Днес оценките видяхме, много скоро ще извикаме УСПЯХМЕ!!! СЕДМОКЛАСНИЦИ, напред!

  • 52 522
  • 812
  •   1
Отговори
# 165
  • Попово
  • Мнения: 329
Поздравления за отличните оценки и удовлетворените родители, и ние сме от тях. Някой разгледали статистиката за Варна, според мен (не съм много добра по статистика) резултатите не са по добри от  2011г. Ние сме с БЕЛ 5.589 и Мат.5.500. Моля за вашето мнение.
Поздрави и само Първо желание!!!
Много не разбирам, но мисля, че резултатите ви са добри за Варна. Няма много деца с по-високи оценки. Казвам го защото ние сме с подобни.

Успех на всички дечица! newsm10 newsm10 newsm10

# 166
  • Варна
  • Мнения: 482
Благодаря, Dobchii! И на вас също поздравления за отличните резултати!    Hug

# 167
  • Мнения: 158
Не бой се, ние ще ти кажем.
И Русалката, и Ганис. Двете нещо ми се губят днес.  Naughty
на вас разчитам Hug Heart Eyes

# 168
  • Мнения: 11
За статистиката - момиче
БЕЛ - 5,786
МАТ - 6,00

Надяваме се резултатът да стигне за така желаната паралелка.

# 169
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
За статистиката - момиче
БЕЛ - 5,786
МАТ - 6,00

Надяваме се резултатът да стигне за така желаната паралелка.
За всяка ви стига. И всяка гимназия би искала да приеме такова дете. Поздравления.

# 170
  • Мнения: 14
Поздравления за отличните оценки и удовлетворените родители, и ние сме от тях. Някой разгледали статистиката за Варна, според мен (не съм много добра по статистика) резултатите не са по добри от  2011г. Ние сме с БЕЛ 5.589 и Мат.5.500. Моля за вашето мнение.
Поздрави и само Първо желание!!!
Много не разбирам, но мисля, че резултатите ви са добри за Варна. Няма много деца с по-високи оценки. Казвам го защото ние сме с подобни.

Успех на всички дечица! newsm10 newsm10 newsm10

Боре, честито, мила! Високи оценки е изкарала Алекс и то без уроци! Пожелавам ви от сърце да бъдете приете точно там, където си мечтаете! Поздрави!!!

# 171
  • Мнения: 9
нощен поздрав от Стара Загора
това ли е формула за първите модули?
(К+66): 28
моми4е!
бълг.: 5,50
матем.: 5,50
доволни сме! детето ни редовно отсъства от у4илище - така, 4е...
можеше и пове4е, но сме...
много щастливи

# 172
  • София
  • Мнения: 18 199
Не бой се, ние ще ти кажем.
И Русалката, и Ганис. Двете нещо ми се губят днес.  Naughty

Тук съм аз, моля, моля.. Mr. Green

# 173
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Не бой се, ние ще ти кажем.
И Русалката, и Ганис. Двете нещо ми се губят днес.  Naughty

Тук съм аз, моля, моля.. Mr. Green
Радвам се  Hug
Много ти благодаря за онзи сравнителен анализ. Не знаех за тези уж дребнички разлики.
Другата седмица ще трябва да заформим едно предзаявленийно събиране.

# 174
  • София
  • Мнения: 615
БЕЛ 5,482
МАТ 5,321
Утре ще се връщам да чета.  Tired

# 175
  • Мнения: 158
чета аз от остатъците от наръчника и като ,че ли взех да вдявам статистиката,само това натрупване не ми е ясно  newsm78 и доколкото разбирам трябва да се сравни и с мин година ,та горе долу от всичко това човек да си направи някаква сметка.Утре сигурно ще разпечатам статистиките.
Тук бяха и русалка и ганис

# 176
  • София
  • Мнения: 18 199
Сега, така или иначе кибича пред монитора, ще взема да ви кача една статистика от миналата година и по нея да ви разкажа туй-онуй за натрупването..Ако не ви се спи, де. Mr. Green

# 177
  • Мнения: 158
хайде  ,чакам с нетърпение ,аз в момента даже разглеждам новата и тази от мин год и сравнявам, ама не че стигам до големи изводи де Laughing

# 178
  • София
  • Мнения: 351
Поздравления за всички мами и дечица Hug. Доста надничах при вас, че догодина ще се пека  на същия огън Laughing Пожелавам вече само хубави емоции, никакъв стрес и успешно класиране.
 newsm10

# 179
  • София
  • Мнения: 18 199
Ето я статистиката за София за 2011.
http://view.samurajdata.se/psview.php?id=6c619ab5&page=1

Уточнявам, че разглеждаме най-долната таблица - тази със сбора от оценките по математика и БЕЛ.Условно приемаме, че гледаме статистика за 2012 и я  разчитаме за момиче, нека то се зове Ана.Логиката е същата и при момче.

Нека нашата Ана има оценки от 5,63 по БЕЛ и 5,48 по мат. Сборът от двете й оценки е 11,11.Поглеждаме първата и втората колона на таблицата. В тях , във възходящ ред, са посочени интервалите на сбора от оценки , като най-нисък е този 4,00-4,99, а най-високият е 11,50-12,00.
Ана със сбора си от 11,11 е във втория интервал, този от 11,00-11,49.
Оттук нататък следим само последните две колони, касаещи момичетата. Като засечем реда с интервала на Ана и колоната с броя оценки, разбираме, че точно в този интервал има 224 момичета. Но не трябва да забравяме,че  в най-горния интервал, този от 11,50-12,00 има още девойки, които са с  по-добри резултати от Ана. Точно този факт обуславя натрупването.85 момичета по-добри от нея и още 224 в нейния интервал докарват сборно 309 момичета, написани на  по-горния ред в колоната с натрупване..

Вече знаем, че Ана е в първите 310 за 2012.Какво ни помага това?Отиваме на статистиката от предходната година и  виждаме точно в тези два интервала какъв е бил общият брой момичета. Ако е близък до 310 имаме основанието да считаме, че заради еднаквото натрупване през тези две поредни години, минималните балове за прием в най-желаните училища ще са близки.Но само основание, не и  пълна гаранция, тъй като баловете зависят и от други фактори като балообразуващите годишни оценки, които не са отчетени в тези таблици. Както и не е задължително тенденциите за най-търсените паралелки през 2011 да се запазят и през 2012.

Ако обаче бройката в двата интервала през 2012 е чувствително по-малка, то можем да очакваме известно  намаляване на минималните балове за прием.Както и обратното. При натрупване на сериозен брой момичета в тези 2 интервала, доста над 310, логиката сочи, че баловете ще се покачат спрямо предходната година.

И някои други изводи могат да се направят с тази статистика, но за тях - утре. И помнете, всичко това е предимно ориентир. Желанията пишете в реда , в който ги искате, независимо от бала, пък за където стигне. Peace

Общи условия

Активация на акаунт