11-то или 55-тоучилище

  • 1 111
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Би ли могъл някой да ми да де повече информация "отвътре" за тези у-ща,че вече съвсем се обърках,най-вече за госпожите в подготвителните групи и първи клас.Предварително благодаря

# 1
  • Мнения: 159
Твърдо 11! Какво по-точно те интересува за да не пиша напразно?

# 2
  • София
  • Мнения: 291
В 55 СОУ няма ПГ.
Но според мен 55 СОУ има много повече предимства.
Опознах по - от близо 11, заради едни занимания по спортни танци, а сина ми иначе учи в 55.
И 8 СОУ също е един вариант, там сина ми изкара една година в ПГ.

# 3
  • Мнения: 59
В 55 СОУ няма ПГ.
Но според мен 55 СОУ има много повече предимства.
Опознах по - от близо 11, заради едни занимания по спортни танци, а сина ми иначе учи в 55.
И 8 СОУ също е един вариант, там сина ми изкара една година в ПГ.
Narcis, включвам се в темата с въпрос към теб, за което се извинявам на авторката. Идеята е, че обмислям да запиша детето предучилищна в 8-мо със сдружение Послушковци, но не намирам никаква актуална информация. Пуснах и отделна тема, но нищо. Вие доволни ли бяхте от 8-мо, и защо се преместихте в 55-то? и моята идея е нещо такова, но не знам дали ще е добре да го местя 2 последователни години. Благодаря предварително.

# 4
  • София
  • Мнения: 291
В 55 СОУ няма ПГ.
Но според мен 55 СОУ има много повече предимства.
Опознах по - от близо 11, заради едни занимания по спортни танци, а сина ми иначе учи в 55.
И 8 СОУ също е един вариант, там сина ми изкара една година в ПГ.
Narcis, включвам се в темата с въпрос към теб, за което се извинявам на авторката. Идеята е, че обмислям да запиша детето предучилищна в 8-мо със сдружение Послушковци, но не намирам никаква актуална информация. Пуснах и отделна тема, но нищо. Вие доволни ли бяхте от 8-мо, и защо се преместихте в 55-то? и моята идея е нещо такова, но не знам дали ще е добре да го местя 2 последователни години. Благодаря предварително.
Сина ми изкара една година в 8 СОУ в ПГ, защото никога не беше ходил на градина и не го приеха в местната детска градина /"Дървеница"/, а както вече споменах, в 55 СОУ няма ПГ и по съвет на директорката от 55 СОУ го записахме в 8 СОУ.
След вече изкарани по една година и в двете училища, мога да кажа, че съм еднакво много доволна и от двете места. А за "Послушковци" няма, какво толкова да му се мисли. Още в самото начало се провежда родителска среща - и на двете места, питат кои родители желаят да запишат детето си към сдружението, съобщават, каква е таксата и как точно ще преминават заниманията и това е. Ако детето е изкарало ПГ към "Послушковци" в 8 СОУ , после влиза с предимство в такава паралелка в 55 СОУ, ако се налага преместване.
Колкото до това, как се отрази преместването на моя син - ами отрази се, но в не голяма степен. Отрази се до толкова, че от време на време още пресеща за приятелчетата си от стария клас и си държи едни общи снимки с тях на бюрото си. Дори и днес си спомни пак нещо за едно дете от тогава. И другото, че му отне много енергия да се вгради в една група от деца, които пет години бяха учили заедно в една детска градина. И които мисля, че дори и до края така и не се отвориха към него съвсем. Но успя все пак да се сближи с няколко от децата повече.

# 5
  • Мнения: 5
 Кажи ми повече за учителите в първи клас-чувала съм за такива,които въобще не могат да привлекат вниманието на децата и да наложат някаква дисциплина,а не ми се иска детето да подходи с неуважение и присмех още от тази крехка възраст,пък и познавам деца,които за цяла година все още сричат.Пиши и дали има занималня(задължителна) и дали това е полезно,защото си мисля,че по-добре е домашните да се подготвят в къщи.Ако имаш мнение и за подготовката от 4-ти клас нататък,ще се радвам да го чуя.Май станаха доста неща,но всичко по темата ме интересува,така че няма да пишеш напразно,благодаря

# 6
  • Мнения: 159
За началните в 11 мога да спомена някои, които са наистина страхотни педагози и преподаватели. Не разбрах кога ще бъдете в 1 клас.  Следващата или по-следваща учебна година? Защото ако е по-следващата имате наистина шанс за страхотни учители. Сега водят 3 клас. За тези които са сега мога да похваля г-жа Кръстева и Канева. За дисциплината...Хм. Ами децата определено се чувстват свободни и спокойни, не ходят с напрежение и стрес. За в час не мога да съм категорична как протича. Но пък да не могат да привлекат внимание  newsm78 . Според мен голямо предимство е това, че се чувстват сигурни и аз поне не съм чула за проблеми с побоища и тн...Занималня със сигурност има, и със сигурност зная, че уроците се подготвят там! След 4 клас имат ЗИП-ове по езици (испански и немски), по английски също имат добра подготовка(сравнявам с дъщеря ми на която и се смениха 5 учители за 3 години..) .Повечето преподаватели по основните предмети са с опит (разбирай - по-старото поколение), и са професионалисти. За биология и химия зная, че учителката  е базова на СУ.

# 7
  • Мнения: 5
Благодаря Mimitootvr,на у-ще ще сме 2013/2014,така че ще се възползвам от информацията.Що се отнася за привличане на внимание,имам познато дете в ПГ в същото училище и госпожата безпомощно им крещи"Дечица,дечица,БЕ".Та така

# 8
  • Мнения: 159
"Дечица,дечица,БЕ"
 Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 167
Дали имате някаква представа от учителките, които ще поемат първи клас тази година? Можете ли да препоръчате някоя от тях? Става дума за Борисова, Кайрякова и Кожухарова, доколкото разбрах.

Общи условия

Активация на акаунт