Въпроси към Класически хомеопати 21

  • 54 235
  • 730
  •   1
Отговори
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ето ни и вече и в новата, 21-ва тема!    

Внимание: Форумът е за обмяна на личен опит, свързан с хомеопатията и информацията в него не е предназначена да замени напътствия, назначено лечение или препоръки на медицинските или хомеопатични специалисти.        

Апелирам за толерантност и въздържане от квалификации.    


Преди да зададете въпроса си, моля ви информирайте се поне малко за хомеопатията тук:


ИНФОРМАТИВНО ЗА ХОМЕОПАТИЯТА http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=211286.0

"Информативно за Хомеопатията", е ТЕМА САМО ЗА ЧЕТЕНЕ, за да се информирате, но моля ви НЕ ПИШЕТЕ ТАМ! Само тук.
 


Ето и линк към старата 20-та тема:
    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=638706.0

И някои други полезни линка:

Самуел Ханеман http://www.samuelhahnemann.bg/

ECCH - European Central Council of Homeopaths http://www.homeopathy-ecch.org/content/view/15/32/

Грип - план за действие на жизнената ни сила. Високата Т.: възможни причини: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8133








Последна редакция: сб, 21 апр 2012, 13:31 от Aleksander

# 1
  • Мнения: 1 456
Да се изкажа по предишната тема  Grinning Моето дете правеше ларинго и бронхо- спазми и се е случвало да дойде педиатърката и да каже че има дихателна недостатъчност. На мен обаче ми се струва че детето си е добре и тъй като съм останала с впечатление, че повечето лекари действат с тежката артилерия в такива случаи- кортикостероиди и вентолин от доста време не съм изпълнявала рецептите и малкия се е оправял до дни. Мисълта ми е че аз лично се водя по външния вид и смятам, че в повечето случаи лекарите прувеличават или поне при нас така се случвало.
Относно " прегледът" по телефона- за малки деца си мисля, че е добре да се направи едни преглед при лекар по време на ХЛ, тъй като лекарят може да види неща, които родителят не вижда и по този начин да помогне и на хомеопата- напр. червено гърло, възпалено ухо, хрипове в някой от дробовете и т. н. все неща които са от полза за хомеопата да определи подходящото лекарство  Peace

# 2
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Arven, това което пишете е разумно.
Правят ми впечатления две неща: страхът при произнасяне на - "червено гърло".
 Замисляте ли се защо е червено? Защото има приток на кръв, защо? - за да пренася кислород, хранит. в-ва и войска - левкоцити. Повече трябва да ви тревожи ако има болка, сливиците са подути и с налеп, който излиза извън дъгите на тонзилите, лош дъх, дъх на гной, афти.

 - Колкото до "тежката артилерия" - кортикостероидите, те вливани венозно или приемани дълго време, могат да отключат диабет, особено при фамилна обремененост.

# 3
  • Мнения: 228
Arven, това което пишете е разумно.
Правят ми впечатления две неща: страхът при произнасяне на - "червено гърло".
 Замисляте ли се защо е червено? Защото има приток на кръв, защо? - за да пренася кислород, хранит. в-ва и войска - левкоцити. Повече трябва да ви тревожи ако има болка, сливиците са подути и с налеп, който излиза извън дъгите на тонзилите, лош дъх, дъх на гной, афти.
Цял живот ме боли гърлото. Болката е толкова силна, че преглъщането, движението на езика и дори дишането са силно болезнени. Никога не съм имала гнойна ангина, само фарингит са ми казвали и рядко ларингит. Цял живот на АБ. На два пъти опитах да получа при вас информация за хомеопатичното лечение, но отговори така и не получих... Дали сега някой ще ме "светне" по въпроса...  newsm78
Тук споменавате, че болката трябва да тревожи човека .... е, тревожи ме цял живот, микробиологиите са ми чисти, а ме боли зверски това гърло ... Кое точно трябва да ме тревожи и по-важното - ХЛечение помага ли наистина при такъв проблем, има ли някой от вас, който с помощта на хомеопатията е преборил болките в гърлото!?
Извинявам се за тъпите въпроси /явно за това и не ми отговаряхте предишните два пъти/, но имам нужда да съм информирана, за да потърся хомеопат. Благодаря предварително на този, който се отзове!

