ВТОРИ КЛАС - 10

  • 45 160
  • 741
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 13 218
Ето нашия списък
1.  "Български народни приказки"
2.  "Басни" - Езоп, Лафонтен
3.  "През гори и води" - Емилиян Станев
4.  "Когато скрежът се топи" - Емилиян Станев
5.  "Емил от Льонеберя" - Астрид Линдгрен
6.  "Роня дъщерята на разбойника" – Астрид Линдгрен
7.  "Ането" - А. Каралийчев
8.  "Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада" - Ено Рауд
9.  "Матилда" - Роалд Дал
10.  "Летящата класна стая" - Ерих Кестнер

# 631
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Много са ви къси списъците. Нашият съдържа 30  Shocked препоръчителни произведения. Ще го напиша по-късно, че е в другата стая, а малкия спи. А когато малкия спи, вкъщи не смеем дори да
дишаме. Tired
Пепи и той завърши благополучно втори клас. Има и 4-ки, и 5-ци и 6-ци. Ходиха вчера на екскурзия в Пловдив, класната е раздала бележниците в античния театър. Пепи си загубил портмонето с парите. ooooh! То, ако не загуби нещо няма да е той.

# 632
  • Мнения: 9 990
Честит празник на всички набори и дечурлига! Hug
Хайде завършихме и ние днес. Sunglasses
Мирта, това е препоръчителен списък-избирате си, а не Всичко от него.30 книги за 3 месеца Ти можеш ли да прочетеш? LaughingСметни по колко на ден е това... Whistling

# 633
  • Мнения: 530
Честит празник на всички дечица!!!!

Ето и нашия списък:
"Приказки"-Ран Босилек
"Книга за джунглата"-Р.Киплинг
"Лакомото мече"-Е.Станев
"Приключенията на Лукчо"-Д.Родари
"Приключенията на Пинокио"-К.Колоди
"Приключенията на Том Сойер"-М.Твен
"Алиса в страната на чудесата"Л.Карол
За завършването им подарихме една от кничките и читателски дневник който трябва да попълнят.

Сутринта баба им ги води на празник организиран от "Милка" с много игри и викторини успяли са да спечелят по едно шоколадче,довечера (дано не вали)ще ходим на безплатен сладолед-това го има всяка година спукват се от сладолед един от общината и един от едно заведение и пак ще има много игри с награди ура ,ура......

# 634
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Много са ви къси списъците. Нашият съдържа 30  Shocked препоръчителни произведения.

еееееее, вашата даскалица се е уляла... Тоз дълъг списък може дори  да предизвика обратен ефект.

Честит празник на всяко малко и голямо... дете! Все така уникални и неповторими Simple Smile

# 635
  • Мнения: 11 607
Да си постна и нашия списък.....

1. Приказки - Ран Босилек, Асен Разцветников, Ангел Каралийчев

2. Басни - Езоп, Лафонтен

3. През гори и води - Емилиян Станев

4. Приказки по телефона - Джани Родари

5. Приключенията на Пинокио - Карло Колоди

6. Приключенията на барон Мюнхаузен - Р. Распе

7. Мечо Пух - Алън Милн

8. Пипи Дългото Чорапче - Астрид Линдгрен

9. Книга за джунглата - Р. Киплинг


 #Crazy #Crazy #CrazyКъде слънчаса вашата учителка, след като е все дъждовно?

# 636
  • Русе
  • Мнения: 11 924
    Успяхме да организираме малък празник между тренировките. С много сладолед и царевица. Малки подаръчета - калъфка с черепи и герданче за приятелка,която ще му дойде тази вечер на гости.Отказа тази година да играе на организираните игри в парка.

   Тези списъци са ориентировъчни и препоръчителни. Повечето книги дават възможност за по голям избор. При нас ако се прочетата една, две книги ще съм мноооого доволна. Имаме една избрана от списъка и изявена готовност за четене. Мечо Пух е избранникът. Четох му го преди година и половина и си го харесваше. Ще видим сега,като по голям, как ще го приема. Познавам хора, които си го четат и сега, както аз моята Алиса.

# 637
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Честит празник на всички дечица и от мен   bouquet. Да са здрави и засмени, да им е весела ваканцията и да им е лесно в 3 клас  Laughing.
 Шани , на характеристиката на моя пише: Проявява способности по математика  Laughing. Явно на всяко дете само по едно нещо са писали  Hug.
 Нашият списък го писах по-напред, та няма да го повтарям. 10 книги са и смятам да ги прочете всичките. Списъкът е с прилични произведения та не намирам повод да пропускаме каквото и да било.
 М.г. направихме читателски дневник в голяма тетрадка , с надписи и картинки. Почти не писал в него, т.к. още пишеше бавно. Сега , обаче , смятам да го попълни целия  Laughing.

