Лятото ни пак зове, а Дюкан ще ни подготви за море - 263

  • 38 495
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 230
Ами предимно пилешко месо,понякога скара....и разбира се когато съм ПЗ-салата от домати,краставици,зеле.

# 736
  • Мнения: 44
Пилешкото месо как го приготвяш? "Скара" е много общо понятие- какво печеш на скара?
И не на последно място- колко пъти и по колко(като количество) се храниш (днес цял ден се обсъжда темата кога и колко да се яде)
 Simple Smile

# 737
  • Мнения: 230
Скара-кюфтета.А пилешкото печено на фурна.Гледам да ям храните,които са позволени,но не чак толкова,че да меря солта една или две щипки е и т.н.Ограничавам се,и все пак е нещо,преди ядях доста хляб и сладки неща,а сега изобщо.Зависи днес например съм яла 1 кюфте и една салата.Зависи дали съм в къщи.Днес бяхме навън и обядвахме в пицария и затова.Май трябва да се яде често?Или греша?

# 738
  • Мнения: 44
Трябва да се яде да речем на 4 часа.Ето цитат от първа страница :
Задължителни са закуска, обяд вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа е най–добре.
Разумно и в нормални количества. Кюфтетата могат да се направят от всичко  Laughing В заведенията и готовата храна рядко е режимна. Например днес си обядвала в пицария и си поръча едно кюфте- най-вероятно е било свинско, нали? И салатата се поднася предварително овкусена обикновено(т.е. с олио/зехтин)... Разбираш ли?

ПП Солта не е чак такъв проблем, стига да не сипваш с черпака Simple Smile

Последна редакция: сб, 02 юни 2012, 00:33 от i√k@

# 739
  • Мнения: 230
Ами салатата не е овкусена.Но аз си слагам по принцип сол и в къщи,не мога без сол да ям примерно салата.Чак до там...не се старая.Моя приятелка дори ядеше кренвирши по време на П дните и пак слабееше.А и не винаги имам възможност каймата да е пилешка да кажем.Мисля,че едно кюфте било то и свинско е нищо в сравнение с 6-7 филии хляб както съм ядяла и 1 кутия сухи пасти да кажем.Незнам,аз продължавам,но като,че ли само при мен няма резултат.Пия само вода напоследък,ям сухо пилешко месо,тук там нещо различно от пилешко или риба на скара и пак не свалям мамка му!!!Май 90 днвната беше по-добрият вариант за мен....но свърши вече.

# 740
  • Мнения: 44
Като начало трябва да спреш да мислиш как си яла преди и да започнеш да мислиш как ще ядеш от тук на татък. И да- има значение какви кюфтета ядеш- свинско месо е разрешено чак в трета фаза.... Трябва разнообразие. Телешка кайма за кюфтета е супер. И не е нужно да ядеш само сухо месо- прави си супи, пилешки дробчета, омлети с извара....

# 741
  • Мнения: 230
Да-аз и омлет някога си правя и то с 1-2 капчици олио да кажем.Дробчета също правих скоро.Сега смятам да си направя тиквички на фурна заляти с кисело мляко и яйце.От утре съм пак ПЗ. ТРЯБВА ЯВНО ДА СИ СУПЕР СТРИКТЕН ИНАЧЕ НЯМА РЕЗУЛТАТ!!!!! newsm12

# 742
  • Мнения: 3
Да-аз и омлет някога си правя и то с 1-2 капчици олио да кажем.Дробчета също правих скоро.Сега смятам да си направя тиквички на фурна заляти с кисело мляко и яйце.От утре съм пак ПЗ. ТРЯБВА ЯВНО ДА СИ СУПЕР СТРИКТЕН ИНАЧЕ НЯМА РЕЗУЛТАТ!!!!! newsm12
Разбира се, че трябва да си супер стриктен, за да има резултат. Иначе е поредната диетка и организма "забива".
НЕДЕЙ да слагаш олио! Това е такава крачка встрани от Дюкан, че не можеш да си представиш. Омлета и да ти се поразчупи, не е страшно - нали ти си го ядеш, не го поднасяш на някого. Важното е да е режимен, нищо че изглежда зле.
Освен това в свинската кайма, а и като цяло готовата кайма, може би има всичко друго, но не и месо. Пробвай да си мелиш вкъщи и да не е в никакъв случай свинска!
Другото, което е - оставам с впечатление, че честичко похапваш салатки. Как ги овкусяваш - само с оцет ли? Последният вариант, за който се сещам е да задържаш вода - защо не пробваш с калиева или хималайска сол? За тях знам, че не задържат толкова течности, колкото натриевата сол (с която по думите ти ми се струва, че прекаляваш - а в книгата има специална глава озаглавена "Диетата трябва да е бедна на сол", т.е. това е наистина много важно!)
Трябва да си абсолютно стриктна, режимът е изработен и изпробван преди мнооого години от мнооого хора и трябва да се придържаме към него. Да, може някой да е отслабнал с пилешки кренвирши, но както виждаш, при теб не се получава, затова ще се наложи да "затегнеш колана"... за да можеш да го затегнеш и буквалния смисъл  Simple Smile

Аз, както се вижда от линийката ми, имам месечинка - втора поред! Да ми е честита и да падат двойно повече килата, ако може  Mr. Green
Утре ще се премеря след днешният изряден ден без подсладители и подобни, гордея се от себе си - като по учебник. Че даже и тренирах (или поне се заблуждавам, че съм тренирала, защото това моето реално нищо не е  Mr. Green). И реших дотук с меренето - чак следващата събота. Просто ще изпробвам как ми влияе на мотивацията това да не се меря всеки ден.

Последна редакция: сб, 02 юни 2012, 00:57 от just.do.it

# 743
  • Мнения: 230
Честно казано много ми липсват плодовете и 90 дневната диета беше доста по-добра идея.....

# 744

Общи условия

Активация на акаунт