Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 4

  • 96 940
  • 759
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 25
Здравейте. Водех се на работа във фирмата на позната. Тя  я продаде без да ме предупреди, като останах с един висящ болничен. Имам предвид, че си остана в шкафа в офиса й - каза ми, че фирмата вече не била нейна и нямало как да го внесе в НОИ. Болничният е от началото на август. Срокът за внасянето му в НОИ изтекъл ли е? Мисля е до 15 този месец или се бъркам  newsm78 И какво мога да направя АЗ, за да стигне този болничен все пак до НОИ? Тя просто не иска да се занимава, но на мен ми е важно...


Да. До 15 септември е срокът.

# 751
  • София
  • Мнения: 412
А какво мога да направя за да стигне този болничен до НОИ? Тя НЕ иска да ми го внесе...

# 752
  • Русе
  • Мнения: 223
писах мейл вчера на обяд  на noi@nssi.bg, никакъв отговор.

 Laughing
Е,много бързаш.Изчакай няколко дни за отговор.
За забавянето пускаш жалба в НОИ

Да се похваля,ходих до НОИ днес - не могат да ми кажат защо се бави изплащането,но във вторник щял да бъде преведен по сметка. След което получих мейл със същия отговор от НОИ София.

# 753
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
А какво мога да направя за да стигне този болничен до НОИ? Тя НЕ иска да ми го внесе...

Жалба в инспекцията по труда

maya_20,ще се опаричиш  Peace

# 754
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
А какво мога да направя за да стигне този болничен до НОИ? Тя НЕ иска да ми го внесе...

Жалба в инспекцията по труда


Инспекцията ще търсят новия собственик, който (предполагам е от ромски произход) и едва ли ще знае за какво иде реч...пък дори и акт да пишат  Peace

# 755
  • Мнения: 297
Здравейте. Водех се на работа във фирмата на позната. Тя  я продаде без да ме предупреди, като останах с един висящ болничен. Имам предвид, че си остана в шкафа в офиса й - каза ми, че фирмата вече не била нейна и нямало как да го внесе в НОИ. Болничният е от началото на август. Срокът за внасянето му в НОИ изтекъл ли е? Мисля е до 15 този месец или се бъркам  newsm78 И какво мога да направя АЗ, за да стигне този болничен все пак до НОИ? Тя просто не иска да се занимава, но на мен ми е важно...-Първо си вземаш документа от шкафа, след това в плик до НОИ със заявление за съдействие за представяне на болничния лист от работодателя ти, със описани всички известни телефони и офиси. Нищо не пишете относно бъдещето на фирмата, ще се закрива ли? Важно е как ще протече и прекратяването на трудовия договор и оформянето на трудовата книжка.

# 756
  • София
  • Мнения: 412
Благодаря много на всички за съдействието. Не пиша нищо относно бъдещето на фирмата, защото не знам - това е всичко, което ми се казва... А за прекратяването - вече не съм на работа там. Въпросната позната си извади някакво пълномощно, поне така каза. Прекрати ми договора по взаимно съгласие. Книжката каза, че не можело сега да се оформи - възможно ли е да ми възникнат проблеми и от това? А за болничният - то май свърши - мина 15-ти... А и телефони и офиси на новия собственик ли?
Уфф, ако ми беше казала, че ще продава фирмата, колко по-просто и лесно щеше да е всичко Close Как може работодател да е толкова немарлив и безотговорен  #2gunfire

# 757
  • Мнения: 297
Благодаря много на всички за съдействието. Не пиша нищо относно бъдещето на фирмата, защото не знам - това е всичко, което ми се казва... А за прекратяването - вече не съм на работа там. Въпросната позната си извади някакво пълномощно, поне така каза. Прекрати ми договора по взаимно съгласие. Книжката каза, че не можело сега да се оформи - възможно ли е да ми възникнат проблеми и от това?-Задължително да се оформи с правоъгълен печат и два подписа. Срока за регистрация в Агенцията по труда е 7 работни дни от освобождаването, за да имате право на парично обезщетение за оставане без работа от НОИ за 4 месеца по 7,20лв. на ден. А за болничният - то май свърши - мина 15-ти... А и телефони и офиси на новия собственик ли?
Уфф, ако ми беше казала, че ще продава фирмата, колко по-просто и лесно щеше да е всичко Close Как може работодател да е толкова немарлив и безотговорен  #2gunfire

# 758
  • София
  • Мнения: 412
Благодаря много за отговорите  Hug

# 759

Общи условия

Активация на акаунт