Отговори
  • Мнения: 1 012

 













Kuzey-Guney
Север - Юг
Kuzey Güney е историята на двама братя Kuzey и Güney. Kuzey (на турски означава Север) е смел но безразсъден, бунтар, трудно овладява гнева си, безстрашен, не търпи несправедливост, нетърпелив и често юмрукът му говори вместо него. Güney (ознчава Юг) е негова противоположност. Той е спокоен, търпелив, не действа без да мисли, работлив, но и страхлив. Единственото общо между двамата е любовта им към Джемре .
(от http://www.kuzeyguney.com/)

Участват:
   Kıvanç Tatlıtuğ като Kuzey Tekinoğlu
   Buğra Gülsoy като Güney Tekinoğlu
   Öykü Karayel - Cemre Çayak, дъщеря на Gülten,
   Bade İşçil - Banu Sinaner, дъщеря на Atilla Sinaner по-късно става годеница на Güney
   Mustafa Avkıran - Samir 'Sami' Tekinoğlu,пекар,баща на Kuzey и Güney, родом от Карадениз.
   Semra Dinçer - Handan Tekinoğlu, майка на Kuzey и Güney, съпруга на Сами, омъжила се за него против волята на семейството си.
   Zerrin Tekindor - Gülten Çayak, фризьорка, майка на Джемре
   Ünal Silver - Atilla Sinaner, богат бизнесмен, баща на Banu.
   Rıza Kocaoğlu - Ali Güntan, търговец на битака, приятел на Kuzey
   Çağdaş Onur Öztürk - Barış Hakmen, полубрат на Banur, има връзка с Venüs Tezerel
   Göksen Ateş - Venüs Tezerel, приятелка на Barış
   Hazar Ergüçlü - Simay Canaş, приятелка и по-късно съпруга на Kuzey
   Turgay Kantürk - Ferhat, най-големият враг на Kuzey's, когото бащата на Кузей наема да защитава сина му в затвора.
   Merve Boluğur – Zeynepдъщеря на притежател на фотостудио, приятелка от детинство на Джемре, моден дизайнер от Италия, в която Кузей се влюбва.
     Hale Soygazi - Ebru, майка на Banu и Barış, богата бизнес дама, която се връща от Щатите след смъртта на Атила Синанер.
   
Сценарий:   Ece Yörenç, Melek Gençoğlu
Режисура:   Mehmet Ada Öztekin, Nezaket Çoşkun Sevinç
Тематична музика:   Toygar Işıklı
Композитор:   Toygar Işıklı   
Продуцент:   Kerem Çatay
Компания:   Ay Yapım
Излъчване:   Kanal D




Трейлъри към Филма:
Епизод 1 Епизод 2 Епизод 2-2 Епизод 3 Епизод 4 Епизод 5 Епизод 6 Епизод 7 Епизод 7 Епизод 8 Епизод 9 Епизод 10 Епизод 11 Епизод 11-2 Епизод 12 Епизод 13 Епизод 14 Епизод 15 Епизод 16 Епизод 17 Епизод 18 Епизод 19 Епизод 20 Епизод 21 Епизод 22 Епизод 22-2 Епизод 23-1 Епизод 23-2 Епизод 24 Епизод 25 Епизод 26-1 Епизод 26-2 Епизод 26-3 Епизод 26-3 Епизод 27 Епизод 28 Епизод 29 Епизод 30-1 Епизод 30-2 Епизод 31-1 Епизод 31-2 Епизод 32 Епизод 33-1 Епизод 33-2 Епизод 33-3 Епизод 34-1 Епизод 34-2 Епизод 34-3 Епизод 35



връзки към темите
TEMA 1 TEMA 2 TEMA 3 TEMA 4 TEMA 5 TEMA 6 TEMA 7 TEMA 8 TEMA 9 TEMA 10 TEMA 11 TEMA 12 TEMA 13 TEMA 14 TEMA 15 TEMA 16 TEMA 17 TEMA 18 TEMA 19 TEMA 20 TEMA 21 TEMA 22 TEMA 23 TEMA 24 TEMA 25 TEMA 26 TEMA 26



Линк към преведените епизоди
http://www.viki.com/channels/4762-kuzey-guney/videos/51754/1



С благодарности към преводачките




Филмът може да гледате онлайн:
http://webtv.kanald.com.tr/CanliYayin/
http://www.etvizle.com/kanal-d-canli/
http://www.yildiz.tv/?act=dvr&chan=eurod
http://www.bedavatvizle.com/kanal-d-canli/
http://www.online-tv-izle.com/online-kanal-d-izle
http://www.diziizle.net/
http://tr.justin.tv/bakhdtvler/b/316907229?utm_campaign=live_emb … e=www.hdtvler.com



Торенти
www.lapache.info
www.nitro.org
www.data-bg.org

(С любезното съгласие на Госпожата):


Последна редакция: пн, 14 май 2012, 18:33 от RominaB

# 1
  • Мнения: 3 371
RominaB,  newsm51 много ти благодаря за темата ! А колажите ти, са страхотни !  bouquet
Момичета,  Hug приятни минути в темата и с любимите ни герои, които и да са те !  bouquet

# 2
  • Toronto
  • Мнения: 683
Ех, госпожата, тъкмо си рекох: "брех, веднъж и аз да съм първа!" Joy
Ромина -   bouquet


Хубав колаж, смислен newsm10

# 3
  • Мнения: 1 012
Благодаря, момичета, дано изпълним темата с положителни емоции. Аз малко в движение я правя, че бях на екскурзия и с ужас установих, че сме на 50 страница  Laughing Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 3 371
Благодаря, момичета, дано изпълним темата с положителни емоции. Аз малко в движение я правя, че бях на екскурзия и с ужас установих, че сме на 50 страница  Laughing Heart Eyes
Joy Joy Joy направо си е ужас - 50 стр. в рамките на един епизод ! Но, така е, филмът е вълнуващ и провокира споделяне !  Hug

# 5
  • Мнения: 1 012
Joy Joy Joy направо си е ужас - 50 стр. в рамките на един епизод ! Но, така е, филмът е вълнуващ и провокира споделяне !  Hug

Да, и това говори добре за филма! Пък и колкото повече мнения, по-интересно  Hug

# 6
  • Мнения: 3 371

Да, и това говори добре за филма! Пък и колкото повече мнения, по-интересно  Hug

 Peace Hug Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 8 409
Привет в новата тема.  Hug Hug Hug
Ромина, страхотна е, благодаря.  bouquet  bouquet  bouquet

# 8
  • Мнения: 186
Ромива, много хубава тема.
Но една молба - може ли за допълниш на първа страница със снимкя на Джемре и Баръш, те бяха главните дейкгнаши рица в отминалия епизод.

# 9
  • Мнения: 0
Ромина благодаря за поредната тема   bouquet

Не разбирам как може да харесвате З. и да искате да е с К.  newsm78
Или ако харесвате К. да искате да е с З.   Thinking Няма логика в това  Tired
Тази връзка на този етап си е една лъжа , която много отдавна писах , че ще донесе болка  Sad
И аз очаквах да се появи майката на З. , но по нататък , мислех даже във втори сезон ще е това . Да я видим и тя каква майка е била щом З. казва , че е била сама  ooooh! Много са ни зле майките в тоя сериал  Rolling Eyes

За Гюлтен. отдавна исках да пиша , но сега като прочетох , че я цитирате се подсетих . Колкото и да ми харесва Г. заради нейния хумор . Имах и имам критики към нея . И последната е именно за сцената в която се държа по този начин  с дъщеря си  .  Тя е последния човек , който има право да я упреква или наранява за чувствата и/ при положение , че можеше да каже на Дж. за К. , който видя с букета и кутията . И всичко след това можеше изобщо да не се е случвало/ . Беше насилствено грубо измъкнато признание и много болезнено  Confused

Тупарова благодаря за превода   bouquet  Според мен всички хубавици и хубавци от сериала , та берабер с нас , сме много далеч от Библейската любов   .   Mr. Green

# 10
  • Тук някъде.....
  • Мнения: 77
Благодаря за новата тема!   bouquet  bouquet  bouquet

Кралицата, последният ти пост беше направо чудесен и заставам зад всяка твоя дума!  Heart Eyes

Исках да напиша нещо за образите на двете - Джемре и Зейнеп. Госпожата написа, че вижда повече положителни, отколкото отрицателни качества в Зейнеп. И другите й почитателки сигурно са така, въпреки, че аз лично - и никого не обиждам с това, да се знае - не виждам на какво стъпвате за подобно мнение, освен на лични пристрастия. Не сме видели нищо от нейния живот досега, поне някой флашбек да ни бяха показали. Отношенията й с баща й са меко казано спорни, впрочем както и с всички останали във филма. Единствения човек, който я понася що-годе е Гюлтен /чакам с нетърпение моментът, в който ще я смачка  Mr. Green/ и Кузей, разбира се. Но всъщност това, което аз виждам са поредица от неудачни решения от нейна страна, без да знам тя с какъв багаж - умствен и емоционален е натоварена. Така че - да, на мен Зейнеп ми е неприятна като цяло, като излъчване и като част от постъпките си, но дефакто аз не я познавам. Продължавам да твърдя, че това е грешка на сценаристките - оставиха образът й кух и непълноценен. Надявам се искрено това да се промени  Peace
Джемре, от друга страна, я изграждат от серия първа и то много пълнокръвно. И с добрите, и с лошите страни.
Исках да ви споделя и още нещо от "кухнята", което ми разказаха моите дружки - Къванч много цени Ойку и са големи приятели. Впрочем, той не един път я е защитавал, в началото от турския драг зрител  Joy и то публично, казвайки, че е великолепна актриса. Повечето време на сета прекарва с нея и Ръза Mr. Green, както и във филма. За Мерве не мога нищо да кажа, защото не са я видели изобщо, този ден явно не е снимала, или пък е дошла по-късно.

# 11
  • Мнения: 1 012
Ромива, много хубава тема.
Но една молба - може ли за допълниш на първа страница със снимкя на Джемре и Баръш, те бяха главните дейкгнаши рица в отминалия епизод.

Има тяхна снимка на първа страница на предишната тема, други снимки нямам, ако имаш, прати ми ги на лични, няма проблем да ги прибавя.

# 12
  • Мнения: 186
Ромина, няма проблем   bouquet, щом ги има на предишната, няма смисъл и тук.

# 13
  • Мнения: 186
Благодаря за новата тема!   bouquet  bouquet  bouquet

Кралицата, последният ти пост беше направо чудесен и заставам зад всяка твоя дума!  Heart Eyes

Исках да напиша нещо за образите на двете - Джемре и Зейнеп. Госпожата написа, че вижда повече положителни, отколкото отрицателни качества в Зейнеп. И другите й почитателки сигурно са така, въпреки, че аз лично - и никого не обиждам с това, да се знае - не виждам на какво стъпвате за подобно мнение, освен на лични пристрастия. Не сме видели нищо от нейния живот досега, поне някой флашбек да ни бяха показали. Отношенията й с баща й са меко казано спорни, впрочем както и с всички останали във филма. Единствения човек, който я понася що-годе е Гюлтен /чакам с нетърпение моментът, в който ще я смачка  Mr. Green/ и Кузей, разбира се. Но всъщност това, което аз виждам са поредица от неудачни решения от нейна страна, без да знам тя с какъв багаж - умствен и емоционален е натоварена. Така че - да, на мен Зейнеп ми е неприятна като цяло, като излъчване и като част от постъпките си, но дефакто аз не я познавам. Продължавам да твърдя, че това е грешка на сценаристките - оставиха образът й кух и непълноценен. Надявам се искрено това да се промени  Peace
Джемре, от друга страна, я изграждат от серия първа и то много пълнокръвно. И с добрите, и с лошите страни.
Исках да ви споделя и още нещо от "кухнята", което ми разказаха моите дружки - Къванч много цени Ойку и са големи приятели. Впрочем, той не един път я е защитавал, в началото от турския драг зрител  Joy и то публично, казвайки, че е великолепна актриса. Повечето време на сета прекарва с нея и Ръза Mr. Green, както и във филма. За Мерве не мога нищо да кажа, защото не са я видели изобщо, този ден явно не е снимала, или пък е дошла по-късно.

Софи,   bouquet  bouquet  bouquet

# 14
  • Мнения: 432
Ромина, благодаря за новата тема, както винаги прекрасен старт   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт