са необходими. Макар, че самата формулировка "...Общи приказки, клюки, спорове, актуални събития и проблеми, несвързани с бременността и майчинството." предполага "размиване" до голяма степен. Наблегнах на общи приказки, т. като по - голяма част от него е пълна именно с такива.

Не съм против общите приказки, те са такъв отдушник понякога... Peace

Също съм ЗА изтриването на старите теми от клюкарника, те са си изиграли ролята, казали сме си "мъката" Simple Smile и няма да ни липсват.


# 27
  • Мнения: 772
А може и тия по-старите от Календар на събитията и от Обяви да се поизтрият. Thinking

# 28
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
И аз съм за опция три.

# 29
  • Мнения: 3 743
Трети вариант + изтриване на най-старите теми

Общи условия

Активация на акаунт