# 4
  • Мнения: 0
Arven, това което пишете е разумно.
Правят ми впечатления две неща: страхът при произнасяне на - "червено гърло".
 Замисляте ли се защо е червено? Защото има приток на кръв, защо? - за да пренася кислород, хранит. в-ва и войска - левкоцити. Повече трябва да ви тревожи ако има болка, сливиците са подути и с налеп, който излиза извън дъгите на тонзилите, лош дъх, дъх на гной, афти.
Цял живот ме боли гърлото. Болката е толкова силна, че преглъщането, движението на езика и дори дишането са силно болезнени. Никога не съм имала гнойна ангина, само фарингит са ми казвали и рядко ларингит. Цял живот на АБ. На два пъти опитах да получа при вас информация за хомеопатичното лечение, но отговори така и не получих... Дали сега някой ще ме "светне" по въпроса...  newsm78
Тук споменавате, че болката трябва да тревожи човека .... е, тревожи ме цял живот, микробиологиите са ми чисти, а ме боли зверски това гърло ... Кое точно трябва да ме тревожи и по-важното - ХЛечение помага ли наистина при такъв проблем, има ли някой от вас, който с помощта на хомеопатията е преборил болките в гърлото!?
Извинявам се за тъпите въпроси /явно за това и не ми отговаряхте предишните два пъти/, но имам нужда да съм информирана, за да потърся хомеопат. Благодаря предварително на този, който се отзове!
След като цял живот ви боли гърлото, нищо няма да загубите, ако отидете на ДОБЪР хомеопат. Иначе какво  ви е, няма как да разберем тък. Опитайте, а ако ви мине? Simple Smile

# 5
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Arven, това което пишете е разумно.
Правят ми впечатления две неща: страхът при произнасяне на - "червено гърло".
 Замисляте ли се защо е червено? Защото има приток на кръв, защо? - за да пренася кислород, хранит. в-ва и войска - левкоцити. Повече трябва да ви тревожи ако има болка, сливиците са подути и с налеп, който излиза извън дъгите на тонзилите, лош дъх, дъх на гной, афти.
Цял живот ме боли гърлото. Болката е толкова силна, че преглъщането, движението на езика и дори дишането са силно болезнени. Никога не съм имала гнойна ангина, само фарингит са ми казвали и рядко ларингит. Цял живот на АБ. На два пъти опитах да получа при вас информация за хомеопатичното лечение, но отговори така и не получих... Дали сега някой ще ме "светне" по въпроса...  newsm78
Тук споменавате, че болката трябва да тревожи човека .... е, тревожи ме цял живот, микробиологиите са ми чисти, а ме боли зверски това гърло ... Кое точно трябва да ме тревожи и по-важното - ХЛечение помага ли наистина при такъв проблем, има ли някой от вас, който с помощта на хомеопатията е преборил болките в гърлото!?
Извинявам се за тъпите въпроси /явно за това и не ми отговаряхте предишните два пъти/, но имам нужда да съм информирана, за да потърся хомеопат. Благодаря предварително на този, който се отзове!
След като цял живот ви боли гърлото, нищо няма да загубите, ако отидете на ДОБЪР хомеопат. Иначе какво  ви е, няма как да разберем тък. Опитайте, а ако ви мине? Simple Smile
... и ако Ви мине, чакаме отчет тук.  Peace

# 6
  • Мнения: 1 464
Аз да продължа темата за Т (висока и ниска), както и коментара на Мечка Малинарка за "спокойствието" + тревогите при болка, налепи, лош дъх ...
1, Ако Т е ниска това означава, че ЖС няма сили, че болестта няма нужда от повече, т.е. е "по-лека", а не че ЖС "произвежда Т колкото може". Защото ние сме карали разни нещица и с 40 Т, и с 38,5, и с 37,5.
2, Каква е истината за Т. Трябва ли да е висока? Ако е ниска, то излекувало ли се е детето? Като се има предвид, че явно общото външно добро състояние явно не е причина да сме спокойни?
3, Много ме жегна коментара на Мечка Малинарка от предишната тема, че ЖС е "предава" и детето лежи спокойно ... Ужас. А в същото време казваме, че ако е предписано правилното ХЛ, то дори и при висока Т детето е спокойно, чувства се добре. Т.е. и тук, къде е истината - трябва ли да е спокойно и да се занимава дори с нещо или трябва да мрънка, да плаче, да се върти ...
4, Ако е спокойно и ЖЦ се е предала на фона на ХЛ, то това опасно ли е ю? Трябва ли да взимат животоспасяващи мерки? На мен ми звучи ужасно ако се е "предала" Значи няма живот ??? Shocked Shocked
5, Алекс, понеже много хубаво си обяснил червеното гърло, моля те и за болките в гърлото, налепите, лошя дъх, афтите  Praynig

# 7
  • Мнения: 0
Когато жизнената сила е потисната по някакъв начин, независимо какъв, тя не може да вдигне висока температура. Дори й да е необходима по-висока, как потиснатата жизнена сила да я произведе? Нали познавате хора, които не вдигат температура или не могат да вдигнат висока. И няма правило, което да определя колко да е висока или ниска температурата.
А по отношение на поведението на болното дете няма правила. Затова хомеопатичното предписание е индивидуално. Едно дете плаче, друго е нервно и т.н.  Може дете с ниска температура да се чуства по-зле от друго, с висока температура. Ако имаше правила за температурата, индивидуалното предписание щеше да е безсмислено.
С "предаването" на жизнената сила не съм много съгласна. Тя се "предава" само накрая.

# 8
  • Мнения: 1 464
Когато жизнената сила е потисната по някакъв начин, независимо какъв, тя не може да вдигне висока температура. Дори й да е необходима по-висока, как потиснатата жизнена сила да я произведе? Нали познавате хора, които не вдигат температура или не могат да вдигнат висока. И няма правило, което да определя колко да е висока или ниска температурата.
А по отношение на поведението на болното дете няма правила. Затова хомеопатичното предписание е индивидуално. Едно дете плаче, друго е нервно и т.н.  Може дете с ниска температура да се чуства по-зле от друго, с висока температура. Ако имаше правила за температурата, индивидуалното предписание щеше да е безсмислено.
С "предаването" на жизнената сила не съм много съгласна. Тя се "предава" само накрая.
Това означава, че дори и ХЛ може да подтисне ЖС и да не й позволи да се вдигне ? Или може и просто да няма нужда, т.е. да си се справи с по-малко "патрони". Защото ние отдавана не пием Нурофени, т.е. не я подтискаме по този начин. Обясняваше се, обаче тук защо след прием на Нурофен например, Т пак се покачва - защото ЖС се бори да си свърши работата. Значи, дори и подтисната ЖС се бори и вдига Т? Или градусите на Т не са измерител на силата на ЖС? или колкото е по-висока Т, толкова по-голяма е ЖС в конкретното заболяване. В друго - е по-ниска ...
Свекърва ми, например никога не вдига Т. Тя как я подтиска и означава ли това, че щом ЖС е подтисната, то ... какво следва. Цял живот живееш с подтисната ЖЦ ? Като цяло тя е доста енергичен човек, на 76 г. е, а ме надминава по сила на тялото и духа ...
Затова ли хом. ме пита колко е Т?

# 9
  • Мнения: 0
Неправилните хомеопатични предписания потискат колкото и всичко потискащо.  Не е вярно, че хомеопатичните лекарства са безопасни, това вече сме го обсъждали тук. Но жизнената сила не се измерва само с температурата. Има си начини, по които тя да бъде преценена.

# 10
  • Мнения: 1 464
Това звучи доста тревожно, защото ако вечерта в 22,00ч. с 37,8 ми предпишат неправилно ХЛ и цяла нощ подтискаме ЖС, после още един ден и една нощ на подтискане (защото обикновено ходим на контрола през ден) ... Трябва ли да се тревожа? Моята хом. ми казва: "Ще се видим в дугиден ако нещо междувременно не те разтревожи" Е, да се тревожа ли от ниска Т?

# 11
  • Мнения: 0
По-добре не се тревожете за температурата. Надявам се, че имате добър хомеопат и той знае какво прави. Също така се надявам да може да прецени жизнената ви сила, все пак това е негова работа.

# 12
  • Мнения: 656
Мисля, че прекалено се тревожите за градусите на Т... Доколкото схващам аз, за хомеопатията не е толкова важно точно каква Т се вдига, при положение че се провежда правилно Х лечение де. Хом. вероятно пита за Т, за да разбере при каква Т как се държи детето - това си е мое мнение де, не знам реалната причина (а и май имаше някои ХЛ, в чиято картина има рязко/постепенно вдигане на висока Т, субфебрилна Т, по-висока Т - но нека хомеопатите да кажат де, малко наизуст говоря  Rolling Eyes).. Та да се върна - Т трябва да е такава, каквато е нужна на организма да оздравее. Така че дали детето вдига или не вдига висока Т (и какво точно значи "висока" - субективно ми звучи) според мен няма особено значение.. Моето дете се е преборвало с болестите както с над 40 градуса, така и с под 38... Просто всеки път е вдигал нужната за това Т (когато не сме ползвали ХЛ де, т.е. никакво лечение).

# 13
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Това звучи доста тревожно, защото ако вечерта в 22,00ч. с 37,8 ми предпишат неправилно ХЛ и цяла нощ подтискаме ЖС, после още един ден и една нощ на подтискане (защото обикновено ходим на контрола през ден) ... Трябва ли да се тревожа? Моята хом. ми казва: "Ще се видим в дугиден ако нещо междувременно не те разтревожи" Е, да се тревожа ли от ниска Т?

 касий, извинявай, но май в случая предписваме според твоята тревожност,а не според  детето... Оставете жизнената сила на мира, тя си знае работата и както сте задали десетки въпроси, комбинациите от тях са в геометрична прогресия.
  По-горе беше споменато за липсата на Т. тогава, когато би трябвало да я има. Това би могло да е по-тревожно, отколкото високата Т. 

# 14
  • Мнения: 1 464
Това звучи доста тревожно, защото ако вечерта в 22,00ч. с 37,8 ми предпишат неправилно ХЛ и цяла нощ подтискаме ЖС, после още един ден и една нощ на подтискане (защото обикновено ходим на контрола през ден) ... Трябва ли да се тревожа? Моята хом. ми казва: "Ще се видим в дугиден ако нещо междувременно не те разтревожи" Е, да се тревожа ли от ниска Т?

 касий, извинявай, но май в случая предписваме според твоята тревожност,а не според  детето... Оставете жизнената сила на мира, тя си знае работата и както сте задали десетки въпроси, комбинациите от тях са в геометрична прогресия.
  По-горе беше споменато за липсата на Т. тогава, когато би трябвало да я има. Това би могло да е по-тревожно, отколкото високата Т. 


Именно ниската Т ме тревожеше. За високата много се е писало до сега и колкото и страшно да изглежда на външен вид, след като вече съм информирана, приемам по-спокойно нещата.
Тогава, когато трябва да я има високата Т, а я няма, без да е подтискана - ето това е основния въпрос. Тук ми липсва инфо и точно това питам. Как да се разбере дали е тревожно? Защо я няма ...
Аз разбирам, че въпросите ми са много и отговорът им изисква добра воля и желание на някой специалист, както и време и усилия, за да се обобщят и да се отговори ... Знам, че е треудно, но разчитам, че по някога мога и да получа такива отговори, макар и разпокъсано.
Единственият недостатък на нашия хом. е, че не обяснява много и затова питам навред, А тук, който има добра воля и участва във форума с такава, може и да се заеме с тежката задача да ме осветли за възможностите, пречките, проблемите ...
Май добре описах мотивацията си  Hug Peace

Общи условия

Активация на акаунт