# 638
  • Мнения: 14 133
Честит празник на милите ни и способни дечица.   bouquet
Весела ваканция.  Heart Eyes
И аз да се похваля с отлични оценки на Сашето по всички задължителнипредмети и  една петица по СИП Информационни технологии, и отлична характеристика.   bowuu Нашият препоръчителен списък е от 10 книги.  Wink

# 639
  • София
  • Мнения: 7 673
Браво и на Сашето.  Hug
Ето го нашият списък:
1. Български народни приказки.
2. Приказки за Хитър Петър и Настрадин Ходжа
3. Дал, Роалд - Матилда

4. Кестнер, Ерих - Това се случи на 35 май
5. Линдгред, Астрид - Повести за Карлсон
6. Станев, Емилиян - Лакомото мече, Чернишка
7. Пенчева, Станка - Писмата на един дакел
8. Априлов, Борис - Приключенията на Лиско
9. Разцветников, Асен - Стихотворения, приказки, гатанки
10.Каралийчев, Ангел - Приказки и разкази
11. Радичков, Йордан - Малки жабешки истории
12. Твен, Марк - Приключенията на Том Сойер
13. Босилек, Ран - Патиланци
14. Короди, Карло - Приключенията на Пинокио
15. Родари, Джани - Приключенията на Лукчо, Приказки по телефона
16. Андерсен, Ханс Кристиан - Приказки
17. Ласни - Езоп, Лафонтен,
Стоян Михайловски
18. Книлинг, Ръдиард - Книга за джунглата
19. Карол, Луис - Алиса в страната на чудесата
20. Бисет, Доналд - Небивалици.

Тези в синьо вече ги е чел /приказките ние сме му ги чели/.
Калсон я почна веднъж, но не му хареса. Том Сойер и Патиланци сигурно ще му допаднат. Май ще се огледам и във вашите списъци. Благодаря, че ги споделихте.
Днес първият ден работа по проекта за земята е минал много добре. Гледали са и филмче за неандерталците. Павел беше много впечатлен. Дано все така да им харесва на децата.
П.П. Прегледах списъците и ми бяха много полезни.
Произведението "Това се случи на 35 май" изобщо не ми е познато и го нямам. Взех идея от списъка на Валя да го заменя с "Антон и Точица". Може и с "Хвърчащата красна стая" от списъка на Мамче.
В списъка на Виви видях "Братята с лъвски сърца". Помня, че я имаше и в списъка на Мони след втори клас. Според мен е доста тъжна и смятам да я спестя засега на Павел, щом я нямат и в списъка.
А "Карсон" ще го заменя с "Роня, дъщерята на разбойника" от списъка на Вачето. Тя е готина книжка.  Mr. Green
Амбърче, за "Малкият принц" споделям твоето мнение. Малки са си отвсякъде за нея.  newsm78


Последна редакция: пт, 01 юни 2012, 22:21 от *Ирина*

# 640
  • Мнения: 14 133
Иринка, благодаря.  Heart Eyes
"Малкият принц" и аз мисля, че не е за тяхната възраст.  Peace
Опитвам се да пробутам на Сашо първо "Приключенията на Том Сойер" и "Емил от Льонеберя".  Wink

# 641
  • София
  • Мнения: 7 673
"Емил от Льонеберя" и Пипи са пък моите настолни книжки и сме ги чели по много пъти на Павел. Сигурно ги знае наизуст. Особено Пипи.
Ако някой не е чел Матилда, препоръчвам я много горещо. Невероятна книга е!

# 642
  • София
  • Мнения: 4 397
МОя си пада по Дръндьото и вчера от Панаира , взех втората и третата и ги започна с кеф, ама други нещо не го хващат грам  ooooh!
Набелязала съм от вашите книги някой и от нашия списък няколко който си мисля, че ще му допаднат.
Това е списъка ни :
1. Карнавал в гората - Леда Милева
2. Бяла приказка - В. Петров
3. Тошко Африкански - А. Каралийчев
4. Приказки за теб - К. Константинов
5. Чудовище вкъщи, Опако дете - В. Самуилов
6. Румцайс -
7. Мечо пух - Алън Милн
8. Малкия мъж - Е. Кестнер
9. Децата от улица Тряскаджийска - А. Линдгрен
10. Приказки по телефона
11. Алиса в страната на чудесата


Мечо пух и Алиса ги гледах в много хубаво издателство на Труд , ама бяха доста скъпи и се чдуя дали обикновени книвки да взема или тези двете на Труд  newsm78

# 643
  • у дома
  • Мнения: 7 166

Ако някой не е чел Матилда, препоръчвам я много горещо. Невероятна книга е!

И аз се присъединявам към тази препоръка и се учудвам,че я няма в повечето списъци-в трети клас се изучава откъс от книгата и си спомням,че една от задачите беше да продължат случката ,което няма как да стане,ако не са чели книгата  Peace Утре ,ако  не забравя ще ви напиша кои произведения се изучават в трети клас....

# 644
  • софия
  • Мнения: 2 543
 Списъкът на Габи е от 10 книжки само :
 1. Български народни приказки.
 2. През гори и води - Емилиян Станев
 3. Приказки - Ран Босилек
 4.  Джани Родари - Приключенията на Лукчо,
 5.  Ханс Кристиан Андеренсен  - Приказки
 6.  Приказки от Асен Разцветников
 7.  Приказки от Елин Пелин
 8.  Джани Родари -  Невидимият Тонино
 9.  Луис Карол - Алиса в страната на чудесата
10. Алън Милн - Мечо Пух
    Каталясахме днес от културен живот.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт