Медицина в Медицински университет - София

  • 79 524
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! 10 клас съм и съм решила да кандидатствам медицина в София.Имам няколко въпроса по темата:
1)Вече няколко човека ми казват,че в МУ - София цари огромна корупция и само ако си платиш може да влезеш.Така ли е?
2)Наистина ли приемните изпити са толкова трудни,колкото всички ги представят?
3)От кой клас трябва да се започне с уроци по химия и биология и може ли някой да ми даде информация за добри учители,особено по химия.
Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 6
В МУ София се влиза с много добра подготовка,с по-висок бал за момичета.Точно навреме се сети за да започнеш да се подготвяш.Не се плаща на никой за да влезеш,просто има 2 начина :подготвяш се ,изкарваш висок бал и влизаш или подготвяш се не толкова добре,изкарваш минимум тройка на химия и биология  ,и влизаш платено по 7500 лв на година.
В форума на МУ София има отговори на твоите въпроси  в "Прием"                                                              http://www.medfaculty.org/forum/           

# 2
  • Мнения: 3
Perlina,благодаря. Запозната съм с конспекта,изпитите и т.н.По-скоро ме интересуват лични  мнения за университета,подготовка за изпитите...

# 3
  • Мнения: 796
Племенникът ми от първия път не успя, смени преподавателите, които го подготвяха и на втората година влезна и в София, Варна и Плевен. Иска се мноооого учене. Ако искаш ще го попитам при кои преподаватели се готвеше втория път.

# 4
  • Мнения: 3
Дона,бих ти била благодарна,ако го попиташ!

# 5
  • София
  • Мнения: 6
За биология, от личния опит-Образователни технологии. За химия зависи от нивото ти,ако имаш добри базови знания-пак там,ако не-по-добре частен учител за да получиш основата и другата година вече може пак в Образователни технологии,защото много важно на изпита задачите да бъдат описани по определен начин,а там го обясняват подробно.Но пак ти казвам попитай във форума на МУ,там такива въпроси и отговори на въпроси много.Успех.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 430
За изпита по биология за мен лично няма смисъл от ходене на уроци.Взимат се учебниците за 8,9 и двата от 10 клас и се почва здраво четене по конспект.
Изпитите не са толкова трудни(не са и лесни),колкото се иска системна подготовка и да си запознат с материала много добре.
Това ''само ако си платиш може да влезеш" ми звучи малко,като лисицата и киселото грозде.
Чети упорито,по химия не е зле да отидеш на курсовете в МУ за да свериш часовника,и все пак да видиш,какви са изискванията за разработване на задачите.Успех!

# 7
  • Мнения: 20
Ние се колебаем за медицина в България или в чужбина, като предпочитаме  да е Европа. За съжаление не намирам никаква информация и затова не успявам да разбера дали изобщо бихме могли да го разглеждаме като вариант - цени най-вече, но и ниво на езика.  Моля ако има майки, чиито деца са кандидатствали , да споделят информация.

Също така , ако има майки с приети студенти медицина в София да кажат как  са се готвили децата , кога са започнали, трудна ли е подготовката според вас и изобщо всичко, което бихте споделили. Интересуваме мнението на майките, не на децата.

# 8
  • Мнения: 331
Ние се колебаем за медицина в България или в чужбина, като предпочитаме  да е Европа. За съжаление не намирам никаква информация и затова не успявам да разбера дали изобщо бихме могли да го разглеждаме като вариант - цени най-вече, но и ниво на езика.  Моля ако има майки, чиито деца са кандидатствали , да споделят информация.

Също така , ако има майки с приети студенти медицина в София да кажат как  са се готвили децата , кога са започнали, трудна ли е подготовката според вас и изобщо всичко, което бихте споделили. Интересуваме мнението на майките, не на децата.
Моят син учи в БГ , за подготовката мога да обобщя само от предишните постове, Образователни технологии, биология Албена Петкова, химия - Марина Петрова, но по биология може и без курсове, учебниците за 8, 9 и 10 клас наизуст и грамотно писане, без граматически грешки!

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Племеницата ми беше приета ПОсещава курсове по химия и се подготвя сама по биология.
Тази година и давата семестъра с всички изпити все с отличен. Не е споменавала за корупционни схеми  Sunglasses

# 10
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
...... изкарваш минимум тройка на химия и биология  ,и влизаш платено по 7500 лв на година.
В форума на МУ София има отговори на твоите въпроси  в "Прием"                                                              http://www.medfaculty.org/forum/           

Не е по темата, но това ме потресе. Точно там не би трябвало да съществува такава  опция  Naughty

# 11
  • Мнения: 20
Моят син учи в БГ ,..........
В кой от медицинските университети учи? Как се справи с изпитите?

# 12
  • Мнения: 331
Моят син учи в БГ ,..........
В кой от медицинските университети учи? Как се справи с изпитите?

Учи дентална медицина в МУ София, справя се отлично!

# 13
  • Мнения: 20
Моят син учи в БГ ,..........
В кой от медицинските университети учи? Как се справи с изпитите?

Учи дентална медицина в МУ София, справя се отлично!
Ако не е тайна, какви оценки има на приемните изпити и през коя година е кандитаствал?
Можеш ли да споделиш за колко часа в тези курсове каква цена платихте и по колко човека са групите на заниманията.
Също така имаше ли добра подготовка по тези два предмета от училище, или повечето научи там?
 Колко пъти седмично  ходеше и какво точно правят там - изпитват ги, преподават само и други подробности.  
Като родител, какво не ти хареса?
Благодаря ти.

# 14
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 295
Ние се колебаем за медицина в България или в чужбина, като предпочитаме  да е Европа. За съжаление не намирам никаква информация и затова не успявам да разбера дали изобщо бихме могли да го разглеждаме като вариант - цени най-вече, но и ниво на езика.  Моля ако има майки, чиито деца са кандидатствали , да споделят информация.

Също така , ако има майки с приети студенти медицина в София да кажат как  са се готвили децата , кога са започнали, трудна ли е подготовката според вас и изобщо всичко, което бихте споделили. Интересуваме мнението на майките, не на децата.

За следването медицина в чужбина и ние се интересувахме , но установихме, че цените са изключително високи. Но най-важното ни съображение да се откажем е, че самото следване е прекалено трудно и обемно, за да го затрудняваме допълнително с учене на чужд език.
Подготовката поне в Медицински университет София, която познаваме, е на достатъчно добро ниво, за да се налага следване в чужбина. Така затворихме този въпрос и благодаря на Бога се справихме успешно с изпитите и учим в МУ София.

За подоготвката. Съгласна съм, че биологията е възможно да се подготви детето само, първоначално като си научи перфектно учебниците за 9, 10 и 11 клас. За 10 клас обаче учебниците са два, така че по-точно е да се каже да се научат тези четири учебника много добре.
След това мисля, че трява да имате учител, който да е запознат с темите, точно какво трябва да включва всяка теми и да се направи една подготовка, която по-скоро има за цел някой да му разпредели материала и да го изпитва. Това което знам, е че по биологи трябва да си научи почти наизуст учебниците. Това за моето дете беше най-трудната част. ЕДно е да знаеш матерпиала, друго е да го възпроизведеш едно към едно. Мисля, че това ще ви е най-трудно. Препоръчвам ти да започне да учи билогията сама/сам и междувременно да си търсите учител.

По химия е много труден изпитът и мисля, че без учител трудно ще изкара висока оценка.
Ние лично се отказахме от възможността да ходи на курсове. Проверихме и тези на Образователни технологии, но категорично ги отхвърлихме. Групите са големи, няма индивидуална работа с учениците и контрол. Като сметнехме броя часове и общата цена също не смятам че си струва.
Работихме с един  учител по химия, която работи сама с детето по два астрономически часа и освен подготовката, имаше всеки път изпитване и ни държеше в течение как се справя. Оценката ни по химия беше 5.87 или нещо подобно не помня точно, но с цената на много учене.  Както сигурно знаеш има теми  и 500 или 600 задачи , вече не помня , които се описват по няколко страници една задача. Ако детето ти не е с много добра подготовка по химия, практически няма как да се подготви за да изкара висока оценка без системна работа с добър учител.

Трябва да знаеш че ученето за тези изпити е толковна сериозно, че много деца в последните месеци просто не издържат психически. Трябва да сте подготвени за това и детето да знае с какво се захваща. Около нас имаше и все още има деца, които минават по този път и е наистина много трудно. Ако детето иска само да учи е чудесно. Но ако вие го карате, а то не иска , ти препоръчвам да се откажете. Надявам се да не се обидиш, но ти поиска искрено мнение и аз ти го давам.
Ако имаш още въпроси ще ти отговаря с удоволствие.

Общи условия

Активация на акаунт